Jump to content

pravnici u privredi i pravosudni


zloinaopako

Preporučene objave

Eto, pošto sam pod topicom "Položio" kolege Mate, sasvim slučajno pokrenula pitanje pravnika u privredi i problematike kojima se isti susreću odlučivši se na spremanje pravosudnog, te naišla na priličan odaziv i kolega i kolegica, zainteresiranih za otvaranje posebnog topica za nas, eto, svečano ga otvaram. :clap:

Dakle, ljudi moji, eto sad možemo: kukati jedni drugima o nerazumijevanju radnih kolega drugih struka, za njih velike enigme zvane "pravosudni", groznom deficitu vremena za spremanje istog, načinima kako ipak iskamčiti i sklepati par mjeseci u komadu, pružati jedni drugima moralnu podršku kad nam ..... sjediti mjesecima svaki dan poslije posla za knjigom i uhvati očaj radi grozne spoznaje da radi tolikog proteka vremena pojma nemamo o onome što smo prošli prije par mj., i.... svemu što nam padne na pamet :-D

Naravno, računam na podršku i pomoć svih onih koji su pravosudni položili, spremaju, polažu, ili namjeravaju, gdje god bili i što god radili. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedan pravnik u privredi :xwave:,

uz volontiranje na sudu ću malo brže sklepat uvjete za pravosudni, ali ne gine mi učenje uz posao, a ne vjerujem ni da će mi ispit financirati budući da je položeni prav. poželjan, ali ne i uvjet za posao. Pogotovo što nas ima dvoje, a stariji kolega ima pravosudni. On je iz pravosuđa došao u privredu, ja iz uprave, a prijašnji kolega je nakon dugogodišnjeg rada u privredi prešao u odvjetništvo..izgleda sve moguće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nina_d je napisao:

On je iz pravosuđa došao u privredu, ja iz uprave, a prijašnji kolega je nakon dugogodišnjeg rada u privredi prešao u odvjetništvo..izgleda sve moguće...

 

Eto odgovora kolegi koji je postavio pitanje da li je iz privrede moguće u odvjetništvo ili pravosuđe. Ma iz tvog posta proizlazi da je moguće apsolutno sve, pa eto kolegi koji je postavio pitanje (doduše pod drugim topic-om) po njega zadovoljavajućeg odgovora.

 

A tebi nina, ipak će biti lakše polagati pravosudni nakon položenog državnog. Eh, ja nisam te sreće

:roll:

Drž' se

:wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam, jesam, i priznajem mijenjala bih se s tobom radi ove uprave, ustava i organizacije...ipak je lakše.

Ovak još i to moram držat u glavi.

A čudni su ti moji putevi :roll: ..počela sa KPP, KZ, Građ. proces, pa ostalo, a za obvezno čekala novog Vedriš-Klarića koji na žalost izlazi tek u 9 mj. Pa tak da sad kombiniram staru knjigu sa novim ZOO :-x (ostatak knjige sam prošla).

 

Ma najviše me muči kak sklepat koji mjesec da ja nakon što prođem obvezno (ovim tempom za 100 g. :sad: ), odsjedim doma i tu hrpetinu svega i svačega što sam mjesecima pohranjivala u memoriju brzinom puža (a ne ide brže uz posao) ponovim (čitaj: ponovo naučim :-( ) Kak će me pustit, jedina sam im, pa kuknjava i lelek kad me nema .. Kao što već rekoh, :priest: :priest: oni o svojim stručnim ispitima i kak taj pravosudni...ma tak neki ispitić. Pa da ih upucaš :clint: .

Al ne dam se ja :-D . Pravosudni nit mi je uvjet, nit me itko tjera, ali jednostavno hoću to riješiti radi sebe same. I to me drži. A vjerojatno i mala sklonost mazohizmu

:lol3:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, topic je za pravnike u privredi.

Da, topic je i za one pravnike u privredi koji spremaju pravosudni.

Da, topic je i za kukave babe koje pričaju kako im je teško.

Da, topic je otvoren svima, za sve vrste pitanja, razmjenu iskustava, podršku...

Zato se čitava stvar i zove FORUM.

Ne, ne vidim ništa loše u tome što kukave babe razmjenjuju pitanja i iskustva u vezi spremanja pravosudnog.

I ne, uistinu ne vidim razloga zašto i Vi, ukoliko imate kakvo pitanje, sugestiju, isto ne podijelite sa nama.

:thankyou: na budućem sudjelovanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zloinaopako je napisao:

Da, topic je za pravnike u privredi.

Da, topic je i za one pravnike u privredi koji spremaju pravosudni.

Da, topic je i za kukave babe koje pričaju kako im je teško.

Da, topic je otvoren svima, za sve vrste pitanja, razmjenu iskustava, podršku...

Zato se čitava stvar i zove FORUM.

Ne, ne vidim ništa loše u tome što kukave babe razmjenjuju pitanja i iskustva u vezi spremanja pravosudnog.

I ne, uistinu ne vidim razloga zašto i Vi, ukoliko imate kakvo pitanje, sugestiju, isto ne podijelite sa nama.

:thankyou: na budućem sudjelovanju.

 

 

:clap: :clap:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Marijachi,

vidjela sam iz tvog posta pod "učenje uz rad" da si i ti jedna od nesretnika koji rade u privredi i spremaju pravosudni (odgovorila si na moj post).

Pošto smo u istoj kaši, ajde malo se javi da ovdje popričamo o tome...ipak postoje razlike između nas i vježbenika.

Btw. svaka čast na stranici za download (a spasila si i mene od konstantnog slanja skripti :-D )

Pozdrav :wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto još jedan!

Daklem, dragi kolega, ma ne očajavaj unaprijed. Kreni polako propitkivat kako stvari stoje u firmi-vidi po Kolektivnom, po Pravilniku o radu...ipak mora biti predviđeno nešto slobodnih dana za spremanje raznih stručnih ispita ili kak god da su ih nazvali. Onda na to nakalemiš koje bolovanje. Pa godišnji. Kad to sve zbrojiš...na kraju nešto i dobiješ :roll:

 

A što se nerazumijevanja tiče...zavisi kakava je firma, a i ljudi koji istu čine.

Ako nije "pravnička" (a nije) e onda nastaju problemi, jer ne možeš očekivati da će npr. ing. znati što je to pravosudni i koliko je to jedna ružna, velika i gadna stvar :-x

Veliš, još godinu pa pravosudni. Hm, tak sam i ja razmišljala, ali sad mi je žao što nisam počela učiti i prije nego što su se napunile te 4 godine, jer je ovakav način učenja stvarno gadan.

Savjet koji nećeš poslušati :-D - počni sa učenjem bez obzira na to što ti fali još godina.

Pozdrav i sretno

:wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam iz "državnog mastodonta". Prema pravilniku o radu imam pravo na tjedan dana :lol2: - nevjerovatno!

U tom istom pravilniku piše kako je obrazovanje radna obveza radnika! Što bi značilo da mogu učiti na poslu, ali to vrijeme nije nešto što će mi netko dati, nego opet se sama moram organizirat da sve stignem, jer su mi kolege takve da nema šanse da uskoče pomoći....

Mrzim kad stvari nemaju kriterija; jer su se druge strane pojedincima plaćali postdiplomski koje nikad nisu završili, a nisu ni vratili novce...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto, ja nisam iz "državnog mastodonta" već iz privatne tvrtke, međutim situacija je ista, prema Pravilniku imam pravo na plaćeni dopust od sedam dana i to ako se radi o stručnom usavršavanju na koje sam upućena od strane polodavca ili uz njegovu suglasnost. Uvjet za moje zapošljavanje na ovom radnom mjestu nije ni bio pravosudni, pa mi sada nije ni obveza, moja volja, mogu kad hoću (odnosno kada stignem).

Imam, još jednu opciju, neplaćeni od 30 dana..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja pogledah u svojoj firmi u kolektivnom ugovoru i odobrava mi se do 60 radnih dana za stručno usavršavanje i ispit. Nisam mogao vjerovati kako su dobri. Ali to je iznimno, u većini slučajeva iznosi 30 radnih dana, što isto tako nije loše.

Nego gdje crpite literaturu? Trebam pomoć da počnem sakupljati sve. Ima li ovdje na portalu ili preko maila?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-o blago tebi!

30 radnih dana je sasvim pristojna cifra u nutar koje se svašta da napravit, a 60 super.

Što se literature tiče

- ovdje imaš link (baš se tako zove topic- www.pravosudni..nešto gdje se kolegica potrudila staviti sve skripte, zakone...). Ne želim biti zloguki prorok-ali dobro provjeri skripte prije nego se odlučiš po kojoj ćeš. Ja sam ih na mail dobivala hrpu, ali samo par njih su mi baš to to.

- pitanja za pravosudni su također ovdje u posebnom topicu koji se čini mi se baš tak i zove.

Prema "mom" P o radu- 15 radnih dana :-D .

E pa neće ići! Prvo ćemo malo razgovarat s direktorom (koji btw. nije pravnik), pa ćemo se upustit u kombinatoriku godišnjeg, dana prema Pravilniku i bolovanja.

Na poslu sam nešto i mogla učit sad prek ljeta, ali sad se s tim mogu oprostit :-(

A niš...kak je tak je.

Položilo je hrpu ljudi prije nas (pa i pravnika u privredi, makar se na pravosudnom pojavljuju u tragovima :-D ), pa budemo i mi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se literature tiče- ovdje imaš link (baš se tako zove topic- www.pravosudni..nešto gdje se kolegica potrudila staviti sve skripte, zakone...). Ne želim biti zloguki prorok-ali dobro provjeri skripte prije nego se odlučiš po kojoj ćeš. Ja sam ih na mail dobivala hrpu, ali samo par njih su mi baš to to.

krivi ti je link, evo : Pravosudni ispit

 

Kod nas po Kolektivnom:

Obrazovanje za potrebe Društva je radna obveza radnika, pa mu za to vrijeme pripadaju sva prava kao da je radio.

 

Što znači da imam osnovu za traženje slobodnih dana ... ali 'ko zna kako će to završiti... budući da ovdje ljudi imaju sluha samo za vlastite potrebe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo još jednog ''privrednika''! :smilerockon:

izuzetno mi je drago da se u gomili odvjetničkih vježbenika i njihovih postova i kukanja o stažiranju našlo mjesta i za nas u privredi. ja sam u privatnoj firmi i prema pravilniku imam 15 dana. ali... kako nismo usklađeni s kolektivnim koji propisuje 30dana već sam najvila šefovima promjenu pravilnika i okrenula sve u moju korist. .. i mom veselju nema kraja! :lol: :čekić:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok krasnooka!

 

krasnooka je napisao:

kako nismo usklađeni s kolektivnim koji propisuje 30dana već sam najvila šefovima promjenu pravilnika i okrenula sve u moju korist

 

ma samo me zanima, napreduješ li? hoće bit što od promjene?

držim ti fige, pokaži ti njima :čekić:

kak stojiš s učenjem?

 

:wavey: i sretno

 

sad sam skužila da se nisam logirala...zloinaopako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo i mene,

 

pravnik iz privrede, dvije godine rada u privredi na pravnim poslovima i 13 mjeseci stažiranja na sudu, i nakon svega toga položen pravosudni u 11. mjesecu prošle godine.

 

Mislim da mi još uvjek nije jasno da sam ga položio.

Učenje za tako nešto je neponovljivo iskustvo i nitkom ne bi želio da to prolazi dva puta u životu!

 

Pozdrav svim "privrednicima"!

 

Jeste li čuli za ovu inicijativu glede komora pravnika u privredi??

 

Sorry ako je bila ta tema, nisa,m duže bio na legalisu!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok kikenzi!

 

Prvo, svaka čast :klanjam:

 

E sad kreću pitanja, unaprijed isprika ako previše udavim, ali znaš i sam kak je:

- kak si učio, cca koliko vremena i je li kod tebe bio prisutan fenomen "učim i radim, a kak to sve duuugo treje, što naučim-zaboravim", i kako si riješio dane prije samog izlaska - koliko,

- ima li i trun istine u onoj fami koja kruži, a ista glasi da su drugačija mjerila prema privrednjacima (ja iskreno sumnjam),

-kak je bilo s presudama (ajde tebi možda lakše, jer si stažirao na sudu) ali meni se to čini gadnom stvari obzirom da "mi" iskustva po tom pitanju baš i nemamo. Ok, svi kažu - ma nije bed-uvod, izreka, obrazloženje, nešto tak okvirno, ali da je baš tak, pa maltene bi svatko s ulice mogao doć i napisat presudu,

eto, ova su mi sad pala na pamet, ali nemoj se iznenadit ako te naknadno zaskočim s još kojim :-D

 

Što se tiče inicijative, čula sam za to, bilo je govora na savjetovanjima pravnika u privredi u Opatiji, ali moram ti priznati, trenutno me stvarno okupira isključivo pravosudni.

E da, nešto se govorkalo o promjeni uvjeta za polaganje pravosudnog za privrednjake, znaš li išto o tome (akcent je na govorkalo, a to govorkalo odnosilo se na dodatan uvjet- neko vrijeme stažiranja na sudu). Pa to je apsolutno suludo :-?

 

Sorry na dugom postu, ali jednostavno želim čuti iskustva iz prve "privrednjačke" ruke :-)

 

Pozdrav :wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Bok!

 

S presudom nemaš problema, ja sam u torbi imao jedno stotinjak presuda razvrstane po predmetu spora odnosno vrsti kaznenog djela i zakone. Ali na kraju ti ni to ne treba, gledaš po spisu (kazneno) i pišeš obrazloženje, moraš znat što sve napisati u obrazloženju i onda po spisu. Za građansku presudu isto tako, nekakva naknada štete, smetanje posjeda ili slično, zapravo mi nisu ni trebale te presude. Važno je da ih imaš i da ih pročitaš i to svaku bar dva puta.

 

za učenje, uzeo sam godišnji, 15ak dana prije ispita, a cijelo vrijeme prije godišnjeg sam doma učio do 3 sata u jutro, tako da sam zbog posla ispit spremao jedno 3 mjeseca.

Najvažnije, nikakve skripte, zaboravi to!

Striktno po zakonima, naprimjer Ustav i organizaciju pravosudja, upravno i radno, građansko i trgovačko (to možda mao čitati u knjizi s faksa), jedino kazneno knjizi s faksa i obvezatno komentar KZa od Ane Garačić.

Pitanja su ti vrlo važna da znaš što se zapravo pita, to ti dosta pomaže.

 

Nikakvu protekciju odnosno diskriminaciju nisam imao glede toga što sam iz privrede. Pita te samo gdje si zaposlen.

A ispitivači su tako senilni odnosno u nekom svom filmu tako da su sada postavili ispred osoba koje odgovaraju pločice s imenom i prezimenom kandidata, jer ti ta ekipa niti prezime ne mogu zapamtiti.

 

Što se tiće uvjeta, najavljene su izmjene zakona odnosno donošenje posebnog zakona o pravosudnom ispitu, kojim bi se to podrobnije uredilo.

Sad je samo pitanje kad ti stječeš uvjet za pravosudni, jer će valjda i taj zakon imati neki vocati legis, u kojem bi mogla eventualno prijaviti ispit po starim uvjetima.

 

eto, toliko, ako ti još nešto treba javi!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na iscrpnim odgovorima.

 

Moram priznati, muči me taj "novi" zakon, a kako sam po prirodi pesimist, ne očekujem ništa dobro.

 

Što se tiče uvjeta, njih sam stekla, odgulivši 4 godine (stažiranje na sudu nije bila opcija).

 

A što će sa zakon donjeti....preostaje samo ona - živi bili pa vidjeli.

 

:wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Dobro ljudi pa ima li pravnika u privredi koji spremaju pravosudni ili su svi privrednjaci digli ruke od toga?

 

A trebalo bi nas biti, kako vidim po kandidatima za ispitne rokove.

 

Dajte se javite, i vi koji ste to već prošli, a posebno oni koji su u fazi spremanja-početnoj, srednjoj, završnoj..nekoj. Pa da malo razmjenimo iskustva i podjelimo muku :-x

 

Pozdrav lani01, javi se

zloinaopako

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Volontirala sam na sudu godinu dana. Poslodavcu sam podnijela molbu, on je potom donio rješenje kojim mi se isto odobrava, te sam upućena na praksu na općinski sud. Prije nego što sam započela s praksom, predsjednik suda donio je rješenje kojim mi se dopušta obavljanje takve prakse u određenom vremenskom periodu (godina dana), a nakon proteka te godine dana, predsjednik suda donio je potvrdu iz koje je vidljivo da sam godinu dana volontirala. To ti je to! Ovisi prije svega o volji poslodavca, a sudovi su, u pravilu, fleksibilni tj. ondje ovisi isključivo o volji predsjednika suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema mom iskustvu na sudu zaista budu dosta fleksibilni, uzevši u obzir da, u pravilu, tu ima već i vježbenika i volontera (koji samo volonitiraju, ne rade uz to) oni se baš i nemaju vremena baviti svima. Najčešće se volontiranje svodi na to da, koliko tražiš, toliko i dobiješ, ovisi koliko ćeš moći ići na sud. Meni bi se ponekad dogodilo da pođem tri puta u tjednu, a onda mjesec dana ništa, sve je ovisilo o poslu. Kada sam tražila povrdu o volontiranju nitko me nije ništa pitao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav zloinaopako, čula sam za te nadolazeće promjene, navodno bi se trebao donijeti zakon o pravosudnom ispitu koji bi obuhvatio svu tu materiju, njime bi pravnici u upravi i privredi mogli biti stavljeni u lošiji položaj nego što su sada, na način da se ne bi priznavale samo godine staža na pravnim poslovima, već bi trebalo i neko vrijeme provesti na sudu. Neznam kada misliš na prav. ali vjerujem da se ne trebaš puno zabrinjavati, jer sve te promjene kod nas idu dosta sporo.

Što se odnosa tiče, kolega koji je nedavno polagao rekao mi je da pitaju gdje si zaposlen, te da su jednoj kolegici malko progledali kroz prste na kaznenom nakon što je rekla da radi na mirovinskom. Kako ide učenje, pozdrav :coffe:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok nina_d!

 

nina_d je napisao:

pozdrav zloinaopako, Kako ide učenje, pozdrav

 

Jooj, pitaj što god hoćeš, samo ne to :-(

Znaš da to kod mene nekim čudnim putevima gospodnjim ide, ali dosta mi je više teglenja knjiga, skripti, komentara zakona s posla i na posao. Hoću se više te muke riješit, prošla, pala, samo da već jednom izađem!!!

Ali na sreću poklopile su mi se neke stvari na poslu, pa sam doma, štrebam i mislim izać na rok u 2.mj.

A što se samog učenja tiče-klasika, u glavi miješana salata :roll: pa ti zapravo i ne mogu reć kak ide...

Ajde, utješilo me malo ovo iskustvo "progledavanja kroz prste". Da me netko ne bi krivo shvatio, ne očekujem nikakav spešl tretman, ali neke praktične stvari pravnik u privredi baš i ne može znati, a isto tako i vježbenici neke stvari koje mi radimo.

Jooj, suzdržat ću se krajnjim silama da ne počnem o tome kak me strah, kak je bed i kak je sve to u .. i što mi je to uopće trebalo. Eto vidiš da jesam :-D

Nadam se da je kod tebe sve pod kontrolom.

A kak tvoje učenje?

Nina, pozdrav,

zloinaopako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam nešto malo bila počela učiti krajem ljeta, ali posao i dr stvari ..bla bla su se zakomplicirale, tako da je to bilo stavljeno ad acta. Ponovno sam krenula sada s Nove i udri po Vedriš - Klariću, da sam sretna kako mi ide ...nisam, ali eto krenula sam, dugo će ovo trajati, vidim ja ..

Od slobodnih nema ništa, ali s time sam se pomirila, pa ću pomalo.

Tebi želim svu sreću i svakako savjetujem da ideš na ispit jer znaš kako se kaže, koliko god se dugo spremala, nikad nećeš imati osjećaj da si sto posto srpemna i da sve znaš. Zato idi i vjerovatno će sve bit ok.

Pozdrav :wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav lana 01!

I trebaš imati takav stav-red, rad i disciplina :-D

I ok je da si se na to odlučila!

A što se šetnje i sporta tiče, to je definitivno neophodan sastojak muke oko pravosudnog. Na žalost, ja sam malo prekasno to shvatila i od zatvorenog prostora i štrebetanja pukla ko kokica :bonk:, potrpala knjige i malo na more - spas u zadnji čas. Možda si taj moj post negdje već i pročitala...

Ne daj se i uči, uči, uči..

pozdrav

zloinaopako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

I mene je počeo mučiti taj novi zakon, tako su promijenili i zakon o polaganju državnog stručnog ispita, sada mogu polagati samo oni koji su zaposoleni u tijelima državne upave.

 

Nadam se da nas privrednike u privredi neće zakinujti, tj. da ćemo moći nakon 4 godine ipask polagati ispit, bez guljenja stažža još na sudu ili odvj. kanc. ili javn. bilj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..nema problema, samo što trenutno ni ja sama nisam u najboljem kontaktu sama sa sobom :roll:

ma znaš, nekako mi se čini da je tak svejedno s čim počneš, ionak na kraju sve moraš znat

obično savjetuju početi s onim s čim imaš najmanje doticaja, meni je to bilo kazneno, pa sam s tim i počela, iako bi bilo isto i da sam počela s nečim pedesetim

svakako probaj naći nekoga tko isto sprema ispit, lakše je, malo ćete gurat jedno drugo kad zapne i sve što uz to ide

ja sam bila sama, svog "partnera" sam našla ovdje, ali na žalost nije iz zg, pa niš od zajedničkog učenja, ali nema veze, dobro je imati ga ;-)

eto, za početak bih ti rekla da je tak svejedno s čim počneš, jednostavno sama odluči

a jednog lijepog dana kad ovo bude iza mene (a iskreno se nadam da će i taj doć :-? ) poslat ću ti p.m. ili mail sa detaljnim opisom, onak od a-ž

u međuvremenu se vidimo ovdje

samo uči i drž se

pozdrav,

zloinaopako

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav supatnicima!

 

Prikupila sam svu literaturu i upravo sam u fazi planiranja vremena za učenje, u dogovoru s poslodavcem koji je upućen u "čari" pravosudnog ispita. Interesira me koliko ste vi procijenili da će vam vremena trebati? Ispit planiram negdje ujesen, a mislim da bih ukupno mogla skuckati najviše nekakvih mjesec-mjesec i po bez rada. Što kažete? To je nekakvih šest mjeseci. Može li se to, uz osmosatni radni dan, obitelj, kućanske poslove, itd... i kako? :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Splićanki!

 

uh, stvarno je nezahvalno prognozirati koliko vremena će ti trebati i koliko je to izvedivo u 6.mj. ili 3. mj....

nekima je izvedivo u 2,5 mj., a nekima u godinu ..:-?

ne znam što da ti kažem, osim da ćeš sama kad kreneš sa učenjem, skužiti kojom brzinom napreduješ uz sve ove "otegotne" okolnosti

niš- kreni, vidi kak ide, pa ćeš se onda znati i orjentirati

ajde, ajde, ma da se nategnut i malo više od mjesec (nešto slobodnih dana po kolektivnom ili pravilniku+ GO+bolovanje+dobar poslodavac) ;-)

pozdrav iz zg,

zloinaopako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija