Jump to content

Sestra blizanka uzima moju vozačku dozvolu


la roche

Preporučene objave

Poštovani, imam jedan veliki problem. Unazad dvoje-tri godine moja sestra je počela voziti svoj automobil (registriran na tatu) ali s mojom dozvolom jer nije položila vozački nikad. Mi smo blizanke i kad bi je policija zaustavila dala bi moje podatke. Sve to ne bi bio toliki problem da nije napravila i nekoliko prometnih prekrašaj i dobile kazne. Za kazne sam saznala tek kad mi je ovrha sjela na račun. Postoji li kakav način da sestri onemogućim da to radi (neka napomena u vozačkoj) jer ja s njom više ne izlazim na kraj? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,

po vama je sve bilo OK,dok sestra nije pocela dobivati sankcije,naravno na vase ime.Sestra ima odgovornost,kako zbog upravljanja vozilom prije stjecanja prava,tako i u pogledu laznog predstavljanja,no vi ste sve znali ali ste precutno odobravali takve postupke,zbog cega je racun dosao na naplatu.

 

kažem OK u smislu da ja nisam trpila nikakve posljedice toga, al sad trpim. Koliko joj ja god prijetila prijavom na policiji ona ne odustaje. Ovdje sam da vidim postoji li neko rješenje za mene, a ne da mi se drži prodika o moralnosti. Ja sam itekako svjesna što ona radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ja nosim sve svoje dokumente, al ona kad je zaustavi policija ocito kaze da je ostavila u drugom autu vozacku, predstavi se i oni provjeravaju u racunalu. U nijednom trenutku nema moju vozacku u rukama.

 

Tako sam vas i ja shvatio u prvom postu.

 

Zar mi jedino preostaje da sestru prijavim?

 

Ili prijava ili platite kazne. Inače, ako je prijavite biti će vrlo zanimljivo vidjeti ishod cijele priče. Teoretski, čak bi se obje mogle izvući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje nije samo problem kazni, već i činjenice da se vi vodite u prekršajnoj evidenciji kao, sada već vjerojatno, serijski počinitelj prekršaja. Pravo je čudo da niste dobili do sada zaštitnu mjeru upravljanja motornim vozilom.

 

Inače, ovisno o postupku koji je vođen protiv "vas", postoji mogućnost da je sestra počinila i kazneno djelo davanja lažnog iskaza iz čl. 305. KZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje nije samo problem kazni, već i činjenice da se vi vodite u prekršajnoj evidenciji kao, sada već vjerojatno, serijski počinitelj prekršaja. Pravo je čudo da niste dobili do sada zaštitnu mjeru upravljanja motornim vozilom.

 

Inače, ovisno o postupku koji je vođen protiv "vas", postoji mogućnost da je sestra počinila i kazneno djelo davanja lažnog iskaza iz čl. 305. KZ-a.

Bilo ih je 20ak, na oko 10 sam dobila oslobadjajucu presudu na zalbu. A zasad skupljam kaznene bodove, jos uvijek bez zabrane upravljanja vozilom. Vjerovatno mi je jeftinije njoj polozit i platit vozacki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Burn, sada ste me zeznula (:-)), ja sam mislio sada Sivkeca "naribati" malo... :skakuce:... Sve pet ljudi, pa na neki način se već lagano i znamo kroz postove, pogotovo (ne)ozbiljnost pojedinih postova :cager:... Nema krivog shvaćanja.

 

Ma naravno da se malo šalim. Znam da korisnica "la roche" neće to ozbiljno shvatiti, iako ovo što sestra radi jeste, u najmanju ruku, podlo. Ali blizanci su definitivno fenomen, i u prirodnom smislu, ali i u pravnom bi mogli zakomplicirati stvari "do neba".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija