Jump to content

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole


mala1crna

Preporučene objave

OK, radi se o životnoj i realnoj priči (ne priči u smislu izmišljene priče, nego u smislu opisa životne situacije), samo što bih ja iza "smanji novčanu kaznu na minumum" dodao tekst "jer je i sam ovaj događaj na mene djelovao da bolje pazim u prometu te će i minimalna novčana kazna u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja".

 

 

 

drot13

hvala Vam na odgovoru i savjetu. Dodat ću tekst koji ste mi predložili. Još jednom puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobila sam poziv za prekrašjni sud po čl. 17 Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira. Sve do sad sam platila. Što mogu očekivati na sudu??? Naravno priznajem, kajem se i zao mi je zbog vređanja policijskih službenika.U obrazloženju je 10 točaka, mene je najviše zabrinula 7..wtf. Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, molim za savjet u vezi sljedeće situacije:

 

Naime u subotu na večer je bila akcija ispitivanja sudionika prometa na alkohol,

policajac mi je pri zaustavljanju rekao da je u tijeku akcija u kojoj SVI sudionici prometa moraju biti alkotestirani.

U istom trenutku zaustavili su još jedan auto iza mene, te su me pozvali da pristupim testiranju.

Sa obzirom da su rekli da je obavezno za sve sudionike ja sam odmah pristao i napuhao sam 0.74 (smanjeno na 0.64), te nisam negirao rezultat testiranja.

Međutim, ono što mi je bilo čudno i što me zasmetalo je da su policajci dok sam ja puhao pustili drugog vozača kojeg su zaustavili istovremeno kada i mene.

Uz to sam u autu vozio 2 ljudi koji su čuli kada je policajac rekao da ispituju sve sudionike u prometu jer provode akciju i koji su vidjeli da je drugo vozilo pušteno bez alkotestiranja.

 

Ja kaznu ne mislim poricati i svjestan sam greške (to mi je prvi put da sam vozio pod utjecajem alkohola, a vozačku imam 10 godina), ali mi je ta cijela situacija "provođenja" akcije u tom trenutku postala mučna, osjećao sam se diskriminirano i da ne posjedujemo ipak svi jednaka prava.

 

Napomenuo bih još da sam dobio zapisnik o alkotestiranju, oduzimanje vozačke na 12 sati koju sam nakon toga podigao, te da nikakvu kaznu ili uplatnicu nisam još dobio.

 

Zanima me imam li se na osnovu čega žaliti i da li na to imam pravo nakon što mi dođe nekakvo rješenje o kazni (pretpostavljam da će doći naknadno poštom).

 

Hvala u naprijed na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad dođe PN imaš pravo žalbe na njega ali samo na visinu kazne i visinu zaptitne mjere.

Ovo što je onoga pusti nema nikakve veze sa tvojim alkoholim.

 

Ne može te nitko natjerat da "pušeš",ali je onda kazna debela.

 

Pošto si napuhao sitno debele šanse su da nećeš ostat bez vozačke ako nisi prekršajno kažnjavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

Da, napuhao jesam i to mi je jasno da ću odgovarati zbog toga i na taj dio nemam prigovora (iako bi bilo ljepše da mi ostane barem vozačka kod mene).

 

Više me je zasmetao taj odnos i što nekima se gleda kroz prste, a nekima ne...

To se desilo u malom mjestu i manje - više svatko svakoga poznaje, tako da znam da policajci osobno poznaju tog vozača drugog auta kojeg su pustili.

 

Očito da protiv takvih stvari u Hrvatskoj se ne može boriti i da tako mora biti i da je iluzorno i razmišljati da za sve vrijede ista pravila...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo da i ja navedem svoj slučaj, pa da vidim tko ima kakve savjete.

Vozeći se od mjesta gdje sam bio prije parkiran, pa do mjesta gdje sam parkirao svoj auto (ispred svoje kuće) je cca. 100m. Nakon što sam parkirao svoje vozilo iza mene dolazi civilni auto i iz njega izlaze 2 policijska službenika u civilu.

Traže dokumente radi redovne kontrole prometa, nakon što sam predao dokumente pitali su me da li se hoću alkotestirati, što sam ja odbio pošto sam bio parkiran ispred svoje kuće, i u tom trenutku više nisam bio sudionik u prometu.

Uzeli su mi papire i odvezli se u nepozatom pravcu, te su nakon kratkog vremena zapisnik i papire ostavili u mojem poštanskom sandučiću, a vozačku su mi oduzeli na 12 sati.

Još nisam dobio nikakvo riješenje, ali mislim da če to završiti na prekršajnom sudu.

Što mi je činiti kad dobijem riješenje?

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da su te vidjeli da si vozio, trebao si se alkotestirati i to što si sam stao prije nego su došli ne igra nikakvu ulogu.

 

Dobit ćeš prekršajni nalog na koji se možeš žaliti, ali po meni, nemaš tu što pametno reći...

 

Možeš se žaliti policijskoj postaji/upravi na postupanje, tj. činjenicu da su ti papire ostavili naknadno u sandučiću, ali to ne mijenja tvoju odgovornost za prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovanje,

molio bih savjet.

Dobio sam obavijest o zabrani upravljanja motornim vozilom B kategorije na 2 mjeseca ( novcanu kaznu platio prije u iznosu od 2000 kn ), radi nacinjenog prekrsaja - pretjecanja kolone, u kojem stoji da navedena zabrana pocinje drugi dan od dana primitka obavijesti.

Napravio sam prekrsaj i svjestan sam da moram snsiti posljedice, ali malo me to iznenadilo. Bio sam na policiji i molio da mi prolongiraju zabranu do proljeca kako bih se snasao biciklom ili mopedom, ali sam odbijen.

U nedavnom razgovoru s prijateljima dobio sma informaciju da postoji mogucnost , da od policije dobijem potvrdu s kojom mi je omoguceno da u vrijeme zabrane , ipak upravljam svojim vozilom ( autom ) ali samo u svoje radno vrijeme ( npr. 8-16 ) i to samo radnim danima, posto i je auto neophodan za obavljanje svojeg posla.

Da li je to tocna informacija i kome se mogu obratiti za tu molbu.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, imam sljedeći slučaj.

Dobio sam prekršajni nalog za 0,7 promila alkohola (početkom 9 mje.).

Ja sam to odlučio odmah platiti kad je došla uplatnica, dakle 2/3 iznos, platio sam odmah prvi ili drugi dan po primitku. Uz kaznu je bila izrečena i zabrana upravljanja vozilom mjesec dana.

Uplatnice uredno spremio i očekujem od tad da mi dođe obavijest o zabrani upravljanja vozilom B kategorije.

Međutim danas mi dolazi poziv na sud. Zašto i kako ?

Gdje sam pogriješio i kakva je sljedeća procedura.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je moglo otići na sud jedino ako si ti podnio prigovor, a što nisi. Jesi li siguran da je riječ o istom događaju?

 

Možeš nazvati sud sutra ujutro i provjeriti što i kako, nema smisla nagađati.

 

U pitanju može bit samo taj događaj jer drugih prekršaja nisam imao niti sam dobio ikakav drugi prekršajni nalog. Na pozivu za sud piše članak 199. stavak 6. Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To bi bilo to. Nazovi i vidi, ne možeš drugačije znati.

 

Dakle neki biser je valjda slučajno na moj prekršajni nalog priklamao prigovor od nekog gospodina (za neki drugi slučaj) koji se izjašnjava da nije kriv

Gospođa na sudu me uvjerava da sam pisao prigovor dok nije skuzila da su različita imena i prezimena na prekršajnom nalogu i prigovoru.

Platiš kaznu i još moraš na sud, ne zna čovjek da li da se smije ili plače :place::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Postovani. Molila bih za pomoc.

Suprug je dobio obvez.prek.nalog.

Pocinjenje prekrsaja prolazak na crveno. Sankcija: novcana kazna i zabrana upravljanja motornim vozilom.

Ovakva je situacija. Automobil (B kategorija) kojim je upravljao je zaveden kao teretni radi rashodovanja u firmi. On posjeduje B Kategiriju koja je i potrebna za ovaj automobil. Medjutim na prek.nalogu su naveli zabranu upravljana C kategorija.

Sto nam je cinit? Pisat prigovor radi pogresno utvrdjenog cinjenicnog stanja jer je navedena kategorija koju ne posjeduje ili kad dodje za upisat zabranu u voz.dozvolu ce vidjeti da nema C

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovorima. Zanima me samo jedno. Kad nalog postane pravomocan (mi platili nov.kaznu), idu mjeru zavest u evidenciju vozackih dozvola i ne mogu jer ne postoji kategorija. Mogu li kad to vide jer kad otvore u sustavu vidjet ce da nema C uputit novi nalog da je upravljao vozilom a nije imao kategoriju pa onda to moram dokazivat da je ipak to kategorija B.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,molim za savjet. Danas mi je stiglo doma obavezni prekrsajni nalog u kojem sam okrivljena jer nisam vozilo zaustavila na znak crvenog svijetla, to se dogodilo u 6.mjesecu, nisam prosla kroz crveno dok sam bila u koloni jos uvijek je bilo zeleno i kako se nisam uspjela zaustaviti uhvatilo me crveno, kazna dvije tisuce kuna i 3 mjeseca oduzimanje dozvole. Za novcanu kaznu mi nije problem, platila bih ali bez dozvole ne mogu. Molim za savjet sto da radim, da li da pisem prigovor i dozvolu i sto da napisem? Unaprijed hvala na savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovom linku imaš općenito o prekršajima, na ovom primjere prigovora, a na ovom prigovor na sankciju za crveno svjetlo.

 

Uglavnom, s priznanjem ne možeš proći gore od ovoga, a vjerojatno će ti nešto smanjiti. U slučaju da si nekažnjavana, imaš mala primanja i sl., to smanjenje može biti i znatno, a možda prođeš i bez oduzimanja vozačke (pogotovo ako ti treba za posao).

 

Preleti linkano, pa pitaj dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima. Da ne otvaram novu temu nastavit cu u ovoj. Slicna prica i kod mene, sinoc zaustavljen 1,41odnosno 1,31. 3000 kn i 3 miseca bez vozacke. Koliko sam svatia a i pise u nalogu da placenjem ostajem bez prava na prigovor. E sad kaznjavan nisam nikad, prije cca 3 godine sam dobia upozorenje zbog brzine. 66km/h u zoni od 50km/h. To je sve u 17 godina koliko imam vozacku. Pitanje je da li da saljem zalbu jer je i ovo neki minimum? Kaznu bi platia ali bi volia ako bi moglo bez zabrane upravljanja? Ili bar da smanje na 1 misec

Samo da javim ishod. 2000 kn kazna + 200 sudski troskovi a vozacku mi nisu uzeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

nakon što sam bio pozvan na prekršajni sud (imao sam pisanu obranu, jer sam bio parkiran ispred svoje kuće), isti mi je odredio novčanu kaznu zbog odbijanja alkotestiranja od 4000 kn kao i zabranu upravljanja B kategorijom u trajanju od 3 mjeseca.

Sud navodi da se mogu žaliti na ovu odluku u roku od 8 dana.

Ako se napiše žalba, da li se može očekivati smanjenje kazne?

Molio bih neki primjer kako da se napiše takva žalba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

nakon što sam bio pozvan na prekršajni sud (imao sam pisanu obranu, jer sam bio parkiran ispred svoje kuće), isti mi je odredio novčanu kaznu zbog odbijanja alkotestiranja od 4000 kn kao i zabranu upravljanja B kategorijom u trajanju od 3 mjeseca.

 

Priznali ste krivnju? Žalili bi se na prekršajnopravne sankcije?

Pitam zbog reduciranog prava na žalbu iz čl.194 st.2 a povezan sa čl.171a PZ

 

Ako se napiše žalba, da li se može očekivati smanjenje kazne?

 

Može, no ne znaći i da će biti.

 

Molio bih neki primjer kako da se napiše takva žalba.

 

Nemam nekakov primjer, no ono što vam je bitno, kao i kod žalbe na PN, da sadrži: kome se podnosi, oznaku presude na koju se odnosi, osnove za pobijanje presude, obrazloženje žalbe, prijedlog da se pobijana presuda potpuno ili djelomično ukine, ili preinači (umanji), te ime i prezime podnositelja i njegov vlastoručni potpis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Dobio sam kaznu od 5000 kn i 2 mjeseca bez vozacke zbog prebrze voznje (93 km/h u naselju) i nepostivanja znaka policijskog sluzbenika. Problem je u tome sto ja nisam vidio policajca da me zaustavlja, prijatelj koji se vozio samnom takoder ga nije vidio kao ni druga dvojica prijatelja u autu iza mene. Za brzinu nisam dobio nikakav dokaz, sliku da je to moja brzina. U prigovoru sam trazio da me saslusaju na sudu pa me zanima kaj mogu ocekivati. Od kazni imam samo jednu isto za prebrzu voznju od prije 5 godina, a vecih problema do sad s policijom nisam imao.

Hvala unaprijed na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako policajac dođe na sud, reći će što je bilo, sud će ti vjerojatno nešto smanjiti tu kaznu/mjeru i to je to. U slučaju priznanja, smanjit će ti više, a u slučaju negiranja manje (možad i ništa, ovisno o tome kakav si na sudu, kakvi su ti raniji prekršaji i sl.).

 

Oslobađajuća presuda je moguća jedino u slučaju da policajac ne dođe na sud, što je moguće, ali malo vjerojatno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

 

ima već skoro godinu dana kako sam poslao prigovor na napuhanih 0,68, pri čemu nisam osporavao prekršaj, već tražio smanjenje ili ukidanje zabrane vožnje zbog posla. Zanima me da li obično tako dugo traje postupak, odnosno koliko još moram čekati. Da li se taj postupak može nekako požuriti, jer bi mi odgovaralo da se to riješi što prije. Radi se o Zagrebu.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Naime 26.2 zaustavljen sam u 2 ujutro te sam napuhao 1.04 a kada se uzme odstupanje 0.94. Dobio sam kaznu od 1000 kn i 6 mjeseci zabrane. Planiram uloziti prigovor posto sam ucenik trenutacno i stvarno nemam kune. Razlog zasto sam vozio je to sto mi je prijatelj zakomirao i htio sam ga odvesti do bolnice koja je bila udaljena 700 metara. Policajcima sam sve objasnio ali su svejedno dali kaznu kako bi bio sad najbolji nacin da napisem prigovor. Lovu bi mogao nekako smisliti ali samo da mi vozacku ne uzimaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedno pitanje ..dali ja moram pisat 2 prigovora tj jedan zbog kazne a jeda zbog zabrane ili mogu sve u jedan ??

 

Jedan prigovor, s obzirom da se radi o jednom prekršajnom nalogu.

 

 

Ii jos jedno ako nije problem pomnije objasnit postupak nakon davanja prigovora..... oni ce meni poslat poziv na sud el to dolazi preko poste ili kako jer stvarno se nerazumijem u to

 

Ti šalješ/nosiš prigovor policiji (ako šalješ, obavezno preporučeno s povratnicom da imaš dokaz da si poslao i da su primili), a oni cijeli spis (prekršajni nalog, prigovor i sve vezane papire) šalju na sud. Sutkinja/sudac može presuditi i samo na temelju tih papira, a može te i pozvati da daš iskaz. Ako te pozove, dobiješ poziv i popričaš sa sutkinjom/sucem, a ako ne, na kućnu adresu ćeš dobiti konačnu presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav, sa 11.3 na 12.3 tj sa subote na nedelju su me zaustavili te sam napirila 0.56 (umanjeno). Dobila sam kaznu 1000kn te 1 mjesec bez vozacke. Ne zaposlena sam, nikada nisam napravila prekršaj i imam vozacku godinu i pol dana (mladi vozac jos uvijek). Dali postoji mogucnost da se zalim te da mi umanje novcanu kaznu? Opet ponavljam nemam prihode te mi ni roditelji nisu u dobrom financijskom stanju i nemam kako platiti kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, da za pocetak istaknem, mladi sam vozac, nikad kaznjavan, student, naravno bez prihoda. U godinu dana koliko vozim nikakvih problema. Medutim ovaj vikend sam napuhao 1,65 umanjeno 1,55. Prekrsajni nalog, 5.000 kuna kazne + 500 troskovi te zabrana upravljanja b kat. 6 mjeseci. Zanima me ima li pisanjem prigovora sanse za umanjenjem kazne s obzirom na nekaznjavanost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posljednje pitanje, ima li smisla u prigovoru objasnjavati zasto je doslo do voznje pod alk. Ili se bazirati na gore navedenim olakotnim okolnostima i kajanju ?
Uvijek će ti sudac sugerirat da si mogao pozvat taxi ili nekog od prijatelja ili rodbine.Nisi mogao dobro razmišljat zbog stanja pa si zato išao vozit.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav , policija me zaustavila i alkotestiranjem su mi izmjerili 0,59 (umanjeno) na prekrsajnom nalogu piše 1000 kuna i 3 mjeseca.. Prije 4 mjeseca sam bio na sudu za alkohol jer sam napuhao 1,9 i sudac mi je sve oprostio dobio sam samo 300 kuna nekakvih njihovih troskova. Pa me zanima dali u prigovoru mogu napisati da nisam kaznjavan ili se to smatra da sam kaznjavan ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, to je drugo, a onda ne možeš reći da si nekažnjavan, jer to uredno provjeravaju.

 

Za ovo piši prigovor, priznanje, kajanje, neće se ponoviti, vozačka ti treba i sl., pa pristaješ na novčanu kaznu, ali moliš za ukidanje zaštitne mjere, pa možda prođe. S obzirom da je drugi put u kratkom vremenu, šanse su male, ali će ti vjerojatno barem skratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poz, što mi je najbolje napraviti u situaciji gdje sam nakon skoro punih godinu dana, drugi put uhvaćen u vožnji pod utjecajem alkohola? prvi put sam negdje polovicom 12. mjeseca 2015. napuhao 1.51 (-0.1=1.41) i platio 1000kn i mjesec bez vozačke nakon žalbe (prvi takav prekršaj), a sad sam napuhao 1.65 (prošlo skoro godinu dana od izvršenja presude, tj negdje krajem 4. mjeseca će biti godinu dana od završetka zabrane upravljanjem prvi put).

 

kakva me otprilike kazna čeka ako priznam prekršaj u prigovoru, kajem se i kažem da mi treba vozačka (a treba mi) i da radi lošeg materijalnog stanja molim da mi se umanji kazna?

 

Što bih možda trebao naglasiti ili napraviti da smanjim kaznu na minimum (bitniji mi je vozački dio ali i financijski također nije nebitan)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto kao i korisnik malo iznad tebe.

 

Uz priznanje i kajanje će ti svakako smanjiti i kaznu (i na 1/3 od tih propisanih 5000 kuna, pa ćeš onda imati pravo na plaćanje 2/3 te konačne kazne, a možeš tražiti i plaćanje na rate) i mjeru, ali teško da ćeš proći bez mjere (vjerojatnije da će opet biti barem 1 mjesec).

 

Odmah si dobio prekršajni nalog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto kao i korisnik malo iznad tebe.

 

Uz priznanje i kajanje će ti svakako smanjiti i kaznu (i na 1/3 od tih propisanih 5000 kuna, pa ćeš onda imati pravo na plaćanje 2/3 te konačne kazne, a možeš tražiti i plaćanje na rate) i mjeru, ali teško da ćeš proći bez mjere (vjerojatnije da će opet biti barem 1 mjesec).

 

Odmah si dobio prekršajni nalog?

 

misliš da ću proći tako olako iako imam unutar prošlih godinu dana već jedan takav prekršaj u doduše malo (ali u stvarnosti nebitno) blažem obliku tj ispod 1.5?

 

ne znam, za ovih 1.65 sad, mislim da ću teško dobiti tako blagu kaznu, ali daj bože da si u pravu, tj zašto misliš da bih mogao proći tako olako u drugom prekršaju?

 

ne nisam odmah dobio prekršajni nalog dobio sam samo izvješće tj zapisnik o alkotestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sad se nemaš na što žaliti, pa se javi kasnije kad nešto dobiješ.

 

U slučaju priznanja, kajanja i olakotnih okolnosti uvijek nešto smanje, tako da ako baš nemaš redovno ovakve prekršaje, sigurno će ti opet nešto smanjiti. Nemoguće je reći koliko, ali da, u najboljoj situaciji opet može biti minimalno kao i zadnji put.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,sinoc sam napuho 1.17 (umanjeni iznos),kazna je 3000 i 3 mj zabrane,prije 3 godine sam napuho 0.8 i dobio sam kaznu 1000 kn i 6 mjeseci zabrane i na to se nisam zalio,u 4 godine kolko vozim imo sam nekoliko kazni tipa pojas i nekoliko puta brzina,student sam koji nema primanja.

Zanima me sto da napisem u zalbi i jel se mogu nadat da mi maknu zabranu upravljanja jer mi je to ogroman problem posto mi auto jako treba

 

Hvala na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me i kakva je praksa s onim vanrednim liječničkim pošto ću ga morati odraditi tj zanima me moram li ga odraditi u mjestu prebivališta ili mogu bilo gdje u bilo kojoj ovlaštenoj ustanovi?

 

također me zanima, koliko čitam, morat ću imati neko ograničenje ili nešto na vozačkoj tj ako sam dobro shvatio nekakav vanredni liječnički (valjda da se prati da nisam alkos i slično) svakih par godina, je li to točno i je li to trajno tako ili samo još jednom nakon tih dvije godine ili kako već ide?

 

e i sad vidim iz primjera drugih da me za tu koncentraciju alkohola čeka optužni prijedlog, pa me zanima i kako se to može provesti na daljinu, da li je uopće pametno ili je pametnije izaći pred suca? pitam zato jer ne živim blizu mjesta gdje sam počinio prekršaj, tj tamo mi je prebivalište a ne boravište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me i kakva je praksa s onim vanrednim liječničkim pošto ću ga morati odraditi tj zanima me moram li ga odraditi u mjestu prebivališta ili mogu bilo gdje u bilo kojoj ovlaštenoj ustanovi?

 

Bilo kojoj ovlaštenoj.

 

 

također me zanima, koliko čitam, morat ću imati neko ograničenje ili nešto na vozačkoj tj ako sam dobro shvatio nekakav vanredni liječnički (valjda da se prati da nisam alkos i slično) svakih par godina, je li to točno i je li to trajno tako ili samo još jednom nakon tih dvije godine ili kako već ide?

 

Moguće je da ne dobiješ nikakvo ograničenje, a moguće je da dobiješ i na godinu ili dvije, ovisno o rezultatima liječničkog.

 

 

e i sad vidim iz primjera drugih da me za tu koncentraciju alkohola čeka optužni prijedlog, pa me zanima i kako se to može provesti na daljinu, da li je uopće pametno ili je pametnije izaći pred suca? pitam zato jer ne živim blizu mjesta gdje sam počinio prekršaj, tj tamo mi je prebivalište a ne boravište.

 

Može ići i prekršajni nalog, ali ako će ići na optužni prijedlog, imaš na onim predlošcima primjer pisane obrane koju možeš poslati umjesto odlaska na sud. Po meni, uvijek je bolje osobno otići da te sutkinja/sudac vidi i procijeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija