Jump to content

Povrat novca na sudsko rješenje


sergej1

Preporučene objave

Poštovani,molim vas za savjet.Naime,sin je u prošlosti imao dosta prometnih prekršaja,

novčano kažnjivih.Međutim u toku prošle godine su mu učestalo stizala rješenja za

kazne,pa je to postalo sumnjivo i angažirao je odvjetnika koji je uspio dokazati da su

mu mnoge kazne pisane nezakonito(nije ih počinio).U konačnici je dosuđena isplata

od 30-tak tisuća kuna u njegovu korist.Ono što me zanima je,kakva je procedura i rok

isplate od strane države,jer je odvjetnik rekao da je dobio e-mail,u kojem se navodi

kako je nalog za isplatu poslan početkom tjedna(od koga i kamo?),ali do danas, 27.02.

nije ništa sjelo na tekući račun.Što raditi,zvati koga ili čekati?Hvala i pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala G-man,ipak,htio sam znati,postoji li i za državu neki zakonski rok kao i za nas

obične smrtnike "plaćanje u roku od 8 dana",ili isplati kad joj se prohtje,pa makar

čekali unedogled.Osim toga,htio sam pitati da li sam u pravu ako mislim da to

isplaćuje ministarstvo pravosuđa na finu,a ona prosljedi na tekući račun.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
U pravu ste - ide se preko Ministarstva pravosuđa. Inače, sam rok vam je preciziran u presudi. Naravno da ne može ići unedogled.

 

Opet se javljam.Naime,na upit kad bi mogla biti isplata naloga koji je došao na FINA-u,šefica je rekla da će isplata biti u četvrtak 6.03.,međutim do današnjeg dana na tekući račun nije sjelo

ništa.Da li na FINA-i mogu manipulirati sa isplatom koliko žele,ili imaju zakonski rok?

Da li treba samo čekati,ili se može nekome žaliti na odugovlačenje isplate?

Ogorčen sam,jer kad treba institucijama(državi) platiti,rok je 7 dana,a u obrnutom slučaju

čeka se unedogled bez prava žalbe.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija