Jump to content

Novi zakon o dječjem doplatku


denny

Preporučene objave

Poštovani!Zanima me ,dali je istina do po novom zakonu o dd-u koji je stupio na snagu od 1.1.2014.,vlasnici nekretnine(u kojoj stanuju),vlasnici bilo kakvog automobila i konkretno životnog osiguranja neće imati pravo na dječji doplatak.Imamo 4 djece ,majka sam izvan sustava rada,suprug je stalno zaposlen,ali nam većinu primanja pojede hipotekarni kredit za 2-soban stan koji otplaćujemo ,režije i hrana.Imamo auto,star kojih 15 godina ,a suprug je uzeo osiguranje(životno )prije 5 godina ,radi prirode svog posla,da bi u slučaju da mu se nešto dogodi barem imali nešto sredstava za život neko vrijeme.Hvala vam unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto se "šuška", a bojim se da bi tu moglo biti istine.

 

Do sada je uvjet bio dohodovni cenzus (50% od proračunske osnovice) tj. 1.663,00 kn po članu obitelji, a dalje, vidjet ćemo.

 

Vidi link:

 

http://www.portaloko.hr/clanak/vlada-u-2014-zeli-unistiti-one-s-nekretninom-na-svoje-ime-postaje-li-vlasnistvo-nad-kucom-ili-stan/0/55718/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto se "šuška", a bojim se da bi tu moglo biti istine.

 

Do sada je uvjet bio dohodovni cenzus (50% od proračunske osnovice) tj. 1.663,00 kn po članu obitelji, a dalje, vidjet ćemo.

 

Vidi link:

 

http://www.portaloko.hr/clanak/vlada-u-2014-zeli-unistiti-one-s-nekretninom-na-svoje-ime-postaje-li-vlasnistvo-nad-kucom-ili-stan/0/55718/

 

Jučer sam to pročitao i nije mi jasno radi li se o tome da dijete ne smije imati nekretninu ili roditelj. Ako je roditelj onda će žena tražiti na svoje ime , a što se tiče certifikata na kuću koju prodaje brat (živi u inozemstvu) stavim samo broj telefona. To nije zabranjeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer sam to pročitao i nije mi jasno radi li se o tome da dijete ne smije imati nekretninu ili roditelj. Ako je roditelj onda će žena tražiti na svoje ime , a što se tiče certifikata na kuću koju prodaje brat (živi u inozemstvu) stavim samo broj telefona. To nije zabranjeno.

 

Ni meni to nije baš najjasnije jer nije precizno objašnjeno-napisano (vidjet ćemo uskoro).

 

Ali, kako stoje stvari, mnogi će okačiti gaće na štap (evo iza leđa mi viče "klodovik "gaće-štap" i još je nešto otrambuljo.....nisam ga razumio, ali mogao bi i on ostati bez perja ako me naljuti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ni meni to nije baš najjasnije jer nije precizno objašnjeno-napisano (vidjet ćemo uskoro).

 

Ali, kako stoje stvari, mnogi će okačiti gaće na štap (evo iza leđa mi viče "klodovik "gaće-štap" i još je nešto otrambuljo.....nisam ga razumio, ali mogao bi i on ostati bez perja ako me naljuti).

 

U HZMO-u nemaju pojma o čemu se točno radi. I sami su zbunjeni, dobivaju upite , a ne mogu kvalitetno odgovoriti. Upute iz Središnjice nemaju. Dakle, za sada po starom. I da ne zaboravim . Tražim partnere za osnivanje Braniteljske zadruge kojima će opis posla biti kao u mom avataru. Radno mjesto: ispred Crkve Gospe prve pomoći u Sl. Brodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija