Jump to content

..a šta da radim..


destiny

Preporučene objave

svoj problem sam iznio u postu "dobar=lud"koji se može pročitati malo niže ispod ove teme.Od njegovog objavljivanja prošlo je dva mjeseca , asituacija se promjenila sa loše na gore.naime moja supruga ne traži više razvod,ali živi u odvojenoj prostoriji i nekomunicira isključivo samo sa samnom.Sve poslovie po stanu uredno obavi ,ali nam je stan kao geto: u jednoj sobi ona u drugoj djeca,a u blagovaoni ja.Ja sam pokušao nekoliko puta uspostaviti komunikaciju ali bez uspijeha.Djeca su počela patiti i sad je meni dosta,sad bi ja pokrenuo brakorazvodnu parnicu ali neznam otkud početi i kakve su mi šanse da zadržim djecu s obzirom na njeno ponašanje.Dajte mi koristan savje.koga ovo svarno zanima nek prvo pročita temu"dobar=Lud" jer je tamo cijela priča...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam sredjen i sretan brak ... osim jedne gluposti zvane financijski bankrot. Citao sam cijelu vasu pricu i ponekad se pitam ... svatko od nas ima neki svoj j#####i kriz koji nosi na ledjima.

 

Moj kriz je financijski bankrot i dugovi.

Vas kriz je ocigledno cinjenica da ne mozete naci zajednicki jezik sa suprugom.

 

Djeca pate, patite i vi.

Mozda, negdje u nekom kutku srca, pati i vasa supruga.

 

Imam jedan sasvim drugaciji prijedlog.

Znam da ste sve probali i da nista ne funkcionira.

Sve mi je to sasvim jasno.

 

Medjutim, mozda ponekad ... jos jednom, makar zadnji put ... ljubav uspije ponesto napraviti.

 

Pokusajte sa djecom, zajedno, nesto napraviti za svoju suprugu. Znam da je najradije ne biste vidjali vise u svojoj blizini, ali i djeca su tu.

 

Kada imam puno problema, djeca su ta koja me drze i tjeraju da idem dalje, do kraja i da izdrzim.

 

Znam da nema romantike medju Vama i suprugom. To mi je itekako jasno.

 

Ali ...

 

U cijeloj prici djeca ce stradati.

 

Zene vole cvijece. Pokusajte prvo cvijecem, ... ruzama, ... ukrasom u vazama ...

 

Neka djeca naprave velika srca za mamu.

Neka djeca sa mamom pocnu pricati o tati.

Neka djeca budu vas saveznik.

Djeca vjerojatno ionako sve vide i sve znaju.

Necete im morati puno objasnjavati.

Cinjenica je da i ona vole mamu, vole i vas.

Samo ne znaju kako da pomognu odraslima.

Po mojem misljenju, trebate probati.

 

Oprost. Tesko je, ali djeca su tu i neke stvari treba oprostiti.

 

Za sve postoje granice. I za oprost. Ali nikada necet morati pred djecom kasnije pricati kako niste znali prastati.

 

Nikada se pred djecom necete morati pravdati da niste napravili sve sto ste mogli.

 

Ako djecje suze, pitanja mami : a zasto tata i ti ne razgovarate ... tata ti salje ove ruze ... ako sve to ne pomogne, badava sve filozofije svijeta o licnostima osobe, poremecenim shvacanjem sadasnjosti, karijerama ....

 

Da li biste se mijenjali samnom ?! Razmislite. Imam sretan brak, dvije prekrasne kceri, i otprilike milijun kuna dugova, bez nekretnina i imovine.

 

Da li biste se mijenjali samnom ?

 

Nemojte me krivo shvatiti.

 

Nikakva materijalna vrijednost mi ne bi znacila nista ni u kojem smislu ako nemam srece u braku.

 

Jednom davno, ozenili ste se. I bili ste sretni.

 

Sto je to sto nju toliko mijenja od tog dana do vecerasnjeg vaseg pitanja ...

 

Sto je to sto nosi toliko gorcine u sebi ...

 

Pretpostavimo da su zloguki bili u pravu i da ste prevareni. Da li joj mozete oprostiti ?

 

Da li mozete biti sigurni da ona ne misli da, nedaj Boze, da ste vi nju prevarili ?

 

Tesko je razgovarati ako ona odbija kontakt.

 

Zato mislim, dobronamjerno, da biste trebali pokusati jos jednom.

 

Zene vole cvijece. Pokusajte sa crvenim ruzama. Neka joj djeca naprave veliko crveno srce. Pokusajte jos jednom.

 

Ako uspijete, najveca sreca bit ce vam zajednicki smijeh vase djece, vase supruge i vas.

 

Zivi se samo jednom. Ne znam zasto se ljudi toliko trude medjusobno upropastiti i taj jedan jadan zivot koji imamo.

 

Ovo su bila moja razmisljanja, nemojte zamjeriti, volio bih da vam mogu pomoci, bilo kakvim pametnijim savjetom.

 

Rastuzuje me cinjenica kada vidim da u stvari imate sve osim bracne srece.

 

Ja nemam nista, ali imam bracnu srecu (zasada, ako je financijski problemi ne uniste, sto obicno bude slucaj).

 

Zelio bih vas ohrabriti da pokusate. U mnoge stvari ne mozete biti sigurni, ali u jednu mozete : jos uvijek imate obitelj.

 

Mozda vasa supruga voli neke stvari (jos uvijek) koje ste zajedno obozavali kada ste bili mladi i zaljubljeni.

 

Mozda biste se trebali sjetiti jos necega sto bi vam moglo pomoci.

 

Ako ... ako jos ima barem tracak svjetla u vama prema toj, nekadasnjoj ljubavi.

 

Ja sam bio na pragu razvoda braka prije nego sam upoznao Legalis (pocetkom 4. mj. ove godine).

 

Vidio sam da mnogi ljudi imaju problema, a neki od njih cak i vece od mojih.

 

Osobno, vas problem cak vidim veceg od mojeg.

 

Ja mogu spavati i sa Ciganima, ali zasada opet jos uvijek imam djecu koja me vole i suprugu koja me voli.

 

To mi daje snagu da rjesavam i financijske zavrzlame.

 

Vjerujem da postoji i obratan put.

 

Mislim da ste u mnogo boljoj financijskoj poziciji od mene.

 

Upravo stoga mozda imate jos neiskoristene mogucnosti da neke stvari pokusate.

 

Sve ovo vam pisem u dobroj namjeri, od srca i nadam se da me necete krivo shvatiti.

 

Za sada vam zelim laku noc i da razmislite o svemu onome sto sam napisao. Mozda vam se stvori neka ideja ... nikad se ne zna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... jos nesto.

 

Ako razmisljate o brakorazvodnoj parnici, kada prosvrljate forumom na tu temu, vidjet cete da je vrlo mala ili nikakova sansa da djeca pripadnu vama.

 

Ali gledajte to i ovako : ako djeca pripadnu majci, patit ce, jer nemaju vas.

 

Ako djeca pripadnu vama, patit ce, jer ostaju (na odredjen nacin) bez prisustva majke.

 

Kada sam spomenuo svoj potencijalni raspad braka, da jos dadem malo pojasnjenje : prije nego sam se uhvatio u kostac sa svim problemima, moja supruga mi je prijetila da ce uzeti i djecu i sebe i da ce se zaletjet sa autom pod vlak.

 

Znate li koliko je nedostajalo da to ne napravi ? Samo toliko sto sam bio brzi u voznji od nje, zaustavio se ispred nje i doslovno legao ne cestu, sve nekoliko metara ispred pruge.

 

Ja sam napravio ono sto sam smatrao da je potrebno : nisam je mogao zaustaviti sa autom, ali da je krenula pod vlak, morala bi prvo mene pregaziti.

 

Jednog dana, kada rijesim sve svoje financijske probleme, mozda cu napisati memoare.

 

Ali u ovom trenutku, nitko ne moze zamisliti kako je to leci na cestu ispred auta za kojeg znate da se sprema zajuriti pod vlak, svega minutu prije nailaska vlaka.

 

Tko to nije prosao, ne zna o cemu govorim.

 

Mislim da mozda i vi trebate napraviti nesto radikalno u smislu spasavanja vasega braka. Ja sam svoj napravio.

 

Znate li zasto se ona odlucila na taj korak (moja supruga) ?

 

Zato jer smo zbog dugova izgubili sve sto smo imali. Izmedju ostalog, izgubila je od materijalnog ono sto joj je najdraze : miraz koji je dobila od svojih roditelja, nekretninu koja je vec gotovo 180 godina u posjedu obitelji ... a mi smo to upropastili.

 

Ako odvrtite proslost unatrag, kroz mjesec, dva, tri, ... godine, dvije, tri, cetiri .... mozda cete i sami saznati sto je to sto je u vasoj supruzi napravilo takav veliki raskorak izmedju vas i nje.

 

Da li bi vas vasa supruga pregazila u slicnoj situaciji ?

 

Ne znam, ali time sto je moja supruga sa djecom stala na metar ispred mene, sto smo plakali svi zajedno (jer djeci u stvari i nije rekla sto smjera), pokazala mi je da me jos uvijek dovoljno voli a da mi ne naudi zbog (nasih) gluposti.

 

Mozda ste i vi u takvoj, ponesto obrnutoj, situaciji. Mozda trebate naci nacin da joj pokazete da je jos uvijek volite, unatoc svemu i cijelom svijetu.

 

Dobar ste covjek (ali ne i lud), imate strpljenja i zivaca, znam da je sve to pri kraju.

 

Pokusajte jos jednom smireno o svemu razmisliti, mozda dati dodatno vrijeme vasoj supruzi da shvati da je volite, i nju i djecu ... za razvod uvijek ima vremena. Za sve ostalo uvijek ima vremena.

Ali zivot je samo jedan - i brzo prolazi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...postoje " duboko prožimajući ", neizlječivi...obrasci postupaka i ponašanja...zbog poremećenog odnosa prema sebi, poremećenog odnosa prema drugima, poremećene kontrole emocija..........nestagbilnosti identiteta i sklonosti drugim duševnim, tjelesnim bolestima...., te društveno ....i pravno neprihvatljivim postupcima.

 

U gornjoj rečenici je sadržana bit:...takvi ljudi vas ne vole........niti su vas ikad voljeli....ONI JEDNOSTAVNO NISU SPOSOBNI ZA SKLAPANJE CIVILIZACIJSKE INSTITUCIJE BRAKA

 

Tu ne vrijedi sjesti i razmisliti..., možete jedino upasti u kolokvijalno nazvanu zamku - HOOVER - ponovno obnavljanje veze s poremećenom osobom.....- do momenta kad se sve ponovi.u još gorem obliku.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, nisam psiholog, niti psihijatar, niti razumijem bas sve najbolje od nekih spomenutih termina ...

 

... jednostavno sam kao covjek (i sam do grla u drugacijim vrstama problema) pokusao razmisljati na neki ... drugaciji nacin.

 

Cinjenica je da je destiny spominjao pokusaj suicida (ispravite me ako grijesim, radi se o njegovoj supruzi) ... pa me je to podsjetilo na moju (naizgled) identicnu situaciju.

 

Stoga sam razmisljajuci o svemu, citajuci sve sto je destiny napisao (kao i Vase odgovore), jednostavno dosao do zakljucka da ima dosta dodirnih tocaka u ponasanjima, u odredjenim trenucima. Vracajuci se u ne tako davnu proslost, podsjetio sam se na neki nacin kako smo to rjesavali moja supruga i ja, cak dapace, zajedno sa djecom.

 

Nisam optimist, jer me je optimizam odavno napustio, nisam niti od onih koji se lako predaju - pa je to zapravo bila poruka : pokusati opet i ne predati se.

 

Ali, ako Vi smatrate da bi taj covjek mozda to i uspio, te da bi mu se sve moglo kao bumerang vratiti u gorem obliku u glavu ... onda nisam bas siguran sto da mislim.

 

Na sve ovo sto sam napisao nije potreban odgovor. Mislim da sam Vas prilicno dobro shvatio i mislim da nije potreban komentar.

 

Jednostavno bih htio da smo svi mi, svaki na svoj nacin, u ovom kratkom zivotu, malo tolerantniji jedni prema drugima, da zapravo svi shvatimo samo jednu bitnu cinjenicu koju mnogi zaboravljaju - zivi se samo jednom i treba taj zivot iskoristiti sto je moguce ljepse i bolje. Posebno oni koji imaju za to itekakve pretpostavke.

 

Pozdrav, B.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala Gaiusi na dobrim namjerama,iz Vaše poruke isčitava se velika volja za životom i nedajte se smesti.Što se tiče mr.Bigfoota njemu bih poručio da niti ja ,niti bilo tko drugi nismo strojevi pa zamršene životne situacije ne riješavamo jednostavnom dijagnostikom i pritiskom na tipku DELETE.Pretpostavljam da je čovijek načitan,ali bez praktičnih iskustava,jer iz njegovih britkih i terminološki gotovo savršenih odgovora običan čovjek ne može izvući niti zaključak,niti savjet jer je sve generalizirano.Znamo da je svaki čovijek mali svemir za sebe i svaki ima drugi kod za otključavanje.To je ono što ja neznam kod svoje supruge;kako probiti taj obrambeni kod i polako uspostaviti normalni odnos.To mi mogu reći i eventualno pomoći ljudi koji su to iskusili,a ne oni koji su to "empirijski"odradili.,što ne znači da je Bigfoot "bad gay",ali jednostavno treba u svoje analize unijeti više ljudske dimenzije.Obični javite se..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo jednog ženskog mišljenja - i Gaiusl i destiny - svaka čast. Za rješenje svakog problema potrebno je barem malo truda ... nekad i više truda i živaca nego što ste mislili da imate... ali cilj je vrijedan toga... Ne mislim da trebate svoj život stavljati na kocku (kao Gaiusl), ali nekakav znak pažnje koji bi vašu suprugu podsjetio na vas kao osobu koju je zavoljela nije naodmet, a ne vjerujem da bi to ikako moglo pogoršati situaciju. Ako uspijete doći do iskrenog razgovora - super. Problem će jednom biti riješen - ovako ili onako - možda vam to rješenje neće biti po volji, ali ono će vas osloboditi iz ove naoko bezizlazne situacije.

Dakle, i ja sam za "crveno srce" (i sl. ), razgovor s djecom (time ćete i njima olakšati - jer su svjesni situacije, a ne smiju reći svoje mišljenje), pažnju i pomoć ženi koja je očito i sama u nezavidnoj situaciji.

Očekujem komentare o nekakvim poremećajima osobnosti i sl. - ne zanimaju me. Znam samo da bih i sama prešla preko svih problema zbog djeteta, kad bih znala da u suprugu imam prijatelja i osobu koja me voli... kad bi dao bar neke razloge i objašnjenja za svoje postupke i nezadovoljstvo (možda vi i vaša supruga uspijete objasniti sebe)... Mislim da vrijedi probati ... Zagrljaj s punim povjerenjem... možda dođete do toga...

Nismo svi kao roboti... Neka se ne ljuti bigfoot, ne znam kakvih je on problema imao pa je opsjednut poremećajima... - i to je nekakav poremećaj valjda.

Pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo jednog ženskog mišljenja - i Gaiusl i destiny - svaka čast. Za rješenje svakog problema potrebno je barem malo truda ... nekad i više truda i živaca nego što ste mislili da imate... ali cilj je vrijedan toga...

 

Takvo žensko mišljenje pretočeno u pravni sustav Republike Hrvatske i pokriveno tumačenjem Obiteljskog Zakona uzrok je brojnih nepravičnih i neistinitih sudskih odluka donesenih na nedovoljno utvrđenim činjenicama.

 

Ovakve odluke, ne samo da su nepravedne, pravno su nevažeće, jer krše logička pravila, uzročno - posljedično razmišljanje, pa i temeljne postulate zakona po kojemu se donose.

 

Odluke zasnovane na "ženskom mišljenju" su neustavne , diskriminatorske i uzrok brojnih ljudskih, obiteljskih i osobnih tragedija.

 

Ove odluke svojim posljedicama narušavaju

duševno i tjelesno zdravlje žrtvama poremećenih osoba i njihovoj djeci - koja osudom da provedu život s poremećenom osobom koja ne zna njihovu dobrobit i koja oćekuje da ta djeca ispune njena očekivanja, a ne ona djećja....takvu djecu čini cjeloživotnim emocionalnim invalidima

 

Obiteljsko zakonodavstvo temeljeno na " toplom ženskom mišljenju" je penalitetni, manipulatorski i nepravedni civilizacijski deformitet..

 

Uzrok je i povod ogromnom broju natpisa iz "crnih kronika" koje se odnose na obiteljske sukobe....

 

Al, vaše žensko mišljenje nema nikakve veze ni sa

ljubavlju, ni sa odgovornošću, ni sa humanosti....

 

Takvo mišljenje i razmišljanje zasnovano na sretnim završetcima ljubavnih romana i crno- bijelom razmišljanju venecuelanskih telenovela zaslužuje samo prezir..., ako ne i mržnju zbog štete koju je nanijelo i koju svakodnevno nanosi u hrvatskoj javnosti i hrvatskom pravu.....

 

 

(izbrisan dio teksta i premješten u poruku Webmastera u ovoj temi )

 

 

 

Ali, Al...da se spustimo duboko na vaš nivo i na primjeru heroine " tople emocionalnosti" raskrinkamo vaš način razmišljanja:

 

Diana Spencer, Lady D, vojvotkinja od tralalaala....heroina žute štampe i humanitarka veća od Jelene Brajše...bolovala je Graničnog poremećaja osobnosti, BPD-a, teške duševne bolesti,...ili bolje rečeno ispunjavala je sve dijagnostičke kriterije i potpuno se uklapala u prošireni opis kliničke slike......

 

Mlada, šarmantna...uspjela je "osvojiti srce" okorjelog neženje....nakon nekog vremena - odnosi su zahladnjeli ( eufemizam: kod nas bi Charles zbog lažnih optužbi za obiteljsko nasilje bio odsuđen na zatvorsku kaznu...vidi Blanka Žigante Živković - Sutkinja za vješanje )........krenula je distorziona kampanja ocrnjivanja partnera....em razgovara s biljkama...em po cijeli dan slika samo pejzaže ...projekcije: ima ljubavnice.....i. t. d.

 

Iastovremeno dok je " očajnički pokušavala zaustaviti istinsko ili zamišljeno napuštanje "...Diana je pokazivala sve karakteristike BPD-a: anoreksija i bulimija u sklopu samounioštavajućeg ponašanja...promiskuitet isto tako ( konjušari, ragbijaši, crnci, arapi i desetci drugih ) - očiti uzorak nestabilnih interpersonalnih veza i natprirodne zavodljivosti...koja ju je i učinila " nesretnom princezom"

 

Nažalost bol koju je osjećala, nestabilnost identiteta, prilagođavanje i empatija koju je pokazivala prema drugima jest dio opisa...dubokog poremećaja koji ju je razdirao i koji ju je tjerao da stalno proživljava tu bol, uništava svoje bliske osobe....kako bi bar na kratko dobila osjećaj da postoji......

 

I Merilinka, i Ana Magaš i Aleeen Wuornos ( film Monster s oskarovkom Charlize Teron, i ona curica što je ubila majku i bacila je u šahtu....ni milimetar ne odstupaju od kriterija zadanih u DSM -IV klasifikaciji duševnih bolesti i poremećaja......

 

Zbog toga što se radi o "TEMELJNOM DUŠEVNOM, DUBOKOM PROŽIMAJUĆEM..., KOJI NASTAJE U RANOJ ODRASLOJ DOBI."..ne isplati se , jer se ne može ..išta pokušavati i preko ičega prolaziti..ni zbog djeteta, ni zbog sebe...ni zbog poremećene osobe.....NIŠTA SE JEDNOSTAVNO NE MOŽE POSTIĆI !!!!!!!!!...samo novi Hoover ( u NON terminologiji...ponovno usisavanje u vezu s poremećenom osobom...do idućeg sukoba )

 

Al, osobe s BPD ne razumiju što je to " zagrljaj s punim povjerenjem"..one nisu sposobne spoznati pojam LJUBAVI u bilo kojem pogledu. Zbog svojih psihičkih karakterisdtika one ne vole svoje bliske osobe, svoju djecu, niti su ih ikad voljele.....niti ih ikad mogu voljeti...i kraj

 

 

Neka se ne ljuti bigfoot, ne znam kakvih je on problema imao pa je opsjednut poremećajima... - i to je nekakav poremećaj valjda.

 

ne ljutim se..u jednu ruku bolje biti poremećen nego glup....a možda se ne radi o poremećaju...nego o onome što se u NON terminologiji zove lightbulb, lampica, prosvjetljenje..iliti po naški - istina.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz Bigfootove objave u ovom topicu:

 

" Pogledajte samo Velikoslovku....arciprimjer nazovi pozivanja na razum, toleranciju i međusobnu snošljivost - a u stvari manipulatorica, proizvođač magle i svjesno ili nesvjesno osoba koja je nanijela ogromnu štetu pojedincima koje je savjetovala.>....."

 

Prvo pravilo Legalis foruma glasi;

 

"1. Legalis pozdravlja i podržava svaku pristojnu komunikaciju između svih zainteresiranih za rasprave o pravnim temama. Nisu dozvoljeni nikakvi oblici komunikacije koji iskaču iz okvira pristojne komunikacije, a naročito pozivanje na diskriminaciju i nesnošljivost bilo koje vrste. Pod pristojnom i smislenom komunikacijom podrazumijevamo sve oblike argumentirane rasprave i iznošenja stavova koje ne uključuju korištenje prostota i uvreda, kako prema drugim diskutantima, tako i prema pojedinim ustanovama, organizacijama, pojedincima te drugima. Sve objave koje iskaču iz ovih okvira bit će djelomično ili potpuno izbrisane, dok će teme čija diskusija skrene iz okvira smislene i pristojne komunikacije biti zaključane ili obrisane."

 

Molimo Bigfoota, kao i uostalom i sve druge koji na ovom forumu pišu, da se ovog pravila strikno pridržavaju. Svatko ovdje može iznosti svoj stav, ali nitko ne može iznostiti stavove kojima se vrijeđaju druge osobe i institucije, a naročito drugi diskutanti foruma.

 

I nama je već odavno dosadilo ovo beskrajno ponavljanje jednog te istog blebetanja o BPD-u kojim skrenete s teme svako iole konketno pitanje postavljeno u forumu Obiteljsko pravo, pa ga toleriramo kao iskaz vašeg stava, što god mi mislili o njemu.

 

Ono što ne toleriramo je netolerantnost prema drugima.

 

Velikoslovki ste nakon ovoga dužni ispriku. I to iskrenu.

 

Naša je molba da konačno završite tu beskrajnu sagu od BPD-u u tisuću nastavaka, jer ste se s njenim bezbrojnim ponavljanjem već odavno iscrpili i zadnji atom zanimljivosti u njoj, a naročiti da iznošenje vaših stavova ovdje ostane u okvirima ne-vrijeđanja drugih.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zex..poštovanje....kao slugi i zakrabuljenom masteru Legalisa koji nam omogučuje da iznesemo naše stavove......

 

Ne slažem se ni najmanje s tobom....prvo vrijeđaš me pojmom blebetanje i sam negiraš upotrebu pojma pristojno, drugo koristiš nezreli mehanizam generalizacije (iole, svako, konkretno ) za pitanja koja možda jesu povezana s BPD ( i nisu iole, i nisu svaka, i nisu konkretna ), treće slavljaš se u poziciju sudca o pitanjima koje možda ne razumiješ ( pa ma što god "mi-????" mislili o tom). Tko ste vi...odnosno tko si ti...i zar je bitno što ti misliš o klasifikaciji duševnih bolesti i poremećaja...po ćemu si bolji od Blanke Žigante Živković ? Hoćemo li i tebe pamtiti po tvom odnosu prema ljudskom ponašanju i postupcima kao i nju...? Što ti daje pravo da sudiš o medicinskoj znanosti i odnosu domaćeg prava prema njoj..? Jesu li ti Goreta, Uglješić i Jukić ulili tu hrabrost i znanje ?

 

Jesi li stajao pred osobom koja ima Granični poremećaj osobnosti na vrhuncu njezinog bordetrline plesa ?

 

Jesi li se osjetio poniženim pred timom za obitelj Centra za socijalni rad dok negiraju tvoj zdrav razum ?

 

jesu li ti oteli djecu i osudili ih da budu invalidi ?

 

Jesi li godinama trpio obiteljsko nasilje i na kraju bio nepravedno optužen za njega ? I jesi li osjetio da ti nitko ne vjeruje zbog društvene klime, zbog neistinitog manipuliranja pokvarenih osoba poput Neve Tolle i Gordane Flaunder - Buljan ?

 

Iskreno, Zex...boli me briga što ti misliš i o meni i o BPD.....to više govori o tebi nego o meni.

 

Zabrani me...pokaži svoju tolerantost....

 

Velikoslovki se ispricavam za svu bol koju sam joj nanio...od optužbi za nepoznavanje Caps Locka...do ismijavanja njezine sujete i lažne superiornosti nad njezinom situacijom samozadovoljne traumatizirane rastavljene žene.....ne mogu joj se ispričati za njezin (ne)stručni rad - njezini savjetoprimci danas hodaju po ljuskama jajeta...- a nema većeg zločina od onog nego natjerati nekog da do kraja života hoda po ljuskama jajeta...- ubojstvo je sitnica prema tome....

 

Velikoslovku je potrebno upozoriti, a ne suditi zbog nesvjesnih zločina koje je počinila.....

 

Saga o BPD je tek na početku...- neovisno o bigfootu.....i kad mene ne bude bilo, možda se Zexu bude lomilo srce kad Zex junior naleti na osobu koja pati od tog poremećaja--- šanse su 1:20...ili manje...ako ga Zex odgoji da ima čvrste osobne granice....

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, pozdrav svima i s poštovanjem cijeloj ekipi Legalisa ali i svima koji učestvuju na svim forumima !

 

Pozdrav svima, bez obzira zvali se oni Zex, Bigfoot, GaiusI, ili ...

 

Pročitao sam gotovo sve što je Bigfoot napisao ...

 

... pa sada postajem znatiželjan.

 

Kao što su i drugi mogli već do sada vidjeti dio moje životne priče unatrag određenog vremena (radi se o periodu od dvije godine unatrag), tako su i mene zainteresirale mnoge životne priče, koje ljudi ovdje objavljuju jer jednostavno traže pomoć, vjerojatno na sve strane, pa naravno i ovdje, na ovom forumu.

 

Pod pretpostavkom da svi dobronamjerno odgovaramo na postavljena pitanja i molbe, onda ta pretpostavka važi jednako i za cijelu ekipu moderatora i ljudi koji rade na Legalisu, kao i za Bigfoota.

 

Zato, imam jedno pitanje, jer sam zaista znatiželjan i vjerujem da će mi Bigfoot konkretno odgovoriti.

 

Prvo, da krenem od sebe. Ja sam po struci dipl. informatičar, otac dvoje maloljetne djece, zasada, sretno oženjen, u predbračnom životu sam imao djevojku (jednu i jedinu) sa kojom sam "hodao" osam godina, živio sa njom gotovo kao u bračnoj zajednici, da bismo se '92. vjenčali, '94. dobili prvu kćer, '96. drugu kćer. Zajedno smo od 1984. godine sve do danas. Ovo je bilo iskreno i istinito predstavljanje mojeg profila, s jednom napomenom : supruga je također dipl. informatičar.

 

Vjerujem da je Bigfoot iskrena i dobra osoba, ali sam sada toliko znatiželjan da sam iznio nekoliko podataka za koje bih, a vjerujem da hoće, od Bigfoota želio čuti otprilike isti dio priče.

 

Time što sam to iznio nikome ništa ne znači osim činjenice da je istina, da mi ime počinje slovom B, te da takovih ljudi u Hrvatskoj i van nje ima koliko hoćete (možda doduše ne baš dipl. informatičara).

 

Poštovani Bigfoot, ako sam Vas dobro procijenio, VI ćete se sada na jednak način predstaviti i zadovoljiti moju znatiželju. Pretpostavljam da hoćete, jer vjerujem u Vas.

 

Što ovime želim postići ? Samo puka znatiželja. Ali, ona ima svoju podlogu te ako Bigfoot (čije komentare sam dobro pročitao iako ih ponekad baš i ne razumijem) zaista dade odgovor na pitanje koje sam postavio, iskreno vjerujem da možemo ostvariti svi zajedno izuzetno dobar i kompromisan odnos prema svima kojima je potrebna pomoć.

 

Za sada, lijepi pozdrav svima !

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... i ja sam pomalo umoran. Vidim da Vam se večeras baš i ne piše odgovor na moje pitanje.

 

Iskreno, s obzirom na činjenicu da i Vaši odgovori znaju biti prilično obimni, ne vjerujem da Vam treba više od pola sata za nekoliko osnovnih rečenica.

 

Zaključit ću da je i Vama večeras svega pomalo dosta te da ste otišli na počinak.

 

Svima koji su budni i idu na odmor, kao i Vama Bigfoot, želim laku noć.

 

Neki me pitaju : kako mogu spavati ?

 

Jednostavno. Uzmem antidepresiv za smirenje živaca, lijek za tlak i u toj kombinaciji (koju ionako već uzimam gotovo dvije godine) u ovo vrijeme sam toliko pospan da bi me mogli skupa sa krevetom katapultirati na Mjesec a da niti ne osjetim. Nažalost.

 

Sutra imam (tj. već danas) naporan dan, za tastaturu ću sjesti već ujutro, ali neću imati nimalo vremena za net niti za Legalis, ali svakako ću prvom prilikom opet ovdje navratiti.

 

Iskreno vjerujem da ću dotle dobiti opširniji odgovor od Bigfoota.

 

Ne zanima me prosječnost, jednog od milijuna koji žive na ovom planetu, nego me zanima Bigfoot ili bigfoot (automatski čim je "big" pišem veliko B iz poštovanja, a kad ono tamo nick je "bigfoot").

 

Zašto me zanima ?

 

Bigfoot zna. A Vama ću reći kada dobijem (ili ne dobijem) traženi odgovor.

 

Bigfoot nije kukavica i zato mi se ne sviđa činjenica da mi je odgovorio ... NON ... itd. Ne pristajem na to.

 

Ako vjerujem bigfoot-u i onome što on govori, ako ga poštujem jer dobronamjerno nešto radi, ako sam se ja predstavio, može se i on, vrlo jednostavno, ionako nitko ne može znati tko je on, osim ako ne napiše pravo ime i prezime, JMBG, itd.

 

To nitko ne traži. Jednostavno me zanima njegova životna priča. U nekoliko rečenica. Dade se skratiti na bitno, identično obrascu po kojem sam se ja predstavio.

 

Ili mi bigfoot sada želi dokazati da vjerujem krivoj osobi ?

 

Ne, ne, ne, dragi i poštovani bigfoot, samo si dajte malo truda i zadovoljit ćete znatiželju jedne osobe koja Vas poštuje i cijeni.

 

Svatko od nas ima svoj stav, svatko uči iz svog iskustva i svatko ima svoju školu, svoje obrazovanje, svoj životni put.

 

I makar nas je na milijune i milijarde na ovom planetu, svatko od nas ima svoju priču. A ja ovaj puta jednostavno želim čuti bigfootovu.

 

Za sada, svima laku noć, odoh ja offline na spavanje prije nego ljosnem na tastaturu ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam se namjeru pravdati bigfootu zbog davanja dobronamjernog savjeta trećoj osobi. Ali moram reagirati na njegovu pogrešnu interpretaciju mog mišljenja.

Pod "ženskim mišljenjem" smatram svoje mišljenje kao osobe ženskog spola i time nisam imala namjeru nikoga uvrijediti ni povrijediti. Kao žena koja je također u vrlo problematičnom braku, usudila sam se usporediti taj brak sa svojim i dobronamjerno rekla ono što bih ja za sebe željela. Besmislena je tako burna reakcija. Jednostavno mi je smiješna ta eksplozija bijesa koja se vidi u vašoj poruci.

Nadam se da ste dovoljno stručni da tako olako i samouvjereno dajete dijagnoze osobama koje nikada niste sreli. A ako ipak niste, onda je doista bolesno svakom od nas očajnika koji se javljaju sa svojim problemima davati takve savjete. Možda ćete svojim "velikim stopalima" pregaziti i neke koji to nisu tražili ni zaslužili...

:-):-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..nito to želim....

 

...ljude gazi glupost, neznanje i provedba Obiteljskog zakona Republike Hrvatske u praksi....

 

..Bigfoot gazi ono što gazi...ali na kraju krajeva to je samo mišljenje pojedinaca na pravnom web portalu

 

 

ja...i kao Bigfoot i kao osoba želim samo jedno:

 

CILJANO TRAGANJE ZA graničnim poremećajem osobnosti pri svakom obiteljskom sukobu i pokušaj da se socijalno medicinskom terapijom spasi brak i njegovi članovi.....

 

ja, kao Bigfoot i kao osoba znam i uvjeren sam da je Granični poremećaj osobnosti, Emocionalno nestabilni poremećaj osobnosti, BPD, Borderline personaliti disorder kriv za ogroman dio :

 

- obiteljskih sukoba

- razvoda braka

-problematičnih razvoda braka

-zlostavljanja u braku

-obiteljskog nasilja

-zlostavljanja djece u braku

- sindroma otuđenja djece od roditelja (PAS)

-sukoba oko alimentacije

- preljuba

- PTSP uzrokovanog razvodom i obiteljskim nasiljem

 

(isto tako i bolesti ovisnosti, anorexie i bulimiee, shopliftinga, prebrze vožnje , suicidalnosti - 8% osoba s BPD izvrši kompletan suicid.....i brojnih drugih društvenih i medicinskih problema )

 

..i nitko na ovom svijetu me ne može uvjeriti da stvari stoje drugačije.......

 

 

P.S. nažalost, ne usuđujem se reći da usprkos ogromne povezanosti Graničnog poremećaja osobnosti i općenito nestabilnosti identiteta, uključujući i nestabilnost spolnog identiteta....to jest uzročno - posljedićno objašnjenje homoseksualnosti....

 

Kao i mačka oko vruće kaše..znanost zasada samo zna da je nasilje međuu lezbijskim parovima uzrokovano najčešće s BPD

 

...ali kao što kampanja kaže svi ljudi koji ne vole homoseksualce pate od dubokog poremećaja ( psihijatrijskog??? ili su premalo poremećeni za sadašnjost )

 

Naravno, bigfoot nije takav..on se bavi samo problemima hetetroseksualnih odnosa, bar dok homoseksualni ne uđu u Obiteljski zakon

 

A onda...možda će zastupati prava lošije funkcionirajučih homoseksualaca s BPD, koji su pred pravnim sustavom i Centrima za socijalni rad (hahaha - tim za homoseksualnu obitelj ) izmanipulirani i lažno optuženi od homoseksualaca s visoko funkcionirajučim BPD..- om

 

A možda i obrnuto ( niskofunkcionirajući su nasilniji....)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sam pročitala što ste pisali u temi dobar=lud, i vaš me je slučaj podsjetio na jednu obitelj iz moje blizine.. otac i majka su godinama živjeli skupa, ne komunicirajući međusobno, osim mržnjom koju su si "slali" preko djece. Rezultat takvih uvjeta odrastanja su djeca, tj. danas ljudi s nizom ozbiljnih psiholoških poremećaja... Ne mogu vam opisati koliko može rastužiti kad gledate inteligentne, kreativne i po mnogo čemu nadprosječne ljude kako žive samo s jednom idejom- kako se unišititi (govorim o djeci iz te obitelji).

 

Na vama je velika odgovornost da sačuvate zdravlje svoje djece. Kako, to morate sami otkriti, jer svi mi izvana imamo samo polovične informacije. Nemojte se uživljavati u ulogu žrtve, to je najgore što možete napraviti. To je ono što NIKAKO ne smijete, to je recept za katastrofu.

Ako vam je supruga bolesna, tada vi morate biti čvrsti. I to ne na način da idete nju "spašavati", jer vjerovatno to nije u vašoj moći. Jedino što možete učiniti je spasiti sebe. A ostalo će se samo poklopiti nakon toga.

Imate sreću što vaša žena ne odbija psihološku pomoć, to nije mala stvar (žena iz obitelji o kojoj sam pisala i dan danas odbija ikakvu pomoć).

Cijenite njenu želju da se liječi. Poštujete to. Dajte joj prostor koji joj treba. Dopustite joj da vas mrzi ovih dana, ako će joj to pomoći. Vi se okrenite sebi. Nemojte joj glumiti oca i silom se uplitati tamo gdje vas ne želi (npr. kod njene psihijatrice), jer ako se vi postavite kao otac, tada njoj ne preostaje nego uloga djeteta, a sumnjam da će joj to pomoći u izliječenju.

Nemojte me krivo shvatiti, ne želim vas kritizirati, vjerujem da želite ispravno postupiti, samo vam želim dati drugi pogled na situaciju, koji ne mora biti točan, ali vas možda potakne na razmišljanje.

 

Moj savjet vam je da se potpuno okrenite i posvetite sebi. Sjetite se u čemu ste uživali nekad, ili što ste htjeli napraviti ali nikad niste stigli (posjetiti neko mjesto, skočiti padobranom, jedriti, okupiti neko staro društvo...) i radite to ovih dana, kao da nemate nikakvih problema. Mislim da će takav, naizgled sebičan stav, biti puno efikasniji od uživljavanja u ulogu žrtve, zbog čega će vam žena osjećati sve više i više krivnje, a tada i želje da pobjegne od vas (tj. od tolike krivnje), bilo rastavom, bilo novim suicidom.

Dajte joj do znanja (recite joj ili napišite) da ćete biti uz nju kada bude spremna razgovarati i da ćete dati sve od sebe da uvidite u čemu ste oboje griješili, a do tada joj dajte prostora, posvetite se sebi, pazite na sebe i djecu i pokušajte svaki dan što ljepše provesti. To nije lako, ali ako uspijete vratiti sebi optimizam, djeci će to puno značiti, a s vremenom vjerujem i vašoj supruzi.

Puno sreće vam želim!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija