Jump to content

otkaz zbog tajnog kupca

parna stanica

Preporučene objave

Pravnu snagu?

Ako ste zaposleni kao prodavač imate neke zadatke i opis poslova radnog mjesta. Dodatno, s obzirom na konkurenciju u trgovini, poslodavci-trgovci žele privući čim više kupaca, a jedan od načina je naravno i odnos prodavača prema kupcima.

To je uostalom - temelj trgovine.

Ukoliko pri kontroli od strane tajnog kupca niste obavljali svoj posao sukladno ugovoru o radu, pravilima poslodavca i pravilima struke - sankcije moraju uslijediti.

Ovdje bi samo bilo pitanje da li je opravdan izvanredan otkaz ili je moglo ići na otkaz skrivljenim ponašanjem.

Ali kako nemamo dodatnih informacija - taj dio ne znamo.

(ps. hvala Bogu, tajni kupci su postali normalnost u trgovini)

Dijeli na drugim stranicama

Pravnu snagu?

Ako ste zaposleni kao prodavač imate neke zadatke i opis poslova radnog mjesta. Dodatno, s obzirom na konkurenciju u trgovini, poslodavci-trgovci žele privući čim više kupaca, a jedan od načina je naravno i odnos prodavača prema kupcima.

To je uostalom - temelj trgovine.

Ukoliko pri kontroli od strane tajnog kupca niste obavljali svoj posao sukladno ugovoru o radu, pravilima poslodavca i pravilima struke - sankcije moraju uslijediti.

Ovdje bi samo bilo pitanje da li je opravdan izvanredan otkaz ili je moglo ići na otkaz skrivljenim ponašanjem.

Ali kako nemamo dodatnih informacija - taj dio ne znamo.

(ps. hvala Bogu, tajni kupci su postali normalnost u trgovini)

da, radi se o trgovini, ali i o totalno subjektivnoj ocjeni. naravno da poslodavac ima pravo kontrolirati provođenje pravilnika o radu. slučaj je sljedeći: ja sam uredno pozdravila pri ulasku, ali sam ju nakon toga "prijeko pogledala"... nisam ju odvela do kabine za probu, a interesirala se za donje rublje za koje proba nije dozvoljena. nisam se dovoljno trudila oko nje, a u isto vrijeme je bilo još 6 kupaca u trgovini. na kraju, na pitanje biste li preporučili drugima ovu trgovinu odgovor ne je čisto subjektivnog karaktera, a na temelju toga prodavačice trpe sankcije.

Hm, razumijem što hoćete reći, ali gledajte to iz drugog ugla - da ste se smiješili oko glave i trčkarali oko tajnog kupca, makar se ispričavajući što se ne možete zbog gužve u dućanu potpuno posvetiti - sigurna sam da izvješće ne bi bilo takvo.

No, ukoliko se radi o ovome što ste napisali, ne vidim da bi na sudu mogao proći izvanredni otkaz.

Da ste prije dobili opomenu, ili čak više njih, zbog povreda obveza iz radnog odnosa, pa da su Vam sad temeljem ovog izvješća dali otkaz skrivljenim ponašanjem - još bi rekla da bude prošlo.

Mišljenja sam da ovo nije dovoljno jaka povreda koja bi opravdavala izvanredni otkaz.

U roku od 15 dana od dana kada ste zaprimili odluku o otkazu uputite poslodavcu zahtjev za zaštitu prava.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija