Jump to content

Plaćanje neplaćenog benzina


Punta Corrente

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Sitacija je slijedeća: dolazim prije par dana na benzinsku postaju i natočim goriva za 400kn,osim goriva kupila sam i vodu i neke grickalice, zaposlenik zapričan sa drugim zaposlenikom,nezainteresirano uzima karticu,naplaćuje mi iznos sa kartice i ja nakon toga odlazim,nakon pola sata vožnje dolazim do ulaza u tunela Učka gdje mi djelatnik na rampi govori da siđem sa autoceste jer nisam platila račun za gorivo?????Stajem sa strane,pogledam u izdani račun i vidim da mi je naplaćena voda i grickalice ali ne i gorivo!Nakon 20-ak minuta dolazi policijski auto,izlaze 2 prometna policajca i legitimiraju me govoreći kako je djelatnik ZABORAVIO naplatiti gorivo i da me pita da li bih se htjela vratiti 30km nazad kako bih ga platila što ja odbijam.Nakon toga taj isti nemarni djelatnik me zove na mobitel da me pita da li bih mu htjela uplatiti taj iznos na njegov osobni tekući račun što sam također odbila i rekla da bih jedino pristala da mu platim ako mi pošalje račun. Zanima me sljedeće: ima li on pravo uopće to tražiti od mene jer je greška očito njegova,postoje i snimke na kojima se vidi da točim,ulazim na benzinsku i dajem karticu da mi se to naplati,imam izdani račun na kojemu nije naplaćeno gorivo i ne želim da me se više uznemirava zbog tuđeg nemara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a natpisi nad kasama tipa izbrojte vračeni kusur naknadne reklamacije ne uvažavamo ?

zar to nebi vrijedilo i u ovom slučaju ?

 

da su sa kartice skinuli veči iznos sumnjam da bi ga vratili.

 

trgovac mora dokazati da je dotični točio gorivo a ne samo obavio kupovinu proizvoda koji su naplaćeni.

ako postoji snimka za točenje goriva stranka može tvrditi da je gorivo platila novcem a za robu plaćenu karticom nije imala dovoljno novca.

 

plaćanje nenaplaćenog benzina je dobra volja i pošteno ponašanje kupca.

 

neće trgovac platiti benzin. imaju oni zalihe. bit će im manji bakšiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da su sa kartice skinuli veči iznos sumnjam da bi ga vratili.

 

Dobrovoljno - teško.

 

trgovac mora dokazati da je dotični točio gorivo a ne samo obavio kupovinu proizvoda koji su naplaćeni.

ako postoji snimka za točenje goriva stranka može tvrditi da je gorivo platila novcem a za robu plaćenu karticom nije imala dovoljno novca.

 

Postoje snimke.

 

plaćanje nenaplaćenog benzina je dobra volja i pošteno ponašanje kupca.

 

neće trgovac platiti benzin. imaju oni zalihe. bit će im manji bakšiš.

 

Točno.

 

A tko bi platio izgubljeno vrijeme i dodatnih 60 km :zbunj:

 

Ne mora se vraćati i platiti na kasi. Ali ponavljam - najvjerojatnije će zaposlenik dobiti manju plaću i naučiti lekciju za ubuduće. Ne vjerujem da će se poduzimati kakve radnje prema Punti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na odgovorima i na podršci,odlučila sam poslati upit i račun ministarstvu financija iako sam s time možda još više naštetila benzinskoj postaji jer vjerojatno za takvo njihovo ponašanje i traženje naknadnog plaćanja dolazi do neregularnog oporezivanja tj. neplaćanja poreza na uslugu i kršenje zakona o fiskalizaciji za koje su predviđene visoke kazne. I dalje smatram da je pogreška prodavača i da je on dužan prihvatiti svoju odgovornost i grešku kao što bi bilo tko prihvatio svoju grešku ili propust. Posebno me povrjedilo što je koristio policiju da me zaustavi na duže vrijeme samo kako bi izbjegao svoju odgovornost,tražio preko policije da se vraćam na svoj trošak,tražio uplatu iznosa na privatni račun,što me policija legitimirala bez razloga, u protivnom, da je na bilo koji drugi uljudniji način ukazao na to što se dogodilo račun bi bio podmiren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Evo saga se i dalje nastavlja, danas su zvali opet po ne znam koji put da bi mi rekli kako će me tužiti za krađu??da su skupili policijski zapisnik i svu potrebnu dokumentaciju,ja sam rekla dobro,da nema ni riječi o krađi jer se na snimkama vidi da sam bila voljna platiti,a i policija nije postupala kao da se radi o krađi, te mislilm da je i vrijednost predmeta spora premala da bi sud uopće tu išao u postupak. Koje je vaše mišljenje oko toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bogamu, šta za zakomplicirate.

 

Punta, natočila si gorivo, postoje snimke.

 

Niko ne tvrdi da nije greška prodavača, ali ajmo prestat bit fiškali i budimo na tren ljudi.

 

Nisi ti ta koja bi trebala kažnjavati nekog za grešku, uzela si benzin i plati.

 

Nećeš se vraćati natrag sto km ili što ja znam, ali nazvati benzinsku i pitati jel mogu poslati račun pa da platiš.

 

Otkad je postalo normalno uzeti tuđu stvar ne plativši je, jer šta nas briga- prodavač je pogriješio?

 

Ne znam za vas, ali kad meni teta u dućanu krivo vrati kusur - ja se vratim i vratim joj novce, ne kontam da me baš briga jer je to njena greška.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo saga se i dalje nastavlja, danas su zvali opet po ne znam koji put da bi mi rekli kako će me tužiti za krađu??da su skupili policijski zapisnik i svu potrebnu dokumentaciju,ja sam rekla dobro,da nema ni riječi o krađi jer se na snimkama vidi da sam bila voljna platiti,a i policija nije postupala kao da se radi o krađi, te mislilm da je i vrijednost predmeta spora premala da bi sud uopće tu išao u postupak. Koje je vaše mišljenje oko toga?
Ako te još jednom zovu reci neka te slobodno tuže.Postoji (ako postoji) snimka točenja ali mora postojat i snimka plaćanja.

U policijskom zapisniku može pisat samo da su te kontrolirali i rekli ti što su rekli i ništa više.Normalno da policija nije mogla postupat drugačije jer nisi nakon točenja sjela u auto i otišla nego si išla na blagajnu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija