Jump to content

državljanin treće zemlje sa prebivalištem u HR preko granice


ggaspari

Preporučene objave

Pozdrav,

Supruga mi je strankinja i upravo čekamo osobnu za privr. boravište ( sve je riješeno bez problema :-)

Sada, mene zanima kako i ako možemo skupa preko granice ( npr do slovenije,italije, itd) U mup su mi rekli da ona može ali da mora biti skupa sa mnom i sa vjenč. listom !

Pošto su mi tako rekli, pretpostavljam da je točno, ali eto, ako netko ima više info, čisto da budem siguran :-)

Usput, jel ide neka naljepnica u pasoš di se vidi da ima boravište u HR ?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Supruga mi je strankinja i upravo čekamo osobnu za privr. boravište ( sve je riješeno bez problema :-)

Sada, mene zanima kako i ako možemo skupa preko granice ( npr do slovenije,italije, itd) U mup su mi rekli da ona može ali da mora biti skupa sa mnom i sa vjenč. listom !

Pošto su mi tako rekli, pretpostavljam da je točno, ali eto, ako netko ima više info, čisto da budem siguran :-)

Usput, jel ide neka naljepnica u pasoš di se vidi da ima boravište u HR ?

 

hvala

 

Drago mi je da cuti da ste uspjeli sve rijesiti.Recite mi dali je privremeni boravak rijesavala putem konzulata ili u HR?

Naljepnice su ukinute sa 1.7. 2013.

Umjesto njih se izdaju boravisne iskaznice u karticnom obliku.

Sto se tice putovanja van HR najbolje bi bilo da kontaktirate slovenski konzulat i granicnu policiju Slovenije jer nisam bas sigurna da je informacija koju ste dobili u mupu tocna.Hrvatska nije jos uvijek u sengenu a i supruga vam spada u skupinu zemalja kojima je potrebna viza za ulazak u EU.

Misljenja sam da ce joj ipak trebati viza stim da mislim da nece biti problema sa dobivanjem iste buduci da ima reguliran boravak u RH.

Javite kako je proslo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

dakle naljepnice su ukinute , to nisam znao !

riješeno je sve ovdje kod nas u MUP. Došla sa turističkom vizu i naknadno smo predali sve ovdje!

upravo čekamo iskaznicu , trebala bi biti gotova za 20-ak dana :-)

imate pravo, bolje da vidim sa slovencima pošto je granica tu blizu

 

javite kako je proslo sa Slovencima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

pozdrav,

eto čisto informativno. supruga ima osobnu za strance ( privremeni boravak) i upravo bili preko granice. Dakle, dovoljno da ona ima osobnu i pasoš ( za svaki slučaj, sigurnije bi bilo da imate i vjenčani list sa sobom, i to medjunarodni) .U slučaju da ima dijete, i on može preko granice. Medjutim, suprug (supruga) koji je HR državljanin, mora biti u auto ili gdje god, ona sama ne smije proći granicu. To je to , sretno svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija