Jump to content

Kako najjednstavnije upisati pravo služnosti prolaza i provoza ?


Ljubica1

Preporučene objave

Pregledavam teme o pravu prolaza i provoza, ne nalazim situaciju kao moja pa postavljam ovdje pitanje:

Imamo stvarnu situaciju da se koristimo prolazom i provozom kroz parcelu drugog vlasnika, bliski rod i sve 5 , ali kako to upisati kao teret u tu česticu koja se koristi a bez nekog velikog troška.? Da li nekom izjavom vlasnika ili kako? Netko mi govori ugovorom o služnosti , ali da ne bude onda da se plaća naknada ili slično.

Dakle , svi smo suglasni, samo kako provesti?? Hvala unaprijed na čitanju i brzom odgovoru!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najjednostavnije geodet + ugovor.

 

Ako ste suglasni i nema spora među vama najbrže i najjeftinije ćete to riješiti ugovorom o osnivanju prava stvarne služnosti kolnog prolaza uz koji ćete priložiti Kopiju zemljišnoknjižnog plana radi osnivanja prava stvarne služnosti prolaza koju izrađuje ovlašteni geodet.

 

Ugovor potpisuje s jedne strane vlasnik poslužne nekretnine s druge vlasnik povlasne nekretnine (potpisi stranaka na ugovru moraju biti ovjeren kod javnog bilježnika). Navesti da ugovorne strane osnivaju pravo služnosti kolnog prolaza preko kčbr. X kao poslužne nekrentnine (navesti broj točan opis i površinu čestice i broj zk. uloška i k.o.) u širini od x metara trasom ucrtanom u priloženoj kopiji zemljišnoknjižnog plana za korist kčbr. Y (navesti broj točan opis i površinu čestice i broj zk. uloška i k.o.) kao povlasne nekretnine. I navesti da vlasnik poslužne nekretnine izričito i bez ikakvog daljnjeg pitanja, odobrenja ili uvjeta dopušta uknjižbu prava stvarne služnosti kolnog prolaza u zemljišne knjige (tabularna izjava).

 

To predate na zemljišnoknjižni odjel mjesno nadležnog općinskog suda gdje se nekretnine nalaze.

 

P.S.

Naknade nema, osim ako je slobodnom voljom obiju ugovornih strana ugovorite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, vidm biti će tu puno troška, trebali smo to napraviti puno ranije, prije eu zakona a ovako punimo tuđe kese, dajemo novac ni za što, umjesto da imam bolji ručak i više voća, cvjetaju usluge bez ikakve dodatne vrijednosti..

Hoću reći frizer me ošiša i frizira i ja mu platim, a ovdje ne dobivam ništa a moram platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija