Jump to content

procjena totalne štete mazde 3


sdn

Preporučene objave

To je više pitanje za osiguravatelje.

 

Inače, neki uobičajeni gubitak vozila na cijeni kroz godinu dana je 20%, što bi značilo u vašem slučaju nekih 25%. Napominjem kako je ovo samo moje razmišljanje. Imaju oni svoje tablice koje rade po ne znam kakvom ključu, ali uglavnom nećete dobiti onoliko koliko vi smatrate da vam pripada, jer te tablice su, u većini slučajeva smiješne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je više pitanje za osiguravatelje.

 

Inače, neki uobičajeni gubitak vozila na cijeni kroz godinu dana je 20%, što bi značilo u vašem slučaju nekih 25%. Napominjem kako je ovo samo moje razmišljanje. Imaju oni svoje tablice koje rade po ne znam kakvom ključu, ali uglavnom nećete dobiti onoliko koliko vi smatrate da vam pripada, jer te tablice su, u većini slučajeva smiješne.

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

interesira me koja je vrijednost automobila mazde 3 stare 1.5 godinu nakon procjene totalne štete(nije moja krivnja u prometnoj nesreći) ako je vrijednost novog automobila 120 000 kuna.Auto je na leasing.Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru,lijep pozdrav.

 

Poštovana

 

Teško je na temelju datih podataka utvrditi vrijednost vozila.

U obzir se uzimaju pređeni kilometri, oprema na vozilu, vrijeme do isteka osiguranja i slično.

Također, ukoliko je proglašena totalna šteta, uzima se novonabavna vrijednost auta umanjena za vrijeme korištenja vozila, te se od te vrijednosti odbijaju spašeni dijelovi vozila (motor, karoserija, oprema, i slično) te vam se nudi nagodba + zadržavanje ostatka auta.

Vrlo je vjerojatno da sa nagodbom nećete biti zadovoljni jer trećina vrijednosti auta isplaćena u novcu te ostatak isplaćen u dijelovima automobila vlasnika ne zadovoljava.

 

U nadi da sam vam barem malo pomogao,

srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana

 

Teško je na temelju datih podataka utvrditi vrijednost vozila.

U obzir se uzimaju pređeni kilometri, oprema na vozilu, vrijeme do isteka osiguranja i slično.

Također, ukoliko je proglašena totalna šteta, uzima se novonabavna vrijednost auta umanjena za vrijeme korištenja vozila, te se od te vrijednosti odbijaju spašeni dijelovi vozila (motor, karoserija, oprema, i slično) te vam se nudi nagodba + zadržavanje ostatka auta.

Vrlo je vjerojatno da sa nagodbom nećete biti zadovoljni jer trećina vrijednosti auta isplaćena u novcu te ostatak isplaćen u dijelovima automobila vlasnika ne zadovoljava.

 

U nadi da sam vam barem malo pomogao,

srdačan pozdrav

Poštovani,

dobila sam procjenu od osiguranja i imali ste pravo to je sramota .Dakle za Mazdu 3 1,6i TE Sport,stara 1 god i7 mjeseci,slijedi procjena:

Starost vozila 28%

prijeđena km -2.2 %(16393 km)

ukupna rabljenost 28,2 %??

Novonabavna vrijednost 114.352,00 kn

Ukupna rabljenost 32.247,26 kn

Vrijednost vozila na dan procijene 82.104,74

Vrijednost ostatka vozila(spašenih dijelova) 20.526,19 kn

Stvarna šteta na vozilu 61.578,55 kn.

Što mi je po Vašem mišljenju najbolje učiniti?

Hvala unaprijed na odgovoru,lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

spašene djelove nisi dužan uzeti.

šte češ sa njima. gdje češ ih čuvati dok ih ne utopišapitanje je po kojoj cijeni.

traži isplatu totalne štete a spašene djelove neka zadrži osiguravatelj. neka ih on proda po toj procijenjenoj cijeni.

http://burza.com.hr/novac/osiguranje/2004/03/040311-totalna-stetakome-ostaju-spaseni-dijelovi-vozila/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

dobila sam procjenu od osiguranja i imali ste pravo to je sramota .Dakle za Mazdu 3 1,6i TE Sport,stara 1 god i7 mjeseci,slijedi procjena:

Starost vozila 28%

prijeđena km -2.2 %(16393 km)

ukupna rabljenost 28,2 %??

Novonabavna vrijednost 114.352,00 kn

Ukupna rabljenost 32.247,26 kn

Vrijednost vozila na dan procijene 82.104,74

Vrijednost ostatka vozila(spašenih dijelova) 20.526,19 kn

Stvarna šteta na vozilu 61.578,55 kn.

Što mi je po Vašem mišljenju najbolje učiniti?

Hvala unaprijed na odgovoru,lijep pozdrav.

 

Vrijednost vozila vam pada prvu godinu 20 %. Kod vas je situacija da je vozilo staro godinu i pol, dakle, vjerojatno je za starost vozila oduzeto 25 % ukupne vrijednosti. Ako je igra u par mjeseci, tako se dolazi do 28 %.

 

Na tih 28 %, trebalo bi oduzeti (dodati) još vrijeme do isteka registracije.

Dakle, ako je u trenutku sudara, vozilo imalo još pola godine do isteka registracije, vrijedi više. Na to slobodno prigovorite.

 

Te ne pristajte na ostatke vozila. Navedite da po zakonu niste dužni uzeti vozilo, te da je na njima da se riješe dijelova.

 

Iako, moram Vam reći da se vrijednosti od 82.104,74 nećete ni približno približiti.

 

Moj savjet je da napišete prigovor, kako niste zadovoljni s ponuđenim iznosom. Navedite i podatak o registraciji ukoliko bi igrao ulogu, te da kako vam ostaci vozila ne trebaju, te da su ih oni dužni prodat. Slobodno navedite da idući prigovor piše vaš pravnik.

 

 

Nakon toga, kada bi se približili sumi od 70 000 kn, mogli bi pristat na to, uzet ostatke vozila, te ih prodati. Ukoliko je motor dobar, a vidim da nema puno kiloetara, zasigurno se može dobro prodati.....

Ne znam dali pravila foruma to dozvoljavaju, no uistinu me zanima osiguranje s kojim se zabavljate, i to igra veliku ulogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija