Jump to content

Odbijanje upisa djeteta koje je završilo osnovnu po prilagođenom programu

anamari13

Preporučene objave

Poštovani,

dijete je završilo osnovnu školu pohađanjem nekoliko predmeta po prilagođenom programu.

Dijete nije ni fizički ni mentalno zaostalo, ima problem sa shvaćanjem računskih predmeta dok je prosjek ostalih predmeta 5.0

Upisana je u slastičarsku školu u Splitu, ali stjecajem okolnosti promjena radnog mjesta bili smo prisiljeni na preseljenje u Makarsku.

Srednja škola u Makarskoj odbija prebačaj djeteta u njihovu školu razlogom da nema dovoljan broj učenika s poteškoćama kako bi oformili grupu, navode kako su prošle godine imali 3 učenika te je bilo moguće dok ove godine ne mogu napraviti ništa.

Što da radim, da li imaju pravo odbiti dijete ili kao ustanova koja se dosad bavi prilagođenim programom moraju pružiti mogućnost školovanja bez obzira na broj istih. Škola počinje za 10 dana a ja ne znam što da napravim i koja su moja prava?

Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je ovo pitanje na koje bi trebalo odgovoriti Ministarstvo, dakle njima se i obratite, opišite problem pismeno. S druge strane, ako netko iz svih ne-računskih predmeta ima prosjek 5.0 (!), onda je to vrlo netipično pa bi se možda moglo ponovno ishodovati da dijete pohađa redovnu nastavu uz posebnu pažnju glede problematičnih predmeta.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija