Jump to content

Sezona lova na lažne invalidske mirovine !


Kompa

Preporučene objave

****************************************************************************************************

Mrsić napominje da su neki u invalidsku mirovinu otišli na temelju samo jednog specijalističkog liječničkog nalaza, a bilo je i slučajeva kad se invalidska mirovina traži u ponedjeljak, a odobrava u petak istoga tjedna.

****************************************************************************************************

 

Ma da li je to moguće ljudi moji ?!?

 

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/284350/Mrsic-krece-u-konacni-obracun-s-laznim-invalidima.html

 

Podržavam u potpunosti, trebalo je to i puno prije napraviti .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

l.p.

Šta sada neće revidirati mirovine HRV-i,budući je ta tema uvijek na tapeti...!

 

Pa i HRVI mirovina spada pod invalidske mirovine. Barem meni piše invalidska mirovina. Tako da će onda i njih " češljati " , piše sve invalidske mirovine.

 

Osobno sam lječenje započeo 2000 god. A tek 2007 sam umirovljen. U tih 7 godina imao sam 1 dnevnu bolnicu od 45 dana 1 ležanje u bolnici od 25 dana , nekoliko testova psihologa, i preko 30 kontrola.

 

Nakon toga do danas imam još 2 bolnička lječenja od po 20 dana , preko 10 dnevnih bolnica svaka od po u prosjeku 20 dana i preko 50 kontrola + nekoliko psiho testova i oko 50 grupnih psihoteraapija.

 

Svekupno do danas sam prošao 6 HRVI komisija ( 3 - 1.st i 3 - 2.st + 4 komisije HZMO-a 2 + 2 revizije kod gsp. T ).

Pa neka još i ove komisije , ko ih ......

 

Ne mogu da vjerujem da je netko na osnovu samo 1 nalaza otišao u mirovinu ! Pa bila to i civilna invalidska mirovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znaju kako voditi državu pa svako malo puste u javnost ovakve budalaštine. Znaju oni itekako ko je dobio "papire " za HRVI i za mirovine. Prvo neka krenu od liječnika i medicinskog osoblja. Znate šta mene najviše zanima po pitanju prava branitelja ? Dodjela stanova, dodjela zemljišta sa riješenom infrastrukturom i krediti za izgradnju ili poboljšanja uvjeta stanovanja i kome je i koliko oprošteno za vraćanje kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet će (ako iko naj..) naj.. pošteni ljudi jer oni nisu imali 5000DM ili 5000E da plate dobre papire,ljudi moji pričati o poštenju u ovoj državi je pričanje bajki,slažem se upotpunosti sa Haskom,prvo onda neka podijele otkaze svim komisijama u cijeloj RH koje su dijelile mirovine i koje i danas (znam pouzdano za moju županiju)traže 5000E za mirovinu HRV-i,samo mi nemojte sada reći da to prijavim jer nemam kome prijaviti,ako cijeli grad zna da se to radi ,kao i što je znao za vrijeme DM,da je cijena bila 5000 DM,ko sam ja da tužim ,ima institucija koje "rade svoj posao" na principu pola tebi-pola meni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao i svaki put nastradati će netko tko je na pošten (čitaj mukotrpan) način zaslužio mirovinu, a ovi što su davali "donaciju" komisijama i doktorima će se opet izvući i nastaviti primati lijepe svote novca svaki mjesec i nastaviti se baviti aktivno nogometom.

A ovo su definitivno iznenadili javnost da netko prima mirovinu uz jedan liječnički dokument, haha. Ima ih aktera ove hrvatske tragikomedije koji nemaju ni jedan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ministar Mrsić: obračun s lažnim invalidskim mirovinama nije usmjeren protiv branitelja

SPLIT, 6. rujna 2013. (Hina) - Ministar rada i mirovinskog sustava je izjavio kako lažni invalidi moraju biti uklonjeni iz mirovinskog sustava osiguranja, ali da to nije usmjereno protiv hrvaskih branitelja. „Naše nastojanje nije usmjereno na branitelje, niti na nekoga posebno, nego je usmjereno na one koji su lažni invalidi bez obzira gdje se oni i u kojem se dijelu sustava nalaze“, rekao je ministar Mrsić u Splitu odgovarajući na novinarsko pitanje može li se obračun protiv lažnih invalidnina doživjeti kao revanšizam prema braniteljima.

Ministar Mrsić smatra kako će svi oni koji imaju dobre namjere prihvatiti tu činjenicu „da lažne invalide moramo odstraniti iz sustava“.

Naveo je primjer splitskog Zavoda za mirovinsko osiguranje gdje je, po ministrovim riječima utvrđeno da od 44 zaposlenika koji imaju neko tjelesno oštećenje i rade u više od 50 posto slučajeva dokumentacije nije bilo ili je nedostajala.

Govoreći o sređivanju situacije u sustavu invalidskog osiguranja ministar Mrsić je također rekao kako je predviđeno da se invalidska mirovina koja je dobivena temeljem profesionalnog oboljenja „revidira svake tri godine“.

„Ako propustimo nekoga u sustavu malo je vjerojatno da ga za tri ili šest godina nećemo uhvatiti da je lažan, a to je poruka svima onima koji love u mutnom i svima onima koji su lažni invalidi da uvođenjem ovih promjena neće mirno spavati“, rekao je ministar Mrsić.

 

 

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ministar Mrsić:

SPLIT, 6. rujna 2013. (Hina) - Ministar rada i mirovinskog sustava je izjavio kako lažni invalidi moraju biti uklonjeni iz mirovinskog sustava osiguranja, ali da to nije usmjereno protiv hrvaskih branitelja. „Naše nastojanje nije usmjereno na branitelje, niti na nekoga posebno, nego je usmjereno na one koji su lažni invalidi bez obzira gdje se oni i u kojem se dijelu sustava nalaze“, rekao je ministar Mrsić u Splitu odgovarajući na novinarsko pitanje može li se obračun protiv lažnih invalidnina doživjeti kao revanšizam prema braniteljima.

(Hina)

 

Iz ovoga se da zaključiti da je isti "Lov na lažne invalidske mirovine " usmjeren prema SVIMA , znači i prema braniteljima !

I neka je.

********************************************************

http://www.jutarnji.hr/drzava-krece-u-obracun-s-laznim-invalidima-specijalni-tim-hzmo-u-pregledat-ce-svaki-dosje-o-mirovini-/1124373/

 

U osnovi, ova varijanta revizije invalidskih mirovina izgledat će ovako: poseban tim pri HZMO-u pregledat će svaki dosje o invalidskoj mirovini i ako ustanovi da se neka od njih temelji na nepravilnom postupku ili na lažno medicinskoj dokumentaciji, ići će se na ukidanje te mirovine. Po novom, invalidi rada će svake tri godine prolaziti provjeru, što dosad nije bilo moguće.

 

ISTRAŽUJEMO Kada ne bi bilo lažnih, pravi invalidi imali bi naknade do 8700 kuna mjesečno

************************************************************

 

Baš me zanima kako če sve ovo na kraju ispasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali će Ministar/Sabor temeljem ovih najava donijeti, Zakon/uredbu, koja će stupiti na snagu od kada, za sada meni nepoznato,

Što ako povjerenstvo bude gledalo dokumentaciju HRV-i, koji je umorovljen 1995.g, po tada važećim zakonima,temeljem liječničke dokumentacije,koja je tada dostavljena, a i tada je trebala, pa ovo povjrenstvo utvrdi da ta dokumnetacija iz toga razdoblja nije dostatna,vjerodstojna i sl, i donese odluku da se rješenje iz toga razdoblja koje je pravomoćno, ukida i od kada, zašto bi branitelj bio kriv i snosio posljedece eventualno bio dužan vraćati primljeno,dakle gdje je on tu pogriješio.

 

Pripominjem, da nama je poznato da su revidiranja ovih mirovina vrešna svake četiri godine po smjeni vlasti, što je s tim nalazima.

 

Sve ovo je pitanje-delema,molim oprostite !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali će Ministar/Sabor temeljem ovih najava donijeti, Zakon/uredbu, koja će stupiti na snagu od kada, za sada meni nepoznato,

Što ako povjerenstvo bude gledalo dokumentaciju HRV-i, koji je umorovljen 1995.g, po tada važećim zakonima,temeljem liječničke dokumentacije,koja je tada dostavljena, a i tada je trebala, pa ovo povjrenstvo utvrdi da ta dokumnetacija iz toga razdoblja nije dostatna,vjerodstojna i sl, i donese odluku da se rješenje iz toga razdoblja koje je pravomoćno, ukida i od kada, zašto bi branitelj bio kriv i snosio posljedece eventualno bio dužan vraćati primljeno,dakle gdje je on tu pogriješio.

 

Pripominjem, da nama je poznato da su revidiranja ovih mirovina vrešna svake četiri godine po smjeni vlasti, što je s tim nalazima.

 

Sve ovo je pitanje-delema,molim oprostite !

 

Ja sam iz svega ovoga što sam pročitao i koliko sam skužio, zaključio da će se raditi pregled "češljanje " svih invalidskih mirovina s naglaskom na civilne invalidske jer je njih gledajući u postotku sveukupnog broja istih mirovina oko 80 %.

 

Po meni bez obzira, nije bitno kada je tko otišao u mirovinu nego kako je isto pravo ostvario. Nemoguće je da je u bilo koje doba , bilo koje vlasti bilo legalno otići u invalidsku mirovinu samo s jednim ili dva nalaza specijaliste i ništa više. S naglaskom na ovo " legalno ".

Tu bi i blesav skužio da nešto "smrdi ".

 

Netko je mogao otići u invalidsku mirovinu s jednim nalazam u jednom tejdnu od podnošenja zahtjeva a nekoga su godinama "šaltali " od komisije do komisije gdje je trebao imati na kile papirologije od one medicinske do ostale.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa moguće je itako je i bilo1-2 nalaza to sada nije moguće vratiti jer je cifra od 2 milijuna kuna sada nemoguča da bi ju branitelj vratio invalid oslepeo od eksplozije mine a vozi auto i strastveni je lovac ičlan naravno lovačkog društva mirovina 7300 mj

pa može blesav skužiti ali kakve ima veze što je skužio

lijep pozdrav i uživajte u mirovinama vi koji ju niste zaslužili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 01.01.2014. stupa na snagu novi zakon o mirovinskom osiguranja a izmjene se tiču nas i njih. Njih smatraju radnicima a nas "posebnim " !

A ja im kažem da nije bilo nas posebnih ne bi danas u Saboru RH bilo fotelja za njih, jer ne bi bilo niti RH.

******************************************************

 

Novim zakonom o mirovinskom osiguranju razdvojit ćemo mirovinski sustav na dva sustava: jedan će biti sustav radničkih mirovina koji će se financirati iz doprinosa, a drugi će biti sustav posebnih mirovina koji će se financirati iz proračuna koji se dobije od poreza“, kazao je Mrsić.

******************************************************

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad sdp dođe na vlast HRVI budu zakinuti u svojim stečenim pravima.

2001.godine smanjili invalidnine na proračunsku osnovicu koja se do danas nije mjenjala.

HRVI zakidaju a partizanima (koji biveč trebali poumirati, po zakonu prirode)i udbašima djele

sad će to napraviti sa mirovinama. opet sdp.

 

dobili smo šta je večina tražila.

neki nisu izašli na izbore i birali a neki su glasovali za ove na vlasti.

 

sljedeća sdp-ova vlada bi mogla ukinuti status hrvatski branitelj pa i HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad sdp dođe na vlast HRVI budu zakinuti u svojim stečenim pravima.

2001.godine smanjili invalidnine na proračunsku osnovicu koja se do danas nije mjenjala.

 

Nisam za niti jednu stranku, da me ne bi netko krivo shvatio. Svi su oni isti, lopine.

 

No činjenica je da nam je i prošla vlada HDZ-a s na čelu s onom, zna se kojom, neću joj niti inicijale stavljati srezala isto uzela i to -10 % od mirovine.

 

Znači možemo doći do zaključka da su što se tiče rezanja nama i hdz i sdp jednaki u tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kresaće oni svi ko god došao na vlast HDZ,SDP ili neki treći jer su nas HDZ i SDP doveli do ruba ponora i samo je pitanje ko će nas ubaciti u ponor a izvlačenje iz ponora ćemo platiti svi mi stoka sitnoga zuba a oni malo krupnijeg zuba su bezbrižni njima će uvijek biti dobro,naravno mi ćemo se malo "klati" međusobno ko je veći hrvat jer to njima najviše paše,kažu što je narod siromašniji da se lakše vlada i ima još jedna zavadi pa vladaj , i da najbolji su mi oni koji kažu da HDZ štiti nacionalne interese a da su SDP jugoslaveni,za mene su oni svi jednostavnim riječnikom rečeno lopovi i izdajice svoga naroda i svoje države,naravno ne obični članovi HDZ i SDP nego oni na vrhu,prije par dana je min. Mrsić rekao na Novoj TV da je revizija za profesionalne mirovine,kao što sam rekao naje... oni koji nisu platili,jer ko je platio ima opću nesposobnost i HRV-i( pod tim ne mislim da su svi HRV-i i opći svi kupili mirovine da nebi bilo zabune),tako i treba kada lopove držiš na vlasti 20 godina neka ti uzme sve,vjerovatno su uveli i plaćanje participacije i za HRV-i i to je pošteno jer ja sa 1900 kuna mirovine imam mogućnosti plaćanja kao onaj sa 6-7000 kuna mirovine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

,prije par dana je min. Mrsić rekao na Novoj TV da je revizija za profesionalne mirovine,kao što sam rekao naje... oni koji nisu platili,jer ko je platio ima opću nesposobnost i HRV-i( pod tim ne mislim da su svi HRV-i i opći svi kupili mirovine da nebi bilo zabune),

 

Nisu svi , toćno evo ja znam osobno jednoga koji nije, a to sam ja . Siguran sam u to 101 %.

Niti lipice jedne nisam dao nikome ako se ne računa što sam morao platiti za putne troškove za doći na komisije što od hzmo-a što od hrv-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam za niti jednu stranku, da me ne bi netko krivo shvatio. Svi su oni isti, lopine.

 

No činjenica je da nam je i prošla vlada HDZ-a s na čelu s onom, zna se kojom, neću joj niti inicijale stavljati srezala isto uzela i to -10 % od mirovine.

 

Znači možemo doći do zaključka da su što se tiče rezanja nama i hdz i sdp jednaki u tome.

 

nisu jednaki .

da je ostao obračun invalidnine isti kao do 2000.godije

ja bi za 80% invalidnosti (kao i drugi HRVI) imao oko 3.601,00 kunu

sdp-ovim obračunom invalidnine od 2001.godine invalidnina iznosi 1.568,00i ne uvečava se več 12 godina.

jadranka (hdz)zakinuli za 10% od mirovine (3.500,00kuna pa nadalje)

račan (sdp) za 70% invalidnine .

izračunaj ko učinio veče zakidanje HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisu jednaki .

da je ostao obračun invalidnine isti kao do 2000.godije

ja bi za 80% invalidnosti (kao i drugi HRVI) imao oko 3.601,00 kunu

sdp-ovim obračunom invalidnine od 2001.godine invalidnina iznosi 1.568,00i ne uvečava se več 12 godina.

jadranka (hdz)zakinuli za 10% od mirovine (3.500,00kuna pa nadalje)

račan (sdp) za 70% invalidnine .

izračunaj ko učinio veče zakidanje HRVI.

 

Za mene je isto opalio mi netko čvoku ili dao šamar.

To je ta razlika između hdz-a i sdp-a samo u nijansama i ništa više. Isto su umizali i jedni i drugi. Ova zna se koja, da joj ne stavljam inicijale niti pišem ime jer po meni to nije zaslužila je samo " povlaštenima" uzela tih - 10 % nije uzela svima jednako nego samo ciljanoj skupini u kojoj sam bio i ja. Civilima nisu uzeli ni lipe niti jednoj kategoriji ni invalidima ni s punim radnim stažom.

Prema tome, po meni hdz nije ništa bolji a sdp gori jedan od drugoga, svi su oni isti, lopine o A do Ž - svi. Svi gledaju samo uzeti.

 

Ako je po tebi hdz bolji zašto nisu hrvi-ima nakon što su došli na vlast iza sdp-a vratili ovo što je sdp uzeo ( tada nije bila kriza ) ? Ja ću ti reči zašto. Zato jer im je to tako odgovaralo, da bi razlika mogla biti više za njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni samo nije jasno kako će oni razdvojiti invalidske civilne mirovine od invalidskih vojno-civilnih ( mislim na omjer u % ) ili čisto vojnih ( oni koji imaju 100 % u svezi rata ).

Invalidska mirovina je invalidska mirovina.

Ovo mislim vezano na najavu da će radničke invalidske mirovine stavljati u jedan koš ( hzmo ) a nas neradničke invalidske mirovine koji nismo radili u tvornicama i za privatnike nego za državu će stavljati u drugi koš ( državni proračun ).

Ako će to tako napraviti onda ćemo mi biti ponovno po ko zna koji puta diskriminirani.

Po meni da ne bude diskriminacije oni bi trebali sve invalidske mirovine ( bez obzira o kome se radilo ) staviti na jedno mjeto a ove druge koji su odradili puni radni vijek ( tzv. starosne s 40 i više godina efektivnog radnog staža ) na drugo mjeto.

 

Invalidska mirovina nije puna mirovina, to je invalidska i zato se tako i zove bez obzira tko je di prije i za koga radio, za državu u tvornici za privatnika ili u vojno policijskom sustavu. Ako je danas u invalidskoj mirovini onda je u invalidskoj. Ili neka onda nama koji smo bili u vojno policijskom sustau promjene ime iz inavlidske u neku drugu mirovinu.

 

Po meni ovaj ministar ne zna ni sam ustvari što bi želio napraviti. Nešto bi ali ne zna kako.

 

Ako će to tako napraviti kako najvljuju onda će ponovno biti zahtjeva za ustavnost istoga zakona a zbog poradi diskriminacije invalidskih mirovina, odnosno korisnika istih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad sdp dođe na vlast HRVI budu zakinuti u svojim stečenim pravima.

2001.godine smanjili invalidnine na proračunsku osnovicu koja se do danas nije mjenjala.

HRVI zakidaju a partizanima (koji biveč trebali poumirati, po zakonu prirode)i udbašima djele

sad će to napraviti sa mirovinama. opet sdp.

 

dobili smo šta je večina tražila.

neki nisu izašli na izbore i birali a neki su glasovali za ove na vlasti.

 

sljedeća sdp-ova vlada bi mogla ukinuti status hrvatski branitelj pa i HRVI.

 

zar nije taj SLAVAN HDZ skinuo nama10% od mirovine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

ZAGREB, 23. listopada 2013. (Hina) - Hrvatski sabor danas zasjeda raspravom o dopunama Zakona o mirovinskom osiguranju kojima se vlada želi obračunati s lažnim invalidskim mirovinama. Predloženim dopunama nastoje se onemogućiti pokušaji zloupotrebe medicinske dokumentacije u postupku utvrđivanja prava na osnovi invalidnosti te se uspostavlja i učinkovitiji nadzor i kontrola korištenja prava iz mirovinskog osiguranja i na mirovinsko osiguranje, te isplate svih mirovinskih primanja.

Predloženim dopunama omogućuje se obustava isplate mirovinskih primanja u slučajevima kada Zavod za mirovnisko osiguranje ne može službenim putem pribaviti podatak ili ispravu potrebnu za isplatu mirovinskog primanja, a korisnik ih ne dostavi u roku.

Uvodi se i mogućnost kontrolnog pregleda radi nadzora i kontrole utvrđenih prava na temelju invalidnosti, tjelesnog oštećenja ili opće nesposobnosti za rad članova obitelji tijekom korištenja tih prava, bez vremenskog ograničenja.

Kontrolom postupanja Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje utvrđeno je da se povećava broj zahtjeva za priznanje prava na temelju invalidnosti, kao i broj prijava nezadovoljnih osiguranika koji izražavaju sumnju u pravilnost medicinskog vještačenja, što povećava broj zahtjeva Državnog odvjetništva za provjeru medicinske dokumentacije koju ispostavljaju zdravstvene ustanove, kao i provjeru postupka priznanja prava.

Sjednica započinje u 9,30 sati.

(Hina)

 

Danas bi moglo biti zanimljivo u saboru ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAGREB, 23. listopada 2013. (Hina) - Hrvatski sabor danas zasjeda raspravom o dopunama Zakona o mirovinskom osiguranju kojima se vlada želi obračunati s lažnim invalidskim mirovinama. Predloženim dopunama nastoje se onemogućiti pokušaji zloupotrebe medicinske dokumentacije u postupku utvrđivanja prava na osnovi invalidnosti te se uspostavlja i učinkovitiji nadzor i kontrola korištenja prava iz mirovinskog osiguranja i na mirovinsko osiguranje, te isplate svih mirovinskih primanja.

Predloženim dopunama omogućuje se obustava isplate mirovinskih primanja u slučajevima kada Zavod za mirovnisko osiguranje ne može službenim putem pribaviti podatak ili ispravu potrebnu za isplatu mirovinskog primanja, a korisnik ih ne dostavi u roku.

Uvodi se i mogućnost kontrolnog pregleda radi nadzora i kontrole utvrđenih prava na temelju invalidnosti, tjelesnog oštećenja ili opće nesposobnosti za rad članova obitelji tijekom korištenja tih prava, bez vremenskog ograničenja.

Kontrolom postupanja Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje utvrđeno je da se povećava broj zahtjeva za priznanje prava na temelju invalidnosti, kao i broj prijava nezadovoljnih osiguranika koji izražavaju sumnju u pravilnost medicinskog vještačenja, što povećava broj zahtjeva Državnog odvjetništva za provjeru medicinske dokumentacije koju ispostavljaju zdravstvene ustanove, kao i provjeru postupka priznanja prava.

Sjednica započinje u 9,30 sati.

(Hina)

 

Danas bi moglo biti zanimljivo u saboru ;-)

 

1. Ako nas prebace iz mirovinskog sustava u sustav državnog proračuna na nas se ovo neće odnositi.

 

2. Ne razumijem što bi im ovo trebalo značiti:

"Uvodi se i mogućnost kontrolnog pregleda radi nadzora i kontrole utvrđenih prava na temelju invalidnosti, tjelesnog oštećenja ili opće nesposobnosti za rad članova obitelji tijekom korištenja tih prava, bez vremenskog ograničenja."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima i civilni i braniteljski mirovina lažni samo oni koji bi to trebali znat vjerojatno šute a mi obični ljudi to vidimo jer neko sa općom nesposobnsti nemoze radit u OPG pa bolova od ptsp ili neke druge bolesti i Ministri samo naprid

Ako osoba s PTSP-om može biti ministar zašto ne bi mogla raditi na OPG-u ( tu nema razmišljanja samo fizikala ) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

 

taj ******** je došao u sjp i nakon 7 dana odglumio da je na obuci izvrnuo koljeno i otišao na bolovanje. poslije je s ****** bio u veleposlanstvu rh u mađarskoj a i dalje se vodio na plaći u sjp.

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taj ******** je došao u sjp i nakon 7 dana odglumio da je na obuci izvrnuo koljeno i otišao na bolovanje. poslije je s ****** bio u veleposlanstvu rh u mađarskoj a i dalje se vodio na plaći u sjp.

 

čemu panika zbog "sinčića" kad ima dosta onih sa sportskim ozljedama prije DR koji su upecali RVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čemu panika zbog "sinčića" kad ima dosta onih sa sportskim ozljedama prije DR koji su upecali RVI.

 

Ima takvih "sinčića" za jednu veeeeliku obitelj ili pleme. Ništa ni od ove "revizije", jer svatko šuti dok mu ne dogori do prstiju, a onda grize sve oko sebe. Kad su već objavili registar branitelja , pa neka objave i registar HRVI i neka stave titule ispred imena kojima se toliko vole dičiti. Za vrijeme rata u Bosni bolnice u Slavoniji su primale ranjene kojima nisu znali imena tako da je rubrika sa osobnim podacima ostala prazna. Kasnije su popunjene ali drugim imenima i sve u redu. Nisi morao biti umirovljen da bi ostvario jako dobre beneficije dok radiš. Vlast će naići na zid u samom pokušaju bilo kakvog razotkrivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Ima takvih "sinčića" za jednu veeeeliku obitelj ili pleme. Ništa ni od ove "revizije", jer svatko šuti dok mu ne dogori do prstiju, a onda grize sve oko sebe. Kad su već objavili registar branitelja , pa neka objave i registar HRVI i neka stave titule ispred imena kojima se toliko vole dičiti. Za vrijeme rata u Bosni bolnice u Slavoniji su primale ranjene kojima nisu znali imena tako da je rubrika sa osobnim podacima ostala prazna. Kasnije su popunjene ali drugim imenima i sve u redu. Nisi morao biti umirovljen da bi ostvario jako dobre beneficije dok radiš. Vlast će naići na zid u samom pokušaju bilo kakvog razotkrivanja.

 

Napokon jedna velika u mreži a svi oni koji su se ponadali da je sve otišlo u zastaru ,izgleda gadno se prevarili,RATNO PROFITERSTVO,najgori oblik profiterstva.

Kad je liječnik pao u mrežu,što će tek biti sa sitnim ribama ,deseci tisuća ih noćas nije mirno spavalo,bilo je i vrijeme!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napokon jedna velika u mreži a svi oni koji su se ponadali da je sve otišlo u zastaru ,izgleda gadno se prevarili,RATNO PROFITERSTVO,najgori oblik profiterstva.

Kad je liječnik pao u mrežu,što će tek biti sa sitnim ribama ,deseci tisuća ih noćas nije mirno spavalo,bilo je i vrijeme!

liječnik se zamjerio vlasti.

neće dirati svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neka ministarstvo branitelja objavi broj telefona da se može anonimno prijavit bilo bi još dosta takvi lažnjaka jer ako je nekog bolila kičma prije rata kako je moga steć hrvi na račun kičme al ministar neće da objavi broj telefona da se može anonimno prijavit

 

Pošalji pismo, nazovi....pošalji mail bilo što....može se prijaviti bilo kako, bilo kad i bilo koga...na adresu policije, dorha ili uskoka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošalji pismo, nazovi....pošalji mail bilo što....može se prijaviti bilo kako, bilo kad i bilo koga...na adresu policije, dorha ili uskoka

 

Mač otpuštanja visi nad glavama zaposlenih u raznim tijelima vlasti i sad su ažurniji nego ikada do sada , a bit će sve brži . Slobodno podnesite anonomnu prijavu protiv onoga za kojega znate da je nepošteno stekao beneficije. Čak štaviše, ja bih volio da se o meni vodi istraga , jer bih za sva vremena začepio gubice jalnim mulijanima. Ali svatko mora biti realan i shvatiti da bi se moralo pozatvarati pola bivšeg i sadašnjeg vojnog vrha kao i najmanje 10 % liječnika u Hrvatskoj , a to se neće dogoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ivici-babicu-odredjen-jednomjesecni-istrazni-zatvor-slabovidan-bio-od-djetinjstva-lagao-da-je-to-ozljeda-iz-rata/724956.aspx

 

*************************************************************

660 000 kn !

A Matić je govorio da lažnjaci koštaju 1. 000 000, 00 kn

Nešto ne štima u računici, fali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miki199.

nisu problem oni koje je bolila kičma prije rata.

bolest je postojala i pogoršala se tjekom obnašanja dužnosti. nisu ga smjeli primiti u postrojbu ili mobilizirat.

veči problem su oni koji su bili invalidi i par godina prije rata (ostali bez nogu u prometnoj, operacija i invalidska mirovina, civilna invalidska mirovina zbog povreda na radu)

a svoje invalidnosti prodali za par godina kasnije pod ratno stradavanje.

primaju mirovinu kao HRVI, i to imaju velik invaliditet.

 

još veči problem su oni koji su bili u logoru "Vukovarska bolnica" gdje su ležali na psihijatriji a zbog logora dobili invalidnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje institucije i modeli po kojima možete i danas prijaviti ako sumnjate u nečiju invalidnost ili već nešto što nije u skladu sa zakonom, samo mi nije jasno zbog čega, ako ste sigurni u nečije nepoštenje pogotovo u vezi HRVI to ne kažete JAVNO punim imenim i prezimenom već kao kukavice iza leđa. Naime, mislim da se tim anonimnim prijavama samo gomila posao državnoj administraciji i ljudi se međusobno svi isposvađaju a rješiti se neće ništa jer prvenstveno nema volje za time. Istupanjem javno imenom i prezimenom stvari su puno ozbiljnije i percepcija institucija u postupku je u potpunosti drugačija jer se ne svodi na ono poznato Hrvatsko tužakanje već se barata i sa nekim dokazima, a i nema privatne razine gdje netko ni kriv ni dužan se mora opravdavati za nešto što mu netko iz dosade ili svojih kompleksa podmeće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje institucije i modeli po kojima možete i danas prijaviti ako sumnjate u nečiju invalidnost ili već nešto što nije u skladu sa zakonom, samo mi nije jasno zbog čega, ako ste sigurni u nečije nepoštenje pogotovo u vezi HRVI to ne kažete JAVNO punim imenim i prezimenom već kao kukavice iza leđa. Naime, mislim da se tim anonimnim prijavama samo gomila posao državnoj administraciji i ljudi se međusobno svi isposvađaju a rješiti se neće ništa jer prvenstveno nema volje za time. Istupanjem javno imenom i prezimenom stvari su puno ozbiljnije i percepcija institucija u postupku je u potpunosti drugačija jer se ne svodi na ono poznato Hrvatsko tužakanje već se barata i sa nekim dokazima, a i nema privatne razine gdje netko ni kriv ni dužan se mora opravdavati za nešto što mu netko iz dosade ili svojih kompleksa podmeće.

 

Samo naprijed. A šta ako istupiš javno , a on ili ona ni krvi ni dužni s tvoje strane optuženi. A s druge strane s nekima se nije igrat jer ti je to prika moj jedan krug iz kojega sigurno živ ne izlaziš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo naprijed. A šta ako istupiš javno , a on ili ona ni krvi ni dužni s tvoje strane optuženi. A s druge strane s nekima se nije igrat jer ti je to prika moj jedan krug iz kojega sigurno živ ne izlaziš.

 

 

Kolo se napokon zakotrljalo,danas u Slobodnoj Dalmaciji osobno prizananje osobe koje je lažirala dokumentaciju za Babića.Nadam se da je ovo jedan dobar početak , treba samo da se doktori počnu gristi između sobe jer sam uvjeren da se ratni zločin odigrao u njihovim ordinacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači tu je osnovni problem što bi netko tužio ali se "nebi štel mešati"! Svatko treba snositi sankcije za neodgovorno ponašanje, kako oni koji lažu i kradu tako i oni koji tuže ili tužakaju nekog bez osnove. A upravo se ova država pretvorila u to da svatko može raditi što i kada hoće a odgovornosti i sankcija nema prema nikome. Tako je shvaćanje demokracije da svatko može raditi što hoće ali za krive postupke ne mora i odgovarati. Dakle ako to svedemo na jednostavnu stvar samo argumenti (čiste činjenice) dolaze u obzir u tvrdnjama da je netko ovakav ili onakav. A što se tiče nekih strahova spram sankcija mislim da su apsolutno neutemeljene (naravno ponavljam ako ste iznosili istinu a ne tračeve), i ako se konačno svi počnemo ponašati prvenstveno razumno i argumentirano biti će nam svima dugoročno bolje. Dakle prvo pogledati sebe ujutro u ogledalo (pošteno bez muljanja) a onda krenimo dalje. Uostalom kako nas nije bilo strah početkom rata, čemu sada onda neki imaginarni strah.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje institucije i modeli po kojima možete i danas prijaviti ako sumnjate u nečiju invalidnost ili već nešto što nije u skladu sa zakonom, samo mi nije jasno zbog čega, ako ste sigurni u nečije nepoštenje pogotovo u vezi HRVI to ne kažete JAVNO punim imenim i prezimenom već kao kukavice iza leđa. Naime, mislim da se tim anonimnim prijavama samo gomila posao državnoj administraciji i ljudi se međusobno svi isposvađaju a rješiti se neće ništa jer prvenstveno nema volje za time. Istupanjem javno imenom i prezimenom stvari su puno ozbiljnije i percepcija institucija u postupku je u potpunosti drugačija jer se ne svodi na ono poznato Hrvatsko tužakanje već se barata i sa nekim dokazima, a i nema privatne razine gdje netko ni kriv ni dužan se mora opravdavati za nešto što mu netko iz dosade ili svojih kompleksa podmeće.

 

 

Pa rekao je javno dr.Gabrić da je dr.Babić lažni invalid Domovinskog rata. On je samo rekao kroz skupljanje političkih poena za svoju korist no nije prijavio. Optužnicu je pokrenuo DORH na osnovu dokumentacije koja im je dostupna godinama i za koju su mnogi znali kakva je. Tko je prijavio? Nitko.

Znači institucije posjeduju godinama lažnu dokumentaciju dr.Babića a sad temeljito pretresaju njegovu kuću i garažu. Tragikomedija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa rekao je javno dr.Gabrić da je dr.Babić lažni invalid Domovinskog rata. On je samo rekao kroz skupljanje političkih poena za svoju korist no nije prijavio. Optužnicu je pokrenuo DORH na osnovu dokumentacije koja im je dostupna godinama i za koju su mnogi znali kakva je. Tko je prijavio? Nitko.

Znači institucije posjeduju godinama lažnu dokumentaciju dr.Babića a sad temeljito pretresaju njegovu kuću i garažu. Tragikomedija.

 

Imaju oni dokumentaciju za svakog ali kao što rekoh u to su umiješani i oni visokopozicionirani u svim porama društva , političari , vojni i policijski zapovjednici i zdravstveni djelatnici. Bajića svaka vlast treba. On je lojalan svakome ko je na vlasti i samo po potrebi vlasti izvlači iz ladice slučajeve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa rekao je javno dr.Gabrić da je dr.Babić lažni invalid Domovinskog rata. On je samo rekao kroz skupljanje političkih poena za svoju korist no nije prijavio. Optužnicu je pokrenuo DORH na osnovu dokumentacije koja im je dostupna godinama i za koju su mnogi znali kakva je. Tko je prijavio? Nitko.

Znači institucije posjeduju godinama lažnu dokumentaciju dr.Babića a sad temeljito pretresaju njegovu kuću i garažu. Tragikomedija.

 

 

Tragikomedija sa nadam se sretnim završetkom,nastavkom oluje na sve lažnjake svih vrsta,mnogi lošije spavaju bilo je i vrijeme!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar mislite da problem lažnih invalida nije rješiv? Je,je...ali ni jednoj vlasti ove zemlje to nije u interesu.Zašto...lova.Kada je na jesen prošle godine počela revizija otišao sam do svoje kontrolorke u HZMO i pitao je svezi toga.Odgovorila mi je da su našli 30-tak jadnika koji su u ratu jedva proveli 3 dana i na njima obavili "reviziju" te time zadovoljili pravnu formu donešenog zakona o "lažnjacima". Zakoni funkcioniraju "cirkularno" i svaki veći napor može narušiti i ugroziti "radnu temperaturu".

 

Gadu mi se! Doslovno su ubili sve ono što iole u čovjeku vrijedi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....pa ovo nije 1.članak ovog tipa,ništa čudno....doduše bio najsretniji da krene revizija svega i svačega pa i nas Hrvi.....samo što neće ići tako olako,oj Hrvatska mati!

 

Da bi se iste revizije svega i svačega provele u nekom realnom roku od 1-2 godine, potrebno bi bilo zaposliti barem oko 500 000 novih revizora.

 

Teoretski gledajući ne bi više bilo nezaposlenih, što više morali bi uvoziti radnu snagu a s druge strane bile bi odrađene revizije svega i svačega.

 

Nije loša zamisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi se iste revizije svega i svačega provele u nekom realnom roku od 1-2 godine, potrebno bi bilo zaposliti barem oko 500 000 novih revizora.

 

Teoretski gledajući ne bi više bilo nezaposlenih, što više morali bi uvoziti radnu snagu a s druge strane bile bi odrađene revizije svega i svačega.

 

Nije loša zamisao.

 

Što se tiće zapošljavanja eto nesvjesno jedna ideja kaj se revizora tiče!! ;) Ali samo sam mislio kad je Kosorica bila na vlasti (pa i jednim dijelom i Sanader) nešto se je počelo sa revizijama ,uhičenjima,na kapaljku su institucije radile svoj posao ...i onda kada su došle komunjare na vlast sve je skoro stalo,osim di nisu stali je nastavak poniženja HB-a,uzimanje naših dostojanstva i naravno uzimanje "zajamčenih" stečenih prava,"zarađenih"po bojišnicama......dalje znate,eto ode opet 10% mirovine,danas bio u banci! Živjeli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miki199.

nisu problem oni koje je bolila kičma prije rata.

bolest je postojala i pogoršala se tjekom obnašanja dužnosti. nisu ga smjeli primiti u postrojbu ili mobilizirat.

veči problem su oni koji su bili invalidi i par godina prije rata (ostali bez nogu u prometnoj, operacija i invalidska mirovina, civilna invalidska mirovina zbog povreda na radu)

a svoje invalidnosti prodali za par godina kasnije pod ratno stradavanje.

primaju mirovinu kao HRVI, i to imaju velik invaliditet.

 

još veči problem su oni koji su bili u logoru "Vukovarska bolnica" gdje su ležali na psihijatriji a zbog logora dobili invalidnost.

 

Bovu, neki korisnici bi te mogli pogrešno shvatiti, pogotovo oni koji su zaista liječeni u Vukovarskoj bolnici na odjelu psihijatrije zbog PTSP-a ili drugih psihičkih oboljenja. Siguran sam da nisi ništa loše mislio, ali si se pogrešno izrazio.

;-)

 

Vidim da je jedan korisnik ragirao, ali siguran sam da ti nije bila namjera uvrijediti prave branitelje (oboljele od PTSP-a), a liječene u bolnici u Vukovaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu, neki korisnici bi te mogli pogrešno shvatiti, pogotovo oni koji su zaista liječeni u Vukovarskoj bolnici na odjelu psihijatrije zbog PTSP-a ili drugih psihičkih oboljenja. Siguran sam da nisi ništa loše mislio, ali si se pogrešno izrazio.

;-)

 

Vidim da je jedan korisnik ragirao, ali siguran sam da ti nije bila namjera uvrijediti prave branitelje (oboljele od PTSP-a), a liječene u bolnici u Vukovaru.

 

nisam se pogrešno izrazio.

mobilizirani je zbrisao sa položaja u vukovarsku bolnic.

u njegovoj dokumentaciji pišeda je bio u logoru vukovarska bolnica.

nije ranjen. nije bio u logorima kao i drugi vukovarci (nije zabilježen od strane Međunarodnog crvenog križa). postoje priče da je uz pomoć šljivančanina izbjegao ovčaru i otpremljen izvan Vukovara (predpostavljam u srbiju) da bi se u tom istom mjesecu studenom 1991. našao u Zagrebu (dok su drugi vukovarci bili u srbiji : S.Mitrovica,Niš,Stajićevo...., i do 8.mj.1992.)

odbio svjedočiti protiv šjivančanina u Hagu.

 

borbeni sektor 245 dana

 

danas je HRVI. prima mirovinu kao da je bio dragovoljac a tako se i vodi u spisku branitelja.

prijave nisu urodile plodom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, jebga, ja drumom, a ti šumom.

 

Napisao sam za branitelje (HRVI i druge oboljele branitelje ) koji su se liječili nakon DR-a u Vukovarskoj bolnici - poslije Domovinskog rata, a mogli bi pogrešno protumačiti tvoje mišljenje.

 

Nismo se razumjeli.

 

Ove "bisere" koje si opisao, to je nešto drugo, druga priča......., a mnogi branitelji su se liječili (mnoge prave branitelje poznajem) u Vukovaru na odjelu psihijatrije i tvoj tekst ti ljudi mogu pogrešno protumačiti.

 

Pa, bovu...jebemu krumpir... premotaj svoj tekst unazad...

 

:-))

 

Živ i zdrav bio!

 

Ali, dobro, što je, tu je, ne voliš priznati da si pogriješio, možda i nisi pogriješio ali si se krivo odrazio.........nije niti važno......

 

Važno je da si ti "NAŠ". ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ispašće kao i sve do sada manji dio bude naje.. kao primjer da se nešto kreće ,živi primjeri vidljivi do sada imamo registar branitelja oko kojeg se digla višegodišnja fama i šta desilo se neka dvocifrena brojka lažnjaka to je cirkus,zatim lažna dijagnoza par njih otkriveno naje.. dr.rubala svi drugi su pošteni i časni ,svježi primjer dr.babić nebiga dirali da se nije sukobio sa vladajučima i tako malo po malo ispadne neka strka oko lažnjaka koji takvom dinamikom eliminacije neće ispasti iz sustava za sto godina skoro kao kod partizana ali razlika je u tome što su oni čuvali jedni druge a naši pokopavaju jedni druge i sami sebi zabijaju golove od silne mudrosti i pameti dozvoljvamo da nas svaka garnitura unazađuje dok nas ne stave na marginu jer smo im veliki trošak nesmijem pomisliti na budučnost kad se počne u sve mješati brisel kad uđe u uniju srbija ,kad svako počne od naših ulizivat se drmatorima udovoljavat njihovim bolesnim idejama itd.itd......!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grub naslov. Otkrivanje lažnih invalida je stalna obveza a ne sezonska i po potrebi politička. Imamo približan broj od 70 000 HRVI a realni je 30 000. Ta velika brojka je politički stvorena a sada pate svi. U patnji liječnička dokumentacija ne pomaže. Radi se o milijardama kuna godišnje a zemlja je u kolapsu. I sada bi se ja trebao nadati da će mi Ustavni sud pomoći oko toga što sam politički izmanipuliran i još na sve to ja bi trebao predati zahtjev za ocjenu ustavnosti nekog zakona koji je za mene bolan a šutio sam kad smo preživjeli još bolniji rez od -10% svima iznad 3500 kuna. Šutio sam i ja kao i predsjednik udruge koja sada treba mene voditi ka uspjehu u tužbi protiv države Hrvatske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apolone pa nije valjda da u tih 70000 tisuća svrstavaš i one mizerne minimalne braniteljske mirovine što su ti jadni ljudi krivi dok su ratovali profiteri su krali državu kad je rat završio vratili se kučama nema više radnog mjesta nema novaca normalno da je iskoristio svoje pravo ,zar morh i danas ne nastavlja istom politikom šalju ljude u mirovinu brojke se vrtoglavo rastu oko nezaposlenosti što ti ljudi da urade jedino da se smaknu? pa da ih nema u brojkama ,nitko ne spominje tajkune,profitere,potkupljive državne djelatnike samo se mlati po bijedi koja niti može živjeti niti umrijeti dali se pitamo koliko je takovih njih ne muče smanjenja u postocima njih mući pravo na život dostojan čovjeka,oni zbog svega ovoga strahuju više nego oni kojima je mirovina veća od 5000.oo kn. jer naši stari govorili su jednu poslovicu" kad se konji tuku mrtva ždrebad pada" bacili su nam prašinu u oči ne vidimo dalje od prsta, cinkarimo jedni druge , a što nam radi institucija države izgleda čeka da mi odradimo sve sami oni će kao poncije pilat oprati ruke te dati nama da mi sudimo .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apolone pa nije valjda da u tih 70000 tisuća svrstavaš i one mizerne minimalne braniteljske mirovine što su ti jadni ljudi krivi dok su ratovali profiteri su krali državu kad je rat završio vratili se kučama nema više radnog mjesta nema novaca normalno da je iskoristio svoje pravo ,zar morh i danas ne nastavlja istom politikom šalju ljude u mirovinu brojke se vrtoglavo rastu oko nezaposlenosti što ti ljudi da urade jedino da se smaknu? pa da ih nema u brojkama ,nitko ne spominje tajkune,profitere,potkupljive državne djelatnike samo se mlati po bijedi koja niti može živjeti niti umrijeti dali se pitamo koliko je takovih njih ne muče smanjenja u postocima njih mući pravo na život dostojan čovjeka,oni zbog svega ovoga strahuju više nego oni kojima je mirovina veća od 5000.oo kn. jer naši stari govorili su jednu poslovicu" kad se konji tuku mrtva ždrebad pada" bacili su nam prašinu u oči ne vidimo dalje od prsta, cinkarimo jedni druge , a što nam radi institucija države izgleda čeka da mi odradimo sve sami oni će kao poncije pilat oprati ruke te dati nama da mi sudimo .

 

Ma jasno da ima takvih mirovina. Branitelje ne krivim za ništa. Branitelji su samo jedna od društvenih skupina koja je teško izmanipulirana od strane političkih elita. Braniteljska mirovina je kategorija u koju će uvijek prvo posegnuti za potrebe krpanja proračuna. Mi imamo samo dvije političke opcije i jedna i druga je napravila taj potez. To znači da iza nas nitko ne stoji.

Niti jedna revizija neće uspjeti a broj korisnika će se smanjiti prirodnim putem. Na žalost branitelji sve više umiru. U prošlih 15 godina je umrlo 29 000 branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovom vašem oni koji imaju dijagnozu PTSP nebi trebali postojati.Ja bi po tome trebao ostati bez mirovine i statusa RVi sa 26 godina, ponavljam 26 godina efektivnog civilnog staža,kad je počeo rat imao sam 33 godine, najbolje, dvoje male djece osnovna škola,6 godina prije uselio u kučicu koju sam klepao kreditima i malom plaćom ja i supruga, grad opustošen, mi protjerani, i ja sam sada povlašten a i tu doređeni pojedinci briju da bi sve te mirovine trebalo ukinuti.Kad ovo čitam prosto mi se gadite., jer većina Vas nema pojma kako je bilo živjeti 10 godina van svoga, gledati svoje kako gori, kako ubijaju tvoje prijatelje, kako ginu a ti nemaš pomoći od nikog. fuj, jedino to, nema tu više jedinstva ni zajedništva i treba nam tako, neka uzimaju sve, svima do zadnje kune ali meni će mojih 26 godina ostati makar za kruh, a ima ovdje onih koji neće ni za kruh imati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija