Jump to content

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole


mala1crna

Preporučene objave

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav, hvala svima na postovima, mnogo mi je pomoglo u prijašnjem "slučaju".

Jedno pitanje za g. "drot13", naravno i ostali savjeti su dobro došli.

Prošle godine slučaj; (1,00 h ujutro, 1.36 alkohol, vozio kolegu doma, 3000 kn i 3 mj.)

Žalio se i platio kaznu 2/3, smanjili na 1 mj.

Prije par dana sličan slučaj, valjda imam "peh". Prošlo 12 mjeseci.

00,30 h, vozio kući, pratio sam kolegu koji je vozio ispred i vozili propisno. Skrenem u svoju ulicu i zaustavili me pred kućom.

Isključili me, 1,46 alkohol, molio i prosio da puste al ništa.

3000 kn kazne i 6 mjeseci zabrane. Pisat ću žalbu, priznam da sam kriv što sam bio pod utjecajem i samo se mogu nadat da smanje barem na 2 mjeseca. E sad u cijeloj toj prići mene zanima dali u žalbi mogu molit da mi dozvole upravljanje B kategotijom ali teretna vozila, ako mi ukinu za osobno bez toga ću se već nekako snaći ali da mogu vozit na poslu tipa kombi.

To mi je pričao jedan kolega da se oko toga nešto može riješit. Dali je to istina ili je on nešto krivo čuo.

Ako može kakva potvrda dal se nešto takvo može zahtijevat u žalbi ili ne.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Lijep pozdrav svima.

Kao i večina na ovoj temi, omaklo mi se sad u četvrtak, točnije u petak ujutro i zaustavila me policija. Napuhao sam 1.48, kad se odbije tolerancija 1.38. Kazna 3000 kuna i tri mjeseca bez vozačke. U principu znam da sam pogriješio i nema nekog spora, čak i kaznu bi odmah pregrmio, ali problem je naravno u ovih tri mjeseca.

Osim što mi auto treba za do posla, on mi je potreban na istom, tako da mi je ovih tri mjeseca malo too much.

Sad vidio sam ovdje da obično smanje kaznu na mjesec dana i ja se sam nadam da če biti i u mom scenariju takva situacija. Inače sam da napomenm, ovo mi je prvi put da sam napravio glupost, obično ni ne pijem i u sedam godina nisam imo nikakvih kazni niti prekršaja.

E sad zanima me još nešto.

Nakon što sam odradio dreger, gospoda policajci dali su mi četiri papira.

1. Uplatnice

2. Zapisnik o alkotestiranju

3. Naredba o određivanju mjere opreza

4. Obavezni prekršajni nalog

Da li mi dolazi još kakva obavjest na kućnu adresu, ili tek nakon što predam žalbu pa kad sud donese konačno riješenje.

 

Ovo se desilo na području Velike Gorice, pa me zanima, da li žalbe idu u Zagreb na sud ili se rješavaju u Gorici i koliko to otprilike traje.

 

Hvala unaprijed na odgovorima i oprostite ako je več negdje odgovoreno na ista pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Doma ti više ne dolazi ništa. Predaš žalbu (samo pazi na rok) i normalno voziš. Tek ako i u presudi bude oduzimanje, onda od policije dobiješ obavijest od kad mjera vrijedi.

 

I da, nemoj slučajno ništa platiti na ove uplatnice. Samo pišeš i predaješ žalbu.

 

Nakon žalbe, sve ide na sud u Velikoj Gorici, a može trajati od mjesec-dva, pa i do više od godine dana. Obično u nekih 6 mjeseci bude riješeno.

 

Jesi našao predloške za žalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na brzom odgovoru. Da našo sam predloške, pa da odmah pitam. Tamo u predlošku je navedeno da se prilaže "uvid u prekršajnu evidenciju Suda". Da li je to isto što i potvrda o nekažnjavanju i da li ju treba priložiti? Pretpostavljam da nije obavezna, ali sigurno da je bolje ako se priloži? I ako je ne priložim kako to "utječe" recimo na suca ili sutkinju.

 

Druga stvar, da li je bolje predložak složiti ovako u kratko, nego iči objašnjavti, zašto se popilo i tako dalje... Pretpostavljam da je bolje ovak recimo bez puno okolišanja?

 

Još jednom hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav

Neslavno sam 14.05. imao prometnu nesrecu sa koje sam se udaljio ,te me je nakon toga zaustavila policija i napuhao sam 2,57.Odvezli su me na trjeznjenje te uzeli uzorak krvi i urina.Kazna je sveukupno 9200kn i 6 mjeseci bez vozacke.Mislim uloziti zalbu posto do sada nisam kaznjavan.U zalbi priznajem krivnju i izrazavam kajanje jer neznam di mi je pamet bila sjesti za volan tako pijan.Zanima me sad posto sam dobio 3 uplatnice sta trebam odmah platiti?Dobio sam uplatnicu za forenzicko vjestacenje,uplatnicu za troskove prekrsajnog postupka i uplatnicu za kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav ekipa!

za vikend sam zaustavljen od strane prometne policije, te mi je alkotestom izmjereno 1,13 g/kg, odnosno umanjeno za granicu dopuštene pogreške 1,03 g/kg.

U obaveznom prekršajnom nalogu sam dobia kaznu 3000 Kn i oduzimanje vozačke dozvole na 3 mjeseca.

Ako uplatim 2/3 u zadanom roku, bit će mi priznat cijeli iznos.

Pošto do sada nisam nikad kažnjavan u prometu, odlučia sam uložiti žalbu.

Skinia sam primjere za žalbu, pa sam sastavia sljedeće:

Citiraj

 

Poštovani,

 

ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Obavezni prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 29.07.2017. god. u 05:03 sati u Splitu, Vukovarska ulica, počinio prekršaj kažnjiv po čl. 199. st. 7. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da sam upravljao vozilom u prometu pod utjecajem od 1.03 g/kg alkohola u organizmu.

 

Naime, popio sam svega 3 piva 0.33, pa sam procijenio da sam sposoban voziti i da u slučaju alkotestiranja neću biti u prekršaju. Sada shvaćam da sam krivo procijenio i nepromišljeno se odlučio voziti, te prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega. Uz to navodim da sam do sada nekažnjavan (predlažem uvid u prekršajne evidencije Suda), da mi je vozačka dozvola neophodna za uzdržavanje obitelji, da sam vanredni student, nezaposlen i da nemam nikakva primanja (prilažem presliku potvrde o nezaposlenosti). Stoga vas molim da mi smanjite novčanu kaznu i ukinete zaštitnu mjeru jer ove predložene ugrožavaju egzistenciju moje obitelji, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, i najmanja novčana kazna će u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja.

 

Sukladno svemu navedenom, molim i da me oslobodite od plaćanja troškova postupka.

 

S poštovanjem,

 

Nisam oženjen, živim sa starcima i auto mi je potreban za obiteljski obrt i slično, pa je li može komentar da li sam sve dobro napisa?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo preoblikova sam taj dio

Citiraj

Uz to navodim da sam do sada nekažnjavan (predlažem uvid u prekršajne evidencije Suda), da mi je vozačka dozvola neophodna za prijevoz roditelja i prijevoz na faks, da sam vanredni student (prilažem presliku prve stranice indexa), nezaposlen i da nemam nikakva primanja (prilažem presliku potvrde o nezaposlenosti).

nadam se da je to to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo da se javim sa epilogom svoj žalbe, ali i još jednim pitanjem.

Dakle nakon što sam se žalio, dobio sam poziv na sud, gdje sam došao i sudac je na kraju smanjio kaznu s tri mjeseca bez vozačke, na jedan, dok novčani dio nije dirao. Uglavnom recimo da sam zadovoljan s tim, jer mi je prvenstveno vozačka bitna, kaznu novčanu budem prebolio.
No ono što sam zaboravio pitati sudca, da li ja sad na one dvije uplatnice koje sam dobio "kobne" večeri uplačujem kaznu i troškove suda ili će mi doći nove presudom na kućnu adresu? Objasnio mi je da policija šalje obavijest od kada mi prestaje važiti vozačka, ali ovaj dio oko uplatnica i presude nisam najbolje shvatio.

Eto toliko za sada i hvala još jednom na pomoći da se tri mjeseca pretvore u jedan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

proučila sam cijelu temu o prigovorima, ali i dalje imam par pitanja.
Zaustavljena sam preksinoć, napuhala 0.84 , imam vozačku 3 godine i nikada prije nisam kažnjavana i odmah mi je policajac dao minimalnu kaznu: 1000 kn i mjesec dana zabrane upravljanja. 
Neću platiti kaznu (po ovim tu preporukama) i sastavit ću prigovor po svim prijedlozima napisanim: kajem se, priznajem prekršaj, redovni sam student bez primanja.

E sad, s obzirom na to da nemam nikakvu potvrdu da mi treba vozačka za posao, jer nemam posao student sam, postoji li šansa da mi svejedno ukinu zabranu? Samo na temelju prijašnjeg nekažnjavanja, i nikakvih priloženih dokumenata. To mi je puno veći problem od novčane kazne. Ne znam kako sastaviti prigovor u tom dijelu- tražim umanjenje novčane kazne jer nemam primanja, a tražim ukidanje zabrane - jer....?
Drugo pitanje, hoću li morati ići na sud, ili će možda uvažiti prigovor bez toga? Malo me strah, nemam iskustva s kaznama.

Hvala unaprijed! :) 

uređeno: od fortune_faded
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete napisati da vam vozačka treba radi prijevoza na fakultet ili prijevoza bake/djeda do doktora. Također istaknuti dosadašnju neosuđivanost i prekršaj koji nije takve težine da bi iziskivao određivanje zaštitne mjere.

Na sud ćete ukoliko sudac procijeni da je potrebno odnosno u pozivu će vam naznačiti mogućnost da obranu dadete pisanim putem bez obveze odazivanja.

Nema potrebe za strahom, vjerujte niste prva, a bogme ni zadnja osoba kojoj se to desilo. Istina da dečki prednjače u ovoj vrsti prekršaja, ali Bože moj... :-D

Sretno...

EDIT : Slobodno zatražite i oslobađanje od troškova postupka, a poradi nezaposlenosti i loše financijske situacije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , fortune_faded je napisao:

s obzirom na to da nemam nikakvu potvrdu da mi treba vozačka za posao, jer nemam posao student sam, postoji li šansa da mi svejedno ukinu zabranu?

Da, postoji šansa i to solidna, s obzirom da ti je prvi put.

 

prije 2 sati , fortune_faded je napisao:

hoću li morati ići na sud, ili će možda uvažiti prigovor bez toga?

Ovisi o tome tko na sudu dobije spis, može te i zvati i riješiti bez tebe. S obzirom da u ovakvom obliku prigovora iznosiš i svoju obranu, veća je vjerojatnost da te neće zvati, nego da će donijeti odluku samo na temelju tih papira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

prije 2.mj. sam zaustavljen i napuhao sam 2,06 odnosno 1,96.

Isključen sam iz prometa te mi je na licu mjesta uručeno: obavijest da će se pokrenuti postupak protiv mene, zapisnik o alkotestiranju i zabrana upravljanja 8 dana kao mjera opreza.

Sada mi je došao poziv okrivljeniku za ročište, te optužni prijedlog u kojem se predlaže novčana kazna 15.000 kn, zabrana 6mj. i 80kn za trošak alkotestiranja.

 

Nisam nikada kažnjavan. Na ročištu ću biti iskren, priznati krivicu i izraziti kajanje.

Zanima me trebam li, kao oni koji pišu prigovore, ponijeti sa sobom dokumentaciju kojom bi mogao potvrditi neke olakotne okolnosti?

Naime, radim u građevinskoj struci gdje se često mijenja lokacija posla. Trenutno radim i stanujem u drugom gradu od svog prebivališta. U ugovoru o radu stoji da sam spreman na terenski posao, ali nigdje se ne vidi gdje trenutno radim ili ću raditi.

Supruga nije vozač, a imamo dvomjesečnu bebu - trebam li kopiju djetetovog rodnog lista donijeti?

Izvanredni smo studenti i ja i supruga. Ona je trenutno na rodiljnom dopustu. Podstanari smo(doduše, za to nemam sklopljen ugovor).

Trebam li potvrdu o plaćama donijeti da sudac/sutkinja ima uvid?

Vozačka mi je bitna svakako, ali se nadam da će novčana kazna ići dolje znatno jer ovih 15.000 mi nikako nije sjelo.

Na kraju ročišta dobivam presudu? Pravomoćnu ili se na nju može pisati prigovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apsolutno ponesi sve u pisanom obliku,orginale i kopije svega što smatraš da ti može pomoći!  na sudu iskaži kajanje i žaljenje zbog navedenoga /ne/djela. i budi siguran da,ako do sad nisi kažnjevan zbog cuge/ da ćeš se ugodno iznenaditi s smanjenjem kazne. i uz to sljedi ti izvanredni pregled za vozače!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što kaže crny, ako imaš papire, bolje ih uzmi sa sobom jer ne znaš hoće li sutkinji/sucu biti dovoljno što kažeš ili će htjeti neki dokument.

Što se tiče novčane kazne, policija je tražila maksimalnu što uvijek radi, ali sigurno nećeš dobiti niti blizu, pogotovo s obzirom na sve što si naveo. Novčana kazna je realnija 2-3 tisuće kuna (plativo do 6 rata, samo što rate moraš tražiti odmah na raspravi), a oduzimanje vozačke dozvole je u rasponu i ovisi samo o sutkinji/sucu. Za prvi put je realnije 1 mjesec (s obzirom da ti je prvi put), ali u najboljem slučaju može i bez oduzimanja (mada rijetko za ovoliki alkohol, ali je moguće).

A što se tiče kasnije žalbe Visokom prekršajnom sudu, pokušaj što bolje riješiti ovo sada jer je Visoki često opakiji. Iako ti u slučaju priznanja i kajanja ne može povisiti kaznu, najčešće ju samo potvrdi, bez ublažavanja.

Na ročištu samo fino i pristojno, priznaješ prekršaj, kaješ se, neće se ponoviti, izneseš sve olakotne okolnosti (obitelj, posao, studij...), uglavnom, pokriješ se ušima... Suci/sutkinje su normalni ljudi i pomoći će ako mogu. Ako i ne donese presudu odmah, najvjerojatnije će ti reći kakva će biti. Nemoj očekivati nerealno malu, ali ovo gore su ti neke smjernice kako bi to moglo izgledati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, Igorimore je napisao:

Hvala svima na odgovorima i savjetima.

Pokušat ću iskrenim pristupom umanjiti kazne. Ponijet ću sve što možda zatreba, pa javim za desetak dana kako je prošlo.

Sretno i svakako javi.:palac:

Prije 29 minuta, crny46 je napisao:

samo mi nije jasno da su predviđenu kaznu od 5000 do 15000 kn,išli najvišu? a vremensku na pola????

Mogu pisati što hoće, nema to nekog bitnog utjecaja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, sivko je napisao:

Možda je kod kazne slučajno stavljeno 1...

Moguće. Mom prijatelju su svojedobno predložili oduzimanje D kategorije, a uopće je nije ni imao. Greška nije ispravljena, a jasno, on se na to uopće nije žalio, što je sutkinji bilo čudno, pa kad je shvatila da on uopće nema D, onda je i taj prijedlog odbila, da spriječi svojevrstan apsurd. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Bio sam na saslušanju, ali da prije toga napomenem što u prvotnom postu nisam.

Prebivalište mi je u Zagrebu, a prekršaj sam počinio u Rijeci. Poziv sam dobio za prekršajni sud u Sesvetama gdje sam i bio.

Po ulasku me sutkinja pitala znam li zašto sam tu, te sam odgovorio da sam nažalost pod utjecajem alkohola vozio automobil. Uz pitanje jesam li kažnjavan, to je manje više sve što smo razgovarali. Napisali su izjavu, rekli da potpišem i idem, a da će to poslati sudu u Rijeci. Pitao sam treba li neke olakotne okolnosti navesti - dijete, terenski posao (jer s tim nije upoznata budući da nismo razgovarali)... Rekla je da je sve već navela - da sam nekažnjavan, da se neće ponoviti i da se kajem, a da me dijete i posao i tako neće spasiti kad sam napuhao 1,96. Vidio sam da žele što prije riješiti stvar, pa nisam htio dosađivati i postavljati dodatna pitanja. U tom trenutki nisam bio siguran ovisi li mi što o njenom dojmu mene, pa sam izjavu samo potpisao bez da sam ju i pročitao, zahvalio se i izašao.

Sada čekam presudu od suda iz Rijeke? Na nju se mogu žaliti samo VPS-u?

Jasno mi je da je priznanje, kajanje i nekažnjavanost najvažnije za umanjenje kazne, te da ne bih prošao nekažnjeno radi djeteta, terenskog posla itd., ali je možda moglo pomoći i to. Ovako više nemam prilike negdje navesti te olakotne okolnosti ako nemam pravo na prigovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ovo malo mijenja na stvari jer sutkinja/sudac koji te saslušava nije ona/onaj koja/koji izriče kaznu, pa ovo ispitivanje rade zapravo više reda radi. Mogla je (i trebala) navesti sve što si htio reći i mogla je (i trebala) uzeti dodatnu dokumentaciju, ali s obzirom da nisi inzistirao i potpisao si zapisnik kakav je sastavila, ispada da je to sve što si imao za reći.

Možeš sastaviti pisanu obranu u kojoj ćeš napisati apsolutno sve što ćeš reći i priložiti kopije sve dokumentacije koje si mislio priložiti, pa poslati direktno na sud u Rijeci (imaš broj spisa, a adresu vidiš na internetu). Na ovoj temi imaš primjer pisane obrane, a na početku navedeš da si bio na sudu u Sesvetama, ali želiš posebno navesti detalje koje smatraš bitnima za adekvatnu sudsku odluku, pa to radiš putem ove pisane obrane i prilažeš dokumentaciju. To pošalješ poštom preporučeno i žurno s povratnicom, tako da će doći i prije zapisnika iz Sesveta.

Ne znam formalno gledaju li suci pisanu obranu usporedno sa zapisnikom, ali ne može škoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, trebao sam inzistirati da dodaju još olakotnnih okolnosti u moju izjavu, ali budući da nisam nikada bio na ročištu, nisam se najbolje snašao. Nisam mogao u tom trenutku sa sigurnošću zaključiti da će oni samo napisati izjavu te da nemaju utjecaj na sudsku presudu.

Napisao sam pisanu obranu prema poveznici koju ste stavili. Naveo sam da sam bio na sudu u Sesvetama i ostalo kako savjetujete.

Priložit ću ugovor o radu, potrvdu o upisu na faks te rodni list djeteta.

Broj spisa je broj koji stoji u gornjem desnom uglu poziva okrivljeniku? Počinje sa - Posl. broj: ..........  ? To navodim u samoj obrani pod VEZA: ? Na kovertu za pošiljatelja ide samo prekršajni sud? Budući da sam trenutno u Rijeci, mogu li osobno na sud odnijeti pisanu obranu? Znam da te formalnosti možda nisu za ovu temu, ali bi htio danas što prije to poslati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je za ovu temu, nemaš brige.:palac:

Ako nemaš broj pod kojim se vodi na sudu u Rijeci, onda napiši taj od Sesveta s poziva, a samo navedi da je broj od Sesveta. Oni u Rijeci to mogu  aći po tvom imenu i prezimenu, ali još bolje ako si tamo da odneseš osobno i odmah u pisarnici vidiš da je zaprimljeno i proslijeđeno gdje treba.:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Zalio sam se na prometni prekrsaj i primio presudu u pisanom obliku.Pise da sam osloboden placanja troskova suda, ali nigdje u presudi ne nalazim mogu li platiti 2/3 kazne u roku od 8 dana.

Moje pitanje je imam li pravo platiti 2/3 kazne i smatrati da je kazna placena?

uređeno: od johnny123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, johnny123 je napisao:

Pozdrav

Zalio sam se na prometni prekrsaj i primio presudu u pisanom obliku.Pise da sam osloboden placanja troskova suda, ali nigdje u presudi ne nalazim mogu li platiti 2/3 kazne u roku od 8 dana.

Moje pitanje je imam li pravo platiti 2/3 kazne i smatrati da je kazna placena?

Ako nije problem na kolika je kazna smanjena ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav,

 

veliko hvala drot13, sivko. Konačno dobio što me slijeduje, nakon godine i 8 mjeseci. Priznao da i najbolji griješe, zabrana upravljanja ukinuta, novčani dio nisam osporavao. I naravno da imam jedno (možda dva) pitanje.

Prekršaj napravljen u 03.2016., dobio odluku u 10.2017., a unutra odluka Suda iz 06.2016. Zašto toliko dugo od odluke do dostave? Od kada mi teče 3 godine ? Gdje mogu službeno  saznati koliko imam negativnih bodova?

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

neki dan me zaustavili u Velikoj Gorici, napuhao 1.5, dobio 3000 kn i 9 mjeseci zabrana upravljanja. Da li mi se isplati pisati prigovor i kolika je mogućnost da će mi kazna biti smanjena kao i sami period zabrane upravljanja?

 

Da li imam pravo upravljati vozilom nakon predaje prigovora u PP, te da li će mi oni vratiti vozačku dozvolu s obzirom da su mi je fizički oduzeli?

 

Unaprijed zahvaljujem svima na odgovorima!ž

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Nažalost, nakon svih problema u životu, uspio sam doći i do toga da pišem na ovoj temi.

Naime,

samohrani sam otac sina od 3 i pol godine (supruga je umrla od tumora prije 2 i pol godine).

Nezaposlen sam (radim samo honorarno), i sve što imam je sin.

Auto mi je potreban najviše da njega mogu odvesti do vrtića, igrališta, ili "ne daj Bože" doktora.

Rijetko izlazim, i kad izađem nemam običaj piti.

Međutim, kako to obično biva - Ovu nedjelju oko 3 ujutro su me zaustavili doslovno 500 metara od stana.

Vraćao sam se s rođendana od prijatelja, i napuhao 1,4 (odnosno 1,3).

Vozio sam normalno, bio sam vezan, komunicirao normalno.

Sve ok, ali - alkohol!

Dobio sam odmah 3000 Kn i 9 mjeseci zabrane.

Nisam ništa platio, podigao sam sutradan vozačku i sad planiram napisati prigovor (ili ga čak otići usmeno i pismeno odmah iznijeti, ako je to moguće).

Nikad u 13 godina vožnje nisam kažnjavan (niti za sitan prekršaj, a kamoli za piće).

 

Kakvu žalbu mogu sastaviti i čemu se mogu nadati (s obzirom na svoju situaciju).

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sastavio sam prigovor za Prekršajni sud, ali su mi rekli da to ne ide njima.

Da to odnesem u Policijsku postaju u 2 primjerka.

 

Zanima me, kako sad ide procedura?

Odnesem to njima i onda čekam (u međuvremenu imam vozačku)?

Ili mogu odmah danas kad to odnesem, iznijeti i usmeno očitovanje (vezano uz prigovor) pa dobiti rješenje odmah?

 

P.S.

Ako to ode na sud, koliko dugo se otprilike čeka na rješenje i da li ono stupa na snagu s danom prekršaja ili s danom donošenja rješenja?

(primjerice da mi ovo smanje na 6 mj. - Da li to počinje teči 19.11. ili od dana kad dobijem rješenje)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predaješ prigovor na policiju i ne plaćaš ništa (ni kaznu ni troškove) i normalno voziš.

Policija sve papire šalje na sud koji donosi konačnu odluku. Prije toga te može zvati i saslušati ili može donijeti odluku na osnovu tvog prigovora (ako si u njemu sve napisao, neće te zvati).

Tek kad tebi i policiji dođe sudska presuda, ide se u izvršenje eventualne zabrane (ako dobiješ zabranu, ne smiješ voziti tek kad ti policija dostavi posebnu obavijest o početku mjere).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedno kratko pitanje...

Sad sam već predao Prigovor u PP Zadar, i to će ići na Prekršajni sud.

Zanima me ovaj dio...

Znate kad poslodavac traži Potvrdu o nekažnjavanju (odnosno o tome da se protiv osobe ne provodi sudski proces)?

Da li sam ja po tom pitanju i dalje "čist", ili će ovaj moj predmet (koji je sad već upućen Prekršajnom sudu) biti problem kod izdavanja Potvrde o nekažnjavanju?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, fortune_faded je napisao:

Pozdrav,

proučila sam cijelu temu o prigovorima, ali i dalje imam par pitanja.
Zaustavljena sam preksinoć, napuhala 0.84 , imam vozačku 3 godine i nikada prije nisam kažnjavana i odmah mi je policajac dao minimalnu kaznu: 1000 kn i mjesec dana zabrane upravljanja. 
Neću platiti kaznu (po ovim tu preporukama) i sastavit ću prigovor po svim prijedlozima napisanim: kajem se, priznajem prekršaj, redovni sam student bez primanja.

E sad, s obzirom na to da nemam nikakvu potvrdu da mi treba vozačka za posao, jer nemam posao student sam, postoji li šansa da mi svejedno ukinu zabranu? Samo na temelju prijašnjeg nekažnjavanja, i nikakvih priloženih dokumenata. To mi je puno veći problem od novčane kazne. Ne znam kako sastaviti prigovor u tom dijelu- tražim umanjenje novčane kazne jer nemam primanja, a tražim ukidanje zabrane - jer....?
Drugo pitanje, hoću li morati ići na sud, ili će možda uvažiti prigovor bez toga? Malo me strah, nemam iskustva s kaznama.

Hvala unaprijed! :) 

Pozdrav! Svratila sam ovdje nakon par mjeseci samo kako bi javila rezultat i zahvalila se. Na prigovor su mi samo pismeno odgovorili, bez poziva na sud, ukinuta zabrana upravljanja a kazna smanjena na 300 kn. Tako da svi slusajte decke i pratite obrazac za prigovore! 

Hvala jos jednom ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz..sinoc sam dobio kaznu za ne zaustavljanje na policijsku palicu..ostro kocenje ugrozavaje sudionika i napuhao sam 0.31...jbg ispalo malo glupo kao nisam htio stat..sveukupno 5000kn i 6 mj kazne..radim vec 3 godine..auto mi uvijek treba za na posa..dali ce se vozacka(na minimum) i kazna smanjiti prigovorom da se kajem i to..nisam nikad imao kaznu ovo mi je prva u 3 godine..mladi vozac 22 g..hvala

uređeno: od sniper
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NIsam baš siguran da će vam ovo proći. Naime, upada u oći riječ "navodni" te silni uskličnici. Neki dijelovi opisa su svakako suvišni, te mogu samo napraviti suprotan učinak kod suca. I na kraju krajeva, napisani su tako da nigdje nema priznanja prekršaja te kajanje za počinjenje istih što je bitno za smanjenje izrečenih mjera. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , sniper je napisao:

Napisao sam prigovor za sva 3 kazne sto sam dobio i obrazlozio..sto mislite ..vase misljenje za nesto promijeniti mozda?

20180105_204218.png

20180105_204326.png

20180105_204344.png

ovo ti nije ništa-možeš to mačku o rep staviti i pustiti terijera da se ganjanju!  vidi link koji ti je drot stavija. nema puno objašnjavanja-kratko i jasno navedi da se kaješ što si učinija /ne/djelo. za visinu prihoda-dobro bi bilo da priložiš 2-3 zadnje isplatne liste.

drugim ričima-to popili 2 pive,iša ,star auto-ne znači sudcu ništa!

pokaži da priznaješ svoj prekršaj ,dokaži male prihode i nadaj se da bi to moglo do polovine kazne pasti!  sritno ti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

svak se brani kako zna

Je, samo korisnik je tražio mišljenje za prigovore, a poslije ovoga

, sniper je napisao:

dali ce se vozacka(na minimum) i kazna smanjiti prigovorom da se kajem i to..

A ovo

 

prije 4 sati , sivko je napisao:

a i sudac zna kako protumačit obranu

svakako, u ovom slučaju na način "daj me ne pilaj"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, sniper je napisao:

Izmjenit cemo..napisat cu to sto ste preporucili jer san stavio da cujem vase misljenje i vase misljenje mi je bitno

Na sve priznajem osim tog naglog kocenja..

 

Za alkohol jednostvno cu napisat da priznajem da sam kriv i da se kajem zbog prekrsaja..nesmijem imati gram alkohola i zbog toga sam kriv i trazim smanjenje kazne..

 

Za naglo kocenje i proklizavanje kotaca cu napisat da nikakvog dokaza ,nikakvih tragova kocenja nema na cesti(sto je i istina jer sam gledao dan poslije) da trazim da mi se kazna od 1000kn znatno smanji i bla bla..

 

Za nezaustavljanje cu napisat da sam vec prije isao skrenuti ali su oni digli palicu na koju sam se ja oglusio i priznajem da nisam imao tu namjeru nepostivanje sluzbenih osoba..izrazavam kajanje i moju pogresku i trazim da mi se smanji kazna i smanji ili ukine vozacka dozvola od 6mj jer ja radim i auto mi treba svaki dan u svakom trenutnku..inace jedini sam zaposleni u kuci....

 

Misljenje??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, drot13 je napisao:

Što se tiče kočenja, i izjava policajaca je dokaz, ne mora se nužno raditi o materijalnom dokazu.

 

Prije 2 minuta, sivko je napisao:

Nije napisao ni da li je bilo oštro kočenje kod stajanja/zaustavljanja ili je bilo samo škripanje i pod kojim utvjetima pa da i tu kaznu smanjimo.

Yeap..samo, ako se tvrdi da nema dokaza i poriče prekršaj, onda se ne traži smanjenje, kaj ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa zato sam i napisao ono mišljenje na prigovore, posebno o učinku na suca. Ne kažem da korisnik ne govori istinu, no budimo realni, ovaj dobija masu sličnih slučajeva pa kad pogleda cijeli kontekst, a u svijetlu toga da u prigovoru nema priznanja ni kajanja, što će posmisliti doli, bili malo pod utjecajem, skontali policiju pa odjednom kao išli po frenda kojeg nema...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija