Jump to content

Udruge i Fiskalizacija


porton

Preporučene objave

krester zahvaljujem na odgovoru.

Zbunilo me to što se od nedavno provlače informacije da će udruge morati imati fiskalizaciju poput Dinama.

Mislim ... rado bi smo mi plaćali porez kada bi udruga toliko zarađivala hehe.

 

Usput, ako nije problem imam još jedno pitanje:

Gospođa koja je član udruge nam je ustupila dio prostora u svojoj kući za sjedište udruge.

Ne traži ništa da joj se plati.

E sad, iako ona ne želi, htjeli bismo joj makar platiti režije ili dio režija kako bi to bio fer-plej.

Mora li se na to platiti porez ili ... ?

 

Hvala još jednom !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je zakup poslovnog prostora. fizička osoba, zakupdavac, obveznik je plaćanja poreza na dohodak od imovine i imovinskih prava sukladno odredbama članka 27. Zakona o porezu na dohodak. Neovisno što je zakupnina nije ugovorena, Porezna uprava zakupdavca traži plaćanje poreza na dohodak od imovine. Porezna osnovica je usporediva zakupnina na područuju gdje se nekretnina nalazi. Rizik plaćanja poreza postoji. Plaćanje režija je varijabilna komponenta zakupnine jer je zakupnina sve ono što zakupnik plaća zakupodavcu. Ugovorite zakupinu u visini režijskih troškova i da porez snosi zakupnik. Zakupodavac treba obvezno prijaviti ugovor Poreznoj upravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija