Jump to content

Zastara


Maliminako

Preporučene objave

Pozdrav i molim za pomoć!

U srpnju 2008. godine napravila sam prometni prekrsaj(crveno svjetlo). U rujnu 2010. g. dobila sam sudsku presudu kako moram platiti 2000 kn kazne. Nisam ju platila. Zanima me je li u rujnu ove godine nastupila zastara? U policiji sam dobila odgovor kako su oni obavijestili poreznu tek u 2011. i da mora proći 3 godine od tada. Nista mi nije jasno?! Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ova presuda iz rujna 2010. - je li pravomoćna s tim datumom?

 

Ako jeste, u vašem slučaju nastupila je zastara izvršenja prekršajno-pravne sankcije, jer je od pravomoćnosti presude proteklo 3 godine, što je zastarni rok propisan čl. 14. st. 6. Prekršajnog zakona (NN br. 107/07), a koji se primjenjuje u vašem slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svima! Učinila sam sve kako ste mi rekli, otišla produžiti vozačku (ne mogu, jer im piše da imam kaznu), otišla registrirati auto (ne mogu jer im isto piše za kaznu). Pronašla vezu i otišla kod šefa policije da mi objasni situaciju zasto nije zastara. Dobila sam odgovor da zastare nema jer je donešena pravomoćna presuda. Da nije nista pokrenuto, bila bi zastara. I u poreznoj nema zastare. Dotad ne mogu ni registrirati ni izvaditi bilo koji dokument. ;(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš produžit vozačku i registraciju bez obzira bila zastara ili ne.A nastupila je 3 godine od pravomoćnosti presude bez obzira poduzimano netko nešto ili ne.

 

Uskrata dokumenata

Članak 152.j

(1) Osuđeniku koji u roku iz odluke o prekršaju ne uplati pravomoćno izrečenu novčanu kaznu uskratit će se:

1. izdavanje vozačke dozvole ili produljenje njezine valjanosti,

2. registracija motornog vozila ili produljenje registracije motornog vozila,

 

Članak 62.

 

Ovaj Zakon objavit će se u »Narodnim novinama«, a stupa na snagu 1. lipnja 2013., osim članka 152.j i članka 152.k iz članka 44. ovog Zakona koji stupaju na snagu 1. siječnja 2014.

 

Sad ponovo idi kod toga šefa i reci da ćeš se obratit direktno MUP-u i novinarima.

Ili sam ja lud ili neko prima plaću za kurčevo zdravlje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi rekao lihvarenja jer nemaju koristi.Netko je dobio + pri samom pisanju naloga i ne zanima ga ni kazna ni naplata.Ne da će bit nego je sigurno nesposobnost,aljkavost i neobrazovanost ekipe koja je nabavila diplomu bilo kakvog fakulteta pa sad šefuje iz fotelje u grijanom/rashlađenom uredu uz debelu plaću (sa predebelim osnovnim dodacima) .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija