Jump to content

Oštećena vrata auta


0804RS

Preporučene objave

Jučer sam ostavio u noći auto parkiran, i kad sam došao do njega bio je pored parkiran drugi auto i to 10cm udaljen. I u tih 10 cm se osoba upjela izgurati van, ali je oštetila moja vrata. Nije puno ali auto je komplet lakiran prije 4 mjeseca.

 

Preko tablice i HUO sam našao policu osiguranje i osiguranje. Ako ih nazovem, dal mogu očekivati

 

EDITIRAO MODERATOR

 

ili sam trebao napraviti nešto drugo?

 

Imam slike kako je auto blizu parkiran, i bilo je tragova moje boje na njegovim vratima, ali se to malo lošije vidi.

 

U biti, šta sam trebao napraviti i da li još šta mogu napraviti da se mi šteta eventualno sanira?

 

Hvala na odogovoru.

uređeno: od petpetica
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste propisno parkirali svoje vozilo.

 

Taj netko drugi je propisno parkirao svoje vozilo, te nakon toga neka osoba otvaranjem vrata prouzročila štetu na vašem vozilu.

 

Policija s ovim događajem nema nikakve veze.

 

Prekršajni sudovi će odbaciti bilo kakav prekršajni postupak.

 

Nije se dogodila nikakva prometna nesreća, nije se dogodio nikakav događaj za što bi se mogla teretiti polica obveznog osiguranja.

 

Osiguravatelj će zaprimiti vaš zahtjev nakon čega će vas njihova pravna služba lagano otpiliti.

 

Možete pokrenuti mirenje oni će ga odbiti.

 

Možete pokrenuti tužbu protiv osiguravatelja, glatko će te izgubiti spor.

 

Vama je nanesena šteta, privatnom tužbom odštetu izvolite tražiti od vlasnika odnosno korisnika vozila sukladno odredbama Zakona o obveznim odnosima.

 

Da sam vam ja ili netko moj to napravio, a događaj se dogodio u dvorištu moje zgrade, ja bi vas uputio osiguravatelju koji osigurava moj stan (Kvarner osiguranje) koji pokriva štetu u dvorištu koju ovlašteni stanar počini motornim vozilom, ako bi vi to odbili u parnični postupak koji bi pokrenuli bi upleo mog osiguravatelja koji bi se nagodio s vama, odnosno uz što manje nepotrebnih troškova isplatio štetu koju ste pretrpjeli u realnom iznosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čemu policija?

 

Kao što je Petpetica rekao, ovaj "događaj" nema veze sa prekršajem, već se radi o klasičnom obveznom-pravnom odnosu.

Čisto i po zakonu utvrđivanje počinitelja (naravno ako je moguće) ali bez njihova pokretanja bilo kakvog postupka.Nije nužno da je i vlasnik vozila počinitelj.Takve stvari rade svakodnevno (uz iznimke koje otpile građana).
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija