Jump to content

100% invalid / rastava / imovina


andreas80

Preporučene objave

postovanje.... kao sto sam naveo 100% sam invalid u kolicima, nastradao sam davne 94 sa svoji 14godina u prometnoj nesreci.. dobijo sam novcanu odstetu.. 2005 sam se ozenio, 2007 smo dobili prvu kcer i onda smo odlucili da cemo u zadra sagradit kucu i kupio sam zemljiste.. 2012 se kuca tek pocela gradit radi cekanja gradevinske dozvole, ove godine u prvom mijesecu smo se uselili.. brak se poceo vec prije raspadat.. moje pitanje: kako sud gleda na to sto je kuca sagradena sa novcima od moje odstete, znaci nije sagradena od novca koji smo skupa zaradili jer niko nije bio u radnom odnosu?? po meni to nije zajedno stecena imovina.. kuca se vodi samo na meni i prilagodena je za moje potrebe da se u kolicima mogu slobodno krecat.. pitam se oce sud gledat na to da je kuca financirana od moje odstete i nije zajednicko stecen novac ili bi bilo bolje da je prepisem na roditelje.. mislio sam prepis izbijec radi placanja poreza jer mislim da to nije zajedno stecena imovina.. bio bi zahvalan ako bi mi strucna osoba mogla dat odgovor i pomoc mi.. hvala unaprijed.. oprostite moj hrvatski nisam roden tu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam stručnjak ali iz mojih a i iskustva mnoooooogih drugih, gadno ti se piše.

Kuća će ti biti još i mala stavka kada ti odrape alimentaciju.

Oko 1. 500 kn svaki mjesec ( najmanje s obzirom da sam shvatio da imaš dvoje djece), što iznosi 18. 000 kn godišnje , pa tako narednih cc 20 god.( to je 360,000 tisuća kn. ) plus troškovi viđanja i posječivanja djece.

Daj bože da nisam u pravu :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zbog cega mislite da ce "nadrapati",to su njegova djeca.

Glede imovine,sasvim je sigurno da ste kucu gradili u braku,i kao takva bi se smatrala bracna stecevina,no cinjenica da ste kucu gradili sredstvima stecenim temeljem naknade nematerijalne stete prije stupanja u brak,mijenja pravnu situaciju,sto bi naravno trebalo dokazati valjanim dokazima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

" Zbog cega mislite da ce "nadrapati",to su njegova djeca. "

Matrix, pa iz iskustva duuuuugih niza godina znamo da su djeca od roditelja koji ih je rodio, bla, bla, pa tako sličnih nabrajanja zašto djeca pripadaju majci je barem vama nepotrebno objašnjavati a tko, kako , koliko i za što ( između ostalih pokvarenih postupaka ) troši silne pare koje sam okvirno naveo , zna se,

Zakonski " skrbnik djeteta " !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekazem kome ce djeca,ocu ili majci,ali nesmatram da je nadrapanje to sto ce izdvajati novac za svoju djecu,sto god da bude izmedju roditelja i gdje god da budu zivjela,djeca ce uvijek biti njegova

 

"""" Djecu je rodila majka, samim time, u našem neSAVRŠENOM društvu ona pripadaju majci""", a što se tiče alimentacije, ne mogu vjerovati da nakon toliko dugo provedenog vremena na temu obiteljskog prava Vi još vjerujete u bajke !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

" Ove postove Maria/Vlade ili kak god se već zove jednostavno zanemarite. "

 

G-man, bezimeni, moje je ime Vlado Čavčić a ne " ili kak god ".

Čovjeka sam sa razlogom htio upozoriti na ono što ga vjerovatno , pored podjele imovine čeka a što je možda i puno strašnije od te jbn. podjele imovine.

Gospodine G-men, bezimeni, ljubazno vas molim da mi se više ne obraćate i ne komentirate moje postove, hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G. Vlado Čavčić (mario-sb), korisnik Andreas zatražio je savjet oko pravnog statusa kuće izgrađene tijekom trajanja bračne zajednice, a vi ste odmah u prvom postu, bez apsolutno ikakva konkretna savjeta, počeli pričati o nečem, ne drugom nego sto i drugom - alimentaciji. Kako korisnik Andreas uopće nije zatražio tu vrstu savjeta, napisao sam da zanemari vaše postove.

 

I sasvim je u redu upozoriti drugoga na potencijalni problem, ali tada u tom upozorenju mora biti i malo takta, obzirnosti i nadasve objektivnosti, a što vama nedostaje. Štoviše, još ulazite u raspravu u svađalačkom tonu sa cijenjenim korisnikom Matrixom, koja samo zagušuje smisao otvorene teme.

 

I ovdje ću zaključiti, jer smo ionako napravili čušpajz od teme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G. Vlado Čavčić (mario-sb), korisnik Andreas zatražio je savjet oko pravnog statusa kuće izgrađene tijekom trajanja bračne zajednice, a vi ste odmah u prvom postu, bez apsolutno ikakva konkretna savjeta, počeli pričati o nečem, ne drugom nego sto i drugom - alimentaciji. Kako korisnik Andreas uopće nije zatražio tu vrstu savjeta, napisao sam da zanemari vaše postove.

 

I sasvim je u redu upozoriti drugoga na potencijalni problem, ali tada u tom upozorenju mora biti i malo takta, obzirnosti i nadasve objektivnosti, a što vama nedostaje. Štoviše, još ulazite u raspravu u svađalačkom tonu sa cijenjenim korisnikom Matrixom, koja samo zagušuje smisao otvorene teme.

 

I ovdje ću zaključiti, jer smo ionako napravili čušpajz od teme.[/quote

 

 

puno hvala na vasim odgovorima.. Kao sto str rekli radi se samo o kuci, a sto se tice dijece, pa normalno da cu ih odrzavat financijski pa to su moja djeca nece zivit od zraka.. Jos jednom hvala van puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mario-sb

Zar očevi ili majke koje plaćaju alimentaciju za svoju djecu nisu dok su bili u braku uopće pridonosili za njih ili što?

 

Uf Janko, ode ti u šumu :-)

Zar nije ogromna razlika kada roditelj doprinosi za dijete , unutar bračne zajednice, ( znači aktivno učestvuje u odgoju, odrastanju i svim drugim njegovim aktivnostima ) ili kada to radi van nje.

Nadam se da me razumiješ i da sada sve to ne moram "elaborirati".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pusti razliku na stranu! Govorim o novčanom pridonosu za dijete. Iz ovog tvog bi bilo da koliko u postotcima pridonosi u odgoju, odrastanju i ostalim aktivnostima, toliko bi trebao i novčano. Vidim da je roditeljima koji nakon rastave moraju plaćati alimentaciju to toliki problem kao da su djeca dok su roditelji bili u braku živjela od zraka!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija