Jump to content

Ovlasti kontrolora ZET-a


anonimno

Preporučene objave

Molim pomoc,

kako se naslucuje vec iz naslova,moram platiti kaznu za "svercanje".Imao sam neponistenu kartu kod sebe,a zelio sam ici samo jednu stanicu pa je nisam ponistio.

Dakle,kakve sumogu biti posljedice ako ne platim kaznu i postupak zavrsi na Prekrsajnom sudu?

Sto sce kontrolor smije,a sto sve ne smije u vrsenju svog posla?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ovdje pitanje nisu ovlasti kontrolora ZET-a nego prihvaćanje činjenice da se vožnja gradskim prijevozom plaća.

 

To je isto kao što ne ulaziš u kino bez karte (nadam se) i ne pitaš koje su ovlasti onog koji ti na ulasku cijepa kartu.

 

Ako su te već uhvatili da se u voziš bez karte, u čemu je problem da za to platiš kaznu? To što si imao neponištenu kartu i što si išao samo jednu stanicu nije briga ni kontrolora ni sud.

 

Pravo i dužnost kontrolora je da kontrolira da li putnici koji se voze sredstvima gradskog prijevoza imaju uredne karte. Kad i ukoliko pronađe putnika bez karte opet je njegova dužnost da od tog putnika uzme podatke i naplati kaznu.

 

Ako postupak završi na Prekršajnom sudu onda uz kaznu plaćaš i troškove postupka suda.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija