Jump to content

Zapreke za zapošljavanje odgojiteljice u vrtiću


Ivy Blue

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molila bih vas da mi pojasnite sljedeću situaciju...

 

po struci sam odgojiteljica i javila sam se na natječaj gdje stoji kako:

radni odnos u dječjem vrtiću ne može zasnovati osoba koja ima zapreke definirane člankom 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju ( NN 10/97, 107/07 i 94/13).

Potvrdu o nekažnjavanju u kaznenom i prekršajnom postupku – pribaviti će Ustanova po službenoj dužnosti od Ministarstva pravosuđa službenim putem nakon obavljenog izbora kandidata, a prije sklapanja Ugovora o radu.

 

Zanima me je li postoje zapreke za zapošljavanje ako sam kažnjavanja (novčano i oduzimanje vozačke) zbog prometnog prekršaja (prolazak kroz crveno - nije se dogodila nesreća i slično).

Pravomoćna odluka donesena je 30.01.2011.

 

Unaprijed hvala,

M.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me je li postoje zapreke za zapošljavanje ako sam kažnjavanja (novčano i oduzimanje vozačke) zbog prometnog prekršaja (prolazak kroz crveno - nije se dogodila nesreća i slično).

Pravomoćna odluka donesena je 30.01.2011.

 

Smatram da zapreka ne postoji, iz razloga jer citirani čl. 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, u stavku 3. govori o prekršaju iz domene nasilničkog ponašanja (npr. prekršaj propisan Zakonom o zaštiti od nasilja u obitelji ili Zakonom protiv javnog reda i mira).

 

U vašem slučaju, radi se o prekršaju propisanom Zakonom o sigurnosti prometa na cestama, koji prekršaj ne spada u tzv. prekršaje nasilničkog ponašanja, već je riječ o prometnom prekršaju.

 

Inače, rehabilitacija će nastupiti 31.01.2014.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatram da zapreka ne postoji, iz razloga jer citirani čl. 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, u stavku 3. govori o prekršaju iz domene nasilničkog ponašanja (npr. prekršaj propisan Zakonom o zaštiti od nasilja u obitelji ili Zakonom protiv javnog reda i mira).

 

U vašem slučaju, radi se o prekršaju propisanom Zakonom o sigurnosti prometa na cestama, koji prekršaj ne spada u tzv. prekršaje nasilničkog ponašanja, već je riječ o prometnom prekršaju.

 

Inače, rehabilitacija će nastupiti 31.01.2014.

 

 

Zahvaljujem na odgovoru

:hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija