Jump to content

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole


mala1crna

Preporučene objave

prije 13 sati , Spitfire je napisao:

 bili malo pod utjecajem, skontali policiju pa odjednom kao išli po frenda kojeg nema...

Točno,koja ih je i zaustavljala.

A kod tih stvari je još uvijek nedorečeno ako me zaustavljaju iz daljine a ja ionako mislio skrenut jer mi je tamo kuća odnosno nisam imao ni namjeru prolazit pored njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, sniper je napisao:

3 prigovora moran sastavit ako su mi dali 3 papira?? .znaci na 2 za ublazavnje novcane kazne i 1 na kojem iman ublazit novcanu kaznu i mjeru opreza za vozacku jel tako?? Jeli treban jos nesto traziti nekakav povrat da znan da je to doslo do njih i tako te gluposti

Za svaki PN po jedan prigovor u 2 primjerka.Ako osobno ideš predat na svoj tržiš prijemni pečat a ako šalješ poštom preporučeno uz povratnicu i ispod PP XX napisat prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Jucer me zaustavila policija, alkohol, izmjereno 1,11 umanjeno 1,01, napisana kazna opn 3000kn i oduzimanje vozacke na 3mj, a privremeno na 12h te sam ju danas podignuo.

Procitao sam vise tema u vezi pisanja prigovora i stvarno su savjeti od velike pomoci.

Naravno,u prigovoru cu priznati krivnju, izraziti kajanje i obecati da vise nikada necu ponoviti prekrsaj. Idem u cilju ukidanja mjere opreza i smanjenja kazne.

Kao argumente bi koristio da mi je auto nuzan za voznju na posao, za obavljanje posla (terenski rad po HR), otac je u invalidskoj mirovini pa ga ja vozim na lijecnicke preglede.

Imam slijedeca pitanja:

1. Prilaganje kopije ugovora o radu i osobne u svrhu iskazivanja da prevaljujem znacajnu km za odlazak na posao - meni je ugovor o radu iz 2007, a firma je promijenila adresu u medjuvremenu, znaci ug o radu ima staru adresu - kako to iskomunicirati? Prilozit ispis iz sudskog registra gdje se vidi da promijena adrese ili u prigovoru to samo napisati?

2. Pozivanje na ranije nekaznjavanje - do sada nikada nisam imao prekrsaj za alkohol, brzinu ali se pred manje od god dana meni desila nesreca (samo ja sudionik) pozvao sam policiju jer sam morao zbog kasko police, nisu znali sto napisati pa su mi napisali kaznu za nepridrzavanje desne strane kolnika, odmah sam platio i nikad nisam bio na sudu. Osim toga nikada nikakva prekrsajna/kaznena prijava. Kako se ovo tretira? Da li sam ja za sud kaznjavan?

Unaprijed hvala.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani Sivko, puno hvala.

Vjerovatno offtopic ali da li mi mozete pomoci sa objasnjenjem definicije toga sto tocno znaci biti prekrsajno kaznjavan? Dakle ovaj moj slucaj od prosle godine nije te kvalifikacije jer nije izrecen od suca na prekrsajnom sudu vec samo od mupa? Pitam da se slucajno ne zeznem. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav, imao sam situaciju gdje sam prosao kroz crveno te upravo pisem prigovor pa me zanima moze koji feedback jel sve dobro? Takoder danas ga mislim slati ali nisam 100% siguran na koju adresu i na koga mora glasiti??

 

Prigovor:

Poštovani,

ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana xx.01.2018. god. u xx:xx sati u Zagrebu, Heinzelova, počinio prekršaj kažnjiv po čl. 59. st. 5. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da nisam zaustavio svoj automobil na crveno svjetlo na semaforu.

Molim Vas da da mi ukinete zaštitnu mjeru oduzimanja vozačke dozvole te uvažite sljedeće: 1) Propust mi se desio zbog pogrešne procjene da se zbog vlažne ceste neću biti u mogućnosti zaustaviti na siguran način, 2) Iako se propust desio, brzina kojom sam vozio do trenutka prekršaja bila je dozvoljena i prema propisima, 3) Savjestan sam vozač koji poštuje propise te do sada nisam bio kažnjavan i 4) Vozačka dozvola mi je neophodna a razlog tome je stalno zaposlenje u Zagrebu, zbog kojeg svakodnevno putujem iz drugog grada. Vezano uz novčanu kaznu, molio bih vas da mi omogučite plaćanje iste u visine 2/3 kao što je to moguće u prvih 8 dana od primitka prekršajnog naloga. S obzirom da sam svjestan situacije te prekršaja kojeg sam počinio, molio bih vas da uzmete u obzir moju molbu uz navod da ću dati sve od sebe da se ista situacija više ne ponovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima.

Uglavnom, fali ti jasno priznanje na početku tog drugog odlomka, jer je priznanje temelj za ublažavanje (sve ovo što kasnije tražiš).

I ne moraš posebno tražiti plaćanje 2/3 po presudi, jer je to tvoje zakonsko pravo (kakva god presuda da bude, imaš pravo plaćanja 2/3), jednako kao i plaćanje po prekršajnom nalogu.

Prigovor šalješ policijskoj postaji koja ti je poslala nalog, a oni prosljeđuju na nadležni sud. Vidi u primjerima prigovora na gornjem linku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda bi ovako puno bolje izgledalo i mogu ovako poslati?

Prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega, te Vas molim da mi ukinete zaštitnu mjeru oduzimanja vozačke dozvole te uvažite sljedeće: 1) Propust mi se desio zbog pogrešne procjene da se zbog vlažne ceste neću biti u mogućnosti zaustaviti na siguran način, 2) Iako se propust desio, brzina kojom sam vozio do trenutka prekršaja bila je dozvoljena i prema propisima, 3) Savjestan sam vozač koji poštuje propise te do sada nisam bio kažnjavan i 4) Vozačka dozvola mi je neophodna a razlog tome je stalno zaposlenje u Zagrebu, zbog kojeg svakodnevno putujem iz drugog grada. S obzirom da sam svjestan situacije te prekršaja kojeg sam počinio, molio bih vas da uzmete u obzir moju molbu uz navod da ću dati sve od sebe da se ista situacija više ne ponovi.

U kuverti saljem 2 primjera prigovora i to je to? Jel potrebno kopiju Obaveznog prekršajnog naloga staviti unutra ili nesto drugo?

uređeno: od Marko07
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Marko07 je napisao:

 

a)  ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana xx.01.2018. god. u xx:xx sati u Zagrebu, Heinzelova, počinio prekršaj kažnjiv po čl. 59. st. 5. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da nisam zaustavio svoj automobil na crveno svjetlo na semaforu.

b)  1) Propust mi se desio zbog pogrešne procjene da se zbog vlažne ceste neću biti u mogućnosti zaustaviti na siguran način, 2) Iako se propust desio, brzina kojom sam vozio do trenutka prekršaja bila je dozvoljena i prema propisima,

 

 

pod a) napiši samo broj naloga 511-............

pod b) izbriši ono pod 2 jer jer ispada da si vozio neprilagođenom brzinom iako je bila dozvoljena znakom

-----

2 komada bez naloga,preporučeno uz povratnicu.Možeš dodat potvrdu od poslodavca da si zaposlen u ZG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, Marko07 je napisao:

za a) imam iznad toga napisano

VEZA: Prekršajni nalog PU zagrebačke, I. PPRP, Zagreb,

 

posl. br. 511-19-44/5-OT-xxx/2018 od dana xx.01.2018. god.

 

 

za b) budem izbrisao taj dio.

 

Sto se tice potvrde od poslodavca, trenutno sam na BO i ne znam kako bi mogao do potvrde, mogu nesto umjesto toga?

Onda samo napišeš na gore navedeni nalog bez objašnjavanja od kad je i za što si kažnjen da ne zamaraš suca jer će ga on ionako dobit.

Može ti poslodavac napisat potvrdu,poslat na mail pa isprinataš i gotovo.Možeš i dopisat da nemaš adekvatnih autobusnih i željezničkih linija (ako ih nema)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

molio bi pomoč i savijet. Proslu subotu sam zaustavljen i prihvatio sam alkotest. Napuhao sam 2,94.

Ovo me jako iznenadilo , a vidio sam i na policajcima da im nije jasno, pošto sam se ja ponasao, a i osjecao u najmanju ruku ne toliko pijano. Pio jesam ali zbilja nisam u tolikoj mjeri pio jer koliko sam cuo od ljudi  to je tesko moguce. Prije odlaska u auto sam svratio u pekaru i pojeo sendvic te normalno dosao do auta i normalno vozio. Puhao sam 2 puta za redom i prikazivalo je gresku na sta su mi rekli da mi je treci put zadnji da ne pusem kako treba, na to sam uzeo sve zraka sta sam imao i dusu ispuhao u aparat. Nudili su mi i ponovno testiranje na sta sam pristao , ali se od toga nije nista realiziralo te su mi samo predali zapisnik,obavjest i ostalu dokumentaciju.

I isao sam sa svojim vozacem ca. 

 

Inace dizem utege i imam 107 kg te ne pijem cesto, sto barem po nekim pricama (ako su istinite) bi trebalo pomoci covjeku da manje napuse.

Inace vozim od 18 imam 28 i nisam nikada imao nikakvih problema u prometu. Radim u firmi kao poslovoda na terenu te vozim radnike cesto, nemogu si prijustiti da mi oduzmu na dugi period vozacku. Takoder zivim s majkom koja je radio ostooporoze u prijevremenoj penziji te je ja uzdrzavam i vozim okolo. Svjestan sam sta sam si napravio i neznam sta dalje. Dobio sam poziv na sud u kojem u Obrazlozenju pise da bi trebao biti kaznjen sa 15 000 kn i 6 mjeseci bez vozacke. Oboje mi zvuci strasno. Pise da mogu dostaviti pisanu obranu.

Inace imam obiteljskog prijatelja odvjetnika koji kaze da bi on umjesto mene isao na sud.

Molim za savjet jer vidim da se ovdje moze dobiti koja dobra pametna rijec.

Da li da pisem prigovor u kojem se kajem i trazim da mi se smanji kazna i da u njemu  spominjem ove cudne okolnosti alkotestiranja ?(ne da ih pobijam vec samo spomenuti kako ne shvacam tako viskou koncentraciju alkohola, na tako malo konzmiranog alkohola i normalno ponasanje i osjecaj, sto bi mogli i policajci potvrditi)

Ili da cekam sud i odem tako u zivo, bez odvjetnika ili sa odvjetnikom i da li ako pisem sudu prije nego odem tamo fizicki ce oni to prihvatiti kao obranu i presuditi, posto bi htio ici na sud i pricati sa sudcem.

ispricavam se na dosta kaoticnom pisanju i mnostvu pitanja, ali sam rastresen.

 

uređeno: od mnm123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da bi htio ići na sud, jednostavno odeš i javiš se na taj poziv. Imaš pravo i na odvjetnika, pa može i on s tobom (potpišeš mu punomoć koju ćete dati sudu).

To što piše 5000-15000 kn ne znači ništa, jer policija piše predviđene kazne, a sud ocjenjuje koliko je dovoljno da naučiš.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Evo danas sam dobio na poslu Izjavu da mi je za rad neophodna vozacka dozvola i pisanu opomenu pred otkaz.

To bi predlozio sudu kao jos jedan dokaz da se kajem i da necu ponoviti prekrsaj (iako nista ne znaci zbilja vise necu ovo mi nije trebalo).

Da li da spominjem cudne okolnosti i taj rezultat od 3.00 promila jer gdje god to spomenem mi govore da je to jako tesko moguce, pogotovo kada opisem svoje ponasanje i cinjenicu da se sjecam svakog detalja te veceri.

Dan nakon ovoga sam se probudio bez ikakvim znakova da sam bio pijan dan prije, nije mi bilo slabo ni glavobolja, neznam kako da to objasnim. Ne bi htio suca isprovocirati, ali bi htio spomenuti to da mi nisu jasni ti rezultati.

Takoder opet ponavljam pitanje po vasem misljenju , da li je bolje da sam idem ili da ide advokat samnom. posto igrom slucaja mi je obiteljski prijatelj, nisam covjek sa tolikim financijama da za prometni preksrsaj angaziram odvjetnika. ne bi htio da sud dobije taj dojam.

 

Hvala vam unaprijed, svako misljenje cijenim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće sud dobiti nikakav dojam, ako imaš odvjetnika koji će ti to odraditi, slobodno ga povedeš.

Što se tiče rezultata alkotesta, možeš tražiti potvrdu o baždarenju alkometra, ali se sad to radi redovno i time nećeš ništa dobiti. Mogao si nakon toga odmah otići na hitnu da ti oni izmjere količinu, a sad što god o tome kažeš, ispast će da se izvlačiš. Ne kažem da ne dovodiš to u pitanje, možeš se braniti kako god želiš, ali jedini papirnati dokaz od tog događaja je zapisnik o alkotestiranju s tom količinom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, mnm123 je napisao:

Da li da spominjem cudne okolnosti i taj rezultat od 3.00 promila jer gdje god to spomenem mi govore da je to jako tesko moguce, pogotovo kada opisem svoje ponasanje i cinjenicu da se sjecam svakog detalja te veceri.

 

da li je bolje da sam idem ili da ide advokat samnom. posto igrom slucaja mi je obiteljski prijatelj, 

Taj tvoj prijatelj neka proučiti stručna mišljenja o ponašanju osoba s 3 promila i neka pozove policajce da svjedoče o tvom stanju jer su ga sigurno zapamtili s obzirom da nema mnogo ekipe i često s tolikim promilima. 

Nisi napisao koliko dugo si pio i koju količinu čega. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mnm123 je napisao:

molio bi pomoč i savijet. Proslu subotu sam zaustavljen i prihvatio sam alkotest. Napuhao sam 2,94.

Ovo me jako iznenadilo , a vidio sam i na policajcima da im nije jasno, pošto sam se ja ponasao, a i osjecao u najmanju ruku ne toliko pijano. Pio jesam ali zbilja nisam u tolikoj mjeri pio jer koliko sam cuo od ljudi  to je tesko moguce. Prije odlaska u auto sam svratio u pekaru i pojeo sendvic te normalno dosao do auta i normalno vozio. Puhao sam 2 puta za redom i prikazivalo je gresku na sta su mi rekli da mi je treci put zadnji da ne pusem kako treba, na to sam uzeo sve zraka sta sam imao i dusu ispuhao u aparat. Nudili su mi i ponovno testiranje na sta sam pristao , ali se od toga nije nista realiziralo te su mi samo predali zapisnik,obavjest i ostalu dokumentaciju.

Jako teško si pogriješio što nisi tražio da ideš na vađenje krvi.

Sa 3 promila samo kronični pijanci koji jako puno 'treniraju' uopće mogu stajati na nogama. Znao sam jednoga , 'fini stariji gospodin' koji je svaki dan na poslu popio (pijuckao poskrivečki u uredu)  bocu viskija, i nikad nije pleo jezikom ili teturao.  Čak je i auto vozio i nikad nije imao udes.

Malo vjerojatno da je dreger bio neispravan, ali jer bi onda više sličnih poput tebe napuhalo promile. 

Ali teoretski postoji mogućnost da imaš kakav metabolički poremećaj. Razlog više da si odmah tražio kontrolu nalaza vađenjem krvi. U tom slučaju, čak i da su ti izmjerili vrlo velike promile, imao bi i medicinsko osoblje kao svjedoke koji znaju kako izgleda osoba sa 3 promila i vidjeli bi da tu 'nešto ne štima'.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvar navike nemože biti. Ne vjerujem ni količina alkohola. pio sam 3.5 sata cca, popio sam 4 jack-cole i 2 borovičke. jeo prije i nakon toga.

Neznam , onda bolje da ne spominjem to jer vidim da vama zvuci tesko vjerojatno i da se izvlačim, a kamoli ne sudu pred kojim odgovaram.

Onda mi ostaje da na sudu iznesem da mi je to prvi prometni prekrsaj u 10 godina od kada vozim , da se pokajem, da se nadam sto manjoj kazni posto mi za posao treba vozacka i da sam svojom neodgovornoscu doveo u pitanje svoju egzistenciju (prilzit cu opomenu pred otkaz i izjavu da mi treba vozacka), također da se moram skrbiti o majci s kojom zivim (tako da sam i njezinu egzistenicju doveo u pitanje). Da inace ne pijem cak i ne "izlazim" toliko. I da cu se pobrinuti da se vise nikada ne dogodi jer si to nemogu prijustiti. I nadat se nekoj nizoj kazni.

 

Hvala svima na pomoci.Ako tko ima jos koji savjet bio bi zahvalan, dajete ga osobi kojoj cete zbilja pomoci i koja ovo vise nece raditi (ne nekome kome je svjjedno)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovanje. Ovaj vikend sam se malo zaigrao i napuhao 1.14 promila. Kazna će mi doći na adresu. Policijac mi je rekao da ce biti 3000kn i 9 mjeseci bez vozacke. Uglavnom, s tih 3000kn se još i da živjet, pogotovo ako odma platim 2/3 kazne, ali ovih 9 mjeseci je užas. Sad me zanima ima li se smisla žaliti, buduci da mi je ovo drugi ovakav prekršaj. Naime, prije 6 godina sam sam ostao bez vozacke na 3 mjeseca zbog alkohola. Računa li se ovo uopce da sam kažnjavan buduci da je proslo toliko vremena, ili se to briše? Neznam koje uopce temelje imam za žalbu. Auto mi za posao netreba, eventualno bi mi se možda moglo uvažiti to što živim sam sa bakom od 80 godina koju vozikam po doktorima stalno, i nedostatak auta bi to izuzetno otežao. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Stigla mi je presuda 7 mjeseci nakon počinjenja prekršaja.

Kažnjen sam sa 5000kn (mogu platiti 2/3), 200 kn troškova i 6 mj. zabrana upravljanja B kategorijom. Umanjena je samo novčana kazna (prijedlog je bio 15 000 kn i 6 mjeseci).

Koliko sam upućen, to je to. Nema se vište što korisno napraviti. Ovih 6 mjeseci mi nije nikako dobro sada, ali opet, kriv jesam i napuhao sam previše. Vidim da su nekima sa dosta promila i sličnim olakotnim okolnostima davane manje kazne nakon prigovora, ali očito nisam bio te sreće...

 

Poštar mi je obavijest ostavio u petak, a danas ju je supruga podigla u pošti (ima punomoć). U presudi stoji da je glavna rasprava bila 01. veljače.

Do kada traje zabrana minus osam dana koje sam odradio po počinjenju prekršaja?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi je da odradim što prije, pa da možda još u osmom mjesecu stignem sa suprugom i djetetom malo ležernije na more jer obično kampiramo. Ići ćemo mi javnim prijevozom bez obzira, ali nisu oni krivi za ovu situaciju, pa želim njima olakšat ako mogu.

Drugi je što mi je trenutno auto u kvaru te ću idućih desetak dana ionako biti bez njega.

 

Da, stoji da imam pravo žalbe u roku od osam dana i da o njoj odlučuje Visoki prekršajni sud. Na ovom forumu sam čitao VPS uglavnom potvrđuje već donesene presude nižih sudova, pa nisam mislio da ću nešto postići. Prema zakonski određenim kaznama, ja sam dobio minimalnu, i novčanu, i zabranu upravljanja ( prema članku zakona-novčana od 5000 do 15000, zabrana minimalno 6 mj.).

Ako ima smisla žaliti se, svakako bih. Radi šest mjeseci zabrane. Na novčanu sam bio spreman da će biti u tolikom iznosu.

Koliko se čeka njihovo očitanje na žalbu? Košta li? Spuštaju li oni u praksi ispod minimalne po zakonu? Za zabranu upravljanja me prvenstveno zanima.

Dodatno, u obrazloženju sutkinje je navedeno da mi se novčana kazna umanjuje radi olakotnih okolnosti što priznajem krivnju i tvrdim da se neće ponoviti, a da otegotnih nema. Dakle, olakotne samo one koje je napisala sutkinja na saslušanju u Sesvetama, a nigdje nisu spomenute one koje sam dan nakon saslušanja dostavio na sud u Rijeci pismeno - dijete, supruga nevozač, terenski posao, studiranje i mene i supruge, mala primanja...

Za zabranu upravljanja samo piše da mi se izriče 6 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budući da sam priznao krivnju, kaznu mi ne mogu povećati?

Uz tu žalbu prilažem isto sve dokumente kao dokaze olakotnih okolnosti, te navodim da se žalim na izrečenu viosku kaznu zabrane upravljanja vozilom (iako je minimalna?)?

Ima li VPS praksu ikada umanjivati kaznu ispod minimalne propisane zakonom?

Ako VPS potvrdi kaznu od 6 mjeseci, plaćam li dodatne troškove suđenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Visoki najčešće potvrđuje kazne nižih sudova, ali niži obično za prvi prekršaj nejdu ovako visoko. Jest da je to minimalno propisana kazna, ali se može ublažiti i na 1/3 uz priznanje, kajanje, nekažnjavanost i sl., tako da meni baš nije jasno kako su ti lupili punu minimalnu kaznu i toliku mjeru. Hrpa mi ih prolazi kroz ruke i ovo je jedna od najtežih koje sam vidio, pogotovo za nekog kome je prvi put...

Po tome, mislim da bi se isplatilo ići na Visoki. Ne znam koliki je njihov paušalni trošak (paušali policije i suda su 100, 200, 500, tako da sumnjam da je njihov trošak veći od toga), ali ionako imaš veliku kaznu, a i po presudi Visokog ćeš moći platiti 2/3.

Dodatno, što se tiče početka trajanja zaštitne mjere, i sad si na knap za kampiranje u 8 mjesecu, jer se čeka pravomoćnost, pa oni to šalju u Zagreb (Heinzelova), pa dok oni zaprime i obrade... Uglavnom, može proći par tjedana, pa i mjeseci (u Zagrebu to zna dosta kasniti), pa bi si žalbom možda kupio vremena da imaš vozačku preko ljeta. Opet, kažem možda, jer Visokom obično treba nekoliko mjeseci za odluku, ali ti nekako baš nemaš sreće...

Vidi si što smo ti napisali, pa odluči. Uz priznanje ne možeš proći gore, samo bolje, a ne može se predvidjeti koliko će to trajati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Ovaj raniji alkohol se ne računa ako je prošlo više od 3 godine od pravomoćne presude/naloga.

Isprike ako sam dosadan, ali može samo pitanje u vezi ovoga? Budući da sam prije 6 godina ostao bez vozacke zbog alkohola, i to se ne racuna jer je proslo više od 3 godine, u žalbi se mogu pozvati na nekažnjavanje kao da nikad nisam ostao bez vozacke? Ili je potrebno nešto naglasiti da sam prije 6 godina ostao bez vozacke, ali će sud zanemariti taj prekršaj? Možda je glupo pitanje, ali strah me da nebih nešto zeznuo. Da ne napišem da sam nekažnjavan, i onda mi nađu taj prekršaj, i zbog laganja ne priznaju prigovor. Još nisam dobio čestitku na adresu, ali si vec u glavi slažem obranu jer me ovo muci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, baš nemam sreće dosad.

Imate link na primjere žalbi VPS-u? Žalim se na visinu kazne za izrečenu mjeru zabrane upravljanja vozilom i tražim da ju ukinu ili umanje? Novčanu ne spominjem ili navodim da ju prihvaćam? Kao olakonte okolnosti opet navodim sve kao i u pisanoj obrani te prilažem svu dokumentaciju? Rok od osam dana za žalbu je započeo danas kad je supuruga preuzela u pošti presudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima

Ako moze mala pomoc.

Ugl.sinoc me zaustavila policija i dala mi dreger. Prije toga sam popio 3 pive,s tim da sam zurio i zadnju doslovno eksira. I policija me zaustavlja niti 5oo metara od kafica,te napusem 0,93. Kazem im da sam eksira pivu i da nije to relevantno 0,93, da bi oni mi rekli da cemo ponovit za 5 minuti. Drugo testiranje kaze 0,71 minus 0,1 =0,61 i napisu 1000 kn i 1 mjesec bez dozvole. 

Sad me zanima da li da  platim kaznu pa se zalim za oduzimanje dozvole, ili da napisem zalbu za sve. Sta bi bilo pametnije i bolje.

Posto mi je ovo prvi put da imam alkohola u 15- godisnjoj karijeri vozaca, kakva su pravila suda?. Da li uzimaju dozvolu radi ovako malo prekoracenja.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovom linku ima ukratko o prigovorima.

Praksa sudova je i dalje šarolika, a postoji neka mogućnost da će za prvi put i malu količinu alkohola ukinuti zaštitnu mjeru i ostaviti samo novčanu kaznu. Hoće li u tom slučaju tako odlučiti, nemoguće je reći, ali ako ćeš se žaliti samo na visinu sankcije/mjere (uz priznanje prekršaja), onda kazna na kraju ne može biti viša od ove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , cusco je napisao:

Prijatelj mi kaze da mu je odvjetnik pisa zalbu za slicnu situaciju, i da je samo napisa "Ne osjecam se krivim za pocinjeni prekrsaj" I ic pred suca pa se probat izborit za blazu kaznu

Što bi značilo nisam počinio prekršaj pa nema ni smanjenja.Ionako te sudac na početku pita jesi kriv ili nisi.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odnio sam žalbu sa svom popratnom dokumentacijom vezanom za olakotne okolnosti koje sam naveo.

Predao ju sam gospođi kojoj su me uputili. Ona je pregledala i rekla da se pod brojem presude koji sam napisao, ne nalazi moja presuda. Ja sam joj pokazao na mobitelu sliku presude na kojoj se vidi broj koji sam napisao. Rekla je da je onda očito sutkinja krivo upisala, prekrižila broj koji sam ja upisao i napisala neki drugi broj (pod kojim je u računalu našla moju presudu). Meni je zatim dala žalbe i rekla da napišem pokraj njegnog broja u zagradi: ''na presudi napisan krivi broj''. Ja sam tako i napisao, ne znam zašto je to dala meni, nije da sam se potpisao negdje, a sad kad vrtim unatrag, ne znam ni zašto sam pristao išta pisati, ali eto, tako je bilo.

Napominjem to jer mi je bilo malo čudno i ne znam znači li to išta za uspješno rješavanje moje žalbe, ako netko ima iskustva s takvim situacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav,

sinoć je prijatelj zaustavljen od strane policije i nakon što se policija približila autu osjetili su miris marihuane, prijatelj vozač je priznao da je konzumirao i da kod sebe ima još 1 gram te su ga testirali na droge, potvrdili da je konzumirao i odveli ga u postaju na vađenje krvi i urina. Prijatelj je sve priznao i na sve pristao te mu je uručen zapisnik o oduzimanju predmeta i o testiranju na droge i oduzeta vozačka na 12 sati. Međutim nije dobio za sad nikakvu kaznu nego mu je rečeno da čeka poziv za saslušanje na sudu. Ima li netko iskustva s takvim slučajem i što je najbolje raditi? Može li se u ovoj fazi izjavljivati prigovor ili mora čekati bilo kakvo rješenje? I što mislite na koliko bi mu mogla biti oduzeta vozačka pošto mu je neophodna za posao?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Potrebna mi je hitna pomoć!

Na kućnu adresu mi je stigao obavezni prekršajni nalog za nepostupanje po znaku policijskog službenika izraženim svijetlećom tablicom "stop policija" (vozili su iza mene sa upaljenim rotirkama), dakle nisu me zaustavili već su došli na kućnu adresu saznati tko je upravljao vozilom. Po priznanju upravljanja autom rekli su da će mi stići kazna. 

Kazna je 3000 KN i 2 mjeseca zabrane upravljanja B kategorijom. Posljednji prekršaj bio je prije nekih 7 godina za vožnju pod utjecajem alkohola negdje oko 0,65 promila(1000 KN kazne) Imam stalan posao i potrebna mi je vozačka na poslu (nije definirano u ugovoru o radu da mi je potrebna B kategorija) i imam obitelj, maloljetno dijete koje dosta ovisi o mojem prijevozu...

Postoji li ikakva šansa za smanjenje kazne ili barem ukidanje zabrane ako predam žalbu?

Nejasno mi je od kada vrijedi onih 8 dana prava na žalbu ili plaćanja 2/3 kazne, jer na obaveznom prekršajnom nalogu piše jedan datum, na kuverti žig sa drugim datumom, a od poštara je nalog zaprimljen na neki treći datum...

Svaki savjet puno bi mi pomogao! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vozio sam glavnom cestom te skrenuo u sporednu i na kraju ušao u dvorište na stražnji ulaz (gdje i obično ulazim zbog jednostavnosti jer nema ograde) to se dogodilo po noći za vikend, policija nije zaustavljala na određenom mjestu već su oni tvrde vozili iza mene i upalili rotirke. Kad su kasnije neki dan stigli na kućnu adresu pokušavao sam im objasniti da ih nisam uočio (vrijeme je bilo prilično loše) mislim da mi nisu povjerovali i spomenuli su da sam vozio brže od dopuštenog te da su došli iza mene i da sam samo otišao( ja ih stvarno nisam vidio ili su došli već kad sam otišao) Ispričao sam se i rekao da sam ih morao uočiti na vrijeme. Na kraju su mi rekli da kazna stiže na adresu...

Ja ne bi poricao prekršaj jer mislim da je najbolje u prigovoru priznati krivnju.

Je li moguće ikako ublažiti kaznu i ukinuti mjeru, da li je moguće da mi sud povisi kaznu ili mjeru ili oboje,  je li moguće da me pozovu na sud ili dobijem samo rješenje na adresu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prigovoru bi napisao nešto kao da priznajem krivnju, da se kajem, da ubuduće neću ponoviti prekršaj te da ako je ikako moguće da mi smanje kaznu (3000 KN) i tražio bi ukidanje mjere zabrane (2 mjeseca) zbog potrebe za vozačkom na poslu i u obitelji...  Neznam da li je pametno tražiti da mi smanje oboje

Kao što sam prije spomenuo zadnji prekršaj je bio prije oko 7 godina za vožnju pod utjecajem alkohola oko 0,6 promila. Uzima li se to u obzir?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor bi otprilike ovako izgledao

Prigovor

Na izrečenu novčanu kaznu i mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom b kategorije.

Priznajem krivnju i ne poričem prekršaj te na temelju dosadašnje nekažnjavanosti molim sud za izricanjem blaže novčane kazne i ukidanje zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom b kategorije.

Vozačka dozvola potrebna mi je zbog politike posla i potrebe prijevoza u obitelji.

Molim sud da uvaži moju molbu.

Moram žalbu nositi osobno ili može netko drugi umjesto mene?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija