Jump to content

Boravak i sredstva za uzdržavanje


Kathrin

Preporučene objave

Ja sam ulična sviračica/pjevačica iz Švicarske, i prije oko mjesec dana sam počela svirati u Splitu (već godinama dolazim u okviru dozvoljenih 90 dana u 6 mjeseci, ali dosad nikada nisam obavljala svoj posao ovdje). Prije toga sam se raspitala kod MUP-a i dobila odgovor da smijem svirati do 90 dana bez dozvole za boravak i rad ili prija. Ukoliko želim duže ostati, dužna sam prijaviti privremeni boravak u druge svrhe.

 

Sada sam tu nešto više od mjesec dana, čini mi se da upravo mogu živjeti od sviranja, i da se uglavnom ljudima jako sviđa kako pjevam (jasno ne svima, to je normalno, ali dobivala sam puno komplimenata), uklopila sam se s drugim sviračima i ljudima, i opet mi je postalo JOŠ JASNIJE da da, želim ovdje boraviti.

Kao da se moj san konačno ostvaruje....

 

Eto, sada problem: Jedan uvjet su sredstva za uzdržavanje. Ali kako kao mogu kao ulična sviračica imati dokaz o tome? Napisala sam sebi ishode po danu (to i za porez, ako sam ga dužna platiti), ali naravno da nemam nikakvih računa.

 

Neke ideje koje sam imala:

- Pismo od ljudi kod kojih trenutno stojim u apartmanu, da sam redovito platila sobu

- Pisma od ljudi koji jamču za mene, da sam iskrena, poštena, itd

- Tražiti prilika gdje mogu pjevati/svirati u nešto formalnijem okviru, kao u nekom kafiću, ili slično (imam već nekih

kontakata, ali još ništa sigurno)

 

Možda netko ima još neku ideju za mene.

Zahvaljujem svima...

 

Kathrin

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija