Jump to content

brzina - čl. 53a st. 4


Mado66

Preporučene objave

Dobar dan,

 

Dobio sam obavijest o počinjenom prometnom prekršaju po čl. 53a st. 4, tj.

"(4) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine."

 

Vozio sam službeni auto u smjeru ZG-Petrinja, prekršaj je (navodno) bio u Lekeniku, nitko me nije zaustavio, niti sam uočio policiju. Kako sam sam vozio dvoje malodobne djece na natjecanje, posebno sam pazio na brzinu, te vozio max 10-15 km/h brže od znak(ov)a.

 

U pismu je i uplatnica na 1.000 kn, te piše da ako platim u roku od 3 dana, nema postupka, nema upisa u evidenciju; slike ili drugih dokaza nema. Kako prekršajni postupak (još) nije pokrenut, nema pravnih lijekova.

 

Datum "prekršaja" je 7.12.2013 (zima).

 

Kaj sad?

 

Prolazi li zahtjev za:

- potvrdom o osposobljenosti policajca za rukovanje mjernim uređajem

- potvrdom o ispravnosti mjernog uređaja

- potvrdom o temperaturnom opsegu rada mjernog uređaja (vani je bilo oko 0 C)?

 

Hvala,

 

Zoran

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče eventualne žalbe, uvijek bolje prolazi priznanje, kajanje i olakotne okolnosti, a onda se najvjerojatnije kazna smanjuje na 1/3 prvobitne. Treba staviti na papir sve opcije i izračunati konačne iznose, a uzeti u obzir i da se kod plaćanja kazne u roku od 3 dana ona ne računa, tj. i dalje se vozač službeno vodi kao nekažnjavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija