Jump to content

mladi vozac alkohol 0.83 (0.73)


stif0602

Preporučene objave

pozdrav, jucer me zaustavila policija napuhao sam 0.83 (0.73) dobio sam obavezni prekršajni nalog 1000kn i 6 mjeseci, uplatnice i sve sta ide uz to, sad idem u postaju po dozvolu posto je tamo 12 sati, pa me zanima kako da izbjegnem kaznu, novcano bih i mogao platiti, ali nebi smio ostat bez dozvole posto pocinjem radit sredinom 5og mjeseca, napravit cu prigovor i sve to ali, posto nemam dokaza da pocinjem radit, znaci nezaposlen sam, financijska situacija je takva kakva je, mlad sam vozac i nikad kažnjavan, molio bih kakav koristan savjet u vezi zalbe, prigovora,

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je zapisnik o alkotestiranju dobro sačinjen nema nikakva smisla poricati krivnju.

 

Ako se krivnja ne poriče treba pisati prigovor u kojem se ne poriče pogreška nego se prigovara na visinu kazne, u njemu treba izraziti kajanje nakon čega će sud provjeriti vašu prekršajnu evidenciju nakon čega može i ne mora izreći zaštitnu mjeru zabrane upravljanja.

 

Šablonski prigovori koje se mogu naći na internetu ne pomažu već odmažu, a prigovor napisan svojim riječima može biti od velike koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me posto su mi napisali kaznu od 1000kn dali je moguce da po prekrsajnom zakonu cl. 239. s.4. "Kada je za prekršaj propisana novčana kazna iznad 2.000,00 do 5.000,00 kuna, može se počinitelju izreći i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom odnosno korištenje strane dozvole za upravljanje motornim vozilom na području Republike Hrvatske."

znaci da mi nemoze bit izrecena kazna zastitne mjere zabrane upravljanja vozilom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a kakva je situacija s clankom 244. st.2: "Ako je prigovor podnesen zbog izrečene sankcije iz članka 239. stavka 4. ovog Zakona, sud će izvan rasprave ili žurnog postupka: presudom odbiti prigovor i potvrditi prekršajni nalog, ako nađe da prigovor nije osnovan ili presudom preinačiti prekršajni nalog u pogledu odluke o sankciji iz članka 239. stavka 4. ovog Zakona, ako nađe da je prigovor dijelom ili u cijelosti osnovan"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno samo to moraš napisat u prigovoru.

 

ovako nesto bi to izgledalo:

 

Na Obavezni prekršajni nalog; serijski broj: 000515442194, ulažem PRIGOVOR.

Dana 13.4.2013. zaustavljen sam od strane Policijskih službenika grada Pazina, izvršio sam testiranje na alkohol te mi je određena koncentracija alkohola od 0,83 g/kg, tolerancijom od 0,10 iznosi 0.73 g/kg čime sam počinio prekršaj iz članka 199. Stavku 2. Zakona o sigurnosti prometa na cestama koji i priznajem, te se kajem zbog počinjenog prekršaja. Kažnjen sam po članku 199. Stavku 7. istoga Zakona te mi je izrečena novčana kazna od 1.000,00 kn ( jednutisuću kuna ) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci.

Stoga se pozivam na članak 239. Stavku 4. Prekršajnog Zakona, gdje tvrdi: „Obaveznim prekršajnim nalogom osim novčane kazne može se izreći i oduzimanje predmeta prekršaja, imovinske koristi, paušalna svota troška izdavanja prekršajnog naloga do 200,00 kuna i stvarni troškovi nastali utvrđivanjem prekršaja upotrebom tehničkih sredstava ili provođenjem potrebnih analiza i vještačenja. Kada je za prekršaj propisana novčana kazna iznad 2.000,00 do 5.000,00 kuna, može se počinitelju izreći i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom odnosno korištenje strane dozvole za upravljanje motornim vozilom na području Republike Hrvatske.“

Stoga Vas molim da mi ukinete zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom sukladno članku 239. Stavku 4. Prekršajnog Zakona.

 

Hvala na razumjevanju,

S poštovanjem . . .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bespotrebno si kompliciraš. Pogledaj još jednom kolika je propisana kazna za taj prekršaj (u članku i stavku koji si naveo).

 

Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 do 3.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač i instruktor vožnje ako u krvi ima alkohola iznad 0,50 do 1,00 g/kg, odnosno odgovarajući iznos miligrama u litri izdahnutog zraka.

?? mislis na ovaj? zar se ne gleda kaznu koju mi je policajac napisao u OPN?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ljudi...

Imam pitanje.... Decka je zaustavila policija i napuhao je 0.93, uglavnom... na Obaveznom prekrsajnom nalogu policajac mu nije napisao kolika je zastizna mjera zabrane upravljanja vozilom...nit mu je bilo sta spominjao osim da po vozacku moze doci u pp za 12 sati...medjutim nakon 5 dana stize mu rjesenje u kojem pise da je doslo do greske te da se vozacka oduzima na 6 mjeseci... Jel moguce da oni to sami promjene i nikome nista ili je to dobar temelj za prigovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

… zar se ne gleda kaznu koju mi je policajac napisao u OPN?

 

 

Gleda se ona koja je propisana, kako i piše u onom gore članku koji si citirao. Uglavnom, na tu osnovu se ne možeš žaliti.

 

 

... Jel moguce da oni to sami promjene i nikome nista ili je to dobar temelj za prigovor?

 

Da, policija može ispraviti nalog u ovakvim situacijama i ovo nije nikakav temelj za prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stoga Vas molim da mi ukinete zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom sukladno članku 239. Stavku 4. Prekršajnog Zakona.

Javit ćeš kako je prošlo (na ovom ili drugom forumu mjera nije dana po istom prigovoru,ali...)

 

medjutim nakon 5 dana stize mu rjesenje u kojem pise da je doslo do greske te da se vozacka oduzima na 6 mjeseci... Jel moguce da oni to sami promjene i nikome nista ili je to dobar temelj za prigovor?
Mogu izmjenit a u rješenju treba pisat po kojem članku su izmjenili (a možda i ne piše).
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ako nekog zanima ja sam prije 4-5 mjeseci zaustavljen sa 0.76 il tak nest 6 mjeseci bez vozacke trebao ostati. Napisao prigovor na Obavezni prekrsajni nalog i danas dobio odgovor bez da sam isao na sud. Nema zabrane a novcana kazna umanjena za 70 posto. Zbog tog što je u mom slučaju propisana kazna od 1000 do 3000 a ne 2000 do 5000 sa svim važećim člancima... Znači sto posto prolazi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ako nekog zanima ja sam prije 4-5 mjeseci zaustavljen sa 0.76 il tak nest 6 mjeseci bez vozacke trebao ostati. Napisao prigovor na Obavezni prekrsajni nalog i danas dobio odgovor bez da sam isao na sud. Nema zabrane a novcana kazna umanjena za 70 posto. Zbog tog što je u mom slučaju propisana kazna od 1000 do 3000 a ne 2000 do 5000 sa svim važećim člancima... Znači sto posto prolazi...

 

ej..neznas kako si me obradovao..danas sam bas predao prigovor :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija