Jump to content

ovrha i doživotno uzdržavanje


brainformat

Preporučene objave

Poštovani kolege,

zanima me jedna stvar. Baš sam si razmišljao - kakav utjecaj ima zabilježba ugovora o doživotnom uzdržavanju na naknadno zabilježenu ovrhu na toj istoj nekretnini? Zna li tko malo više o tome?

Da li se ovrha može provesti, unatoč zabilježbi tog ugovora, i kakva je sudbina ugovora, ako može?

 

Čitao sam redom po netu, knjigama, člancima, praksi itd., ali nisam našao precizan odgovor...

 

Unaprjed hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Misljenja sam da je u konkretnom slucaju scenarij sasvim izvjestan,ovrha je provediva.

Naime,svrha zabiljezbe ovrhe na nekretnini i jeste da prema svakoj trecoj osobi koja bi naknadno stekla odredjena knjizna prava,ucini vidnom.Glede navedenog,a polazeci od toga da zemljisne knjige odrazavaju istinito pravno stanje nekretnine,davatelj izdrzavanja je preuzeo rizik provodjenja ovrhe,sto je duzan da trpi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se u potpunosti sa Matrixom. Bitan je vremenski moment u kojem konkretan pravni odnos proizvodi učinke. Naravno, pod pretpostavkom da se ovrha provede, ista će rezultirati i "revidiranjem" konkretnog ugovora o doživotnom uzdržavanju, a u kojem će smjeru to sve otići, zavisi od konkretnih okolnosti slučaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija