Jump to content

Rješenje o obustavi ovrhe


sinky00

Preporučene objave

Poštovanje:ovako,od pokojnog oca naslijedio sam blokirani račun u banci.račun je blokiran iz razloga što je bio jamac za kredit gospođi koja kredit nije vračala.Na računu stoji pozamašna svota novca jer mu se je uzimala jedna trečina plaće,ali taj novac je ostao na računu.

E sada:stiglo je rješenje od 05.veljače 2014.godine da se ovrha u ovom predmetu obustavlja uz obrazloženje:Dana 12.ožujka 2013.god.ovrhovoditelju je dostavljen dopis,te je upozoren da ukoliko u roku od 60 dana ne dostavi tražene podatke,da će postupak biti obustavljen.Kako se ovrhovoditelj nije očitovao na dopis,a niti je stavio kakve prijedloge,to je temeljem čl.67.st.2.Ovršnog zakonariješeno kao u izreci rješenja.

Sada problem:znaći prošlo je skoro dva mjeseca od rješenja a na fini i u banci nisu dobili nikakvo rješenje i račun je još uvijek blokiran.Znam da je protiv riješenja bila dozvoljena žalba u roku od 8 dana i koliko znam,ovrhovoditelj se nije žalio.

Molim vas pomozite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dug po jamstvu za kredit je osobni dug koji nasljednici nisu dužni vračati.

ali ako je pravomoćnom ovršnom ispravom utvrđen dug ostavitelja taj dug nesljeđuju nasljednici.

po isplati duga od dužnik po kreditu mogu tražiti povrat sredstava.

 

sudu treba dostaviti smrtovnicu. svi postupci po ovrsi, na ime pokojnika, bi trebali biti obustavljeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija