Jump to content

Darovni ugovor-odbijen upis vlasništva


trapavi

Preporučene objave

Molim za pomoć:

u lipnju ove godine sačinio sam sa Majkom darovni ugovor u kojem sam naveo "da je predmet darovanja,između ostalog, suvlasnički dio nekretnine upisane u z.k.ul. xyx Granešina (oranica i dvorište,bez gruntovno upisane kuće) što odgovara suvlasničkom dijelu nekretnina iz Posjedovnog lista yxy Dubrava,k.č.br.xxx (upisana kuća i dvorište)" Problem je što se navedena čestica vodi gruntovno pod jednim a katastarski pod drugim brojem (???), a mi smo u darovnom ugovoru naveli broj zk uloška bez broja kat. čestice iz tog uloška, ali je naveden Posjedovni list sa brojem kat.čestice. ),površinu te opis z.k. čestice koja je predmet darovanja,sud nije mogao dopustiti upis prava vlasništva,jer za takav upis postoji zapreka u smislu čl. 108.st.1. ZZK-a.Ovdje se ne može primjeniti niti odredba čl. 56.st.1.ZZK-a i dopustiti predbilježba prava vlasništva jer sud zbog takovog sadržaja ugovora ne može uopće utvrditi koja od upisanih zemljišta su predmet darovanja".

Kako mi je Majka u međuvremenu, nažalost,preminula, nemožemo ispravljati ugovor.

Rok za prigovor ističe za 5 dana, što učiniti?

Hvala unaprijed,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija