Jump to content

Hitno! Sporaz. otkaz, ugov. na određeno, počinjem raditi 01.04.2014.!


Kira_z&i

Preporučene objave

Molim pomoć...

Nakon, ukratko rečeno mobbinga i prisile na rad protivno pravilima struke (čemu sam se usprotivila) uspijela sam naći novi posao. Kod trenutnog poslodavca imam ugovor na određeno (do 30.04.2014.), btw, rekao mi je na sastanku sa mnom uz prisustvo dodatna 2 člana tvrtke, da isti mogu raskinuti sporazumno ili kako god želim....

10.03.2014. sam podnijela (urudžbirano) molbu za sporazumnim raskidom ugovora o radu & korištenje preostalog go iz 2013. godine te go za 2014. godinu (sukladno br. mjeseci), a na temelju kojega sam e-mail-om dobila povratnu informaciju od strane ovlaštenika tvrtke da otkaznog roka nemam te da imam pravo na 12 dana go te u kojem periodu želi da mi se piše go, što sam u povratnom e-mail-u prema ovlašteniku i poslala (od 14.03.-31.03.2014.). U novoj firmo trebam početi sa radom od 01.04.2014. (potpisala sam ugovor) no međutim trenutni poslodavac odugovlači sa rješenjem o sporazumnim otkazom. Što mi je činiti? Kome se mogu obratti? Danas sam kontaktirala ovlaštenu osobu ali nemam nikakvih povratnih inforamcija. Molim Vas odgovor što prije. Može i na e-mail.

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć...

Nakon, ukratko rečeno mobbinga i prisile na rad protivno pravilima struke (čemu sam se usprotivila) uspijela sam naći novi posao. Kod trenutnog poslodavca imam ugovor na određeno (do 30.04.2014.), btw, rekao mi je na sastanku sa mnom uz prisustvo dodatna 2 člana tvrtke, da isti mogu raskinuti sporazumno ili kako god želim....

10.03.2014. sam podnijela (urudžbirano) molbu za sporazumnim raskidom ugovora o radu & korištenje preostalog go iz 2013. godine te go za 2014. godinu (sukladno br. mjeseci), a na temelju kojega sam e-mail-om dobila povratnu informaciju od strane ovlaštenika tvrtke da otkaznog roka nemam te da imam pravo na 12 dana go te u kojem periodu želi da mi se piše go, što sam u povratnom e-mail-u prema ovlašteniku i poslala (od 14.03.-31.03.2014.). U novoj firmo trebam početi sa radom od 01.04.2014. (potpisala sam ugovor) no međutim trenutni poslodavac odugovlači sa rješenjem o sporazumnim otkazom. Što mi je činiti? Kome se mogu obratti? Danas sam kontaktirala ovlaštenu osobu ali nemam nikakvih povratnih inforamcija. Molim Vas odgovor što prije. Može i na e-mail.

 

Molim Vas pomoć ... Stvarno ne znam što da radim..... Prave me blesavom već dva tjedna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć...

...na temelju kojega sam e-mail-om dobila povratnu informaciju od strane ovlaštenika tvrtke da otkaznog roka nemam

 

Imate ugovor o radu na određeno vrijeme. Provjerite u ugovoru postoji li odredba o otkaznom roku. Ugovor o radu na određeno vrijeme može se redovito otkazati samo ako je takva mogućnost otkazivanja predviđena ugovorom.

 

Ovlaštenik Vam je javio da otkaznog roka nema, što me zbunjuje. Jer ako mogućnost otkazivanja nije predviđena ugovorom, onda to nije pravi odgovor, pretpostavljam da bi u Vam u takvom slučaju napisao da ne možete otkazati ugovor.

 

Napišite poslodavcu dopis i pošaljite ga hitno i u dopisu zamolite da se Vaš zahtjev riješi, p pošaljite kopiju molbe za sporazumni raskid ugovora o radu. Možda ih to ubrza.

 

Pitanje je što činiti ako ne riješe do kraja ožujka.

 

Ako date otkaz s 31.3.2014. poslodavac Vas može tužiti za naknadu štete zbog neizvršenja preuzetih obveza. No jedno je sigurno: ako ne dođete raditi, poslodavac će Vama dati otkaz, čim shvate da nećete više dolaziti na posao.

 

Međutim, tada još preostaju problemi s odjavama i prijavama na obvezna osiguranja. Novi poslodavac Vas ne može prijaviti dok Vas stari poslodavac ne odjavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate ugovor o radu na određeno vrijeme. Provjerite u ugovoru postoji li odredba o otkaznom roku. Ugovor o radu na određeno vrijeme može se redovito otkazati samo ako je takva mogućnost otkazivanja predviđena ugovorom.

 

Ovlaštenik Vam je javio da otkaznog roka nema, što me zbunjuje. Jer ako mogućnost otkazivanja nije predviđena ugovorom, onda to nije pravi odgovor, pretpostavljam da bi u Vam u takvom slučaju napisao da ne možete otkazati ugovor.

 

Napišite poslodavcu dopis i pošaljite ga hitno i u dopisu zamolite da se Vaš zahtjev riješi, p pošaljite kopiju molbe za sporazumni raskid ugovora o radu. Možda ih to ubrza.

 

Pitanje je što činiti ako ne riješe do kraja ožujka.

 

Ako date otkaz s 31.3.2014. poslodavac Vas može tužiti za naknadu štete zbog neizvršenja preuzetih obveza. No jedno je sigurno: ako ne dođete raditi, poslodavac će Vama dati otkaz, čim shvate da nećete više dolaziti na posao.

 

Međutim, tada još preostaju problemi s odjavama i prijavama na obvezna osiguranja. Novi poslodavac Vas ne može prijaviti dok Vas stari poslodavac ne odjavi.

 

 

U ugovoru mi je navedeno da se: "određuje otkazni rok u trajanju od 30 dana, osim u slučaju drugačijeg obostranog dogovora". S obzirom da mi je ovlaštenik tvrtke u e-mailu poslao da otkaznog roka nema te da u kojem periodu želim koristiti GO kako bi se mogao datum staviti u sporazumni shvatila sam da je prema navedenom to rješena stvar.

U međuvremenu sam proslijedila molbu poslodavcu u dva navrata da molim da mi pošalju rješenja kako za GO tako i za za sporazumni raskid (sporazumni na uvid) te da mi proslijede povratnu informaciju kada mogu doći preuzeti rješenje za GO odnosno potpisati rješenje za sporazumni, no kako nisam dobila nikakvu povratnu informaciju kontaktirala sam direktora na mobitel kako bih dobila bar ikakvu povratnu informaciju, no međutim od njega dobivam informaciju kako navedeno razmatraju, te da će se očitovati do kraja mjeseca, pod kojim uvijetima da, te pod kojim uvijetima ne, odnosno da ću dobiti odgovor. Napominjem da trenutno na mom radnom mjestu rade tri osobe....

 

Molim mišljenje. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Usmenim izjavama ne mogu se mijenjati ugovoreni uvjeti. Ako je poslodavac suglasan da ne morate odraditi otkazni rok, mora Vam to dati u pisanom obliku.

To što na nekim poslovima rade tri osobe nije argument koji tražite. Poslodavac nije bez razloga zaposlio neki broj osoba za obavljanje određenih poslova. Pravo je poslodavca da posao organizira kako god želi i da zapošljava onoliko osoba koliko želi.

 

Isto tako, dobra je volja poslodavca pristati na sporazumni raskid ugovora o radu.

 

Mislim da možete jedino čekati dok ne saznate što je poslodavac odlučio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija