Jump to content

Rebalans proračuna i 'povlaštene mirovine'


connected

Preporučene objave

Korak dalje pak planira ići Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata (UHDDR) Osijek koju predvodi Zdravko Nalio. 'Ovakva odluka bila bi nova katastrofa za nas. No, ako se to dogodi, tražit ćemo da nam izdaju pismena rješenja o smanjenim mirovinama. Na osnovi njih kontaktirat ćemo odvjetnike kako bismo zaštitili naša prava, a moguće je da ćemo u tom slučaju i tužiti državu. Dosta je bilo zakidanja branitelja i invalida', poručuje Nalio.

*************************************************************************

 

Tu se priključujem i ja !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 592
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

najviše su sudjelovali

Objavljene slike

Korak dalje pak planira ići Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata (UHDDR) Osijek koju predvodi Zdravko Nalio. 'Ovakva odluka bila bi nova katastrofa za nas. No, ako se to dogodi, tražit ćemo da nam izdaju pismena rješenja o smanjenim mirovinama. Na osnovi njih kontaktirat ćemo odvjetnike kako bismo zaštitili naša prava, a moguće je da ćemo u tom slučaju i tužiti državu. Dosta je bilo zakidanja branitelja i invalida', poručuje Nalio.

*************************************************************************

Nisu mu potrebna rješenja nego ovo (ali novo) http://narodne-novine.nn.hr/default.aspx .Zna valjda tužit kao i 2010-te (ili nije onda iz političkih/stranačkih interesa)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vinkovci je napisao:

 

ne treba nikome skinuti mirovinu ni za lipu, i točka.

 

obećavali su (mada im ja nikad nisam vjerovao), da će čak vratiti onih 10% iz 2010.

a ako ne, onda barem neće više ni smanjivati.

Pa onda, sa objavom registra branitelja, odstranit će se kukolj od žita, kad se to napravi bit će mjesta za sve ostale, koji do sad nisu ostvarili svoja prava, mnogi su se tu upecali, a tek su sad zaglibili!

 

mene ovo smanjenje neće zahvatiti, jer sam ispod 5000, ali sam potpuno solidaran sa onima koje će to zahvatiti, jer znam kako je meni bilo 2010. smanjenje 10% iznad 3500, na kraju moja opća nesposobnost je izjednačena sa profesionalnom nesposobnosti, i tu ja vidim posla za sud, pošto sam direktno dobio opću, a ne profesionalnu, izgubio sam cca 60-70 000 kn otpremnine, a sad sam izjednačen sa profesionalnom mirovinom, i što je najtužnije, 2010. su se smijali ovi koji imaju ispod 3500 kn mirovine, i šute, dobro im je, a sad šute ovi ispod 5000 kn, (čak im je i drago), dobro im je, e pa nije dobro, ne razumijem takve ljude, zar im nije jasno da će doći na red i oni, ispod 5000 kn, ja neću šutiti, ovdje ima materijala za tužbu, nek me košta živaca, al bit će tužba

 

U pravu si i drago mi je da tako misliš, a bilo bi dobro da svi pravi branitelji tako razmišljaju. Ne znam da li su obećali vratiti onih 10% - nisam to čuo (po ovoj njihovoj opciji "komunističkoj", a svi mi znamo kojoj opciji 10 procenata :-)) ) ali nije u redu da otkidaju od usta braniteljima i invalidima koji prehranjuju svoje obitelji invalidskom mirovinom, a koji su otišli u mirovinu kao povlašteni, popušili metak, granatu, PTSP.......i na kraju se razboljeli te završili u invalidskoj mirovini, a imaju i kredite.

 

Ne valja im rabota (bit će tu belaja-kao što rekao bosanac).

 

Možda nemamo traktore (neki-mnogi branitelji imaju pa su i oni nabrljali u poljoprivredi i sada još režu i mirovine) ali ovako kao što radi vlada i ćelavac te njegovi sateliti - neće ići.

 

A "naš izlječeni" ministar, pleše kao što vlada svira,...kur......

 

Bio naš ministar u Saboru i vidjeli ste kako su ga "ugasili".

 

Sramota.

 

 

a020.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa . Jesi li se ti raspitivao u vezi tužbe. Istjerivanje pravde ovdje na forumu i pogotovo svađa, mi nisu ni na kraj pameti. Ako mogu dati kakav koliko-toliko suvisli savjet kolegama- vrlo rado. Ne želim se pjenit na tipkovnici.

 

Ovo bi nazvao pripremama.

Tužba se mora temeljiti na nekom pravnom elementu kao zakon, akt, rješenja i slićno.

Ovo su pripreme i organizacija za možebitne tužbe koje će uslijediti ako se povuku ovakvi potezi koji se najavljuju a koji bi štetili braniteljskoj " povlaštenoj " populaciji među koje i sam spadam.

 

Ne želim se, nakon što se donesu isti zakoni štetni po mene naći u što se kaže " neobranom grožđu". Želim biti spreman na odgovor odmah i svom jačinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvadak iz intervjua Miranda Mrsića za 24 sata TV.

 

"""Mrsić je rekao kako cijeli sustav mirovina košta 36 milijardi. Radničke mirovine koštaju 24 ili 25 milijardi, a od njih se skupi 19 milijardi kuna na godinu. 'Problem su posebne mirovine. One iznose 12 milijardi i one su vezane uz proračun zato su one problem. Zato smo ih odlučili rezati. Radničke ostaju iste, povlaštene ćemo rezati, a bit ćemo pravedni. Umanjenje će ići na visoke mirovine, odnosno one iznad 5400 kuna s tim da one neće pasti ispod 5000 kuna. Najveće uštede će biti u skupini koja ima najviše mirovine. Tako će biti pogođeni saborski zastupnici, ali rezat ćemo i dio braniteljskih mirovina. Skoro sve kategorije će biti pogođeni, odnosno u svakoj kategoriji će biti skupina koja će biti pogođena rezanjem', kaže Mrsić.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvadak iz intervjua Miranda Mrsića za 24 sata TV.

 

"""Mrsić je rekao kako cijeli sustav mirovina košta 36 milijardi. Radničke mirovine koštaju 24 ili 25 milijardi, a od njih se skupi 19 milijardi kuna na godinu. 'Problem su posebne mirovine. One iznose 12 milijardi i one su vezane uz proračun zato su one problem. Zato smo ih odlučili rezati. Radničke ostaju iste, povlaštene ćemo rezati, a bit ćemo pravedni. Umanjenje će ići na visoke mirovine, odnosno one iznad 5400 kuna s tim da one neće pasti ispod 5000 kuna. Najveće uštede će biti u skupini koja ima najviše mirovine. Tako će biti pogođeni saborski zastupnici, ali rezat ćemo i dio braniteljskih mirovina. Skoro sve kategorije će biti pogođeni, odnosno u svakoj kategoriji će biti skupina koja će biti pogođena rezanjem', kaže Mrsić.

Znaći tko ima 5399 kn njemu neće rezati a tko ima 5401 kn njemu će rezati za 10 %

i onda bi mu mirovina trebla biti za 540 kn manja odnosno bila bi mu 4860 kn ali mu neće pasti ispod 5000 jer su oni ipak i na to mislili. Umjesto kad već to rade onda ne bi smjela pasti ispod 5400 a ne ispod 5000 di je tu logika ????

 

Ma koji biser nad bsierima. Onda bi znaći ovaj koji je imao 2 kn višu mirovinu sada imao za 401 kn manju mirovinu od ovoga sa 5399kn. Koje su to nebuloze , aj,aj,ja...užas jedan.

 

Zapetljali su se da ni sami više ne znaju šta i kako se otpetljati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mene ovo smanjenje mirovina ne zahvaca,imam manju mirovinu,ali ne smiju dirati nicija primanja,jer smo mi branitelji imali privilegiju da ovim jebivjetrima u saboru omogucimo lagodan zivot i velika primanja.dok smo se mi smrzavali i gledali di cemo ostaviti glave po nekim cukama za koje u zivotu nisam cuo dok nije zaratilo,oni suse lipo bogatili i mirno spavali,a sad bi dirali nasa krvavo stecena prava.ne smijemo bagri to nikako dopustit jer na to nemaju nikakva prava.moramo biti slozni i ne dopustat im da nam smanjivaju mirovine,jer ce nam oni to raditi svako malo.da hrvatsku moze izvuc smanjenje mirovina nebi me bilo briga,ali to je nemoguce.na kraju ce se nase mirovine svest na 2600 kuna,ne smijemo im dozvoliti da nam uzimaju ni lipe od nasih krvavo stecenih primanja. pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bojim se da nisam pročitao u dnevnim novinama komentar predsjednika HVIDR-e Đakića i predsjednika dragovoljaca gen.Dečaka na najave smanjenja mirovina.ako ih je bilo molim link.

 

Đakića hebe frizura od skidanja gaća preko glave,a Đuro je viđen kako po Spačvi juri

jelena kapitalca,tako da ne očekuješ nešto od njih....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

,ali ne smiju dirati nicija primanja,
Pravno smiju kad za to donesu zakon jednako kao kad daju i povećanje.

Kad pogledamo ljudsku stranu i poštenje ne bi trebali smanjivat jer ima mjesta gdje se može uzet.

Tužba bi mogla ići u dva smijera,prvi da je prekršen Ustav iz čl.57 st.3 (posebna skrb za branitelje) ne bi prošao jer nikome nije oduzeta mirovina i ostala prava.Drugi da se radi o diskriminaciji branitelja opet ne bi prošlo jer po statistikama HZMO-a polovica ima mirovinu veću od 5001 kn a uzet će i svima ostalima povlaštenima :zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravno smiju kad za to donesu zakon jednako kao kad daju i povećanje.

Kad pogledamo ljudsku stranu i poštenje ne bi trebali smanjivat jer ima mjesta gdje se može uzet.

Tužba bi mogla ići u dva smijera,prvi da je prekršen Ustav iz čl.57 st.3 (posebna skrb za branitelje) ne bi prošao jer nikome nije oduzeta mirovina i ostala prava.Drugi da se radi o diskriminaciji branitelja opet ne bi prošlo jer po statistikama HZMO-a polovica ima mirovinu veću od 5001 kn a uzet će i svima ostalima povlaštenima :zbunj:

 

 

Baš zato bi trebalo oboje proći.

 

Baš zato jer su radi iste stvari a to je ušteda u državnom proračunu radi oporavka gospodarstva i cijelokupnog stanja u državi već jednom rezana prava za 10 % i to za vladavine Jace, što nije polučilo ama baš nikakve rezultate nego baš naprotiv nastupila je još veća kriza i zaduženja.

 

A diskriminacija je na osnovu drugih osoba koje se nalaze također u invalidskim mirovinama ( civilnim ) ali njima se neće rezati bez obzira na visine mirovina a također se njih neće niti odvajati na iz sustava mirovinskog u sustav državnog proračuna.

 

Također se neće rezati niti drugim umirovljenicima koji su u tzv. starosnim mirovinama, nego opet samo nama.

 

Rezati će se samo " povlaštenima " preko 5000 kn i nikome više. To je diskriminacija na osnovu svih ostalih koji neće djeliti istu sudbinu.

 

E tu je diskriminacija .

Zašto civilni invalidi ostaju u sustavu mirovinskog a hrvi se iz istog sustava izbacuju ?

 

Zašto se ne reže i civilnim invalidima nego samo hrvi invalidima ?

 

Zašto se ne reže i ostalim umirovljenicima ?

 

Zašto će se nas odvojiti u državni proračun pa će naše mirovine zavisiti o padu i rastu BDP-a dok plaće ostalim zaposlenicima koji dobivaju plaće iz državnog proračuna neće zavisiti o padu i rastu BDP-a ?

 

Nepravda je i u tome što se ovime ide prema tome da se izjednače mirovine onima koji se nalaze u općoj i onima koji se nalaze u profesionalnoj mirovini. Onaj koji se nalazi u općoj ne može se zaposliti i primati plaću i istovremeno i dio mirovine dok onaj koji se nalazi u profesionalnoj to može. Onaj koji se nalazi u profesionalnoj mirovini će se moći zaposliti i primati dio mirovine dok onaj koji se nalazi u općoj to ne može, a mirovine će im biti izjednačene.

 

Ima tu dosta elemenata za tužbu kako vezano za diskriminaciju tako i za druge stvari.

Nisam odvjetnik ali vidim i zato će nam trebati jedan dobar odvjetnika .

 

Ako se ovaj najavljivani zakon sprovede, tužbe će svakako ići. Pripreme za isto su u tijeku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Nepravda je i u tome što se ovime ide prema tome da se izjednače mirovine onima koji se nalaze u općoj i onima koji se nalaze u profesionalnoj mirovini. Onaj koji se nalazi u općoj ne može se zaposliti i primati plaću i istovremeno i dio mirovine dok onaj koji se nalazi u profesionalnoj to može. Onaj koji se nalazi u profesionalnoj mirovini će se moći zaposliti i primati dio mirovine dok onaj koji se nalazi u općoj to ne može, a mirovine će im biti izjednačene.

.

 

U teoriji je to tako Kompa.Evo ja imam profesionalnu mirovinu,ali nisam sposoban za nikakav posao.Ima tu još boleština,npr. Epilepsija koja mi nije priznata u vojni dio

oboljenja jer nisam na vrijeme dostavio papire(sve sam trčao za papirima i nalazima

91/92),ali dobro,nek im bude.Moj Dr.mi je već prije nekoliko god rekao da idem tražiti

opću,ja jednostavno ne mogu.Ja kažem samo neka me više ne diraju jer se ne mogu više .ebat s papirima i njihovim facama.

Što sam htio reći; nije svatko u prof.mirovini sposoban raditi,a ni svatko u općoj

(vidjeli smo na primjerima našeg ministra,Sabe,nekih zastupnika u Saboru),da se

i sa općom može raditi samo treba malo jača financijska inekcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužba kao tužba ne vrijedi ako se spor ne dobije.

Od 1 112 587 radničkih umirovljenika samo oko 34 tisuće ima preko 5000 kn a mogu i njima uzet pa jedan razlog odpada za dobivanje spora.I tu dolazimo do prijepora ako ne uzmu (radnicima), jer kako kažu neće uzimat ni 100%-tnim invalidima i obiteljske tako da je pitanje ima li kakve diskriminacije.To što je Jaca već uzela je drugi par opanaka jer je uzela i 6% drž,službenicima i sad opet ovi 3% (a sve po zakonskim odlukama).

Razdvajanje na mirovinski i proračun isto će riješit zakonski.

Izbori su za 2 godine pa će se vidjet što je u protekle 4 godine bilo pravedno i pošteno a prosto sumnjam da će nasljednici sve vratit na staro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužba kao tužba ne vrijedi ako se spor ne dobije.

Od 1 112 587 radničkih umirovljenika samo oko 34 tisuće ima preko 5000 kn a mogu i njima uzet pa jedan razlog odpada za dobivanje spora.I tu dolazimo do prijepora ako ne uzmu (radnicima), jer kako kažu neće uzimat ni 100%-tnim invalidima i obiteljske tako da je pitanje ima li kakve diskriminacije.To što je Jaca već uzela je drugi par opanaka jer je uzela i 6% drž,službenicima i sad opet ovi 3% (a sve po zakonskim odlukama).

Razdvajanje na mirovinski i proračun isto će riješit zakonski.

Izbori su za 2 godine pa će se vidjet što je u protekle 4 godine bilo pravedno i pošteno a prosto sumnjam da će nasljednici sve vratit na staro.

 

Zato će nam i tebati jedan jako dobar odvjetnik koji se kuži u sve to jer bi nas laike lako mogli prevozati što se kaže " žedne preko vode ". A ima osnove i temelja za pravnu bitku smo treba znati naći toćan naziv za to i toćan pravni temelj.

 

A ako nas se skupi barem 1000 do 2000 nas i ujedinimo se s jednim odvjetnikom kojemu bi dali po 200 kn, eto novaca i motivacije odvjetniku da nas zastupa.

 

Uvjeren sam da će nas se sigurno od 48.000 koliko nas je otprilike zahvaćeno ovim prijedlozima rezanja samo nas " povlaštenih " branitelja s ovim zakonom lako naći 1000 do 2000 koji će krenuti u pravnu bitku-rat-akciju kako kome drago !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno ali samo po pitanju prava jer samo po pitanju pravde/pravice tužba pada u vodu.Pravo i pravda su dva sasvim različita pojma i jako rijetko se spajaju.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolega , istina da je u pitanju samo pravo ali postoji i u pravu pravda, jer nekaže se uzalud pravda je pobjedila kad se dobije sudski spor, naravno podržavam sve što je kolega Kompa napisao i ja sam o toj temi dosta rekao, treba tužiti naravno sa dobrim odvjetnikom i kapitalnim dijelom branitelja koji su direktno pogođeni sa smanjivanjem mirovina i to već za 30 postotnih poena unazad 12 god.ali bih još nešto dodao, ako se naša ekonomija nalazi u krizi onda taj teret krize u obliku smanjivanja bilo kakvih primanja treba svatko podnjeti u razmjernom dijelu svojih mogućnosti a ne samo neke populacije kao mi branitelji ili tkz. povlaštene mirovine.Tako je u Ustavu i treba se toga držati, to je onda pravda a pravo proizlazi iz zakona ili Ustava.Toliko za sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-.ali bih još nešto dodao, ako se naša ekonomija nalazi u krizi onda taj teret krize u obliku smanjivanja bilo kakvih primanja treba svatko podnjeti u razmjernom dijelu svojih mogućnosti a ne samo neke populacije kao mi branitelji ili tkz. povlaštene mirovine.
E to bi bila pravda.2010-te je donesen prvi zakon o smanjenju mirovina i to se zove pravo.I vidiš da to uopće nije isto a sudovi donose odluke po pravu (onako kako je napisano) a po pravdi nikako.Kada bi ova buduća tužba prošla stječe se pravni osnov da se ruši i ono smanjenje iz 2010-te.

Međutim moramo znat istinu da Vlast (koja god bila) ne donosi zakone za narod nego za sebe.

 

Volio bih bit u krivu ali me pomalo muči (zbog drugih) sljedeće;(neću reći da je narod glup ali je jako povodljiv) 45 godina za narod je mislila partija ali je i donosila zakone i uvjeravala narod da je to tako i da tako mora bit.Sada umjesto naroda se izrodila ekipa iz raznoraznih udruga,koordinacija,sindikata,zadruga i čega sve ne i uvjerava naroda da im oni mogu pomoći protiv Vlasti (bilo koje) a u biti rade kao i partija-brinu za sebe i svoje privilegije.

Zato smatram da se zbog svojeg zdravlja (svi) ne bi trebali previše sekirat za smanjenje i moguću tužbu pogotovo ne prije nego se zakon donese i mirovine smanje nego polako razmišljat na koji način taj gubitak kompenzirat u kućnom budžetu.Smanjili su jednom i onomu tko se sekirao nisu vratili oteto kao ni onome koji se nije sekirao.Život je kratak a dodatne bolesti (ni pogoršanja) uopće nisu ni potrebne ni poželjne.(Ne glasam za nikog i nisam ničiji član ni simpatizer).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako. Svi mediji svašta pišu, a nitko nema pouzdanu informaciju, ali izgleda da nam ovi truploidi u Saboru kuhaju nekakvu gorku kašu i da će biti možda i velikih prosvjeda branitelja, pogotovo umirovljenika i invalida ukoliko se budu rezale mirovine.

 

Plan 21 je bilo lažno predizborno obećanje i sada Linić vruće kestenje prebacuje u ruke bivše vlade iako su oni svi tamo međusobno isti, odprilike imaju iste plaće, dnevnice.... i svađaju se i vrijeđaju kao u dječjem vrtiću, a građani i branitelji plaćaju njihovu nesposobnost da "poguraju" gospodarstvo i manje kompliciraju ev. stranim ulagačima te zagorčavaju život privatnim poduzetnicima.

 

Od čega će živjeti jedan umirovljeni branitelj sa četveročlanom obitelji kojem je mirovina koja je vjerojatno i u kreditu jedini izvor prihoda?

 

A i Euro je dosta ojačao prema kuni (samo da ne ispadne kao sa "švicarcem") pa sad računaj...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako. Svi mediji svašta pišu, a nitko nema pouzdanu informaciju, ali izgleda da nam ovi truploidi u Saboru kuhaju nekakvu gorku kašu i da će biti možda i velikih prosvjeda branitelja, pogotovo umirovljenika i invalida ukoliko se budu rezale mirovine.

 

.

 

Slažem se i u ovome.

 

Napokon i ovo se dogodilo i to je moguće ;

 

http://www.croative.net/index.php/vijesti/item/2592-to-je-prava-snaga-branitelji-kona%C4%8Dno-ujedinjeni-dosta-je-bilo-poni%C5%BEavanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je to lijepo i krasno, ali jedna neformalna skupina branitelja daje ultimatum vladi - ja ne znam kako bih to nazvao - odnosno, što bih ja sada trebao, uzeti nekakvu palicu i razbijati okolo ili nedajbože udariti našeg policajca ili priječiti put nekome, ili.... sve to je kršnje zakona RH i bojim se za krajnji ishod. Ja sam za ipak demokratski, zakonski oblik prosvjeda, pa makav on nesvrsihovit bio. I na kraju jedno veliko pitanje: Zašto šute naše tri najveće udruge?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, da vrijeme će pokazati....... reumu, osteoporozu, prostata popušta.......

 

To je popustilo već odavno, sad propuštaju krovovi na kući, na garaži, na kokošinjcu,propušta i kaminka,prozori,kompletna stolarija,propuštaju i unuci, djeca, sinovi i kćeri,struja, voda, kanalizacija, smeće, tv,internet,obleka, cipele 4 godine stare,krediti, banke na ovrhama,legalizacija, kazne, pečenje rakije, kolinje, sve propustilo, registracije, porezi, osiguranja, žena,onda šta treba više očekivati doli jada i konačne bijede svih nas ako i ovo malo opet uzmu, pa opet, pa opet i nema nas.

A borba , s kim i zašto, tužbe,rasprave, sve uzalud a možda i nije, zna kolega hasko, i mrljavac, pa bumo vidili dali je sve tako šuplje kao što sam napisao :(.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je popustilo već odavno, sad propuštaju krovovi na kući, na garaži, na kokošinjcu,propušta i kaminka,prozori,kompletna stolarija,propuštaju i unuci, djeca, sinovi i kćeri,struja, voda, kanalizacija, smeće, tv,internet,obleka, cipele 4 godine stare,krediti, banke na ovrhama,legalizacija, kazne, pečenje rakije, kolinje, sve propustilo, registracije, porezi, osiguranja, žena,onda šta treba više očekivati doli jada i konačne bijede svih nas ako i ovo malo opet uzmu, pa opet, pa opet i nema nas.

:(.

 

Je, lako je tako s kokošinjcem i kreditima.

A što s onima koji to sve nemaju a imaju plaće ili mirovine preko 10-tke i boli ih k....za RH ?

Njima je zajebano, na njih trebamo svi kupa malo bolje pripaziti, oni su ugroženi , pa zato budimo solidarni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je, lako je tako s kokošinjcem i kreditima.

A što s onima koji to sve nemaju a imaju plaće ili mirovine preko 10-tke i boli ih k....za RH ?

Njima je zajebano, na njih trebamo svi kupa malo bolje pripaziti, oni su ugroženi , pa zato budimo solidarni.

--------------------------------------------------------------------------

Mogu doć k meni na kiselo zelje s krvavicama :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko, nije ti loša niti ta stranica, ali onaj tko je bude čitao, prethodno najbolje da proguta koju tableticu ili dvije.

;-)

To je prva mjerodavna,poslije nje slijedi http://www.sabor.hr/sjednica (i kod te dvije bi se mogla maznut tabletica-dvije što ne preporučujem) a poslije ove http://narodne-novine.nn.hr/ netreba ni jedna jer je sve riješeno.Povratak na staro je moguće novim (sljedećim) izborima koji možda neće rezultirat novim smanjenjem ali zasigurno neće donijet povrat uzetog/otetog jer ne postoji ekipa koja može povećat zaposlenost i bdp.Onaj tko to nije shvatio može maznut i kutiju-dvije odjednom ali to neće mijenjat stvar.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad kad smo došli do zida kako kaže stručnjak za financije Linić, EU će nam određivati visinu sredstava u državnom proračunu za javne financije, te tako možemo očekivati vjerovatno rezanje mirovina svih branitelja sa statusom RVI ili bez njega osim možda 100% nih, to je možda , sigurno i vjerovatno za 50% što me nebi čudilo s obzirom na komentare čitatelja Jutarnjeg.Zatim će vjerovatno doći i plaće u javnom sektoru te davanja iz proračuna lokalnoj samoupravi, porez na nekretnine i još tome povečanje PDV-a , nije da vas plašim ali to je naša sadašnja realnost, mi nismo više gazde u svojoj kući već je to EU. evo link:http://www.jutarnji.hr/linic-upozorava--dosli-smo-pred-zid--sve-je-moguce--pa-i-dalje-podizanje-pdv-a--/1134467/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da. Najvrijedniji čovjek u državi je - Linić. Jutarnji je glasilO SDP-a, pa valjda to svi znate. Ne očekujte od šugavog komšiluka pravdu jer prije dvadeset godina nije imao "kesu" za rat pa ih sad žulja po njima visoka mirovina branitelja. Plaču jer su za vrijeme SFRJ dobili masne kredite koje je pojela inflacija i bilo im je dobro. Mi samo smetamo ,a jedini način da imaju muda to reći su kojekakvi forumi gdje smo mi Sodoma i Gomora Hrvatske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/293871/Mirovine-necemo-dirati-ali-morat-cemo-rezati-u-javnim-sluzbama.html

 

iz ovog teksta se da zaključiti da osim onih 10 posto rezanja mirovina iznad 5500kn predviđenih u 2014. novih rezanja mirovina neće biti.barem tako najavljuju.

 

Ne, nije toćno da daljnih rezanja osim ovih najavljenih -10 % naših " povlaštenih " mirovina od 2014 god. bez obzira na njihovu veličinu neće biti. Biti će i te kako.

Zašto ?

 

Zato jer nas sve " povlaštene " balerine, političare, partizane i branitelje prebacuju iz mirovinskog sutastava na državni proračun. Od tada naše mirovine ne da neće biti više uskalđivane i rsati s troškovima kako je bilo do sada 2 puta na godinu a od sada će biti po nekoj novoj povoljnijoj formuli, nego će nama mirovine zavistiti od BDP-a, za koliko će posto godišnje BDP padati za toliko će posto i naše mirovine padati ( sve i one od 2400 kn i one od 6000 i naviše kn ). Dok BDP bude jednog dana počeo rasti onda će i naše mirovine poćeti rasti ( ali tome se ne nadajte barem još 3 godine ). A do tada samo pad i pad bez kočnica.

 

Zato nije toćno da naše mirovine ( čitaj povlaštene ) neće u idućoj godini biti dirane ( osim ovih za sada 10 % onih mirovina iznad 5500 kn ) i smanjivane ! Dok čitate po tiskovinama i dok se informirate čitajte i ono što piše sitnim slovima i ono što piše između redova pa će vam puno toga biti jasnije.

 

Daj Bože da griješim i da nisam u pravu . Nova godina je blizu pa ćete se i sami brzo uvjeriti u ovo što sam napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, kad se sjetim tamo početnom '90ih kad je RH smanjila (drastično) mirovine partizana, ukinula naknade za spomenicu i orden narodnog heroja, svi smo to primili kao normalno, ali povijest se ponavlja, pa sad nije normalno, jel.... država je država, kratko pamti svoje heroje, bitnije je nešto drugo....

 

...a inače mislim da ovu temu treba zaključati, šteti zdravlju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E,... država je država, kratko pamti svoje heroje, bitnije je nešto drugo....

 

......

 

Kako koja država.

Bivša , ova zadnja Yuga je svoje branitelje-borce nob-a pamtitla duplo duže ( 47 godina od završetka 2. sv. rata ih je pamtila do početka agresije na RH '91 .) od ove naše Hrvatske koju smo mi stvarali. I pamtila bi ih još i dan danas da ih mi nismo zaje....

Onda je bio počeo novi rat i počela se stvarati nova država RH i normalno je bilo da se ovima skrešu njihove mirovine a kako bi bilo novaca za obranu. Danas nije ratno stanje u RH.

Izgleda da se danas samo nama to obija o glavu jer ponovno su na vlasti ONI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da nije pojeo zaposlenih je bilo (1991) 1 839 265 a umirovljenika 719 868.A danas 1 500 744 prema 1 219 562 umirovljenika.

 

Što se tiče love iz dijaspore:dijaspora poslala a oni koji su se 90-tih vratili iz dijaspore pokupili (dijaspora dijaspori).

-----------------------------------------------------------------------------------------------

istina, znam jedan takav slučaj. Ali mene više brine kud je nestala lova od zamjene ondašnjih dinara za dojč marke.Tu je bila velikaaaaaaa para!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-----------------------------------------------------------------------------------------------

istina, znam jedan takav slučaj. Ali mene više brine kud je nestala lova od zamjene ondašnjih dinara za dojč marke.Tu je bila velikaaaaaaa para!!

 

Otišla prvo za Dukat,pa kad se gazda prestrašio nakon najave da privatizacijski kriminal

ne zastarjeva,onda otišlo za tvornicu čokolade u Švici,pa kad se rastavio od žene,otišao

dio na predivne modne kreacije iste gospođe,a dio se vratio s istim gazdom koji sada proizvodi generičke lijekove,koje većinom mi zobljemo kao bobe grožđa i treba vidjeti

da li je to gotov proces ili će se i dalje nastaviti....

Eto jedan dio para.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapovjedili su svom tekliću ;-) da ispipa kakva je situacija vezano za rezanje mirovina jer znaju da je bilo kakvo daljnje rezanje braniteljskih prava čeprkanje oko nuklearne bombe koja je "načeta" i poluispravna ali eksplozivna i snažna te samo što ne eksplodira, a svjesni su i činjenice što to znači za njih.

 

Koje je to redom, zadiranje u prava branitelja u zadnjih 6-7 godina? Teško je i za izbrojati.

 

Moglo bi biti velikih i nemirnih ali opravdanih prosvjeda, a branitelji nisu navijači i teško da će državni aparat nešto moći uraditi da bi to spriječio, a vlada izaziva i stalno izaziva takve prosvjede i diže šećer braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dignut će se 2-3 kojima je smanjeno ali im je to uzeto prijeko potrebno.Uz njih 2-3 koje smanjenje ne dira jer imaju ili manje ili toliko velike da im uzeto nije nužno potrebno.Pored njih još 2-3 po "službenoj" dužnosti koje isto tako direktno ne dira.Par dana druženje uz pjesme,povike i pivo i razlaz rješavat životne teškoće.

Vladu nikakvi prosvjedi ne diraju jedino će policija profitirat od koje dnevnice i prekovremenog rada.

Čista politika i čisti lov na glasače.Partizani će žrtvovat par glasova branitelja da bi dobili 10 od radničkih umirovljenika.(A na kraju će ispušit obje grupe).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,, zanima me dali stvarno ovaj mj dolazi smanjenje mirovina, ili se jos ceka id godina,, primam obiteljsku mirovinu ,udovica pog branitelja , uzdrzavam kcer i svoje unuke.. povlastena mirovina zar je poginuti za drzavu povlastena mirovina,, dali vlast razmislja koliko ima mirovina koji imaju i kredite i da se i to vraca ,, i kako prezivjet više,, i do kada ce smanjivat,,, uzasnoo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

polako, ne pred rudo, bit će toga puna televizija i portali (ako do toga i dođe)...

 

Upravo tako,pocelo je! Velika naslovnica u Vecernjem listu o smanjenju za 10%, stim da se spominje cifra od 5001kn kao i 5500kn. Za utjehu se navodi da ce najvise osjetiti Stipe Mesic i Ankica Tuđman a smanjenje se krece od 500-1700kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali zar nije ministar Matić izjavio da vec ovaj mjesec branitelji ostaju bez 10 posto,, hmm, dali je to stvarno mislio ili,, sutra ce neki vec preko nekih banaka primit mirovinu pa javite jel su skresali tih 10 posto,,,ili ipak ide id godine,,,
Prvo ide odluka koje još nema.A da donesu da se smanjuju od 01.12. onda smanjenje ide na mirovine isplaćene u siječnju.

 

Upravo tako,pocelo je! Velika naslovnica u Vecernjem listu o smanjenju za 10%, stim da se spominje cifra od 5001kn kao i 5500kn. Za utjehu se navodi da ce najvise osjetiti Stipe Mesic i Ankica Tuđman a smanjenje se krece od 500-1700kn.
Volim večernji jer je brz i istinit.(ha -ha).Nisi pročitao bitno "Kako god bilo, u Ministarstvu branitelja naše pitanje prosljeđuju na Mrsićevo ministarstvo u iščekivanju službene odluke s vrha.– Najprije je o toj temi javno govorio ministar Linić, pa Mrsić i na koncu premijer, no pismene ni usmene naputke nismo dobili – kažu u Ministarstvu."
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@sivko

Kazes:Nisi pročitao bitno ? Procitao sam sve ali nije mi to stvarno bitno. dal ce rezati po odluci Linica,Mrsica ili Matica rezultat je isti 10% manje (ako drugovi odluce).

Ja sam samo komentirao naslov i ono bitno sto sam smatrao.Naveo sam izvor pa ko voli nek izvoli a tome jel taj izvor brz i istinit o tome bi se dalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rezanja će biti,ali izgleda da se ni oni sami nisu usuglasili oko cifre od koje se reže 5000 ili 5500 kn.više nitko ne spominje limit/prag od 5000 kn ispod kojeg neće padat rezane mirovine ako ih režu od 5500 kn.mene samo zabrinjava jedan kamen spoticanje,a to je da će ušteđeni novac na stradalnicima i invalidima domovinskog rata usmjeriti na usklađivanje 'običnih' mirovina što se vidi iz podnaslova u tekstu na ovom linku http://www.vecernji.hr/hrvatska/reze-se-46000-mirovina-najvise-braniteljskih-901008

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon dugo vremena da se i ja ponovo uključim.

Evo linka iz Večernjeg: http://www.vecernji.hr/hrvatska/reze-se-46000-mirovina-najvise-braniteljskih-901008

Znači onaj tko ima 4999 kn njemu se neće ništa dirati, a onaj tko ima 5001 kn pada na 4500. Koja je to kemija.

Ni meni nije jasna ta formula smanjenja kako navodi večernji, koja je to logika, da se onome tko ima 5001 kunu, smanji za 10% na 4500, a da se onome tko ima 4999 ništa ne dira???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ni meni nije jasna ta formula smanjenja kako navodi večernji, koja je to logika, da se onome tko ima 5001 kunu, smanji za 10% na 4500, a da se onome tko ima 4999 ništa ne dira???

 

Ovo su novinarke krivo shvatile,vec je netko od glavonja to bio spominjao.Tko ima vise od 5001kn ili 5501 nebi mogao ici ispod 5000kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako je izgledala odluka o smanjenju mirovina prema posebnim propisima 2010. Granica je postavljena na 3500. kuna no u članku 3. stavku 3. se napominje da mirovina nakon umanjenja ne smije iznosti manje od 3500. kuna.

 

 

...meni se sve čini da će oni tjerati dotle dok nas sve utjeraju u te okvire: od 3500 do 5000 kn

 

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_06_71_2137.html

 

...meni se sve čini da će oni skidati dok nas sve ne utjeraju u okvire od 3500 do 4999 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo naš dragi premijer u dnevniku HRT najavio da će rezati 10% mirovine po posebnim propisima, (kaže da to nisu povlaštene mirovine, da ratni invalidi ne mogu biti povlašteni - podmuklo se podruguje sa HRVI, nisu povlašteni ali im ipak režemo mirovine), dalje kaže da mirovine iz "rada" neće dirati. Zapitao bi se što to znači da 5 godina borbenoga terena, ispada da su to neradne godine (nećeš ti puščanoga streljiva, tenkovskih i drugih granata što su nam fijukala oko naših glava). Te mirovine neće rezati zato što su to sve penzioneri koji su bili visoki funkcionari KPH-e (to su drugovi koji su samo na papiru bili direktori i drugi džabalebaroši koji su direktno i indirektno zatvarali i tamanili hrvatske sinove tijekom komunističkog režima). Zato gospodo umirovljeni hrvatski generali, umirovljeni časnici, dočasnici i vojnici, kao i svi ostali branitelji, dignute svoj glas protiv ovakvih najava. Bojim se ako sada budemo šutjeli da će "veliki hrvatski ministri" ponovno na idućem proračunu opet udariti po hrvatskim mučenicima. Nije moguće da dvadesetak neradnika sa Markova Trga, kroje sudbinu nas branitelja i sudbinu naših obitelji. Smatram da sve ovo rade smišljeno, da nas što više kako duševno tako i materijalno i financijski osiromaše , da ne budemo u mogućnosti školovati našu djecu koja su nacionalno i hrvatski orijentirana. Stoga im trebamo glasno i jasno reći "gospodo (drugovi)" dosta je više vašeg harača i terora nad istinskim, domoljubnim i ispaćenim hrvatskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kopa, potpuno se slažem i odobravam tvoje mišljenje.

 

Ali (postoji uvijek onaj "ali"), ja se ne bih zaustavio samo na "davanju glasnog mišljenja" već bih konkretno "drapnio" po vladi jer od mišljenja - nema ništa.

 

Trebalo bi upoznati vladajuće sa eventualnim posljedicama koje bi mogle proizaći iz najava rezova obiteljima branitelja koji su dali život ovoj državi, HRVI -ma, kao i onima koji su osakaćeni, postali invalidi, tjelesno ili psihički te moguće prosvjede i posljedice, a koje će snositi ne samo branitelji-invalidi već i cijela hrvatska populacija, ukoliko dođe do najavljenih drastičnih rezova "povlaštenim" braniteljima, kao što najavljuju, a naš ministar (po njegovom običaju-suzdržan, a javi se tek nakon vladine odluke, kao što je na primjer u ćiriličnim natpisima u Vukovaru, a izjasnio se tek nakon vladine odluke, a do tada nije smio niti pisnuti) kada se oglasio razvodnjenom izjavom da je mišljenja da invalidske braniteljske mirovine ne smatra povlaštenima.

 

Branitelji su podigli kredite (većina) i ako im sada srežu invalidske mirovine, braniteljima i HRVI preostaje samo konop iliti uže i kvalitetno drvo na kojem će to uže visjeti sa određenom težinom, jer vlada je počela rezati sve, a izgleda da će nam početi i rezati glave jer im drugo i ne preostaje, nemaju više što rezati ili im preostaje da smanje potrošnju na njihove režije koje nisu male, primjerice preskupa vozila, oprema...aparatura i da ne nabrajam - opcije. a koje se tim truploidima nimalo ne sviđaju.

 

Ne znam koja je cijena uređaja za egzekuciju kao što je giljotina ali mi se čini da je na sjednicama vlade i ta opcija moguća (najbolje da se informiraju u Francuskoj jer francuzi su za to stručnjaci) ;-) pa eto moj prijedlog za rasterećenje državnog proračuna tj. da nam najjeftinije odfikare glave.

 

d020.gif

 

Bit će (kao što rekao bosanac) belaja i prosvjeda - siguran sam, jer više se nema što izgubiti.

 

A branitelji ne idu u prosvjede traktorima, policajci u mirovini su isto "povlašteni" i vjerujem da se radi o vrlo osjetljivoj temi i siguran sam da će stati iza ili ispred nas tijekom eventualnih prosvjeda jer radi se i o njihovoj egzistenciji i njihovim "povlaštenim" mirovinama, a i plaćama.

 

Robespiere - "nisam".

 

Naravno, drug Linić izjavljuje da ne odustaje niti od poreza na imovinu pa se lako da zaključiti da nam želi zakucati zadnji čavao iliti ekser u lijes (dok će naš ministar branitelja vjerojatno biti suzdržan).

1.jpg

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mnogi branitelji umirovljenici zlurado čekaju da se skinu mirovine onima koji imaju više od njih.
I zato nikad neće bit zajedno udruženi.Ipak je u pitanju prvenstveno novac.

 

Trebalo bi upoznati vladajuće sa eventualnim posljedicama koje bi mogle proizaći iz najava rezova..

Nemaju vremena ni dovoljan kapacitet mozga jer sagledavaju posljedice da pederi i lezbe neće moći sklopit brak.To je bit opstojnosti ove države (po njima).
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaju vremena ni dovoljan kapacitet mozga jer sagledavaju posljedice da pederi i lezbe neće moći sklopit brak.To je bit opstojnosti ove države (po njima).

 

Istina. Nemaju pametnijeg posla ali raspravljaju o nekakvim nevažnim temama.

 

Politika, politika.......stavi u svoj džep dok si na "vlasti".....a ostale...tko ih je..e.

 

Tako je bilo i tako će biti i dalje - dok netko ne napravi nekakvu piz..riju.

 

"Cijenjena" gospoda u saboru ili zatvorenim sjednicama raspravljaju o homoseksualcima iliti pederima, a država u banani, dok mi plaćamo njihove marifetluke, poreze, njihove dnevnice (plaće su im male - jadnici, nemaju niti 15.000,00 kuna - 20.000,00 kuna i više, a nama čuna).

 

A. ti branitelju HRVI (koji si dao život ovoj državi) sutra kupi 1-2 kruha, a o ostalim stvarima, parizer, ne daj bože tirolku, o nekakvom siru koji je kakav-takav, sanjaj .......gotovo i zamalo i umalo Sjeverna Koreja.

 

Za što smo se ono borili? Hrvatsku? Eto nam Hrvatske.

 

;-)

 

Napravili smo dobar posao.

 

A, naravno - političari sa svojim malim plaćama prebacuju krivnju na oporbu tj. nisu oni krivi nego ovi koji su bili navlasti prije njih...i tako će biti dalje.

 

A sljedeća vlast će opet "opaliti" po braniteljima jer su branitelji formirali ovu državu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar nema niti jedna udruga koja bi stala u našu obranu, SRAMOTA. Danas na pošti sretoh kolegu iz Gromova i naravno zametne se prića o najavljenom smanjivanju mirovina kad on veli "Jeb...mi se meni neće smanjivat to vama časnicima sa velikim mirovinama budu samo skinuli" Eto kako razmišljaju naše kolege. E jesmo jadni. Nismo si sami dodjeljivali mirovine i određivali njihov iznos po meni to ovisi o barem 15-tak faktora. Ali mišljenja sam da treba skinuti svima ili nikome i osobno ću postaviti pitanje Ustavnom sudu jer su narušene moja osnovna ljudska prava za koja mislim da su važnija nego s kim spavam i koga volim a koga nevolim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E moj Mrljo, sve si ti to ljepo napisao i opisao, ali postoji jedan veliki ali.Tko,kada,s kim, i zašto?Moje skromno mišeljnje o ovom problemu iliti smanjenju mirovina od 10% svima čija mirovina prelazi 5.000,00 kn u ovom članku kojeg ste komentirali ne slijedi vaše, jer nigdje ne stoji limit , znači, sve što je preko 5.000,00 kn će se smanjiti za 10%.Da pojasnim, po mojoj teoriji to bi bilo da onaj koji ima 5001,00 kn skinut će se 10% na 1 kn, ili onaj koji ima 5.500,00 kn na 500,00 kn, ili 6.000,00 kn na 1000,00 kn itd. itd.Ako sam u zabludi ili nisam dobro tumačio članak ja se ispričavam.Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili, stojim na raspolaganju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.. i osobno ću postaviti pitanje Ustavnom sudu jer su narušene moja osnovna ljudska prava za koja mislim da su važnija nego s kim spavam i koga volim a koga nevolim.
Koja? Nitko ti nije uzeo zasluženu mirovinu.

 

jer nigdje ne stoji limit , znači, sve što je preko 5.000,00 kn će se smanjiti za 10%.
S time da tako umanjena mirovina ne može iznositi manje od 5000 kn (ako bude taj limit).jednako kako piše u zakonu o zadnjem smanjivanju.

"(3) Svota mirovine i mirovinskog primanja, smanjena na temelju ovoga Zakona, ne može iznositi manje od 3.500,00 kuna mjesečno."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da smo sami krivi što nas se " etiketira" nazivom povlašteni

da smo civilima i vladajućima omogućili da osjete užitak leta pred gelerima ,kako svira metak i kakav je osjećaj metka gelera ili straha

sve više razmišljam da krenem u edukaciju

u obranu sam krenuo da moja porodica ne osjeti rat ali rat je došao mojim povratkom i ostao u obitelji

treba to malo podjeliti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tehnički povlašten si na način obračuna mirovine ali dakako ne i na način ostvarivanja prava na mirovinu.Dobro je jedan od kukurikavaca neki dan rekao "nisu to povlaštene nego ostvarene po posebnim propisima" a narodu i novinarima je lakše reći/napisati povlaštene nego ostvarene po posebnim propisima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koja? Nitko ti nije uzeo zasluženu mirovinu.

 

S time da tako umanjena mirovina ne može iznositi manje od 5000 kn (ako bude taj limit).jednako kako piše u zakonu o zadnjem smanjivanju.

"(3) Svota mirovine i mirovinskog primanja, smanjena na temelju ovoga Zakona, ne može iznositi manje od 3.500,00 kuna mjesečno."

 

O da zaslužena mirovina prema izračunu mi je do sada već smanjena za 10 % ( uzet je dio iste ) a od sada kako planiraju za još najmane 10 %, što znači da su mi uzeli trajno stečenu i zasluženu mirovinu u iznosu od 20 %. Kako je krenulo bit će toga još pa bi postoci mogli doći i do 100 %.

 

Druga stvar je stvar diskriminacije jer se samo invalidima domovinskog rata režu mirovine a ne i civinim invalidima i ostalim umirovljenicima.

 

Treća stvar je a mogla bi se nadovezati na ovu drugu, a to je getonizacija, odvajanje nas od njih iz jednog sustava u drugi. Pa nije nama državni proračun dao pravo na mirovinu nego mirovinski sustav.

 

O da, bit će tu podosta toga kako za ustavni sud tako i za tužbu.

 

Samo čekamo crno na bijelo i dobrog odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu ti uzeli trajno stečenu mirovinu jer je još uvijek primaš.Smanjili su ti po zakonu jer ga imaju pravo i donijet jednako kako imaju pravo donijet odluku da se mirovina poveća.S pravne strane sve riješeno i sve štima.

 

Drugo, da li ima diskriminacije može se vidjet i u zakonskom uvjetima propisanim za uvjete obračuna mirovine po posebnim i općim uvjetima.(A uvjeti nisu isti).

 

Treće,da li je getoizacija ili nije treba vidjet odgovor pod drugo.

 

Što se tiče odvjetnika i crno na bijelo (samo se čeka dan) moglo se riješit i kod umanjenja iz 2010 (ali nije) a isto tako ustavnu tužbu su mogli dat i umirovljenici po općem propisu glede uvjeta i obračuna mirovina po posebnim propisima.

 

Za napomenuti je da je jako velika razlika između pravne i moralne strane ali isto tako te dvije strane se ne mogu miješat zajedno.I to je jako bitno.

 

Galami se prije smanjenja kao što će se galamit i jedno vrijeme poslije smanjenja i poslije će sve ići svojim tokom.(do sljedeće najave smanjenja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da je situacija puno teža nego se mislilo. Vjerovatno će dobar dio građana biti pogođen nekim rezanjem prava. Branitelji bi se trebali solidalizirati sa ostalim pogođenim populacijama u eventualnim prosvjedima za koje se nadam da će ih biti i da će biti ozbiljni. Ne možemo se samo fokusirati na naših 10%, bagri treba općenito reći, DOSTA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da je situacija puno teža nego se mislilo. Vjerovatno će dobar dio građana biti pogođen nekim rezanjem prava. Branitelji bi se trebali solidalizirati sa ostalim pogođenim populacijama u eventualnim prosvjedima za koje se nadam da će ih biti i da će biti ozbiljni. Ne možemo se samo fokusirati na naših 10%, bagri treba općenito reći, DOSTA.

 

 

Što se definira pod ovo " bagra "?

 

Ako su to oni koji nam uzimaju i skračuju trajno stečena prava onda su to i ovi i oni a pitanje je koji onda nisu ?

 

Što se tiće solidarnosti s drugim građanima i manjkom u državnoj blagajni -10 % je bilo i više nego dovoljna solidarnost na djelu što se tiće " povlaštene " populacije koja je ustvari sve osim tog naziva povlašten ( ovdje mislim na branitelje u invalidskim mirovinama a ne na umirovljene balerine i političare ).

 

Sada hoće još 10 % a za šest mjeseci ili godinu dana opet 10 % i tako dok ne dođe do 100 % odnono dok se ne uzme sve.

 

E pa neće ići.

Ja ću sigurno krenuti u pravni rat, za ostale ne znam ali bilo bi dobro da nas se skupi što više.

Koliko sam upoznat ovako preko medija i neke braniteljske udruge zagovaraju pravni rat protiv najavljenih - 10 %.

 

Pričekajmo crno na bijelo neka bude pa nek svatko postupi kako misli da će sutra za njega i njegovu obitelj biti bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...hmmmmmmmmm, čujem ovdje mišljenja da iznos mirovina većih od 5000 kn nakon rezanja neće moći biti manji od 5000 kn? Čisto sumnjam. Gdje ste konkretno pročitali taj podatak?

 

Moja mirovina prije rezanja mirovina 2010. godine iznosila je oko 5500 kn, skinuli su mi, kao i drugima 10% tj. nekih 550 kn i pala je na nekih 4950 kn. Mirovine su do prije godinu dana bile zamrznute i onda je opet odobreno usklađivanje mirovina. Tako da je porasla na nekih 5070 kn. I baš im hvala, zahvaljujući tome opet sam u kategoriji za rezanje i sad ode opet cca 507 kn. Što je ukupno nekih 1057 kn tj. mirovina je 20% manja no prije. Inače, to je više od 50% iznosa rate mojeg dugoročnog stambenog kredita, srećom u eurima :P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija