Jump to content

Gradnja bez usklađenja zk i katastra?

kolimoli

Preporučene objave

Da li mi netko može pomoći:

Vlasnik sam legalne kuće na zemljištu (stara potleušica) čija površina nije usklađena u zemljišnim knjigama i katastru. Zk površina cca 300 m2, katastar cca 250 m2. Trenutačna informacija je da će postupak usklađenja trajati ....

Na tom zemljištu mi bi gradili objekt iste namjene, na istoj poziciji sa istom tlocrtnom površinom. Do sada smo dobivali informacije da bez usklađenja gradnja nije moguća.

Ono što nas sada zanima da li smo možda bili krivo informirani i da li možda ipak postoji rupa u zakonu koja nam daje mogućnost gradnje?

Zanimaju nas sve opcije (rekonstrukcija, zamjenski objekt, mobilni objekt), bilo što je moguće bez usklađenja!!

Ako nitko nije upoznat sa tom tematikom informacija kome da se obratimo bi također bila korisna.

Unaprijed hvala

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: donkeylaa
      Pozdrav ekipa, sto uciniti ako u etaznom elaboratu na ZEMLJISNIKU (provedeno) na jednoj cestici XX stoji ucrtano zajednicko stubiste s pravom koristenja svih suvlasnika svih etaza na toj cestici, dok u KATASTRU to isto stubiste uopce ne pripada toj cestici XX nego YY sto u konacnici znaci da vlasnici etaza XX cestice nemaju pravo koristenja stubista ako to vlasnici etaza na YY cestici odrede? Stubiste je u naravi zajednicko i iz njega se vec 50 godina pristupa i XX i YY cesticama medjutim jedna od etaza na YY cestici je sada predmet ovrhe stoga me zanima da li ovrhovoditelj moze dati nekakvu obvezujucu pisanu izjavu da daje trajno pravo koristenja tog stubista svima i jel ta pisana izjava obvezuje buduceg vlasnika na isto ili tu izjavu moze dati sadasnji vlasnik (uskoro ovrsen) ....?
      Koji je najjednostavniji/najbrzi a koji najsigurniji nacin da se ova situacija rjesi s obzirom da bi parcelizacija bila mission impossible radi trenutne situacije... 
      Tenks!

• objavio: star-ri
      Imam nekoliko čestica na Krku, koje su upisane na nonu mojeg oca. (ona je umrla). Ja bih htjela prebaciti to na svog oca. Što sve je potrebno napraviti i na koji način, te koji mi papiri trebaju?
    • objavio: damodar108
      Pozdrav,
      Susjed oko pola metra od granice nadograđuje nešto, zapravo za sada samo šupa sa skalama za gore (potkrovlje), površine oko 2m/kv, nadalje planira podignuti razinu najvišeg stana oko 1,5 do 2 m od granice. Ja pretpostavljam da za sve to treba neka dozvola i saglasnost prvog susjeda, no čudno mi je da je on to već počeo raditi bez ikakve susjedove saglasnosti, a stoga vjerojatno i bez dozvole. Smije li se to raditi. Stvar je da nitko neće imati ništa protiv te dogradnje, dakle dotični susjed će to dozvoliti, no mislim da je ipak trebalo zamoliti susjeda za dozvolu i td., a ne bez ikakvog pitanja početi graditi. Da li to ipak znači da se smije... što bi mi bilo čudno. Naime radi se samo o povišenju najvišeg kata tj. potkrovlja za 1,5 m ili tako nešto plus šupa i skale. Sve se nalazi vrlo blizu centra samog grada.
      Hvala
    • objavio: Dominoes1
      Pozdrav,
      Vlasnik sam jednog od pet stanova u zgradi u Zagrebu. Svih pet suvlasnika ispravno je upisano u zemljišne knjige (etažirani posebni dijelovi), međutim, u katastru tj. u posjedovnom listu ne stoje imena suvlasnika već i dalje stoje ime i prezime investitora, tj. osobe koja je sagradila zgradu i prodala nam stanove. Svi ostali podaci o katastarskim česticama su točni (površina zgrade, dvorišta, itd.).
      Kako riješiti ovu situaciju i upisati suvlasnike u posjedovni list i izbrisati ime i prezime investitora?
      Pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru
  • Napravi novi...