Jump to content

kriminal, lopovluk, nepravda, trovanja i otkaz


anonimno

Preporučene objave

Na bolovanju sam. Imam zdravstvenih problema zato jer sam otkrio kriminal u mojoj firmi. Moj poslovođa godinama je fiktivno vodio svojega sina a i duge ljude da rade na poslovima u poduzeču a zapravo nikada nisu radili na tim radnim mejstima. Nisam mogao živjeti s tim saznanjem i obolio sam i več sam dva mjeseca na bolovanju. Između ostaloga taj poslovođa me je maltretirao i zadirao je u moje dostojanstvo. Prijavio sam poslovođu pismeno nadležnim osobama u firmi. Ništa se nije desilo a meni je jučer stigao kuči otkaz.

 

Mogu li dobiti otkaz dok sam na bolovanju.

 

Inače protiv poslodavca se tužim zato jer sam nakon profesionalne rehabilitacije raspoređen na radna mjesta za koja se nisam školovao. Skinuli su mi faktor (važan za plaču) i morao sam potpisati otkaz i onda ponovo novi ugovor na radno mjesto koje nemogu obavljati zbog svojih fizičkih ograničanja. Inače obolio sam od raka a poslodavca ču također tužiti i za trovanje jer prije nego što sam obolio godinama sam radio sa toksičnim kemikalijama a nisu mi rekli kako se trebam zaštiti i da se uopče trebam zaštiti. Inače nisam jedni koji je obolio od raka u istom razdoblju (vremenu). Još je oboljelo nekoliko ljudi koji su radili zajedno samnom.

 

Što mi je činiti. Za kriminal mojeg poslovođe, njegovog poslovođe i drugih bez kojih moj poslovođa ne bi mogao činiti to što je činio imam pisane tragove i dokumente kojim to mogu dokazati.

 

Molio bih komentare i mišljenja. Što bi vi učinili da ste na momjem mjestu.

 

Također moram spomenuti da od sindikata (podružnica PPDIV) nema ništa jer sindikat u mojoj firmi štiti poslodavca a ne radnika. Za ilustraciju sindikalista ima plaču ~10000 kn. Od toga 5000 dobije od firme.

 

Da li biste vi za tu lovu štitili radnika ili poslodavca a sindikalac ste.

 

Inače moja je firma dio Agrokora

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sigurna sam da vam poslodavac ne smije dati otkaz dok ste na bolovanju-tužite ga radi nezakonitog otkaza-radni spor.

za ovo drugo tužite za naknadu štete.

a za ne nošenje i onemogučavanje nošenja zaštitne opreme bi netko trebao kazneno odgovarat.

uzmite si dobrog odvjetnika

mišljenje i komentar-sramota, jad i bjeda. gdje je inspekcija rada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zamislite samo. Obrazloženje za izvanredni otkaz dok sam na bolovanju im je da sam odao poslovnu tajnu. A poslovna tajna je da postoji organizirani kriminal. Jedva čekam da to ispričam sucu.

Razumio bih da sam odao neki proizvodni proces, ili recepturu da sam nekome prodao ili objavio na internetu ili nekom konkurentu ili da sam surađivao sa drugom konkurentskom firmom.

Ali njima je poslovna tajna postojanje lopovluka. Večina ljudi pošteno radi i zarađuje ono što im pripada a jedna grupa u kojoj je i moj šef radi stvari koje nisu ni poštene ni zakonite. Ja to mogu a i hoču sigurno dokazati. Pa negdje sam u zakonu pročitao da je svaki građanin dužan prijaviti nepravilnosti i da je to čak i obaveza svakog građanina i poštenog čovjeka. Mojem generalnom direktoru, sindikalnom povjereniku, direktorici pravnih i opčih poslova i direktorici kadrovske službe opravdani razlog za otkaz je odavanje i ukazivanje na kriminal i lopovluk i potkradanje. Pa zar je to poslovna tajna. Smije li to biti poslovna tajna.

 

Ma ne samo da ću iči na sud. O meni čete još čuti i na televiziji i čitati čete u novinama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija