Jump to content

Rok na odovor na žalbu HZZMO


CheKirac

Preporučene objave

Pitanje za Mrljavca ili nekog tko je siguran da zna.

Naime podnio sam žalbu na smanjenje moje mirovine za 10% područnom uredu HZZMO Sisak te na njega dobio odgovor kojim se žalba odbija.Na to sam napisao žalbu HZZMO srdišnja služba Zagreb 19.03.2014. god. na koju još nisam dovio odgovor.Žalba je uručena direktno preko područne službe Sisak i ima štambilj sa datumom 19.03.2014.

 

Pitanje:

dali postoji u zakonu o obveznim odnosima ili nekom drugom rok na koji je HZZMO Središnja služba Zagreb dužna dostaviti odgovor?

Da ja nisam na virijeme napisao žalbu na riješenje prođe voz, a oni mogu kako hoće ili ne?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po zakonu o općem upravnom postupku maksimalno 2 mjeseca. To je teorija. Obično to ide puno sporije u praksi. Ja sam osobno neka drugostupanjska rješenja čekao i po 6-7 mj. Što učiniti. Zakon je predvidio i tu mogućnost. Ako drugostupanjsko tijelo ne dostavi rješenje u roku od 60 dana, možete uputiti požurnicu, ako ni nakon nje (7 dana) ne dobijete rješenje, imate pravo uložiti tužbu Upravnom sudu zbog nedonošenja rješenja u zakonskom roku (zbog tzv. šutnje administracije).

Kakva korist od toga? NIKAKVA. Sud nemože poništiti nepostojeće rješenje već nalaže drugostupanjskom tijelu (u ovom slučaju HZMO – središnja služba) da što prije donese to rješenje. Može mu i odrediti neki rok, npr 30 dana. I onda opet čekate kao na početku priče.

Istina, sud po zakonu u iznimnim slučajevima može i sam rješiti predmet presudom, ako su mu poznate sve činjenice i ako naravno to želi, a to se može očekivati jednom u milijardu slučajeva.

I sam sam nekoliko puta razmišljao što napraviti, i ništa pametno osim čekanja nisam smislio.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija