Jump to content

kupnja stana


anonimno

Preporučene objave

Uskoro ulazim u kupnju stana. Čuo sam da ukoliko ne posjedujem nikakvu nekretninu tj. ako je ovo prvi stan koji kupujem nisam dužan plaćati porez do određene kvadrature (cca.50m2) tj. ako bismo ja i moja cura kupovali to uz izjavu o izvanbračnoj zajednici da se neoporeziva kvadratura penja na nešto ispod 70m2.

Imam dva pitanja:

1) gdje i kako možemo napraviti tu izjavu da živimo u izvanbračnoj zajednici? Je li moguće kod javnog bilježnika ili kod odvjetnika i koliko se otprilike kreću cijene?

2) gdje i kako možemo napraviti predbračni ugovor kojime bi se reguliralo tko što naslijeđuje? Također kod javnog bilježnika, odvjetnika ili gdje?

 

unaprijed zahvalan!lomlup@yahoo.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdravljam

 

Kao prvo:

1) Izjavu da živite u izvanbračnoj zajednici možete napraviti u odvjetnika, ali onda ćete plaćati i odvjetnika i javnog bilježnika, jer svaka izjava da bi bila valjana mora biti ovjerena u javnog bilježnika, znaći pametnije Vam je da je napravite u bilježnika, a o cijenama ne mogu toćno odgovoriti, ali ovjera svakog dokumenta iznosi oko 45 kn

29 za predbračni ugovor bih Vam savjetovala da ga sačinite u odvjetnika, jer smatram da bolej poznaju materiju, ali isti ugovor onda morate ovjeriti u bilježnika

 

Puno pozdrava i svako dobro Vam želim

 

 

2)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija