Jump to content

Prigovor na prometnu kaznu


zivadin

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Policija me zaustavila u autu, napuhao sam 1,7. Puno, znam.

Dobio sam kaznu od 5000 kn, oduzimanje vozačke 12 mjeseci. Prespavao sam na triježnjenju.

 

Pišem prigovor na iznos i na 12 mjeseci bez vozačke. Veći mi je problem tih 12 mjeseci jer mi treba vozačka.

 

Zanima me nekoliko stvari:

1. Nakon što sam napuhao 1,7 i nakon što su mi policajci rekli da idem s njima na triježnjenje - poslali su me da prvo preparkiram auto, tako da sam tako pijan na nalog policajca vozio 100-200 metara (cesta, semafor) do parkinga na koji me poslao. Mogu li to koristiti kod prigovora?

2. Policajac mi je dao dreger da pušem u autu, nisam ni izašao iz auta svo vrijeme. Inače bi me uvijek pozvali iz auta van da pušem. Je li to svejedno, puhao u autu ili vani?

3. Svaka ideja i savjet su dobrodošli. To mi je prvi prekršaj takve vrste, trebam auto jer zivim s bakom o kojoj brinem i vozim ju doktorima, nezaposlen sam....

 

I još jedno pitanje, prigovor ide na policijsku upravu ili postaju?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor podnosite u roku od 8 dana Policijskoj postaji koja je izdala prekrsajni nalog.

Buduci da izjavljujete prigovor na visinu novcane kazne i zastitnu mjeru,nevidim u kakvu vezu dovodite cinjenice koje ste naveli u tockama 1 i 2,obzirom da neporicete prekrsaj.

Kako je sasvim izvjesno da ce predmet zavrsiti na sudu,moj vam je savjet da se neupustate u pobijanje prekrsaja,vec isti priznajte i pokazite iskreno kajanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Nakon što sam napuhao 1,7 i nakon što su mi policajci rekli da idem s njima na triježnjenje - poslali su me da prvo preparkiram auto, tako da sam tako pijan na nalog policajca vozio 100-200 metara (cesta, semafor) do parkinga na koji me poslao. Mogu li to koristiti kod prigovora?

2. Policajac mi je dao dreger da pušem u autu, nisam ni izašao iz auta svo vrijeme. Inače bi me uvijek pozvali iz auta van da pušem. Je li to svejedno, puhao u autu ili vani

1. riješeno čl.26 st.2 http://www.propisi.hr/print.php?id=8706

2. svejedno je jer je bitan čl.24 st.1

 

Njihova sitna pogreška pod 1 ne oslobađa ili umanjuje zvoj prekršaj ni malo a može suca puno iziritirat.Za isto ide žalba/prigovor MUP-u na postupanje djelatnika koja nema veze sa presudom/prekršajem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

je li mi netko moze reci kako se pravilno napise prigovor na prekrsajni nalog. radi se o prolasku kroz crveno, a imam i svjedoka(pjesaka-nismo u nikakvoj rodbinskoj vezi i sl.) koji je u biti vidio semafor i moj prolazak kroz njega i koji ce svjedociti u moju korist na sudu. znam kako ide forma za zalbu na presudu ali neznam jel ima kakva forma pisanja za ovaj prigovor? sivko, petpetica i drugi koji ste upuceni u ovo molim za pomoc.

Btw, nazalost ovo mi je drugi isti prekrsaj, prvu kaznu sam platio na nagovor mog oca i nisam se zalio, ali sada bi htio probati ici na sud i nekako dokazati da nisam prosao na crveno. ako imate i savjete oko ovoga i sto je bolje i sl. bio bih vam zahvalan da to podijelite samnom. hvala unaprijed svima

uređeno: od rraspov
krivo ime forumasa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve isto samo se treba pozvati na broj prekršajnog naloga koji počima sa "511-"

 

http://www.legalis.hr/forum/entry.php/11-Prigovor-na-prekr%C5%A1ajni-nalog

 

Najefikasnije pobijanje tvrdnje policije se postigne ako se dokaže da policijski službenik nije bio na mjestu odakle se vide sva prometna svjetla.

 

 

Hvala petpetica. je li mi moze pomoci i ovaj 'neutralni' svjedok? i da napisem u prigovoru da imam svjedoka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon sto predam prigovor na prekrsajni nalog idem na sud ili? i jos nesto, kad dodjem na sud,je li mogu traziti suceljavanje s policijom? i je li mogu traziti odvjetnika po sluzbenoj duznosti ili imam i ja pravo ispitati policajca kao sto bi to odvjetnik imao pravo? to me malo buni, a mislim da s mojim pitanjima bih mogao bez problema dokazati da nisam prosao kroz crveno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud poziva okrivljenika ako poriče činjenje prekršaja.

 

Od suda se može tražiti sučeljavanje sa svjedokom policajcem, ali sud to ne mora odobriti.

 

Odvjetnika trebate sami angažirati i platiti.

 

Možete sudu predložiti pitanje za policajca svjedoka i sud mu može a ne mora postaviti pitanje, vi kao okrivljenik ne možete ispitivati svjedoka tako kako ste naumili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija