Jump to content
pr1nceza

Nepropisni zdravstveni uvjeti na radnom mjestu

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima!

Obraćam vam se za pomoć u vezi uvjeta na svom radnom mjestu i obeštećenja za iste. Radim grafiku i video tako da svoje radno vrijeme provodim za računalom, i to na tri kompjuterska monitora. Prostori u kojima radim su sobice od 3 - 4 - 5 kvadrata, neke osvijetljene običnim sobnim lampama, zidovi ponegdje obloženi tamnom zvučnom izolacijom koja dodatno zatamnjuje prostor. Stolovi su također nepropisnih dimenzija, bez dovoljno mjesta za "zdravo" sjedenje, a ni stolice nisu neki kiropraktički san. :D A ima toga i još, ali da ne duljim.

Uglavnom:

Odnedavno radim u novoj tvrtci koja posluje na istoj lokaciji, za s prijašnjom sam oko 3 godine, ali ta je u postupku gašenja. A ja počinjem osjećati posljedice takvih radnih uvjeta i na očima i na kralježnici, i zanima me kakav bi točno postupak trebalo pokrenuti u vezi obeštećenja prije nego li ta tvrtka nestane sa scene, za početak liječnički pregled kod specijalista pa zatim odvjetnik itd pretpostavljam?

Tvrtka je dobrostojeća bez obzira na gašenje, i vlasnik objema je strana grupacija (uto dodatna motivacija za obeštećenjem, nije da si nisu mogli priuštit kvalitetne radne uvjete, ali očito im se više isplati s vremena na vrijeme tiho isplatit poneku odštetu nego pazit na zdravlje istočnoeuropske radne snage :D), tako da vjerujem da ukoliko mogu dokazati da su nepropisni uvjeti u te tri godine utjecali na moj vid i kralježnicu naći će se sredstva za obeštećenje bez obzira na gašenje tvrtke (ipak radim na kompjuteru cijeli život, i to je alat kojim si osiguravam egzistenciju - u suradnji s očima i leđima), ali pretpostavljam da stvar treba pokrenuti prije nego likvidacija završi.

Unaprijed hvala svima :)

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio toma49ka
      Postovani. U 9mj.2019. godine imao sam prometnu nezgodu, prihvatili ozljedu na radu jer sam putovao na posao. Sada su mi se javili bolovi u tijelu od prometne, imao lom rebara. Poceo jace fizicko radit i bol se vraca. Moze li doktor opce prakse otvorit na novo bolovanje zbog te prometne. Hvala
    • objavio dora.
      Lijep pozdrav. Imam ovakvu situaciju: imam ozljedu na radu koja je priznata, imala sam dakle bolovanje od 100% i krajem prošlog mjeseca mi je isticao ugovor (ugovori su bili na određeno zbog povećanja posla) i poslodavac mi je prekinuo ugovor dok je moje bolovanje trajalo i dok sam još na liječenju (imam sve papire koji pokazuju da mi liječenje traje i ovaj mjesec, a ja sam dobila otkaz). Prijavila sam se na HZZO da dobivam naknadu još mjesec dana, ali zanima me imam li osnove tužiti poslodavca ili bilo kakve sankcije da on ima budući da je moja ozljeda još prisutna i neoporavljena, a moje fizikalne terapije i pregledi još uvijek traju. Pitala sam na Građanskom sudu u Zagrebu gdje su mi rekli da mi ne mogu dati nikakav odgovor niti na jedno moje pitanje i da to sve trebam uz odvjetnika, a odvjetnici su danas skupi i sve. Zanima me kako da znam što da radim dalje u ovoj situaciji, tj koje mogućnosti imam i gdje to mogu saznati i je li takvo što uopće moguće? Hvala unaprijed svima na odgovorima, svi su odgovori dobrodošli da znam što da radim u ovoj situaciji kada nisam u mogućnosti i opskrbiti si novce za život, a kamoli za odvjetnike i njihove pravne savjete.
    • objavio asimicko
      Poštovani,
      moja majka je civilna žrtva rata, ubijena je 1992., pokopana, a kasnije pod UNPROFO-om ekshumirana i prebačena u obiteljsku grobnicu.
      Imamo li mi djeca pravo na odštetu za civilnu žrtvu rata? koji je postupak i kome se obratiti?
      Unaprijed hvala
    • objavio ivicassk1d
      Pozdrav,
      situacija je sljedeća: Na putu sa posla sam ozlijedila nogu, priznata mi je ozljeda na radu. Slijede operacija, bolnica, rehabilitacija, fizikalne.  Nakon 18 mjeseci moja su primanja pala na 50%. Zanima me sljedeće:
      - da li razliku do pune plaće mogu tražiti od poslodavca, koji se ionako namiruje, ovih 50%, od HZZO
      - kolektivno smo osigurani 24 sata, da li osiguravajuća kuća pokriva to kroz odštetni zahtjev
      - uskoro će biti 3 godine od ozljede, koji su rokovi za ostvarivanje odštete od osiguranja, tj. da li počinju teći od događaja ili od završetka liječenja 
      Unaprijed hvala na trudu i odgovorima.

• objavio buzzy
      Poštovani, molim za pravni savjet.
      Opis situacije: 2005g. suprug je za vrijeme rada pao i ozlijedio živac u lijevoj nozi i donjem dijelu kralježnice. Priznata mu je ozljeda na radu. Proveo je oko godinu dana na bolovanju uz fizikalnu terapiju jer nema potrebe za neurokirurškim liječenjem. Na nalazu dr med rada iz 2005. stoji da ukoliko na EMNG nalazu i dalje bude prisutna radikulopatija ili lezije da se uputi na procjenu radne sposobnosti. EMNG nalaz je pokazivao radikulopatiju i 2006, no nije nikada upućen na procjenu radne sposobnosti, vjerojatno jer je premješten na drugo radno mjesto koje je odgovaralo njegovom stanju. 
      On i dan danas ima probleme s lijevom nogom u vidu bolova i trnaca nakon težeg rada ili dugotrajnog hodanja/stajanja. 2016. je proveo kratko vrijeme na bolovanju zbog gore navedenog,uz fizikalnu terapiju, blokade i opet EMNG nalaz koji pokazuje radikulopatiju i RTG koji pokazuje početne degenrativne promjene malih zglobova kralježnice, sklerozu acetabuluma obostrano i entenzopatiju sjednih kostiju obostrano. 
      E sad nastaje problem. 
      Nova uprava tvrtke ga premješta na radno mjesto u graditeljstvu koje podrazumijeva teži fizički rad, (trenutno radi na prakiralištu) i manju plaću. Kada se požalio i pozvao na ozljedu, poslali su ga na izvanredni sistematski koji se sastojao od mjerenja tlaka, provjere vida, bikem. nalaza, razgovora s psihologom i uvida u medicinsku dokumentaciju(2005.2006.2016.god.) i dr.med.rada ga je proglasio radno sposobnim. 
      Sada je izbor ili to radno mjesto ili otkaz. Da napomenem da je po struci vozač i da se kao vozač i zaposlio no ne radi kao vozač oko 15 godina. 
      Zbog bolesti djeteta često putujemo za Zagreb i na smjene smo na bolovanju zbog njege djeteta 2-3 puta godišnje oko mjesec dana.  Upravo zbog toga je u dogovoru s direktorom premješten na trenutno radno mjesto jer može više izbivati a sada mu kao razlog premještaja navode radnu neučinkovitost radi previše izbivanja. 😕
      Došli smo do zida i treba nam pomoć. Nije kraj svijeta i otkaz, naći ćemo nešto već pa taman morali spakirati kofere,njemu je 40godina, meni 36, još smo mladi, ali bismo htjeli dovršiti ovu borbu s vjetrenjačama. 
      Imamo li pravne osnove za tužbu? 
      Jesu li oštećena njegova radna prava?
      Koja je okvirno cijene medicinskog vještačenja radne sposobnosti na zahtjev osiguranika?
      Potpisati premještaj pa na bolovanje?
      Help...please...

• Online korisnici

• Napravi novi...