Jump to content

Posao u inizemstvu i MO i ZO


svjakov

Preporučene objave

Poštovani,

 

Nadam se da sam na pravom mjestu postavio temu.

 

Moj sin završio je Tehnički fakultet i ubrzo našao posao u inozemstvu.

 

Ukratko, od početka godine ima ugovor sa jednom firmom iz Švicarske.

 

Karakter posla je slijedeći:

 

Trenutno je na treningu u Italiji a nakon toga može biti raspoređen na posao u bilo kojoj državi svijeta.

Također posao se može odvijati offshore ili onshore, ovisno o odluci kompanije.

 

Kako bilo, krenuli smo u sređivanje njegovog statusa vezano za mirovinsko i zdrastveno osiguranje.

 

Nakon završetka studija prijavio se je na zavod za zapošljavanje kao nezaposleni radi zdrastvenog osiguranja.

 

Kompanija s kojom ima ugovor plaća mu Wordwide zdrastveno.

 

Na šalterima mirovinskog i zdrastvenog osiguranja u Rijeci pojma nemaju kako bi tretirali njegov slučaj.

 

Slične brige ima i njegov kolega koji također ne može naći rješenje.

 

Pitali su ga dali ima matrikulu, valjda zato jer su tu doma i žele ga riješiti kao pomorca.

 

Činjenica je da mu je kompanija nabavila matrikulu valjda zato da bi se eventualno mogao ukrcati na brod da bi radio svoj posao.

 

Također je činjenica da je moguće da on nikad ne vidi broda ako bude raspoređen onshore.

 

Ako i dođe na brod on neće upravljati njime ili sa strojem. To su radni brodovi koji ne prevoze niti teret niti putnike. Neka takva plovila uopće nisu niti brodovi.

 

Na HZZO-u su mu rekli da na njihovim internet stranicama pronađe obrazac kojega treba ispuniti i poslati nekamo. Upozorili su ga da pazi koji obrazac će popuniti da ne napravi grešku.

 

Ukratko došao je da ga netko uputi što mora napraviti a odgovor je bio da pazi što radi.

 

Svaka čast.

 

Lijepo molim svakoga tko ima imalo saznanja o izloženom problemu da nam pomogne savjetom.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav kolege i kolegice,

 

Imam neku ponudu od odvjetničkog ureda editirao moderator iz Bosne i Hercegovine.

 

Dobila bih na koristenje pansion od 36,5 metara četvornih i plaću od 3.900,00 kuna mjesečno. (sama plaćam režije struju vodu,...)

 

Period rada bi bio 2 godine, radno vrijeme od 09:00h do 18:00h stim da se može raditi po potrebi i više, te da nekad radim i vikendom ali od doma.

 

Uslovi su bili dvojno državljanstvo R. Hrvatske i BiH (radi upošljavanja jer u tom slučaju nisam „stranac“), a odvjetnički ured ima dobru saradnju sa nekim Hrvatskim odvjetničkim uredima, i valjda klijente kompanije iz Hrvatske registrirane u Bosni i Hercegovine.

Trenutno sam u Bosni na odmoru kod rodbine, roditelji su mi iz BiH, ali sam sveučilište završila u Zagrebu.

 

Sada me živo zanima, kako da reglišem da se te dvije godine rada u inostranstvu računaju u Hrvatskoj kao uslov za polaganje pravosudnog ispita ? Jer bi se potom vratila u Zagreb ?

 

Hvala vam na bilo kakkvom odgovoru koji mi moze biti od koristi.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija