Jump to content

nadzor od CZSS


mimoza88

Preporučene objave

Što je točno nadzor od CZSS, pri brakorazvodnoj parnici, u slučaju kada se roditelji nemogu dogovoriti o susretima i druženju, te s kojim će roditeljem dijete živjeti!

 

CZSS ima ljude koji uz naknadu obavljaju taj nadzor po godinu dana, najvise dva puta

 

ako imate srecu da dobijete nekog tko je razuman i normalan, onda je to najbolja stvar koja vam se moze dogoditi

 

ali ako vidite ili osjetite da nesto ne stima zahtjevajte smjesta promjenu osobe, ili neka ta osoba zahtjeva razrjesenje

 

na pocetku porazgovarati ce sa roditeljima, skupa ili odvojeno, sa dijecom i ako bude problema zvat cete tu osobu na telefon, a cim se ustabilite necete vise puno trebati pomoc

 

osoba koja vodi nadzor duzna je pisati sto se zbiva i to dostavlja socijalnom radniku

 

a inace najbolje vam je da dijete zivi sa oba roditelja, po pola u nacelu, a u praksi kad ko moze uskociti

nije vam to nikavo postignuce ako pobjedite za prevlast, prava pobjeda je ako uspijete da dijete bude sretno i zadovoljno a unatoc tome sto ste vi, roditelji nesposobni za to da shvatite nije islo, i da sad treba ici dalje a ne dokazivati tko je ovakav ili onakav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadzor je mjera koja sigurno nije izrečena radi brakorazvodnog postupka, već zaštite djeteta i njegovih prava + dobrobiti.

Minimalno moguće trajanje pri izricanju je 6 mjeseci, ali nije rijetkost da se provodi i dulji niz godina (ne samo 2x1g).

 

Sasvim sigurno nije riječ o tome što se "roditelji ne mogu dogovoriti o susretima i druženjima", već radi roditeljskih postupaka prema djetetu a na njegovu štetu, možda vezanim (i) uz susrete i druženja ili s kojim će od njih dijete živjeti.

 

Dakle, program mjere nadzora nad izvršenjem roditeljske skrbi po svoj prilici predviđa kod roditelja postići da dijete ne zakidaju i udovolje njegovim potrebama, dakle za oba roditelja što je više moguće, uredno, redovito, bez izbjegavanja i tisuću pregovora/natezanja treba li to djetetu ili ne (i bez obzira na (ne)postojanje odluke suda itd)

 

Naime, kad se roditelji razvode, dijete se ne razvodi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz rješenje bi trebao stajati i tzv. plan (iako je sadržaj programski).

Da, dolazi tamo gdje dijete boravi, kod oba roditelja. Može provjeriti i u vrtiću/školi, kod pedijatra/obit. liječnika itd, dakle prikupiti informacije gdje god se roditeljska skrb izvršava.

 

Pitanje kako primjetiti je li objektivan u radu bi moglo imati odgovor od cca 350 stranica, pa bi bilo jednostavnije da izložite problem a višak preskočimo.

 

Ukratko, dijete, bez obzira s kojim roditeljem živjelo, trebalo bi imati priliku za neometan razvoj vlastitog odnosa sa oba roditelja (dakle, uključujući i onog s kojim ne živi).

Nadalje, roditelj s kojim živi, nije onaj koji ima neprokosnoveno pravo odlučivati o djetetu i svemu uz njega vezanim.

Treće, nepostojanje odluke suda nije dovoljan razlog da sve zastane i kroz to se vrijeme dijete otuđuje od roditelja s kojim ne živi (odluka suda će samo to njegovo pravo zaštititi na način da je moguće upotrijebiti i odgovarajuća predviđena druga pravna sredstva).

Četvrto (jer niste iznijeli podatak), ako roditelji još uvijek žive zajedno, svaki oblik međusobnih prepucavanja na temu (ili radi nje) pred djetetom je nedozvoljen i ugrožava ga. Isto vrijedi i prilikom preuzimanja djeteta ako više ne žive zajedno.

Sve su to sitnice na kojima voditelj mjere mora i ima pravo poraditi s roditeljem/roditeljima, iako se možda nekome od njih neće jako sviđati...

 

Ujedno, voditelj ima obvezu u roku 60 dana podnositi izvješća czssu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kontektno je riječ o postupku brakorazvoda, roditelji ne zive skupa vec godinu dana, dijete uredno vidja oca svaki dan, sada je obavljeno vještačenje od strane vještaka koji je donio mišljenje da dijete boravi s jednim roditeljem tjedan dana, te tako i s drugim, te procjenio da oba roditelja imaju jednake roditeljske kompentecije...predlozio je nadzor za izvršavanje roditeljske skrbi od czss, jer je rijec o visokokonfliktnom razvodu, gdje roditelji ne komuniciraju... odnosno otac ne dopusta majci kontakt s djetetom kad je kod njega..telefonski...zatim ako dijete nije bilo u vrticu ne obavjesti majku i sl

 

sutra sam pozvana u czss glede obavijesti o nadzoru...pa me zanima sto mo0gu ocekivati ,odnosno sto slijedi...hocu li dobiti neko rijesenje, plan i sl...kako se sutra ponasati

te kako se voditelj nadzora prema meni treba ponasati..odnosno kad mogu primjetiti da njeno ponasanje nije objektivno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kontektno je riječ o postupku brakorazvoda, roditelji ne zive skupa vec godinu dana, dijete uredno vidja oca svaki dan, sada je obavljeno vještačenje od strane vještaka koji je donio mišljenje da dijete boravi s jednim roditeljem tjedan dana, te tako i s drugim, te procjenio da oba roditelja imaju jednake roditeljske kompentecije...predlozio je nadzor za izvršavanje roditeljske skrbi od czss, jer je rijec o visokokonfliktnom razvodu, gdje roditelji ne komuniciraju... odnosno otac ne dopusta majci kontakt s djetetom kad je kod njega..telefonski...zatim ako dijete nije bilo u vrticu ne obavjesti majku i sl

 

sutra sam pozvana u czss glede obavijesti o nadzoru...pa me zanima sto mo0gu ocekivati ,odnosno sto slijedi...hocu li dobiti neko rijesenje, plan i sl...kako se sutra ponasati

te kako se voditelj nadzora prema meni treba ponasati..odnosno kad mogu primjetiti da njeno ponasanje nije objektivno

 

sve navedeno pitam jer dosad nisam imala ugodna iskustva od strane czss...cinilo mi se da uvijek pogoduju ocu..kako god vama to nerealno izgledalo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odnosno otac ne dopusta majci kontakt s djetetom kad je kod njega..telefonski...zatim ako dijete nije bilo u vrticu ne obavjesti majku i sl
Reklo bi se, za naše uvjete i ono što smo navikli, premalo za nadzor i vjerojatno tu ima još mnogočega drugog uočenog.

 

Oboje roditelja će uz pomoć voditelja mjere poraditi na uspostavi komunikacije, ali i učiti da ne prelaze granicu pod izgovorom potrebe za komunikacijom ili korištenjem prilike.

 

Kad czss izriče mjeru nadzora nad izvršenjem roditeljske srkbi, naravno, roditelji će dobiti i odgovarajuće rješenje kojim se izriče.

 

Oboje roditelja mogu očekivati da će ih nastojati privoliti na komunikaciju i dogovaranje, očekivat će se suradnja od oboje. Jednom će biti objašnjavano da se "informacijska blokada" ne uklapa u uspješnu shemu dva roditelja- dva doma- suradnja, a drugom da komuniciranje s djetetom i telefoniranje x-puta dnevno odnosno informiranje među roditeljima i "puhanje za vratom 18 od 24h" nisu iste stvari. Nastojat će kod oboje postići razumnu a za dijete dovoljnu mjeru, plus poraditi na svemu onom što niste naveli a iziđe na vidjelo. Očekujte to svakog tjedna nadalje.

 

Dok ne svladate uspješno komunikacijski dio i suradnju, možete se obraćati voditelju za pomoć... što pak ne znači da biste mu trebali prepustiti sve, zamislivši mjeru nadzora ovako: "Odlično. Imamo voditelja i konačno ne moramo nas dvoje više ništa, jer će on rješavati naše probleme." Neće jer nema čarobni štapić, ali vam može pomoći da ovladate tim vještinama i snizite tenzije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Reklo bi se, za naše uvjete i ono što smo navikli, premalo za nadzor i vjerojatno tu ima još mnogočega drugog uočenog.

 

Oboje roditelja će uz pomoć voditelja mjere poraditi na uspostavi komunikacije, ali i učiti da ne prelaze granicu pod izgovorom potrebe za komunikacijom ili korištenjem prilike.

 

Kad czss izriče mjeru nadzora nad izvršenjem roditeljske srkbi, naravno, roditelji će dobiti i odgovarajuće rješenje kojim se izriče.

 

Oboje roditelja mogu očekivati da će ih nastojati privoliti na komunikaciju i dogovaranje, očekivat će se suradnja od oboje. Jednom će biti objašnjavano da se "informacijska b

 

Dok ne svladate uspješno komunikacijski dio i suradnju, možete se obraćati voditelju za pomoć... što pak ne znači da biste mu trebali prepustiti sve, zamislivši mjeru nadzora ovako: "Odlično. Imamo voditelja i konačno ne moramo nas dvoje više ništa, jer će on rješavati naše probleme." Neće jer nema čarobni štapić, ali vam može pomoći da ovladate tim vještinama i snizite tenzije.

 

lokada" ne uklapa u uspješnu shemu dva roditelja- dva doma- suradnja, a drugom da komuniciranje s djetetom i telefoniranje x-puta dnevno odnosno informiranje među roditeljima i "puhanje za vratom 18 od 24h" nisu iste stvari. Nastojat će kod oboje postići razumnu a za dijete dovoljnu mjeru, plus poraditi na svemu onom što niste naveli a iziđe na vidjelo. Očekujte to svakog tjedna nadalje.

 

nadzor je dodjeljen zbog:

nesuradnje među roditeljima i nepravilne komunikacijeizmeđu roditelja ... te je i vještak preporucio nadzor, a czss ga dodjelio..

u czss sam upravo bila i dobila dokument: indiviualni plan promjene, gdje je opis sadržaja trenutne životne situacije, procjena potrebe i sl.. te sam dobila zapisnik kojim se suglasim da se provede nadzor...riješenje nikakvo nisam dobila

 

što se tiče telefonskih poziva, ne očekujem da ću dijete zvati x puta dnevno kad je kod drugog roditelja, al u tri dana bar očekujem da se jadn put čujem s njim...imam li na to pravo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..roditelji ne zive skupa .. godinu dana,

dijete uredno vidja oca svaki dan,

obavljeno vještačenje .....o mišljenje da dijete boravi s jednim roditeljem tjedan dana, te tako i s drugim

da oba roditelja imaju jednake roditeljske kompentecije...

...predlozio je nadzor za izvršavanje roditeljske skrbi od czss, jer je rijec o visokokonfliktnom razvodu, gdje roditelji ne komuniciraju...

 

odnosno otac ne dopusta majci kontakt s djetetom kad je kod njega..telefonski...zatim ako dijete nije bilo u vrticu ne obavjesti majku i sl

 

 

te kako se voditelj nadzora prema meni treba ponasati..odnosno kad mogu primjetiti da njeno ponasanje nije objektivno

 

voditelji nadzora su samo ljudi, oni su najcesce drugdje zaposleni i dobijaju neki skroman iznos za taj posao

 

to da otac ne zeli maliciozni telefonski kontakt moze imati u pozadini razne stvari.

Ako se radi o tome da majka zove da bi prikupljala informacije i kontrolirala ili sabotirala, kao sto je to bilo meni, a kad sam tada do u detalje obrazlagao ali i mogao unaprijed predvidjeti razvoj situacije, sve je to kod dobrog voditelja nadzora, kakvog sam ja dobio, dovelo do toga je na dulji rok, na fini i suptilan nacin oducila majku od takvog ponasanja, bez konfrontiranja.

 

 

Ako dijete nije bilo u vrticu, to nije stvar o kojoj biste na primjer vi odmah i neodlozno referirali ocu zar ne? Vrlo vjerojatno i vi bi bili usredotoceni na konkretan razlog, a to bi kasnije samo spomenuli ako se upoce sjetite.

 

Pa onda bi malo opusteniji pristup bio korisniji i kad je u pitanju otac.

 

Ma kako vi bili uvjereni, pa i posve sigurni da je i cijelom svijetu ocito da otac sve cini na krivi nacin, a mozda cak i namjerno samo da vama napakosti...ipak jednostavno morate odustati od pokusaja kontrole. Sto prije, to manje kolateralne stete.

 

Bas je taj otac otac tog djeteta, i nijedan drugi. Za to diete nije dobro da mu se prikazuje da je otac nekompetentan (a sve i da jest) iz mnostva razloga. U svakom slucaju, s obzirom da je to jedini otac bez nekavog "ali" (koji hoces neces prati eventualnog ocuha) svakako je u interesu djeteta ne ometati izgradnju odnosa izmedu oca i djeteta.

 

sretno sa nadzorom

 

kao sto sam vec spomenuo, nadzor vrse potplaceni ljudi koji sigurno dijele nasu svakodnevnicu. shodno tome oni ce cijeniti vas to vise sto im manje (dodatnih) problema napravite

 

Moze se i to dogoditi da dobijete i nekog tko ima vlastitih zabluda, tko nije neutralan i otvoren nego je vec unaprijed stvorio iskrivljenu sliku, onda moze iskrivljeno gledati svoj vlastiti interes i pisati u svoje izvjestaje velicanje samog sebe

 

Gdje je kljuc? Kad vidimo da svi to rade pa radimo i mi. Povjerujemo da se mora i nikako drugacije i ne moze... pa lazemo za korist svjesno. Onda sve to skupa postaje sve kompliciranjie kako se suzava broj ljudi kojima smo spremni priznati, a posebno smo duboko zaglibili kad vise ni sebi ne mozemo priznati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija