Jump to content

Izvansudska nagodba za kartični dug


cedar

Preporučene objave

Prošli tjedan vratila sam Diners i Erste Revolving mastercard karticu. Po Dinersu sam imala kašnjenje, oni su nudili interventni kredit vezan uz kartice, no zbog nemogućnosti da otplaćujem i revolving za i kredit za Diners, i želje da prestanem trošiti na kartice odlučila sam se za izvansudsku nagodbu koju sam zatražila. Oni su je odobrili, sa iznosom od 1.300 otplate mastera mjesečno i 1000 za Diners. prvo su tražili puno veći iznos, no ja sam rekla da mogu pregovarati do trećine mojih primanja koje će zakonski povući ukoliko dođe do ovrhe, a ovako im nudim 300 kn više od trećine, i pristali su. međutim, kažu da obzirom da je dug po revolvingu 35. 400 a po Dinersu 24.640 moram potpisati bjanko zadužnicu na 100.000 kn. Pitala sam za izračun kamata, no rekli su da kamate nisu izražene u izvansudskoj nagodbi i da su one 12 % a ja mogu tražiti obračun periodički. Kažu da je njihova praksa potpisivati bjanko zadužnice na 50.000, 100.000 , 150 000 itd. Koliko sam ja informirana bjanko zadužnica se može potpisati na iznos duga plus zakonska zatezna kamata, točno, ne mora biti okrugla cifra. Ovo mi liči na lihvu i strah me potpisati bjanko zadužnicu za toliko veći iznos od ukupnog duga s kamatama. Molim savjet-na koji članak zakona se mogu pozvati pri sklapanju izvansudske nagodbe i kako da postupim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija