Jump to content

utvrđivanje alkoholiziranosti


anonimno

Preporučene objave

Liječnički nalaz bio bi nepobitan dokaz. U 99 % slučajeva dokaz na sudu je svjedok službena osoba i sastavljeni zapisnik o koncentraciji alkohola u krvi koji je ta osoba i sastavila- potpisao ti njega ili ne. Nije baš da nose Drager na sud i još k tome da još na njemu stoji koncentracija koju si ti napirio.

 

Molim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja uredno prigovaram (kada me zaustave zbog prebrze voznje) na okolnost da li im je uređaj uredno atestiran, mislim da mora biti atestiran svakih 6 mjeseci (nisam siguran, tak je bilo prije, da li se je mjenjalo u zadnjih 2-3 god neznam). To uglavnom potakne velike izljeve nezadovoljstva, od toga da nedaju dokument, da govore da to nije moje pravo da tražim i slično. Sve završi na svađi (no kulutnoj, ipak on ima pištoj, pa nebi bas da poludi), no u 50 % slučajeva me stera u k.. bez pisanja ničega :-D ipak sam uspio, 25% nekaj napiše pa kada je hocu dati prigovor pak se posvadimo pa ih pola odustane od daljnjeg postupka, a ostatak od 25 % pišu a ja onda prigovor pa fino na sud pa ti dokazuj.

 

Kaj se tiće alkotestiranja, uglavnom ne napušem alkohol, jednom prije sam napuhao 0,33 promila, pa sam moral puhat još 2 puta da možda se ne navuće na 0,5, no ni išlo.

 

Znam da neki pajdaši kada su bili napuhali i više od 0,5 promila, naljutili bi se i tražili da idu na vađenje krvi. E tada se murjaci dvoume, jer ako se nije našlo 0,5 promila u krvi, onda bi trošak analize krvi išao na račun Policije, pa su često odustajali, ako bi bili pokolebani.

 

Sada kada je 0,0 bome neznam kak bi to išlo, i da li bi pristali murjaci da se vadi krv, a još više da li bi ako npr na puhanje imaš 0,25 promila da li bi pokazalo da u krvi imas 0,0 (jer uvijek je koncentracija u krvi manja od puhanja, prije ako bi drager pokazal 0,8, u krvi bi bilo 0,4 sigurno).

 

No, ako bi i na vađenju krvi pokazalo iznad 0,0, onda bi to bio neoboriv dokaz za muriju !! Mada, bilo bi pametno tražiti serijski broj Dragera i potvrdu kada je atestiran i da li je prošao rok važenja atesta.

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alkoholiziranost u vožnji je prekršaj!

 

ma nemoj mi reći! nisam do sada to znala...

 

ali da ne skrećem i ja s teme:

 

Na prekršajnom sudu zapisnik o ispitivanju alkoholiziranosti putem alkometra, dragera i sl. je zakonito pribavljen dokaz i kao takav se koristi u prekrš. postupku, ne izdvaja se iz spisa..

Ukoliko osoba pri zaustavljanju po djelatnicima policije poriče da je pod utjecajem alkohola, mora joj se omogućiti vađenje krvi radi analize, kao i u slučaju ako na tome inzistira..

Prije toga, može biti podvrgnuta postupku prepoznavanja znakova koji su posljedica prisutnosti alkohola u organizmu..

Ako se utvrdi da ima alkohola onda snosi troškove prijevoza na liječnički pregled i analize..

 

Ako ne poriče da je pod utjecajem alkohola, ali odbije potpisati zapisnik, a ne traži vađenje krvi, policija mu nije dužna to i omogućiti, i takav Zapisnik je dokaz..

 

U kaznenom postupku ovaj zapisnik nije dokaz, alkotestiranje je samo test koji pokazuje da li je osoba pod utjecajem alkohola ili ne, već je dokaz nalaz i mišljenje vještaka toksikologa nakon analize uzorka i krvi i urina...naravno pored obavljenog liječničkog pregleda i sačinjavanja zapisnika i o tome..

 

Nije pravilo da svi slučajevi vožnje pod utjecajem alkohola završavaju samo na prekršajnom sudu..

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapisnik o koncentraciji alkohola je isprava koju je sačinila službena osoba u obavljanju svoje dužnosti i kao takva je dokaz. Svatko ima pravo pobijati istinitost i točnost takve isprave, a na koji način će to učiniti? Pa baš stoga imate pravo tražiti da vas vode liječniku. U prekršajnom postupku se na tome ne inzistira, a moglo bi se isto kao i u kaznenom. U kaznenom izlazi istražni sudac koji je puno ozbiljnija osoba koja želi pribaviti što točnije i nepobitnije dokaze pa je stoga tako u kaznenom postupku. Inače zapisnik je dokaz i u kaznenom postupku.

 

garant

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija ne sačinjava zapisnik o koncentraciji alkohola, već zapisnik o ispitivanju stupnja alkoholiziranosti..

On je dokaz u prekršajnom postupku, a u kaznenom je - ništa - ako nema analize krvi i urina.

Istražni sudac izlazi na očevid, izlazi i državni odvjetnik i on rukovodi očevidom, ali badava im sve (i zapisnik o alkotestiranju) ako nisu vozača poslali na vađenje krvi...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija