Jump to content

cudo od susjeda


izludjena

Preporučene objave

Moj susjed ima 80 godina i njegovo maltretiranje traje vise od godine dana. Odlucila sam ovdje postaviti pitanje jer nitko vise ne zna kako da mi pomogne. Naime cesto zove policiju i izmislja razloge zadnji su mu da mu moj suprug salje mrave sa necim slatkim. Ometa moj posjed, prilaz mojoj kuci, kida mi sadnice, ostecuje mi imovinu, moj automobil i fasadu nase kuce gadja kamenjem. Mojeg supruga sprica dok pere automobil, trese mu lisce za vrat, izaziva ga poput malog djeteta zeleci da ga ganja nakon sto nam dodje ispred kuce i unisti imovinu. Prijavio je prijetnje mojem suprugu iako je on jedini koji njemu prijeti ZA STO IMAMO I SNIMKU. Vec je prijavljivan i zbog laznih prijava protiv mojeg muza jer smo imali svjedoke, a da i ne spominjem da ako se prijavljuje prijetnje mora se istinski biti u strahu od te osobe a on ima prijave da mi iza toga dolazi vrijedja i unistava moju imovinu.Ispred kuce imamo natpisvideonadzor i pokvarenu kameru. Vrijedja nas da smo narkomani, udbasi, cetnici. Njegove najcesce psovke su jebo ti cetnik mater, bolje da ti mater kamen posrala nego sto je tebe rodila. Zovem policiju i prijavljujem u zadnje vrijeme sve, pogotovo dolaske i ostecenja, dobiva prekrsajne prijave i prijave za vrijedjanje sluzbenika. Smatraju da mu je potrebno lijecenje pa sam i pisala socijalnoj sluzbi i doktorici opce medicine. Kome da se vise obratim? Sto se moze uciniti da bi sacuvala svoju imovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji ga nacin policija sve moze sankcionirati? Zasto mi tvrde da snimke nisu dokaz kad je istaknut natpis videonadzor

Na sud ga dajte tužbom kako je gore napisano a onda na sudu iznosite dokaze kao što su snimke.

Da li će te dokaze sud uzeti u obzir kao valjane ili ne valjane to ćete znati tek na sudu.

 

Policija vam se time ne bakće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na sud ga dajte tužbom kako je gore napisano a onda na sudu iznosite dokaze kao što su snimke.

Da li će te dokaze sud uzeti u obzir kao valjane ili ne valjane to ćete znati tek na sudu.

 

Policija vam se time ne bakće.

 

Problem je sto se nitko s nicim ne bakce dok covjek radi sto ga je volja...a ocito je da je psihicki nestabilan kad ih smetaju mravi...imam jos jedno pitanje...da li se snimaju razgovori upuceni policijskoj stanici buduci da u njima prijeti i iznosi nevjerovatne stvari

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Snimka tabletom...zar je uopce bitno cime se snima kad imamo svjedoke sto covjek radi.

Da bi se snimka , fotografija ili razgovor uzeo kao valjani dokaz na sudu , odnosno da bi ga sud uzeo u obzir kao valjan dokaz za isto treba biti izdan sudski nalog za snimanje. Bez sudskog naloga to sud može uzeti samo kao indicije ali ne i kao dokaz.

 

Tužite susjeda privatnom tužbom.

Nađite si odvjetnika i savjetujte s odvjetnikom oko istoga.

 

Policija snima razgovore ako se nazove broj 192, da li se to može ili ne može uzeti kao dokaz na sudu to je već pitanje, zavisi od suda.

 

To policija snima više radi svojih internih mogućih pokretanja stegovnih postupaka protiv svojih policijskih službenika ili ne pokretanje, odnosno oslobađanje policijskih službenika od disciplinske odgovornosti a vezano za pozivanje građana na isti broj telefona i traženja postupanja policije. Znači samo radi unutarnje kontrole rada svojih službenika u slučaju da se netko od građana koji je tražio postupanje policije sutra požali na rad i postupak policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji ga nacin policija sve moze sankcionirati?
Prekršajni nalog ili optužni prijedlog za javni red i mir ili kaznena prijava zbog prijetnje ako su ispunjeni uvjeti iz čl.139 st.2 http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon i to na vaš prijedlog.

 

Ako covjek ima preko 10 prekrsajnih prijava za remecenje javnog reda i mira, prijavu za lazno prijavljivanje, ostecuje imovinu, vrijedja sluzbenike, zasto ga se ne smjesti gdje mu je mjesto?
Može imat i 100 jer ne ide to samo tako.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ah, znaci covjek kad mi spominje cijelu obitelj koje nemam ne moze kazneno odgovarat, ako nema svjedoka vjerovatno nece platit stetu na automobilu i fasadi, doktori i socijalna sluzba ne mogu mu nista jer se ne zeli lijecit...pa ajde ja neka tako zivim sa kupusom, mrkvom, kruhom i svim sto mi je pobacao ispred kuce, ukljucujuci razmazana govna koja nosi po noci i neka me uznemirava kadgod mu padne napamet u 32.tjednu trudnoce...oprostite ali danas su me svi kohe sam kontaktirala toliko ubili u pojam da bih najradije sve to sto radi kulturno izignorirala i pustila sve da izgleda tako bez ciscenja koje obavljam 3 puta dnevno i nemam snage...pa kad vide u kakvim uvjetima mi sutra bude dijete zivjelo mozda mi netko posalje socijalnu sluzbu ili...deratizaciju???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi se snimka , fotografija ili razgovor uzeo kao valjani dokaz na sudu , odnosno da bi ga sud uzeo u obzir kao valjan dokaz za isto treba biti izdan sudski nalog za snimanje. Bez sudskog naloga to sud može uzeti samo kao indicije ali ne i kao dokaz.

 

Nisam pravnik, i na forum sam došao radi svojih problema sa susjedima pa sam kliknuo i na ovo, ali ne sudi li se trenutno Vukovarskom gradonačelniku na osnovu tajnih(!) snimki razgovora za koje niti je bio izdan nalog suda niti je dotični bio upozoren da ga se snima? Gospođa koja je pokrenula temu ima ispred kuće vidljiv natpis "video nadzor". Čemu onda služe ti nadzori i snimke ako su pred sudom ništavni? Ubije susjed susjeda, sve je snimljeno ali sud snimku ne priznaje? Ili ako je u pitanju ubojstvo može, ali ako te netko maltretira i razbija auto u vlastitom dvorištu, onda ne može?

 

Nemojte me krivo shvatiti, ne želim ispasti "agresivan" sa ovim pitanjima ali mi nije jasno to oko naloga i što sud priznaje a što ne(?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud priznaje snimke ovisno od slučaja do slučaja.

 

Očekivano... znači ako je u pitanju "high profile" slučaj, sa velikom medijskom pompom, konkretno korumpirani političari, onda može i tajno snimanje sa predumišljajem da ga se ucjenjuje/razotkri (da se razumijemo ne branim političara!). Ako se radi o "malom" čovjeku kojeg netko "samo" maltretira i razbija imovinu, a koji snima sa istaknutom obavijesti, onda je sve upitno sa tendencijom ka ne može. Samo u Hrvatskoj!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ali ne sudi li se trenutno Vukovarskom gradonačelniku na osnovu tajnih(!) snimki razgovora za koje niti je bio izdan nalog suda niti je dotični bio upozoren da ga se snima?

 

To je skroz drugačiji slučaj - naime, radi se o tzv. uskočkom predmetu, gdje vrijede "malo" drukčija pravila, dok je u iznesenom predmetu ovdje upitno radi li se uopće o kaznenom djelu.

 

Nema dvojbe da je u ovom predmetu riječ o teškom "pacijentu", i apsolutno nenormalnom pojedincu, za čije rješenje, nažalost nema čarobnog štapića. Zasada. Odnosno ima - tužakanje, koje će nažalost potrajati godinama, a upitan je ishod, jer na svaku tužbu garant će uslijediti protu-tužba, a onda ni sud neće "htjeti" dati prioritet takvom predmetu, što će posljedično rezultirati isključivo gubitkom novaca, živaca i vremena.

 

"Izludjena", ja vas u potpunosti razumijem, ali morate shvatiti da su moje opaske usmjerene na to da si na leđa ne natovarite dodatnih gluposti, koje bi vas mogle skupo koštati. S ovakvim pacijentima, najbolja opcija je ignoriranje, blokada ikakve primisli komunikacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očekivano... znači ako je u pitanju "high profile" slučaj, sa velikom medijskom pompom, konkretno korumpirani političari, onda može i tajno snimanje sa predumišljajem da ga se ucjenjuje/razotkri (da se razumijemo ne branim političara!). Ako se radi o "malom" čovjeku kojeg netko "samo" maltretira i razbija imovinu, a koji snima sa istaknutom obavijesti, onda je sve upitno sa tendencijom ka ne može. Samo u Hrvatskoj!
Nije samo to nego i o kakvom djelu se radi i okolnostima snimanja.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je skroz drugačiji slučaj - naime, radi se o tzv. uskočkom predmetu, gdje vrijede "malo" drukčija pravila, dok je u iznesenom predmetu ovdje upitno radi li se uopće o kaznenom djelu.

 

Nema dvojbe da je u ovom predmetu riječ o teškom "pacijentu", i apsolutno nenormalnom pojedincu, za čije rješenje, nažalost nema čarobnog štapića. Zasada. Odnosno ima - tužakanje, koje će nažalost potrajati godinama, a upitan je ishod, jer na svaku tužbu garant će uslijediti protu-tužba, a onda ni sud neće "htjeti" dati prioritet takvom predmetu, što će posljedično rezultirati isključivo gubitkom novaca, živaca i vremena.

 

"Izludjena", ja vas u potpunosti razumijem, ali morate shvatiti da su moje opaske usmjerene na to da si na leđa ne natovarite dodatnih gluposti, koje bi vas mogle skupo koštati. S ovakvim pacijentima, najbolja opcija je ignoriranje, blokada ikakve primisli komunikacije.

 

 

 

Sve mi je jasno, ne misli mi nitko nista lose ali covjek se nazivcira kada gleda kako mu to sve prolazi...i onda se pitam cemu to sve kad normalnom covjeku bi i natpis videonadzor bio dovoljan da stane sa svime

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam pravnik, i na forum sam došao radi svojih problema sa susjedima pa sam kliknuo i na ovo, ali ne sudi li se trenutno Vukovarskom gradonačelniku na osnovu tajnih(!) snimki razgovora za koje niti je bio izdan nalog suda niti je dotični bio upozoren da ga se snima? Gospođa koja je pokrenula temu ima ispred kuće vidljiv natpis "video nadzor". Čemu onda služe ti nadzori i snimke ako su pred sudom ništavni? Ubije susjed susjeda, sve je snimljeno ali sud snimku ne priznaje? Ili ako je u pitanju ubojstvo može, ali ako te netko maltretira i razbija auto u vlastitom dvorištu, onda ne može?

 

Nemojte me krivo shvatiti, ne želim ispasti "agresivan" sa ovim pitanjima ali mi nije jasno to oko naloga i što sud priznaje a što ne(?)

 

Jedno su dokazi a drugo indicije ili osnovi sumnje da je netko nešto počinio.

Sabo nije osuđen, njemu se samo sudi na osnovu indicija ili osnova sumnji da je počinio to za što ga se tereti da je počinio.

 

Da je sud bio izdao nalog za snimanjem istog razgovora , onda bi to bio dokaz na osnovu kojeg bi sud mogao donijeti presudu. Ovako sud iste snimke neće moči uzeti u obzira kao dokaz. Tužilaštvo će morati imati druge valjane dokaze.

 

Tko zna kako će sve završiti i po Saba i po tu gospođu.....suđenje je u tijeku i svak JE NEVIN dok mu se NE DOKAŽE suprotno, odnosno da je KRIV. Ključna riječ je DOKAŽE a da bi dokaz bio valjan na sudu , e to je već druga i duga priča.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da je sud bio izdao nalog za snimanjem istog razgovora , onda bi to bio dokaz na osnovu kojeg bi sud mogao donijeti presudu. Ovako sud iste snimke neće moči uzeti u obzira kao dokaz. Tužilaštvo će morati imati druge valjane dokaze.

 

Krivo, Kompa.

 

VSRH se rješenjem već očitovao kako će navedenu snimku USKOK smjeti upotrijebiti kao dokaz u kaznenom postupku protiv dotičnog gospodina. Na ŽS Osijek je da ih ocijeni zajedno sa drugim dokazima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija