Jump to content

Nasljedstvo - dionice


peasans

Preporučene objave

Poštovani,

Preuzetim nasljedstvom sam od oca dobila dionice. Ono što nisam znala, jest i da je otac bio dužan po korporativnoj kartici koja je glasila na njegovo ime, Amexu, cca 100.000 kn.

Raspitala sam se, i znam da ne mogu odgovarati za veći iznos nego što sam nasljedila. No, ono što me sada zanima, pošto ništa više nisam nasljedila osim nešto malo iznosa na telkućim računima a koji su otišli na troškove sprovoda, kako će se sad računati koliko sam stvarno dužna? Koji iznos dionice? Vrijednost nasljeđenih dionica pada. Koji iznos se tada računa?

Unaprijed veliko hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

troškove sahrane uračunaj u dug oca (ako imaš račune).

dionice računaj po tržišnoj vrijednosti na dan prodaje.

 

bilo bi najbolje da vjerovnika uputite da u sudskom postupku traži naplatu duga.

dug nemojte priznati.- ako priznate dug dužni ste ga u cijelosti vratiti.

 

hvala na odgovoru bovu. odvjetnik kojega sam angažirala, je nešto pogledao u zapisnike sa suda i utvrdio je da moj otac isto tako nije priznavao dug tvrdeći da su se još neki ljudi služili tom karticom. tako da niti ja neću priznati dug, ali nažalost mislim da neću imati baš neke šanse....:( a račune od sahrane ću morati potražiti ili kontaktirati pogrebnika jer mislim da ih se većina zagubila. to je bilo prije 3,5 god. thnx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija