Jump to content

Mogu li povisiti samostojeću kuću bez posebne suglasnosti susjeda

bestfriend

Preporučene objave

Susjed i ja imamo dvije kuće u starom dalmatinskom selu, svaki sa svoje strane ulice. Obje kuće su legalne i stare preko 100 godina. Ja bi svoju povisio na način da od tavanskog prostora napravim veću iskoristivost.

- Kuća nakon toga još uvijek neće biti viša od susjedove

- Ne namjeravam otvarati prozore prema njegovoj kući

- Susjed ima prozor i terasu prema nama, koja više neće imati jednak pogled

- Susjedov prozor i terasa trenutno gledaju na naše krovište i preko njega na crkvu, a nakon povišenja naše kuće - gledali bi na naš zid

- Udaljenost od kuće do kuće je malena, mislim ne preko 2.5-3metra, to su stara sela

Može li mi susjed stopirati dobivanje dozvola za povišenje od 1.5m, koliko mi je namjera? Ako da, temeljem kojih odredbi (kojeg) zakona?

Hvala

Boris

Dijeli na drugim stranicama

susjed je samo stranka u postupku koji u postupku obrade vaše dokumentacije izdavanja dozvole, može dobiti na uvid projektnu dokumentaciju vašeg planiranog zahvata. ako je sve sukladno lokalnim urbanističkim uvjetima, ne može "stopirati", nego eventualno odužiti dobivanje dozvole na neko vrijeme temeljem ulaganja nekakvih prigovora. naravno, govorim o susjedu/ima koji direktno graniči sa vama. samo takvi su stranke u postupku.

ako je između vas i susjeda javni put ili javna površina, susjed nije stranka u postupku, i on uopće ne dobiva poziv/obavijest službenim putem o vašem zahtjevu za izdavanje dozvole od nadležnog ureda za graditeljstvo. ali dobro proučite "lokalni prostorni plan" dali je takav planirani zahvat uopće moguće izvesti, to možete i sami ili potražite savjet u kakvom projektnom uredu.

ako je između vas i susjeda javni put ili javna površina, susjed nije stranka u postupku, i on uopće ne dobiva poziv/obavijest službenim putem o vašem zahtjevu za izdavanje dozvole od nadležnog ureda za graditeljstvo. ali dobro proučite "lokalni prostorni plan" dali je takav planirani zahvat uopće moguće izvesti, to možete i sami ili potražite savjet u kakvom projektnom uredu.

Hvala vam lu2 na svim odgovorima!:vojak:

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija