Jump to content

Micanje telefonske žice s krova


znatizeljkica

Preporučene objave

Pozdrav.

Kontaktirali smo t-com telefonom i traže nas vlasnički list, broj katastarske čestice, plan kuće i ne znam što sve još ne. Imamo sve to ali smiješno je da ništa od navedenog nisu tražili kod priključka. I zašto bi njima to bilo potrebno? Pa to su privatne stvari!

Sad smo po Vašoj uputi poslali pismeni zahtjev preporučeno i s povratnicom.

No bliži se početak radova.

Što nam je učiniti ukoliko se ogluše na naš zahtjev?

Unaprijed hvala na odgovoru i savjetu.

 

Srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U mom prvom postu je bio i link koji spominje 'micanje' ("Ako ne žele, treba ih tužiti, no stupovi i kablovi ostaju do okončanja spora."), pa pretpostavljam da se ne može micati.

 

A jeste li obavezni čekati odgovor t-coma pa spominje se HAKOM (ima i link) "Za pritužbe ili informacije možete kontaktirati HAKOM"

- meni su odgovorili za 2 tjedna.

 

Za pritužbe ili informacije možete kontaktirati ***HAKOM*** ... Usput, pripada vam i ***naknada*** 250kn, čl. 6 st. 4 ***Pravilnika*** :)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Imam sličan slučaj samo što kod nas na tavanu su parice za nekoliko susjeda i još s vanjske strane zida je nešto.Kuća(ima tri stana -još je u suvlasništvu)i tavan je otvoren dok se ne napravi etažiranje i mi smo tu 11 godina i jedini stanujemo na toj adresi i ne znam tko je dozvolio da se to stavi na tavan jer koji su tu živjeli su umrli. Kako provjeriti da li postoji kakav papir - dozvola za to jer mislimo uređivati tavan kad se završi etažiranje. Molim za pomoć odakle krenuti i koja su nam prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi imported_palčica,

Mislim da dozvole i ev. naknade nije bilo prije 11 godina, tj. prije privatizacije Hrvatskih telekomunikacija d.d.

 

Ako vam kablovi smetaju, micanje možete tražiti od HT-a - i prema spomenutom članku (24sata.hr) koji kaže:

 

"Ako ne žele, treba ih tužiti, no stupovi i kablovi ostaju do okončanja spora."

 

Za radove također možete kontaktirati HT. Ako se nešto ne možete dogovoriti kontaktirajte HAKOM.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Poštovani,

 

Susjed je presjekao telefonsku žicu na svojem tavanu, ta žica je telefonski vod prema meni, pošto smo nekad bili "dvojnici".

Na moju prijavu kvara, tehničar koji je došao ustanovio je da je prekid kod susjeda na tavanu, i naravno susjed pod izgovorom da uređuje tavan ne pušta tehničara da otkloni kvar.

I što sad?

Prošlo je mjesec dana i ne vidim da se nešto događa, ja sam bez fiksnog telefona, interneta i Tv-a i sad očekujem račun od svojeg operatera iako ne koristim navedene usluge. Niti mi je predložen raskid ugovora (nisam pod ugovornom obvezom)..

Što sad? Što je najbolje učiniti u ovoj situaciji?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija