Jump to content

Pravda za Ocevi


anonimno

Preporučene objave

Na prvom mjestu je interes djeteta, i u cijeloj toj prici, kao i u vecini drugih, štiti se dijete, i u njegovom interesu se donose pojedine odluke, a ne oca ili majke. U djetetovom je interesu da održava kontakt sa oba roditelja, pa ukoliko postoji problem u njihovoj realizaciji, može se tražiti pomoć i posredovanje Centra za socijalnu skrb. Oni će vidjeti da li drugi roditelj namjerno ometa ili onemogućava kontakte, ili je dijete npr. bolesno, na liječenju, odsutno i sl. ,donijeti će zaključke i naložiti tom roditelju da omogući drugome susrete, ako to ne ide, u nekoliko pokušaja, niti uz pomoć policije, može se podnijeti i kaznena prijava protiv roditelja koji onemogućava kontakte, zbog k.d. iz čl. 215.Kaznenog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro to je meni sve jasno.Mozda nisam bio jasan. Ja sam rastavljen malo duze i imam kcer koju mogu samo vidjeti kad joj mater kaze i kad joj pase. Sud je odredio svaki drugi vikend i 2 tjedna za bozic i 2 tjedna preko ljeta. Ona to ne postuje iako ja uvijek placam alimentaciju na vrijeme i cak placam vise nego sto je sud odredio zato sto volim svoju kcer. Da li mene zakon stite u ovoj situaciji? Zelim vidjeti kcer barem onoliiko koliko je sud odredio iako ja mislim da je to premalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate sudsku odluku, određeno je vrijeme, djevojčicu ne vidite kada bi trebalo, a kamoli mimi toga...Odite u Centar za soc. skrb, ponesite sudsku odluku, recite razlog dolaska i kako stvari stoje i tražite da preuzmu ulogu posrednika. Alimentacija sa kontaktima nema veze, osim što je sud jednom presudom riješio pitanje kome se dijete povjerava i kako se određuje kontakt s drugim, te koliko uzdržavanje plaća roditelj kojemu dijete nije dodjeljeno. Ne kažete koliko je dijete staro? Možda ona ne želi, iz njoj znanih razloga. I nemojte stalno "mahati" alimentacijom, i treba da ju plaćate uredno i na vrijeme, a ako volite djevojčicu, onda i više ako ste u mogućnosti. Moj savjet je da joj radije kupite što joj treba ili želi, a majci, ili na račun, ili na ruke djeteta ako je veća,, tj starija, platite iznos određen presudom. Osim toga, ako ste nezadovoljni duljinom trajanja susreta, možete tražiti promjenu, i to recite u Centru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav svima od Velikoslovke. Procitajte si postove na temi " vidjanja i susrei s djecom " pa cete vidjeti kakva su prava oceva u Hrvatskoj. Tamo sam pisala velikim slovima samo zato da ti postovi upadnu u oci. Inace sam psihijatar, psiholog i studiram paralellno pedagogiju jer sam jako zainteresirana za istraumatiziranu djecu nakon razvoda.

Tamo vam sve pise pa i to da zakon izuzetno stiti majku i da jos nikome nije stalo do utvrdjivanja tko je bolji skrbnik za dijete.

Davala sam savjete ljudima na temalju onoga sto po zakonu i onako kako se mi svi moramo ponasati, u skladu s time. Da izvucemo ono najbolje sto je moguce iz ove zavrzlame.

 

Tocno je da i na takvim mjestima mogu raditi ljudi koji su isto tako loseg morala i koji svoj posao rade samo da prime placu svaki mjesec. Cinjenica je da nije svakom stalo da stranaka i da nije svatko, od tih strucnjaka,objektivan, a ima slucajeva gdje veze i poznanstva imaju jaci utjecaj od samih osoba koje rade taj posao pa im je mjerilo objektivnosti naruseno zbog straha da ne izgube radno mjesto. Na zalost, imam kolegicu, u jednom gradu u Hrvatskoj koja radi pod takvim pritiskom. I iznad takvih ljudi ima netko utjecajniji, a s obzirom kakvo je drustvo, s poremecenim mjerilom vrijednosti, nije cudno sto se dogadjaju ovakve stavari koje imate prilike procitati na ovim forumima.

 

Pozdrav Velikoslovka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

psihijatar, psiholog i studiram paralellno pedagogiju jer sam jako zainteresirana za istraumatiziranu djecu nakon razvoda.

 

.....budem pročitao....a ti pročitaj " Prestanite hodati po ljuskama jajeta " ili prošireni opis dijagnoze F 60.3 (po ICD-u) iz DSM -IV, upotrebi maštu...složi činjenice...običnom grčkom logikom..znaš ono..indukcija..dedukcija...i biti će ti jasno više nego što si mogla i zamisliti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da ću se boriti dalje, ZA DOBROBIT SVOGA DJETETA! Samo je užasno što institucije koje su plaćene za to NAJMANJE MISLE O DOBROBITI DJECE! Ja nisam ni ušao u sve to radi nekog svog poriva, osim roditeljskog! Primjetio sam da moja ćerka ima problema u odnosima sa majkom, primjetio sam da je zapostavljena, da joj nedostaje roditeljske ljubavi, da je istraumirana svaki put kad se treba vratiti majci, da ne nabrajam, odlučio sam joj na neki način pomoći. Prije više od sedam mjeseci sam se konsultirao sa dječijim psihologom koji mi je savjetovao, čak me ozbiljno upozorio da moram nešto pokrenuti u vezi toga! DA JE TO MOJA ZAKONSKA OBAVEZA! Dao mi je savjet da se obratim POLIKLINICI ZA ZAŠTITU DJECE GRADA ZAGREBA. S obzirom da nisam iz Zagreba, obratio sam se "stručnjacima" e-mailom preko njihove web stranice zamolivši ih za savjet što da učinim i kome da se obratim za pomoć ili bar za razgovor o mom problemu. Gospoda uvaženi stručnjaci, koji se toliko reklamiraju kao zaštitnici djece i obitelji, NIKAD NISU ODGOVORILI NA MOJ E-MAIL, NISU ME NAZVALI NITI NA BILO KOJI DRUGI NAČIN KONTAKTIRALI, mada sam ostavio sve podatke i napisao da tražim pomoć za DJETE! Nije bilo druge, poslije oko mjesec dana čekanja sam se uredno najavio i osobno dosao u Polikliniku! Uputili su me na razgovor sa socijalnom radnicom koja me saslušala i objasnila mi da ONI TU NIŠTA NE MOGU, NEGO DA MORAM PODNIJETI ZAHTJEV CZSS U MJESTU BORAVKA BIVŠE SUPRUGE. Napominjem da ništa nisam radio tajno ili nekom iza leđa! Otišao sam u taj CZSS, na hodniku su me pitali što želim i dali mi list papira i olovku DA NA HODNIKU SVOJOM RUKOM NAPIŠEM ŠTA ME MUČI! Napisao sam ukratko ono što ja smatram da je problem, urudžbirao i otišao BEZ MINUTE RAZGOVORA! Ništa se nije desilo mjesec dana pa sam ponovo otišao u CZSS i uredno se najavio za razgovor sa njihovom pravnicom. Prvo njeno pitanje je bilo jesam li agresivan i da li zlostavljam bivšu suprugu! Pokušavao sam joj objasniti da sam im se obratio zbog djeteta ali me poslije desetak minuta otpremila uz obrazloženje da "NEMA VREMENA JER ČEKAJU DRUGE STRANKE I DA MI ONA I TAKO NE MOŽE POMOĆI; njen savjet je bio da podnesem privatnu tužbu protiv bivše supruge ako nisam nečim zadovoljan! TRI MJESECA poslije mog rukom pisanog zahtjeva da se na neki način pomogne mom djetetu i da se djete povjeri meni na čuvanje (jer smatram da je TO BOLJE ZA DJETE, što sam i obrazložio time da ćerka ne ide u vrtic, 20 dana mjesečno provodi (i spava) kod bake, zapostavljena od strane majke i još nekim stvarima) konačno dobijam poziv od CZSS! Kroz par dana dobijam obavijest o novom terminu jer je bivša supruga odgodila taj razgovor. Kad smo se konačno skupili, socijalna radnica počinje raspravu UPOZNAVŠI ME DA SAM POZVAN KOD NJIH ZBOG PRIJAVE BIVŠE SUPRUGE ZA NASILNIČKO I AGRESIVNO PONAŠANJE!!! I to samo njene tvdnje da sam ju fizički napao; nema policijske prijave, nema liječničkog nalaza, nema ništa! Na moje pitanje šta je sa mojim zahtjevom, gospodja socijalna radnica odgovara da je najbolje da to riješimo sami u Poliklinici, A DA ĆE MENE PROVJERITI U MOM MJESTU BORAVKA! NENAJAVLJENI!! U stilu prijetnje, kao da se ja moram uplašiti njihove provjere! Ponovo sam se obratio Poliklinici, rekli su da moramo doći obadvoje zajedno sa djetetom! MALA PAUZA!! CIJELO TO VRIJEME MOJA ĆERKA, KOJA JE JAKO VEZANA ZA MENE, NEREDOVITO VIĐA OCA; NE MOŽE SAMNOM KONTAKTIRATI NI TELEFONOM JER NJENA MAJKA TO NE DOZVOLJAVA I DALJE PREŽIVLJAVA TRAUME! Moja bivša supruga mjesec i pol dana izbjegava doći na polikliniku, ja ne mogu odvesti djete tamo jer ju ne viđam, niko ništa ne poduzima! Poslije mjesec i pol dana odlazim ponovo sam, na polikliniku i tražim da nešto naprave, jer ja ne mogu natjerati bivšu da se pojavi i dovede djete! Konačno zakazuju nešto što oni nazivaju MULTIDISCIPLINARNA OBRADA! Dobijam raspored razgovora sa psihijatrom, psihologom, socijalnim radnikom. Dolazim redovito, odazivam se na sve termine. Pozivaju me subotom, pozivaju me jedan od rijetkih vikenda koje provodim sa djetetom, pozivaju me na godišnjem! Bivša supruga se konačno pojavljuje, U PRATNJI SVOJE MAJKE!!! Na moj upit šta baka radi tu, kakve veze ona ima sa našim i djetetovim problemom dobijam objašnjenje gospođe psihijatrice da "SE MOJA BIVŠA SUPRUGA TOLIKO BOJI MENE DA MORA DOLAZITI SA MAMOM!! ŽENA OD 35 GODINA SA MAMOM JER SE BOJI DA ĆU JU NAPASTI U POLIKLINICI ZA ZAŠTITU DJECE KOJA IMA ZAŠTITARA U HODNIKU!!! A da ne bude zabune, ja hodam isključivo pomoću štaka poslije teškog loma kuka i petosatne operacije TRI TJEDNA PRIJE TOGA! Ne mogu ni stajati bez pomoći štaka! Sve u svemu, njena mama dolazi na SVAKI razgovor i "brine se" da djete osjeti njeno prisustvo i ne bude nasamo samnom dok je gospođa na razgovoru! Predugo bi bilo da opisujem tih 7, po meni, mada ja nisam "stručnjak po pitanju emocija", kako mi je to više puta naglasila psihijatrica DUFEK, potpuno bezveznih i beskorisnih razgovora, za cijelo vrijeme obrade sa djetetom su razgovarali cijelih 18 minuta! Pouzdano znam jer je moja ćerka ODBIJALA IĆI U ORDINACIJU BEZ MENE, pa sam ju morao ubijediti da ću cijelo vrijeme čekati pred vratima! NI PONUDA IGRAČAKA NIJE POMOGLA, jedino moje, (MOJE, NE MAJČINO), prisustvo ispred vrata!!!

U međuvremenu me pozivaju i u mom mjestu boravka iz CZSS, idem i kod njih na psihološko vještačenje i oni dolaze provjeriti uvjete koje imam! Oni zaključuju da sam smiren stabilan i da ne vide ni jedan razlog protiv dodjeljivanja djeteta meni na čuvanje!

Prije par dana sam dobio nalaz velike klinike! Nisu zadovoljni znanjem crtanja moje ćerkice (4,5 god), moja bivša supruga je "topla, emotivna, brižna osoba, u stabilnoj emotivnoj vezi (SA ČOVJEKOM KOJI JE I DALJE OŽENJEN I PAŽLJIVO ČUVA DVOJE SVOJE DJECE!), ne zanemaruje svoje djete jer se ne viđa s njim svaki dan zbog njegovih obaveza prema njegovoj obitelji, OBEĆALA JE DA ĆE NA JESEN UPISATI ĆERKU U VRTIĆ, A MENE HITNO TREBA UPUTITI NA PSIHIJATRIJSKO LIJEČENJE I ODREDITI MI NADZOR NAD KONTAKTIMA SA ĆERKOM JER JA ZLOSTAVLJAM SVOJE DJETE!

O lažima i gadostima koje je moja bivša supruga iznijela na tim mjestima ne mogu ni pisati, premalo je mjesta! SVE BEZ IJEDNOG SVJEDOKA, IJEDNOG DOKAZA!

Gospođo VELIKOSLOVKA, evo, puno stvari sam i ja napisao velikim slovima! Vaši savjeti su dobri, ALI TO U OVOJ DRŽAVI NE VRIJEDI! Bar ja nism naišao na stručnjake koji su se spremni ozbiljno suočiti sa onim što im je posao i profesija! Imam još nekoliko komentara. SEDAM MJESECI "STRUČNJACI" U CENTRIMA I NA POLIKLINICI TRAŽE "PLUSEVE I MINUSE" MENI I BIVŠOJ! U STILU: OVO JE ZA VAS PLUS, OVO VAM JE VELIKI MINUS; OVO JE ZA VAŠU BIVŠU VELIKI PLUS! NI JEDNOM, NI JEDNOM NISAM NIKOGA ČUO DA SPOMINJE ŠTA JE U TOME SVEMU PLUS A ŠTA MINUS ZA MOJE DJETE!!!!! A ONI BI SE TREBALI BRINUTI O DOBROBITI DJETETA!! PRVENSTVENO! U DVA CENTRA I POLIKLINICI NISAM VIDIO NI JEDNOG MUŠKARCA! Osim nas, zlostavljača i agresivaca koji ponizno molimo pomoć za dobrobit naše djece i šansu da bar malo učestvujemo u njihovom odrastanju kad nam svi ti veliki stručnjaci, legalisti i zakonodavci ODUZMU SVA RODITELJSKA PRAVA BEZ ZOBZIRA JESMO LI TO ZASLUŽILI ILI NE! SAMIM ČINOM RAZVODA!!! Molim LEGALIS da provede novu anketu: POSTOJI LI U OVOJ DRŽAVI DOBAR OTAC KOJEM JE STVARNO STALO DO SVOG DJETETA?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponukan prethodnom objavom, kao i određenim brojem sličnih u forumu Obiteljsko pravo( od kojih smo neke bili prisiljeni obrisati), želio bi podsjetiti sve da JE ovo prije svega forum na kojem se diskutiraju i rješavaju pravna pitanja i pomaže pravnim savjetima.

 

Ovo NIJE mjesto za istresanje svoje frustriranosti nesavršenošću svijeta u kojem živite (svi mi u njemu živimo) niti razočaranošću činjenicom da svijet nije pravedan (on to zaista nije).

 

Svjesni smo da su pitanja iz domene obiteljskog prava često bolnija no mnoga druga, i da mnogi osjećaju potrebu da ono što ih tišti podjele s drugima, no još jednom bi želio naglasiti da ovo nije mjesto za to, te molimo diskutante da o tome vode računa.

 

Upravo zbog takvih objava forum Obiteljsko pravo je krenuo stranputicom sa koje ga sada valja vratiti nazad u sferu onoga zbog čega je i stvoren - a to je međusobno pružanje pravnih savjeta i razmjena informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...činjenicom da svijet nije pravedan (on to zaista nije)....

 

čemu onda pravo...?

 

čemu onda Legalis..?

 

...svijet treba mijenjati....da bi na njemu bilo manje boli.....

čovjek je ispred prava...a ako je nešto na stramputici onda je to civilizacijska institucija ...- obitelj....između ostalog i zbog sadašnje provedbe Obiteljskog zakona.....

 

zato treba čuti i ove bolne priče frustriranih ljudi jer one nisu izuzetak nego pravilo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno se slažem sa vašom konstatacijom. žao mi je ako sam nekog udavio svojim slučajem, nije mi bila namjera isticati svoju frustraciju sistemom i životom, imam dovoljno godina da znam da je svijet nesavršen i nepravedan. Ako se sjećate, obratio sam se i legalisu za savjet prije 7-8 mjeseci, i evo, želeći napraviti sve po zakonima i redoslijedu, po pravilima koja ova država propisuje i preporučuje kao jedini ispravan put, dočekao sam da budem proglašen zlostavljačem vlastitog djeteta! Napisao sam sve ovo samo u želji da drugi ljudi u sličnoj situaciji imaju neki uvid u to šta ih sve zapravo čeka, a i nadajući se da će pravnici, iskusni i oni mladi, čije vrijeme tek dolazi, uvidjeti nesavršenost sistema i zakona, institucija kojima je, mogu to slobodno reći iz svog iskustva, dato pravo da se poigravaju sudbinama male djece i životima roditelja bez nekog naročitog moralnog a i svakog drugog pokrića! Iskreno se nadam da će iznošenje ovakvih slučajeva ponukati pravnike da se obiteljsko pravo pretvori u nešto što je za dobrobit djece i obitelji. Ja nisam pravnik, ne znam ništa o tome, ne znam ko učestvuje u kreiranju zakona, ali sam sve postove napisao u nadi da ovaj forum prati i neko iz struke ko može jednog dana pokrenuti neku inicijativu da se stvari promijene u korist djece i svih roditelja kojima je uskraćeno pravo da budu ono što bi najviše željeli: DOBRI RODITELJI SVOJOJ DJECI!

Još jednom se ispričavam, ali vas i molim, s obzirom na nesavršenost institucija koje provode obiteljsko pravo, da ipak ne dozvolite da se obiteljski forum pretvori u suhoparno traženje rupa u zakonu da bi se na osnovu njih došlo do ovog ili onog cilja! Djeca ipak nisu imovina, komadi zemlje, nerazriješene zemljišne knjige, mislim da svako iskustvo može nekom donijeti neko dobro, iako smo svi mi u priličnoj mjeri isfrustrirani već samim razvodima i problemima raspadanja obitelji! Dokle god se niko ne buni institucije imaju pokriće da rade savršeno, a u pitanju su najčešće DJECA, ŽIVA, MALA DJECA, koja ništa ne razumiju i niko ih ništa ne pita!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima od Velikoslovke, a narocito gosp. Zokiju.

Zao mi je sto ste tako ogorceni, ali Vi ste samo jedan od mnogih koji je naisao na tvrde orahe, nazalost. Ako ste procitali moje postove upucene Malom Covjeku, gospodinu iz Rijeke, pa i ostale, mogli ste biti ociti svjedok koliko znaci kad znas da u nekoga imas povjerenja, da je nekome zaista stalo da se rijesi problem kako valja - posteno, realno.

 

Na zalost, u svakoj instituciji ima onih koji svoj posao rade kao " na traci", da se odradi. Malo je , danas ljudi kojima ja doista stalo da naprave sve do kraja kako valja ( ne mislim na extremna zanimanja, u kojima je odgovornost ljudi vezana za zivot i smrti drugih).

Ponekad se nadjem i sama u takvoj poziciji, da me netko grubo "zamoli" da ucinim nesto sto nije po mojoj savjesti, ali s obzirom da mene nitko ne moze staviti pod pritisak o gubitku posla, ja ipak odolijevam takvim "zamolbama" ( ali kad bih ja to npr." zamolila" nekog od svojih "podredjenih", ne sumnjam da to ne bi ucinio.Naravno ne bih to trazila s obzirom na psihicko stanje svojih pacijenata. Ipak imam savjest). Nigdje ne stoji, ne kazem sigurno da je tako, da nije takav slucaj i kod Vas.

 

Drago mi je sto ipak necete odustati, jer znam da ima oceva koji su posredovanjem ipak ostvarili suradnju, i iako je dijete ostalo kod majke nakon rastave braka, lijepo kontaktira i s djetetom i s bivsom suprugom ( ljudski). No ocigledno je da izmedju Vas i vase bivse supruge nema suradnje ( na sto stalno pokusavam upozoriti), vec se vodi rat oko djeteta, a zbog nedostatka toga ( suradnje) jasno je da dijete ima posljedice koje se , na zalost, mogu manifestirati i drugacije, u kasnijoj dobi.

 

No ima oceva koji su samohrani ocevi, neki su se javili i na neke od foruma. No moram priznati, svima, bas zato sto poznajem struku, a u CZSR, ne rade bas vicni strucnjaci ( postovanje onima savjesnima - malo ih je, koji ipak to cine iz ljubavi prema ljudima i svom poslu, a oni ce se prepoznati), i zbog toga sto se vecina mora ponasati prema zakonu, TESKO JE OCU DOBITI SKRBNISTVO NAD DJETETOM/DJECOM ( isto smatram da bi se to trebalo detaljnije preispitati prije konacne odluke).

 

Majka stvarno mora biti strasno negativna osoba i jako losa karakterno da bi joj se to pravo oduzelo, dakle nesto, tipa svega ovoga sto su Vama pripisali.

 

Netko je napisao na jednom od foruma da je muskarcu borba za skrbnistvo isto sto i borba s vjetrenjacama. Iskreno, cijeli je sustav jedna vjetrenjaca.

 

Pozdrav i imajte na umu da nisam ja pisala zakone, mada se i sama s mnogima ne slazem, ali moram ih se drzati i postivati ih.

 

Velikoslovka !

 

P.S. Nisam iz Zagreba i ne radim u Zagrebu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je sto ipak necete odustati, jer znam da ima oceva koji su posredovanjem ipak ostvarili suradnju, i iako je dijete ostalo kod majke nakon rastave braka, lijepo kontaktira i s djetetom i s bivsom suprugom ( ljudski). No ocigledno je da izmedju Vas i vase bivse supruge nema suradnje ( na sto stalno pokusavam upozoriti), vec se vodi rat oko djeteta, a zbog nedostatka toga ( suradnje) jasno je da dijete ima posljedice koje se , na zalost, mogu manifestirati i drugacije, u kasnijoj dobi.

 

U pravu ste, NEMA SURADNJE između mene i bivše! Bilo je, i sve je bilo u redu godinu dana poslije rastave, dok nisam primjetio da je djete zapostavljeno i najnormalnije predložio da ja čuvam djete jer ona jednostavno NEMA VREMENA! Radi u smjenama, ima svoj privatni život, kakav god on bio, djete od, u to vrijeme 3 godine, spava i odrasta kod bake a ne u svom domu, ne ide u vrtić. Predložio sam to zbog djeteta, jer ja ćerki mogu pružiti RODITELJSKU PAŽNJU 24 SATA DNEVNO! Napisao sam da NEMAM NIŠTA PROTIV DA ONA, U TOM SLUČAJU VIĐA DJETE KAD GOD POŽELI! Svaki dan ako želi, jer nikad ne bih djetetovu potrebu za majkom ograničio na neke rasporede i svake druge vikende! ZBOG DJETETA! Tad sam "postao loš i zlostavljač"! Bivše i SVOG VLASTITOG DJETETA!

To je moja glavna primjedba zakonu i institucijama! Zašto je u opće napravljeno da NEKO MORA BITI JAKO NEGATIVNA OSOBA DA BI SE DJETETU POMOGLO DA MU BUDE BOLJE?

 

Majka stvarno mora biti strasno negativna osoba i jako losa karakterno da bi joj se to pravo oduzelo, dakle nesto, tipa svega ovoga sto su Vama pripisali.

 

Gdje u zakonima piše, ko u institucijama misli o tome da je najvažnije da DJETE BUDE SRETNO I DA MU BUDE DOBRO? Zašto se briga o djetetu svodi NA DOKAZIVANJE KO JE NEGATIVNA OSOBA? NA PRLJAVE OPTUŽBE I PODMETANJA? Ako je i takva situacija, stavite se u situaciju muškarca, koji je dobar roditelj do razvoda, dobar otac, JEDNAK RODITELJ DO RAZVODA! JEDAN OD DVA ISTA RODITELJA. Poslije razvoda gubimo sva roditeljska prava, dobri ili loši, mislili na svoju djecu ili ne! ZAŠTO MAJKE MORAJU BITI JAKO; JAKO NEGATIVNE OSOBE DA BI NAŠE INSTITUCIJE POMOGLE DJETETU? Ja želim pomoći svom djetetu da ima smireniji, sretniji život, NE ŽELIM DOKAZIVATI KAKVA JE NJENA MAJKA OSOBA! To će djete otkriti i samo jednog dana, ALI MOM DJETETU VIŠE NIKO NEĆE MOĆI VRATITI OVE PRVE GODINE DJETINJSTVA! Evo vam par pitanja:

1. Uzmimo sretan brak, sa zdravim malim djetetom, materijalno potpuno obezbeđen. Dođe do razvoda jer muškarac nađe ljubavnicu, zanemari i ne viđa svoje djete! KAKO SE GLEDA NA NJEGA? JE LI ON DOVOLJNO NEGATIVNA OSOBA? HOĆE LI DJETE IPAK BITI POVJERENO NJEMU?

2. Muškarac nađe udatu ljubavnicu, razori još jedan brak sa malom djecom, a samo zbog provoda, bez neke trajne želje da se stvori nova obitelj sa tom drugom osobom! Zbog te veze zanemari vlastito djete. HOĆE LI DJETE IPAK BITI POVJERENO NJEMU?

3. Muškarac ne napravi ništa loše, ni kriv ni dužan pretrpi razvod iz čiste suprugine želje za avanturama i provodom! HOĆE LI DJETE IPAK BITI POVJERENO NJEMU?

Da sam ja napravio nešto iz prva dva primjera bio bih UŽASNO NEGATIVNA OSOBA, NEPODOBNA SA BRIGU O DJETETU! Ja nisam napravio ništa i opet sam nepodoban roditelj! ISPADA DA MUŠKARCI UOPĆE NISU RODITELJI, DA NEMAJU OSJEĆAJA BRIGE ZA SVOJU DJECU, DA NE VOLE SVOJU DJECU!

Kako to da moralna strana nema uticaja na procjenu majke, A NA OČEVE SE PRIMJENJUJE?

Ja sam se do današnjeg dana držao striktno zakona, i dalje ću. Ali me zanima kojim načinom da pokažem da je nešto BOLJE ZA DJETE, a ne da je njena majka loša osoba! I ZANIMA LI TO UOPĆE NEKOG U OVOJ DRŽAVI KOJA SE DIČI BRIGOM ZA DJECU I OBITELJ! Zato se obraćam Legalisu, tu su pravnici, pokažite mi pravni, regularni put da pokažem da volim svoju ćerku, da moja ćerka zaslužuje i oca, da zaslužuje da se o njoj brine RODITELJ, a ne baka (nemam nista protiv bake i njene skrbi, ali 20 dana mjesečno pored živih i zdravih roditelja je malo previše za sada već četvorogodišnje djete!).

Kad poslije 7 mjeseci želje da svom djetetu ponudite mirniji i sređeniji život, naiđete na zid, budete proglašeni zlostavljačem djeteta, šta vam ostaje? Obraćanje medijima, ministrima, dizanje prašine? A gdje to vodi? VODI TOME DA JOŠ VIŠE BUDEMO OCRNJENI KAO PSIHIČKI BOLESNICI, LUĐACI ŽELJNI MEDIJSKE POZORNOSTI, AGRESIVCI I FRUSTRIRANI DEPRESIVCI!

 

 

 

A SVE JE POČELO SA JEDNIM MALIM; HRABRIM; TROGODIŠNJIM SRCEM, KOJE OSJEĆA A NE RAZUMJE, SA NJEŽNIM UPLAKANIM OČIMA, I PITANJEM: TATA, A ZAŠTO NE MOGU BITI KOD TEBE?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prethodni post je dobra prilika da se neki pojmovi razjasne:

 

je napisao:

...činjenicom da svijet nije pravedan (on to zaista nije)....

 

čemu onda pravo...?

 

čemu onda Legalis..?

 

..

 

Pravo i pravda su dva (nažalost) različita pojma. Pravo služi uređivanju odnosa među ljudima, dok je pravda subjektivan osjecaj da je nešto ucinjeno na ispravan nacin. Poistovjecivati ta dva pojma je jednako pogresno kao i ljutiti se na svijet zato sto nije pravedan.

 

Legalis je stranica ciji forumi sluze boljem upoznavanju gradana, pravnika i studenata prava s konkretnim pravnim pitanjima kroz direktno pruzanje pravnih savjeta i diskusiju.

 

Njezina svrha nije niti poticati revolucionarne promjene sustava, kao ni ispravljati nepostenje ovog svijeta. Njezina svrha narocito nije preobrazba u poligon za istresanje necije nagomilne zuci ili prozivanje, kako osoba, tako i organizacija, na bazi subjektivnog nezadovoljstva njihovim uslugama.

 

Citat:

 

"...svijet treba mijenjati....da bi na njemu bilo manje boli.....

čovjek je ispred prava...a ako je nešto na stramputici onda je to civilizacijska institucija ...- obitelj....između ostalog i zbog sadašnje provedbe Obiteljskog zakona....."

 

Naravno da se slazemo se da svijet treba mijenjati kako bi postao bolje mjesto. No, kao i u svemu drugome, bitno je kojim sredstvima. Izljevanje žuči sigurno nikad nije rezultiralo pozitivnim pomakom.

Obiteljski zakon je takav kakav je. On ionako ne moze biti carobni stapic za izlijecenje nesposobnosti dvoje ljudi da sami zadovoljavajuce reguliraju svoje odose.

 

Citat:" zato treba čuti i ove bolne priče frustriranih ljudi jer one nisu izuzetak nego pravilo..."

 

Nismo protiv takvih prica, sve dok njihova kolicina ne pocinje izjedati sadrzaj zbog kojeg ovaj forum postoji. Obiteljsko pravo je (kao sto mu to i samo ime kaze) je prije svega pravni forum. Nazalost, u zadnje vrijeme je poceo metastazirati u mjesto za istresanje žuči. Nasa je duznost da ne dozvolimo da se to desi.

 

Jos manje zelimo da se forum pretvori u javnu "pljuvaonicu" institucija sistema od strane onih koji sami nisu bili u stanju regulirati odnose sa osobom kojoj su se zakleli na "ljubav dok ih smrt ne rastavi" te ocekuju da ce im drzava stvari obaviti umjesto njih kad se desi da ljubav prođe prerano.

 

Drago mi je da je Zoki na dobar nacin primio poruku, iako ona nije bila namjenjena direktno njemu ni njegovom slucaju. Ona je bila reakcija na citav niz "žučnih" objava kojima su se posjetitelji osjetili "okurazeni" prebaciti odgovornost za svoje probleme na sve i svakoga tko im je pao na pamet (od CZSS preko raznih pravobranitelja, ministarstava, zakona, UNICEF-a do Legalisa).

 

Rezime: podržavamo svaciju borbu za dobrobit vlastite djece, no ne podržavamo sve metode za postizanje tog cilja. Cilj nikad ne opravdava sredstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovanje gosp.Zoki !

Vec sam navela u svom postu da bi se skrbnistvo, za dijete trebalo detaljnije preispitati prije konacne odluke.

Zakone nisam donosila ja, vec oni koji su za to zaduzeni ( jedino da se obratite na tu adresu), pa vam ne mogu odgovoriti na Vasa pitanja, zasto majka mora biti proglasena jako negativnom osobom i losa karakterno da bi joj se oduzelo skrbnistvo. Vjerojatno zato sto onda ne bi bila u stanju brinuti se za dijete kao takva.

Iskreno, ne znam zasto su strucnjaci, koji su imali Vas slucaj, donijeli takvo misljenje. Ja svakako nisam jedan od njih, niti imam uvid u njihov rad da bih mogla donijeti sud o tome ( nisam mjerodavna), no niste jedini koji se zale na njihov rad. Za nesto takvo morate ici na visu instancu i dobro se naoruzati dokazima ( vidljivim) da biste to opovrgnuli sve sto su napisali o Vama ako mislite da ste time "osteceni" ili obespravljeni.

Sto vam sve treba i kamo sada dalje, najbolje bi bilo pitati nekog odvjetnika. Nisam pravnik da bih Vam u tome pomogla.

Da suradnje izmedju Vas i Vase bivse supruge nema, vidljivo je iz toga sto je i samo vidjanje djeteta postalo upitno.

Samo odredjivanje djetetovog skrnika i nacin vidjanja djeteta s roditeljem s kojim ne zivi jeste za dobrobit djeteta, ali da li izbor za skrbnistvo objektivno, to je vec nesto drugo.

Nije mi jasno zasto niste i Vi trazili psiholosku procjenu bivse supruge od nadleznog CZSR ?

Istu onakvu kakvu ste Vi prosli .

Na zalost nisam nadlezna za podrucje Zagrebacke zupanije, a ni Grada Zagreba, pa ne mogu utjecati na strucnjake iz tog podrucja Hrvatske, no i sama sam davala misljenje da dijete pripadne ocu u nekim slucajevima, no sudovi su to misljenje cesce odbacili nego prihvatili.

 

Pozdrav i ponavljam, ja nisam pisala zakone, ali ih moram postivati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, u jednoj stvari se baš ne bih složio sa Zexom.

 

Sasvim je u redu opaska da se ovakav forum ne smije pretvoriti u "pljuvaonicu" institucija, ne smije biti mjesto za istresanje osobne žuči, međutim, smatram da treba objaviti da neke institucije ne rade svoj posao kako treba. Na kraju krajeva svi mi plaćamo te institucije i one su tu zbog nas! Moje dijete nije rođeno da ljudima u CZSS ne bi bilo dosadno, nego su oni tu AKO NEKOM TREBA POMOĆI!

 

Jos manje zelimo da se forum pretvori u javnu "pljuvaonicu" institucija sistema od strane onih koji sami nisu bili u stanju regulirati odnose sa osobom kojoj su se zakleli na "ljubav dok ih smrt ne rastavi" te ocekuju da ce im drzava stvari obaviti umjesto njih kad se desi da ljubav prođe prerano.

 

DA, ja očekujem da država i institucije pomognu meni i mom djetetu. Ja se jesam zakleo na to što ste citirali i održao sam to, pokušao sam sve da to održim! Za to hiljade ljudi prima plaću u tim institucijama i ja očekujem da se potrude, fer i korektno. Mislim da sa ovakvom konstatacijom niste u pravu! Isto tako možete bolesniku reći da ne kuka sad domovima zdravlja da ga izlječe, a nije bio sposoban paziti da ne slomi nogu ili se obući da se ne prehladi!

Sa svim ostalim se slažem. Ali iznosim svoja viđenja, svoja iskustva da bi ih drugi možda pametnije iskoristili, ili da se možda javi neko ko zna više, ko zna što još mogu napraviti! Angažirao sam i ja odvjetnika, ali je i on nemoćan pred institucijama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...izvrsna usporedba prava i zdravstva...ukoliko zex ne misli da je pravo iznad logike.....

 

drugo...da i ja usporedim...da nije bilo revolucionarnih promjena zbog znanstvenih dostignuća duševne bolesnike bi i dalje u najblažem slučaju vezivali.....ili banalnije....sjekli bi ruku zbog najmanje infekcije prsta.....

 

 

uostalom....mit o "ljubavi dok ih smrt ne rastavi" uči dobre ljude ona ista država koja ih poslije kažnjava provedbom Obiteljskog zakona u koji nisu ugrađene činjenice (znanstvene, biološke )...o postojanju poremećaja osobnosti i postojanju pojedinaca koji "ljubav" u ma bilo kojem civilizacijskom smislu, ne mogu spoznati zbog poremećaja neurotransmitera u limbičkom dijelu mozga.....

 

.....samo totalni ******** ne može vidjeti da je zbog ovoga potrebna revolucionarna promjena sustava...i da to treba podržati svim sredstvima....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje gospođi Velikoslovki

Žao mi je, osjećam u vašem postu da mislite da sam direktno vas prozvao u jednom od prethodnih postova. Nisam, i dapače, pročitavši da ste stručnjak na polju koje se tiče mojih problema, i pročitavši neke vaše postove u kojima ste davali savjete i zapažanja, zaključio sam da ste možda osoba koja bi i meni mogla dati savjet. ŠTA DALJE? Sve što ste savjetovali gospodinu koji je pitao za skrbništvo, i kontakte sa djecom, JA SAM NAPRAVIO. To već traje 7 mjeseci. Išao sam gdje su me uputili, uredno se odazivao iako su me pozivali i vikendima i u rijetkim trenutcima koje sam provodio sa ćerkom. Svejedno sam se odazivao, smatrajući da je važnije da pomognem djetetu nego par mojih slobodnih sati vikendom. Odgovoriću vam i na ovaj post, ne da VAS napadam, ne da pljujem po institucijama, nego da vam prenesem svoje iskustvo i da vas zamolim, kao i ostale koji ovo čitaju, za savjet ŠTA DALJE? DA, osjećam se jako oštećenim i obespravljenim, jer sam dobio nalaz da zlostavljam svoje djete! Ni ja neznam kako su oni to zaključili. Iskreno, najiskrenije, nisam očekivao da ću tek tako dobiti skrbništvo, upozoren sam da su majke nevjerojatno zaštićene, ali sam računao da će se gledati šta je bolje za djete. Imam gomile, BUKVALNO GOMILE svjedoka koji su vidjeli i prisustvovali traumatičnom odbijanju moje ćerke da se vrati majci poslije vikenda provedenog kod mene, puno njih sa malom djecom je provodilo vikende samnom i sa ćerkom, spremni su posvjedočiti bilo gdje o tome kakav sam ja otac. Svi ti ljudi su još više od mene šokirani ovim nalazom, ali ni klinika ni CZSS ne dozvoljavaju svjedoke! Kad sam pokušao predočiti dokaze da majka po osam dana nije NI DOLAZILA KOD BAKE PO DJETE, iako je insistirala da ćerku vratim, čak prijetila policijom, kad sam ponudio ispis poruka u kojima majka odbija dozvoliti da vidim ćerku, čak i dok je djete bolesno, kad sam donio raspored smjena iz kojeg se vidi da ćerka 20 noći mjesečno ne spava u stanu, kod majke, nego kod bake, NISU TO HTJELI NI POGLEDATI, nego sam još dobio kvalifikaciju da paranoično UHODIM SUPRUGU! Ni jedan moj dokaz, ne da nije prihvaćen kao osnovan, nego ga nisu htjeli ni pogledati! Godinu dana hodam na štakama, ali njoj su ipak povjerovali NA RIJEČ da ju ja uhodim, prijetim da ću ju ubiti i da ću joj provaliti u stan, iako živim 50 km od njenog mjesta boravka! Možete li vi zamisliti čovjeka od 46 godina na štakama koji nekog uhodi i provaljuje u nečiji stan. Da ne bude zabune, noga mi je slomljena na SEDAM MJESTA. Nisam tražio psihološku obradu supruge jer ne želim dokazivati da je ona luda ili psihički i psihološki nepodobna, želio sam da se utvrdi da zanemaruje djete, da ne boravi sa djetetom, da ne pruža djetetu pažnju i vrijeme koje trogodišnje djete treba. JA SAM TO U STANJU PRUŽITI ĆERKI BEZ PROBLEMA. Upisati ju u vrtić, svo svoje vrijeme provoditi s njom bez potrebe da ju neko čuva. A napisao sam i CZSS i klinici da se slažem da majka viđa djete SVAKI DAN I KAD GOD TO POŽELI! Bez određenih vikenda, bez određenog rasporeda! Meni je inače odvratno da neko djetetu uskraćuje boravak sa roditeljem SAMO I JEDINO IZ RAZLOGA JER NIJE NJEGOV RED! Majka radi u mom mjestu boravka i mogla bi viđati ćerku bukvalno svaki dan, ja nikad ne bih DJETETU uskratio mogućnost da vidi majku. To je također jedan veliki propust zakona i PRAVA DJETETA, po mom mišljenju. ZAŠTO NIKO PRILIKOM RAZVODA NE DEFINIRA PRAVO DJETETA DA VIDI SVOG RODITELJA, nego se samo roditeljima utvrđuje NEKA KOLIČINA KONTAKATA SA DJETETOM, da li se iko zapita je li TO DJETETU DOVOLJNO? Da li djete na to gleda na KONTAKTE SVAKI DRUGI VIKEND ili mu nedostaje roditelj srijedom, utorkom, kad poželi sjediti u krilu svog tate i s njim crtati, kad poželi da ode negdje sa njim?

Moj odvjetnik mi je danas rekao da mi je jedina mogućnost da tražim novo vještačenje, koje bih morao platiti 10 000 kuna! A čak i ako u nekoj drugoj ustanovi dobijem suprotno mišljenje od ovog, CZSS ne mora ga uvažiti! Neću to tražiti, ja i, ŠTO JE NAJVAŽNIJE, MOJE DJETE, ZNAMO da ju tata ne zlostavlja NI NA KOJI OVOM SVJETU POZNATI NAČIN! 10 000 kuna ću potrošiti na svoje djete, ne više na gomilu kvazi-stručnjaka koji su napisali jednu ogromnu gomilu LAŽI, mogu to reći jer sam spreman i dokazati jednog dana kad saznam kome! Zašto su napisali laži, je li u pitanju bila intervencija sa strane ili mito, ne znam i ne želim dokazivati, ali mogu dokazati da izvještaj koji su napisali nije "pogrešna procjena" mene kao osobe i roditelja, nego šest strana LAŽI i izvrnutih činjenica! Vi se bavite tim poslom; da li bi vi zakazali nekom 5 razgovora sa psihijatrom a u nalazu napisali da je STRANKA SAMA TRAŽILA VIŠE RAZGOVORA SA PSIHIJATROM ZBOG SVOJIH PROBLEMA? Šta bi napisali o meni da sam odbio razgovarati i dolaziti? Gospođa majka je dva mjeseca izbjegavala pojaviti se pa je ocjenjena "toplom, emotivnom i srdačnom".

Postavoi sam pitanje čuvenoj ravnateljici Buljan-Flander, mogu li osporavati taj nalaz, mogu li se požaliti na neprofesionalno i neetično ponašanje gospođe DUFEK i ostalih koji su nas "OBRAĐIVALI" pa sam dobio odgovor da "ako baš želim, mogu napisati nešto, oni će to rado staviti u moj dosije, ali to neće uzeti u obzir!

Sad je situacija takva. Moram se pomiriti da sam htio najbolje za djete, a moraću ju viđati pod nadzorom "jer ju zlostavljam". Jeste li se ikad u praksi sreli sa djetetom koje traumatično, uz vrištanje i plač, SVAKI PUT odbija povratak majci DA BI OSTALA SA NEKIM KO JU ZLOSTAVLJA, A VIĐA JU 48 SATI SVAKI DRUGI, TREĆI, ČETVRTI VIKEND? Sad mi treba savjet: kome da se obratim, ko je ta viša instanca koja će uzeti u obzir i moje dokaze, i moje svjedoke? Ko će mi objasniti zašto majka bivše supruge može NEPOZVANA dolaziti svaki put na kliniku i s njom stručnjaci razgovaraju, A JA NE SMIJEM DOVESTI NI JEDNOG SVJEDOKA? Šta da napravim i kome da se obratim a da ne ispadnem paranoični, frustrirani luđak i zlostavljač žena i djece od tri godine? Imao bih puno pitanja iz Vaše struke, ali to nije za ovaj forum! I još jednom, ne prozivam Vas, koristili su mi i vaši postovi, ne prozivam nikog na ovim stranicama, samo tražim neko iskustvo, neki savjet, nekog ko neće reći: pomiri se sa tim da si prestao biti RODITELJ onog momenta kad je bivša supruga vidjela da Zagrebom hodaju i ljudi koji imaju jahtu! Zašto njena želja za drukčijim životom MENI ODUZIMA RODITELJSKA PRAVA, A MOJOJ ĆERKI PRAVO DA BAR ČESTO I REDOVITO VIĐA SVOG TATU?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svijet se ponavlja,a mi ocevi se jos nismo pomakli sa mjesta....

Zoki,citam tvoju tugu i prolayis istu fazu sada kao i ja prije,nema koristi od ovog foruma,eto sad mi se javio jos jedan otac, na jesen je vrijeme za akciju,za nasu djecu...

uzalud trosis psihicku snagu u virtualnom svijetu ...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije da ne vrijedi, uvijek je dobro čuti tuđa iskustva i iznjeti svoja, da nekome posluže, kad je već sistem takav. Možda na kraju negdje i dođemo. Ja sam ovdje pronašao dosta sličnih priča i pročitao dosta dobrih savjeta. Sistem NIŠTA NE VALJA, i još je podložan vezama i korupciji, ali tome nisu krivi ljudi sa Legalisa ili oni koji se javljaju sa svojim iskustvom i dobronamjernim savjetom. U svakom slučaju, zahvaljujem ljudima sa Legalisa što nam bar omogućuju da iznesemo svoja iskustva i potražimo pomoć ljudi koji su u istoj situaciji, jer, realno, zakon i sistem institucija nam ne mogu ili ne žele pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O da postoji! Obrati se i pogledaj u samog sebe, jer ako su vas sve navedene institucije "zavile u crno" onda očito postoji neki problem u vama. Pa nije cijeli svijet lud, samo ste vi u redu.

Na žalost ima takvih koji samo čekaju koju česticu prašine pred tuđim vratima, a vi od svog "smeća" ne možete ni van iz kuće.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim lijepo sugovornika u postu ispred da mi objasni na temelju cega je zakljucio da sam ja napisala prethodni post ispred njega ???!!!

Post nisam napisala ja, vec netko drugi.

 

tata_dva_sina nije osoba kojom biste se vi svi skupa isprdavali na ovom forumu. Razmislite svi vi sebi, samima, kakva ste vi to osoba kad to cinite. U tom slucaju niste nista bolji od njega.

 

Pozdrav Velikoslovka !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pratim u pozadini ove psihoanalize,i ostajem bez rijeci,neke ljude sam na forumu upoznao osobno,neki su jucer vidjeli privi put dijete nakon 5 mjeseci,ali svi smo mi agresivci i psihicki bolesne osobe,01.07.2005 ODO Sesvete je odbacilo prijave koje je moja bivsa buduca supruga podnijela te ce sada ona biti prijavljena za kazneno djelo laznog prijavljivanja.

Cinjenica je da oni koji nema te probleme mogu najlakse suditi o drugima, dok oni koji pisu svoju bol nakraju ispadaju to sto nisu,vec se moraju drugima opravdavati dok ih drugi navlace na tu igru....

Neosporno je da ce puno stvari na jesen izaci u javnost i vise nista nece biti kao prije.

Svatko tko misli mene psihoanalizirati neka me prvo osobno upozna ako ima casti se i potpisati imenom i prezimenom na ovaj forum,

pozdrav velikoslovki od T2S.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Reagiranje na temu SOS TATA,koju sam tek jucver vidio i na izjave svoje supruge i osobe sa kojom sam razgovarao i koja sebi dozvoljava da lijepi moje slike .

Ne zelim vise iznositi stvari koje sam napisao,no moram reci da sam bio u poliklinici za zastitu djece gdje su mi rekli da ne postoje ikakve zabreane na osnovu necijue dijagnoze koja je usput bila zbog privodjenja na prijevaru i prisilnog ostanka,a isto tako sav stres i emotivni slom je uzrok odlaska i raspada bracnbe zajednice i nepostivanja osobe koji je tu zenu volio i ,moram reci da nakon godinu i pol dana braka je ta ista supruga rekla pobrini se za sebe ja imam stan auto i dijete,tvojima cu se jos osvetiti i tvoji ce patiti,ta ista osoba koja je uciteljica u skoli i uci djecu odnosima u obitelji nije nikad upoznala svog supruga i svog sina sa majkom svog oca,navodno zbog uroka,a meni je za bozic ostavila zapoise na kuranu 25.12.1998 i nije htjela doci u novouredjeni stan,moj posao je zahtjevan i radio sam stal no po terenu na svim tunelima u hrvatskoj ustrsnom i zahtjevnom okruzenju,nakon sto sa izasao iz boloivanja 27.02.2003 i poceo raditi a otisla je 07.05.2002 bilis mo zajedno bna moru i odrzavali bracne odnose sve do 30.10.2003 te joij ta dijuagnoza nije smeta, a ja sam djeci onda 15.12.2003 morao doci sa policijom a poklone za bozic ostaviti na policiji.Ista me je prijavila za prijetnju smrcu i zlostavljanje u obitelji a ja sam joj 6.02. 2004 dao tri ruze na auto koje je bacila u snijeg ,30.07.2004 sam ponovno vidio djecu i bi sa njom mjesec dana i djecom ,kupio kostim i imali smo tri puta bracne odnose,nakon toga sam djecu vidio opet nakon 9 mjeseci i nisam vidio djecu za 4,7 i 8 rodjendan,nikad nisam bio nasilan,nikad nisam prevario ili bilko sto,drzavno odvjetnistvo je 01.07.2005 odbacilo njezinu kaznenu prijavu za koju uopce nisam znao da postoji.đ

Sigurno se ne prostituiram tu iz ludila i sa svojim imenom,odrzavam stalne kontakte sa obespravljenim ocevima,zokijem,jednim goranomn,nezaustavljivim,upoznao sam u vinkovcima i nedavno razvedenu,ali ne mogu shvatiti sto nei mogu napisati.u ovoj drzavio mozete dobiti nalaz i misljenje od doktora bez da ste kod njega bili 16.12.2003 iz rebra na osnovu dopisa centra 15.12.2003 isti dan skikate pluca,trzite hitnu policijsku intevnciju jer je sinu trcei rodjendan,snimate policijsku intervenciju,prijavljute zenu i socijalnu sluzbu jer vam se sprecavaju kontakti 5 mjeseci bez rjesenja,a drzavno odvjetniostvo napise da je krtiicne zgode doslo do sukoba te je policija interveneirala a vi onda prijavljute ODO na zupanijsko drzavno odvjetnistvo i zamjenica drzavnog odvjetnistva Z.M dobiva KZ 339 koji drugi drzavni odvjetnik odbacuje.

Nakon godinu dana napravite uvid u spis jer vjeruje te odvjetniku kojki igra zastite sluzbenih osboba,onda vam ista doktorica koja vam je dala dijagnozu F30.2 prijeti da ce vam nadopisati cudesa i da ce biti krvavo na sudu jer meni nije jasno kako se moze izdati NALAZ I MISLJENJE BEZ DA SE TA OSOBA PREGLEDA.

u ovoj drzavi je sve moguce,da ne buide zabune predao sam POZURNICU i zahtjev za vjestzacenjem oba roditelja nakon sto nijne doneseno rjesenje u zakoinsko roku od 24.00.2003 nakon 60 dana a sud u sesvetama je 25.11.2003 bio mjesno nenadlezan,prema tome nisam dobio ikakav poziv pri donosenju rjesenja niti odgovor prema zakonu u upravnom postupku,a moji roditelkjisu bili telefonski pozvani 27.01.2004 a ja sam da iskaz zbog svojih prijuava 26.01.2004 na PU sesvete,zbog tih krimjinalih radnji i neprosljkedjivanja zalobe na rjesenje 17.02.2004,rjesenje od 28.01.2004 sam dobio 16.02.2004 predane su kazne ne prijave i preuzet je kazneni progon te predana kaznena prijava radi navoda u dopisu centra od 15.12.2003 i istog vjetacenaj tog papira.

Promatram te postove druge ljude sa istim ili sllicnim problemnima ,i slucajno sam jucer procitao temu SOS TATA,no naslov u jutarnjem listu od 08.06.2005 ce sada glasiti ovako LAZNO KAZNENO P'RIJAVLJEN ZA ZLOSTAVLJANE SUPRUGE POKRECE UDRUGU SA DRUGIM OCEVIMA ZA ZASTITU PRAVA DJECE NA RAVNOPRAVNO SKRBNISTVO I KONTAKTE JER PREMA IZVJESCU PRAVOBRANITELJICE ZA DJECU DRZAVA KRSI ODREDBE OBITELJSKO9G ZAKONA O SKRBNISTVU,tj centri za socijalnu skrb i sudovi daju novim partnerima veca prava nego vlastitim ocevima djece,

Citat izvjesce pravobranitekljice za djecu,krace str 4 odlomak:vidi na www.pravobraniteljzadjhecu.hr pod izvjesca da ne citiram

Hvala svima na iskrenom razumjevanju,nema smisla se vise mopravdavati na ovom forumu..,..

samo ja znam kako izgleda kad ne vidis djecu po 9 mjeseci i oni koji to isto prozivljavaju,sto zna jedan novinar koji radi za feministicki lobi.....

otac nije legitimni skrbnik jt.pije dva dana

slucaj otmice u kanadu.

sto je otac za vrijeme trajanja braka ?

pravobraniteljice za djecu,bivse odvjetnice,

majka radi sto hoce i ode sa djecom kuda hoce...

toga samo ima u hrvatskoj

Pozdrav ocu koji je uspio vratiti sina nakon 9 mjeseci osobno ga poznam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Kaznenu prijavu na Državnom odvjetništvu ste podigli Vi, a ne vaša supruga!

 

2. Pošaljite tog Zokija, Gorana, Nezaustavljivog i dr,. svojoj supruzi, da čuju cijelu priču - pa više neće vjerovati vašim lažima i glumi.

 

3. Vi ste predali zahtjav i požurnicu za vještačenjem oba roditelja???

 

Zanimljivo - a zaboravili ste spomenuti da Vas sud šalje na vještačenje, koje Vi uporno odbijate već 6 MJESECI ?!?!?!

 

4. Da. Dijagnoza bolesti nije sama po sebi razlog za zabranu susreta idruženja sa djecom, AKO......

 

Opet ste nešto zaboravili napisati?

AKO se bolest kontrolira terapijom ili se promijeni dijagnoza novim med. dijagnosticiranjem!

 

5. Ovo je očito napisano u Vašoj mirnijpj fazi, gdje laži i iskrivljavanje istine dolazi u plan prije vrijeđanja, psovanja i prijetnji...

 

A da obnovite svoje znanje o pravopisu? To bi bilo korisnije, nego da imena ( to se valjda uči još u 1. razredu) pišete malim slovima, uz sve druge pravopisne, stilske, gramatičke i sadržajne pogreške kojima obiluju napisane laži i poluistine!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav od Velikoslovke.

Pratila sam neko vrijeme vase postove, ali nisam imala vremena javljati se. Ovo sto gore citam, ova dva posta ispred od tate_dva_sina i repliku na njegov post.

 

Kako pratim to od pocetka, ocigledno da je u toj obitelji "opsadno stanje" . Iskreno moram priznati da su oboje roditelja dosta tvrdoglavi i niti jedan nece da popusti. Time su se samo doveli u takvu poziciju da im se otvaraju problemi koje nisu zeljeli.

 

Velika zabluda tate_dva_sina je sto se nikako ne moze pomiriti sa cinjenicim da je bracna zajenica prestala egzistirati kao takva, a brak na papiru mu je jos jedina veza s tom obitelji, sto on vjerojatno pokusava produziti time sto odugovlaci. Vjerojatno su prisutni i osjecaji za tu zenu, pa se ponekad ponasa posesivno kad je ona u pitanju.

 

No supruga se uporno trudi da mu onemoguci susrete s djecom, pa je time njegovo stanje jos vise potaknuto. Jer spoznaja da, kad se brak raspadne, nece vise imati nikakvu vezu s tom obitelji koja je nekada bila njegova, u njemu potice upravo ono sto supruga ne zeli ili sve ono ta cega ga optuzuje.

 

Mislim da bi gospodja trebala omoguciti da se djeca vidjaju s ocem, jer cini mi se da bi to puno pomoglo u razrijesenju cijelog slucaja. Koliko vidim, od pocetka, on stalno navodi da djecu nije vidio mjesecima (covjek vjerojatno nesto osjeca za tu djecu) i u svakom postu to navodi.Zbog toga, kaoliko vidim, u njemu raste sve veci gnjev i silna zelja da to ostvari.

 

Kako nisam imala cast upoznati niti jedno od njih, ali kroz postove sam zakljucila da se i supruga ocitovala na Legalisu kao i njezin anonimni zastitnik koji je, cini se, jako dobro upoznat sa svime i o tome iznosi svoj stav koji je vrlo subjektivan.

 

Ono sto se izmedju tih dvioe ljudi dogadja, jeste da se tjera inat, tj. stari ljudi bi rekil " tjera se mak na konac", i to nece dobro zavrsiti po djecu. Na zalost oni ce u svemu tome izvuci deblji kraj i sve ove traume iz ranog djetinjstva ce pamtiti citav svoj zivot, a posljedice su moguce i u kasnijoj dobi.

 

S druge strane, tata_dva_sina, tako ozlojadjen pokusava uporno doci do te djece, a s obzirom da to vec predugo traje ne bira vise sredstva da do toga dodje ( zakonski ima pravo na susrete jer je roditelj koji je u braku- iako samo na papiru). Ne znam da li iamju bilo kakvu privremenu odluku o susretma ili samo prijedlog centra za socijalni rad, ali jedino sto je priznato, je cini mi se sudska odluka ili rjesenje u kojem sve pise, a do tada oni su u braku za ovu drzavu i susreti bi se trebali omoguciti.

 

Gospodja je , koliko vidim pedagoski radnik, pa mislim da bi mogla i sama vidjeti da su u zacaranom krugu u kojem ponasanje jednog potice kontra reakcije drugog i da netko to sve mora prekinuti, a ako smatra svog supruga " neuracunljivim" onda bi ona trebala biti ta "pametnija" i to prekinuti na pametan nacin. Mislim da bi jedan dogovor oko susreta s djecom omogucio normalan rasplet situacije, koja bi bila za sve njih podnosljiva.

 

Osim toga ne znam kako bi se gospodja osjecala da je situacija obratna, da tata_dva_sina ima djecu i onemogucava susrete djece s njom. Vjerojatno bi se nasli na istoj poziciji na kojoj su i sada.

 

Stoga bih im savjetovala, obojima, da pokusaju naci nekakav dogovor koji bi bio prihvatljiv svima : i djeci i gospodji, a i tati_dva_sina, a mislim da je gospodja kljuc svega samo ona to ne vidi i mogla bi puno uciniti da pomogne i sebi i djeci i da iz cijele situacije izvuce ono najbolje sto se moze.

 

Smatram da nije u redu sto djeca ne vidjaju oca, bez obzira sto je izmedju vas dvoje i mislim da to oni ne bi trebali osjecati niti gledati kako se roditelji prepucavaju preko njihovih ledja, a sredina u kojoj zive to gleda sa zgrazanjem.

 

Da li ste, oboje pomislili kako to djeca dozivljavaju i sto to u njima stvara: mozda komplekse raznih tipova, mozda osjecaj srama ili manje vrijednosti . Toj djeci ce uskoro trebati dobar psiholog jar ce se naci u takvoj situaciji u kojoj se nece snaci niti ce znati tko su sto su i zasto su uopce na svijetu, a vjerojatno ce se zatvoriti sami u sebe i jos mnogo toga se moze pojaviti pa cak i neke somatske reakcije izazvane psiholoskim stanjima uvjetovanih traumama koje prolaze, a to vec predugo traje.

 

Mislim da niti jedno od njih nije idealno kako se predstavlja, ali supruga je tu kljuc svega ali ne zeli ili ne vidi da jedino ona moze rijesiti svu ovu zavrzlamu ako se dogovori oko susreta oca i djece.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni nije jasno jel se ti boris za naklonost moje supruge da bih mogao spavati sa njom ili za moju djecu....

gle,kad moja supruga nadje ljubavnika i kad tome ili tebi pocnu smetati moja djeca jer je ona stalno sa njima onda ce pod

1. moja buduca bivsa supruga poslati meni moju djecu

2. ti se neces dobiti to sto ocekujes.

3. ybilja se pustas na niske grane kad se trudis ya naklonost jos uvijek udane zene.

4.radi se o mojoj djeci,a nisi im ti otac...

5.vidis ja se borim za svoju djecu,a mozda bih bilo pametnije da tu energiju ulazem u osnivanje nove obiteljske zajednice.

6. zelim ti svu srecu sa njom i da imas djecu sa njom pa da i tebe iskoristi,jer ona ima mamu tri kata ispod .....

nevjerovatno,pa koji si ti meni faktor u zivotu...

pozdravi moju suprugu kad ju vidis....

i potpisi se ako imas petlje da ja i tebi propisem terapiju a mozda se i sretnemo...

nema potrebe da se vise potpisujem,,,,

ne volim iznositi svoja obiteljska sranja ali ne trpim uvrede i netocne navode,cinjenica da sam iyvrijedjao zenu ali sigurno joj ne mogu reci

draga moja suprugo jer je to jos uvijek,hvala ti na svakom danu sto ne vidjam djecu,za 3 rodjenad,bozic,7 i 8 rodjendan itd i za ove tri minute ove godine sto sam vidio svju djecu u tvojem autu nakon 9 mjeseci..

meni nije jasno kako bih covijek sa takvom dijagnozom sstoicki trpio takvo emotivno i fizicko zlostavljanje,nisam od kamena i mozda najbolje naprave oni ocevi koji se okrenu i odu inikada ne pitaju za svoju djecu,mojoj djeci alimentacija ne moze zamjeniti oca,

ali ja cu uvijek svojoj djeci moci pogledati u oci ati to nikada neces moci,oni su moji sinovi a tebi su nista osim malo onih stvari mozda od moje supruge..

ma zbilja mi je dosta ...

sud u sesvetama je mjesto gdje ce se to rijesiti,,,,

ja bih se na tvom mjestu okrenuo i otisao,jer neznas sto mozes dobiti u usnicu kao ja za djetetov 2 rodjendan....

kaye stara poslovica da se bolje sa budalom ne raspravljati,ali moje je pravo da na objede te vrste odgovorim.

NADAM SE DA CE ME DRUGA VISE VOLJETI I POSTIVATI,jer nisi ti farbao svaku sobu u drugu nijansu i zidove i nosio namjestaj na ljedjima da bi ti za bozic yena rekla pobrini se za sebe ja imam stan auto i dijete,trpim to zbog svoje djece....

GLEDAJ SVOJA POSLA!!!!

T2S

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2. Pošaljite tog Zokija, Gorana, Nezaustavljivog i dr,. svojoj supruzi, da čuju cijelu priču - pa više neće vjerovati vašim lažima i glumi.

 

Uopće ne vidim smisao ovog! Ne vidim zašto bih ja morao ići nečijoj ženi da bih čuo neku priču, vjerovao ovo ili ono! Pa ne odlučujem ja, niti donosim presude da li je neko u pravu, da li je neko lud ili glumi! Poučen vlastitim iskustvima u proteklih osam mjeseci siguran sam samo u jednu stvar, i to sam sklon vjerovati očevima. Postupak institucija i pravnog sistema prema meni me je uvjerio da je čovjek vjerojatno doveden u takvu situaciju pristranim, neobjektivnim i neprofesionalnim odnosom institucuja ove države. Poštovani gospodine, mene su u sedam mjeseci proglasili zlostavljačem vlastitog djeteta a vi očekujete da vjerujem rješenjima, nalazima i pričama nečije žene! Ne tvrdim da su postupci T2S uvijek dobri i ispravni, ne branim ga, ali vrlo lako prepoznajem stvari koje su se meni dešavale. Vrlo detaljno sam iskusio na vlastitoj koži kako to izgleda kad se institucije pristrano i neobjektivno, potaknute lažima BEZ DOKAZA bivše i njenog ljubavnika okome na nekog! Možda nećete biti zadovoljni ni mojim znanjem pravopisa, ali Vas uvjeravam da ima i nepismenih očeva koji vole svoju djecu i nečije znanje i obrazovanje nema nikakve veze sa tim. Poznavanje PraVOpisA je potpuno irelevantno u svemu tome i drago mi je da ste završili taj 1. razred. Oprostite nama nepismenima i pokušajte nas shvatiti, ima i nas koji ipak želimo bar redovito viđati svoju djecu i spremni smo boriti se za to iako nas proglašavaju psihopatama, nasilnicima i zlostavljačima!

Bar imamo toliko karaktera da ne nastupamo anonimno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima li CZSS pravo uskratiti meni, a i mom odvjetniku, kopije podnesaka, zapisnika, nalaza i ostalih dokumenata vezanih za slučaj skrbništva nad djetetom? Zašto ja moram potpisati neki zapisnik a ne mogu dobiti kopiju? Zašto ne mogu dobiti kopije nalaza koji se tiču MENE?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Velikoslovki!

Znam da ste sve ovo napisali dobronamjerno, no nije sve samo stvar dogovora.

 

Tata_dva_ sina ima zabranu susreta i druženja s djecom od siječnja 2004.godine, koju je potvrdilo i Ministarstvo zdravstva i soc. skrbi kojem se žalio.

Odbio je sve što je Centar predložio u vezi susreta s djecom ( vještačenje - govoreći da poštuje samo odluku suda, a ne Centra, susrete pod nadzorom i dr.) Sada više ne poštuje ni odluku suda - jer odbija vještačenje na koje je sud poslao cijelu tu obitelj prije 6 mjeseci.

Dakle nije sve na "supruzi".

A da se njoj desilo to...... pa vjerujem da bi u takvom slučaju ona pristala na susrete i sa cijelom vojskom "promatrača"; jer ako se djeca vole, nestaje svaki oblik ponosa i samoljublja,i čovjek bi učinio sve da bude s njima.

Sjećam se jedne Hrvatice čije je dijete bilo u udomiteljskoj obitelji, u Italiji. Ona je imala pravo vidjeti svog sina, mislim 2 puta mjesečno, po pola sata, uz nadzor soc. radnika. I putovala je. Nije pisalo zbog čega je do toga došlo i ne znam kako je to završilo, no žena svoj "ponos" stavlja po strani, kad su u pitanju djeca. Vjerojatno ima i muškaraca koji su takvi, no tata_dva _sina zasigurno nije takav.

Ljudi koji vole svoju djecu ne pokušavaju manipulirati s njima i ucjenjivati ih. Ne pokazuju djeci darove koje će, jednog dana dobiti; ne govore im da se s "njihovim" igračkama sada igraju djeca iz susjedstva, ili će se igrati neke druga, njegova djeca.

Dakle, ključ svega nije supruga, ni njihov dogovor, već vještačenje i sudska odluka o daljnjim susretima, do koje je na snazi zabrana susreta od strane Centra za soc. skrb; koju on sada pokušava "poništiti" tužbom protiv njih.

I svih drugih ljudi na ovom svijetu.

A zabrane se ne donose tek tako. O svakoj zabrani odlučuje cijeli tim ljudi. A ovu je zabranu potvrdio i "centar" centara soc. skrbi, ministarstvo zdravstva i druge Institucije kojima se navedeni tužio.

Da. Priča je zaista kompleksna.

Znate li vi kako provesti vještačenje koje jedna strana odbija?

Kako da sud donese odluku o susretima, kad je smatrao da prije toga treba provesti vještačenje?

I na kraju, nisu samo supruga i kako ste ga nazvali "zaštitnik" ovdje. Ima nas očito više na njenoj strani.

:thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam imaju li pravo uskratiti, mislim da imaju dužnost, nakon potpisivanja svakoj strani dati po jednu kopiju. Barem je tako bilo kod mene. Nakon svake rasprave- i jedne i druga strana je dobila primjerak, a jedan je ostao kod njih.

A što se tiče nalaza-vjerujem da je riječ o liječničkom nalazu - jeste li ga pokušali dobiti kod liječnika koji ga je izdao? On bi Vam to morao dati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....mislim da imaju dužnost...

 

mislite ili znate..?.....koliko ja znam tzv. " timovi za obitelj" iz CZSR....ne daju kopije zapisnika, a pogotovu ne svojih nalaza, mišljenja, psiholoških obrada.. koje nisu ništa drugo - nego "racionalizacija" njihovih kriminalnih postupaka...ili još bolje pismeni dokazi za brojna kaznena djela koja svakodnevno čine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost, u stvarnosti, ne mogu dobiti ni jedan jedini papir od centra! Ne radi se o liječničkim nalazima, mislio sam na nalaze djelatnika CZSS u vezi uvjeta koje mogu ponuditi djetetu i mog načina života koji su provjeravali! Ne daju mi NI JEDAN PAPIR, ni zapisnike, ni kopije pritužbi, BAŠ NIŠTA!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je da se od mog posljednjeg pojavljivanja na ovom forumu, skupilo jos ljudi koji prate egzibicije T2S-a.

Iako taj covjek misli da nekakvi dusebriznici njegove supruge to sve cine kako bi s njom spavali, eto mu jos jednog razocarenja. Osobno, naravno da to ne zelim i moj jedini motiv ovog pisanja je izrazavanje cudjenja kako je Koruznjak uspio pridobiti neke ljude na Legelaisu. Posebno mi je interesantna ova gospodja Velikosomething koja kaze da prati cijeli slucaj. Naime, neobicno je kako u svojoj zelji da da nekakav dobar savjet i pokusa razumjeti obje starne, ona konstantno odbija uociti jednostavnu stvar, ato je T2S-ova bolest.

Nastranu dobrota gospodjo, taj covjek zaista nije pri sebi. Bolje no ista to potvrditi mogu njegovi postovi koji doslovno u dva dana variraju od nebuloznog nabrajanja pa do vrijedjanja virtualnog neprijatelja. Zbog toga Vase savjete smatram neodmjerenima jer oni jednostavno nisu primjenjivi za sve slucajeve jednoobrazno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidim da su moji postovi obrisani,

znaci 02.12.2003 sam predao zahtjev za vjestacenjem obaju roditelja,a da vam bude jasno nisam sudjelovao u postupku jer su se krivotvorili papiri,ista ta doktorica alma koja je izdala nalaz i misljenje bez da je tu istu osobu pregledala je meni i mojim roditeljima u mnogobrojnim telefonskim razgovorima i dolascimaa nesluzbeno rekla sljedece citiram :

ja vama nisam zabranila susrete sa djecom,nakon stresa uvjetovanog odlaskom suporuge i zahtjevom za rastavu braka vi bi ste trebali vidjati djecu,to je protuzakonito djelo supruge i centra,ali ta ista doktorica jhe igrala igru sa centrom i kad sam napravio uvid u spis i nasao t u prepisku onda sam joj postavio pitanje kako ja mogu biti na tri mjesta istovremeno te cemo to morati na sudu rjesavati: onda mi je dokt almna mihaljevic pes rekla : uneseno u zapisnik kod pravobraniteljice za djecu.

gospodine koruznjak, ako ce te ici protiv mene na sudu ja cu vam nadopisati takva cudesa da se vise nikada necete ocistiti ,gospodine koruznjak bit ce krvavo,naravno to sam otkjrio i saznao nakon tog sudskog naloga a mislim da onaj koji drugog optuzuje neka on i plati.

ponovit cu da sam od 08.04.2003 zeni to nije smetalo i bili smo na moru i odrzavali vezu do 08.11.2003 i mjesec dana u 8 mjesecu 2004 godine,drugim rijecima idiote jedan koji nemas djecu u ovakvom pravnom sustavu meni to ne treba vise....

bit ce kad ce se dokazivati krivicna odgovornost i tad cu platiti,a ne za buduce kontrakte,...

znas ja samo nemam zen u koja me voli i postuje, a ponovno ti govorim da moja supruga nije upoznala mene i naseg starijeg sina sa majkom svog oca...

ostavi se dijagnostiociranja moje tuge za djecom,jucer sam napravio 850 km da bih pronasao djecu na moru ali ja neznam gdje su ...

cak m i ni krsna kuma djeteta nece reci gdje su ....

meni tvoje misljenje nije bitno....neznas ti nista ali bitno da se dokazi brisu....

tata dva sina

nista nije kompleksno nego se sustav zlostavlja djecu i oceve,a mi nismo imali srece da imamo prave supruge...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upoznata sam sa zapisnickom izjavom svoga supruga tate dva sina te potvrdjujem da je tijekom ovog ljeta uz moje dopustenje i u mojoj nazocnosti t2s kontaktirao s nasom zajednickom mld. djeco i to na zadovoljavajuci nacin. Medjutim,tijekom tih istih se moj suprug pokusao pomiriti sa mnnom i ocuvati nasu bracnu zajednicu na sto ja vise nisam spremna te smo prestali navedene kontakte odrzavati u mojoj prisutnosti, njegovu zahtjevu da se isti odvijaju bez moje prisutnosti se protivim jer b i istima prisustvovali i njegovi roditelji,a koji djecu induciraju protiv mene sto smatram nedopustivim. Po podnijetom zahtjevu svog supruga odluku prepustam ovom uredu.

 

25.12.2003 sam poklone za bozic koje sam kupio u nizozemskoj morao ostaviti na policiji jer ja i djed uz policiju nismo mogli vidjeti djecu jer je njezin otac lagao da nezna gdje mu je kcer a moja supruga nije htjela policiji otvoriti vrata...

ako sam ja opasan za svoju djecu zasto se na motoru voze druga djeca u ulici,zasto onda nisam na lijecenju,zasto samo onda proslo ljeto kupio kostim zeni i zasto smo vodili ljkubav tri puta,onda joj nije trebalo rjesenje o zabrani kontaka sa djecom ,no cinjenica da mi nije dan nadzor sa kontaktima i zabrana druzenja i ostalih odnosa sa jos uvijek suprugom...

pa dajte ljudi ,a to koristi samo mojoj zeni,ja imam pravo na svoje dostojanstvo, pa i zoki je zlostavljac,

svi smo mi zlostavljaci

ti nemas pojma o zivotu....

mozda ce biti najpametnije da se okrenem i odem,je r ako ja neznam gdje su mi djeca onda ja nemam nikakvih prava..

to je suludo.....

ja nisam psihicki bolesnik ja samo patim zbog izdaje ljubavi i zbog toga sto ne vidjam djecu,

sto ti znas o tome ...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemam se vise volje ni snage dokazivati sa ljudima koji sene udostoje potpisati kada meni daju dijagnozu.

sjetite se svi koji ste crkveno vjencani sto ste obecali jedno drugome i koje su osnovna prava i duznosti.

moja supruga je krenula u protestantsku sektu koja ima ontrolu na ulasku u kazaliste exit....

meni snagu daje kad me mladji sin nakon sto me ne vidi 9 mjeseci da pusu u obraz a tata njemu ispuni zelju ,njemu ni meni nadzor ne treba......

ovaj tata dva sina nije nikada udario djecu ni zenu,samo mu je bila prva i zadnja za sada, a dalje ce morati zivjeti u braku pred bogom sa toim zenom.

ljudi jel je vise ista sveto vama na tom svijetu...

zar ce istospolni brakovi biti nukleus drustva,zar ce oni posvajati vasu napustenu i ostavljenu djecu...

neka ne sudi o meni onaj koji me ne poznaje 34 godine a svatko tko hoce vidjeti sto sam i tko sam ima broj na forumu....

pisite i dalje o mom zdrastvenom stanju hvala.

draga moja buduco bivsa suprugo,hvala ti na svakom danu sto ne vidjam djecu,za bozic 98,2003,2004 i za 3.rodjendan i za 7 i za 8 sto moja djeca nemaju sliku sa svojim tatom.

jesam li ja upce otac te djece,sve ce se to vratiti jer i ti imas musku djecu,a oni ce imati snahe,a snahe unuke,a mozda i moji sinovi budu prozivljavali to isto pored takvog sustava i sve vise ljudi koji kad im hormoni prestanu djelovati uzmu djecu i misle da im je samo novac dovoljan od psihicki bolesnog oca.

hvala svima koji ste citali ,mislite si sto god hocete,meni vase misljenje nijue bitno,meni su vazna samo moja djeca i m oje dostojanstvo.

zato se uvijek potpisem...

tata dva sina boris koruznjak

zoki od sada prepustam tebi legalis,ovo vise nema smisla

javnost ce biti obavijestena kad budu pravomocne presude gotove...

moja rijec ce biti zadnja.

ne zaboravi to virtualni neprijatelju.

tebe moja djeca nece nikada zvati TATA...

I TU JE OVOJ MOJOJ PRICI KRAJ.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala svima koji ste citali ,mislite si sto god hocete,meni vase misljenje nijue bitno,meni su vazna samo moja djeca i m oje dostojanstvo.

zato se uvijek potpisem...

tata dva sina

 

S ovim postom se ova tema zaključava, i po ne znam koji puta, molim vas lijepo, koristite forum obiteljskog prava samo ako se doista radi o pravnoj problematici...

ljubav, suze, seks, svađe, prijevare i sl. stvari - proanalizirajte i o njima pričajte u kafiću...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija