Jump to content

Zahtjev za ovrhu za neisplaćene plaće putem suda

nunu

Preporučene objave

Pozdrav,

kod bivšeg poslodavca sam bio zaposlen 9 godina na neodređeno vrijeme, zadnjih 14 mjeseci nisam dobio plaću kao i ostalih nekolicina koji su ostali u firmi, kad sam na kraju dao otkaz poslodavac mi nije želio dati potvrde o neisplaćenim plaćama, ali kasnije sam mu poslao mail u kome sam ga obavijestio da sam upoznat koje ga pravne posljedice čekaju za neizdavanje tih potvrda pa sam ih na kraju dobio.

E sad, od 10.-og mjeseca 2012. do 3.-eg mjeseca 2013. sam dobio potvrde na novim obrazcima koje prihvaća Fina uz Zahtjev za izravnu naplatu plaća, dok stare od 2.-og do 9.-og mjeseca 2012. ne prihvaćaju i rekli su mi da to moram predati preko općinskog suda. Sad me interesira koji je postupak preko suda, da li mogu sa istim onim obrascom za izravnu naplatu predat i na sudu ili moram pokrenuti tužbu, jer sam negdje pročitao da nema potrebe pokretati tužbu zato su što ove potvrde o neisplati plaća dovoljne za izravnu naplatu.

Firma svakako nema neku imovinu, a vjerovnika bezbroj tako da od naplate svakako najvjerovatnije neće biti ništa, al ja imam namjeru odradit svoj dio da bar malo mirnije mogu spavat, a on nemirnije...

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija