Jump to content

Prekid zastare


battlebutt

Preporučene objave

Poštovani,

 

Da li ispravak greške u poreznom rješenju, koji je uredno dostavljen stranci, prekida zastaru?

 

Isto tako, da li zastaru prekida i uvid stranke u spis?

 

Naime, zastara je počela teči 1.1.2009. i do današnjeg rješenja o ovrsi su se samo gore navedene radnje dogodile. A kako formulacija u čl. 95. OPZ-a kako se zastara prekida svakom službenom radnjom poreznog tijela usmjerenom na utvrđivanje i naplatu..., kao i st. 2. po semantičkom tumačenju ne pokriva moje slučajeve, pitam se da li netko zna kakva je praksa.

 

LP,

D.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

postovani,

imam pitanje,, savjet ili nesto,,ovako moj prijatelj je 2005 g. podigao nenamjenski kredit u iznosu od 30000 kn na 7 godina,, poceo ga uredno vracati ,ali 2006 g. je dobio otkaz i kredit se prestao vracati,,svaki posao poslje je vise manje bilo na crno ili sezona na moru,ali napokon je sad nasao posao ,, pa me zanima posto je proslo vise od 8 godina dali je nastupila zastara ili nesto , posto nije dobio nikakvu ovrhu,,nema nista na sebi ,nije imao primanja,, ustvari sta mu je ciniti ako nije nastupila zastara ?? hvala unaprijed !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bez euforije.

treba saznati šta je kreditor poduzeo u svezi naplate kredita po životnom osiguranju .

dali je dug naplatio iz police životnog osigzranja ?

ako je dug naplaćen iz police tada osiguravatelj ima rok od 5 godinea od plaćanja duga mogućnost da od osiguranika traži povrat uplaćenih sredstava.

ako dug nije plaćen ili poduzete radnje za naplatu duga (prema sudu) nastupilaje zastara potraživanja duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija