Jump to content

Tužba za neplaćeni najam poslovnog prostora


nevena111

Preporučene objave

Poštovani, lijep pozdrav i molim vas savjet,

 

naime, najmoprimac je bio u poslovnom prostoru 10 godina, najmodavcu je dužan cca. 100 000kn za najam prostora, te ima i dugove neplaćene vode, struje i ostalog, ali to je manje važno za ovaj slučaj jer je sat i vode i struje glasio na njegovo ime dok je bio u najmu.

Najmoprimac je izašao iz prostora prije nekih 3god, nakon isteka ugovora.

E sada, zanima me, isplati li se ići u tužbu protiv tog najmoprimca i kako je to moguće, postoji li neka zastara? Svjesna sam da se to trebalo prekinuti odmah kada najam nije bio plaćen, a ne tek sada, je li to otežavajuća okolnost i kakva je mogućnost dobivanja spora? Je li to samo gubljenje vremena i živaca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Vi možete ustati tužbom za bogaćenje bez osnova .Tužbu Vam mora sastaviti pravno educirana osoba .

Zastarni rok za tu tužbu je 5 godina.

 

Pozdrav!

 

Hvala Vam na odgovoru.

Međutim, taj najmoprimac je već sve što je stekao prebacio na obitelj, on na svojim računima nema ništa, tako da ne znam vrijedi li se upuštati u to i izgubiti još novca na sudske troškove...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada je napravio "prebacivanje"?

 

A mislim dok je jos bio u najmu, ne znam tocno, ali sigurna sam da bi na kraju ispalo da nema sredstava za platiti, zato i pitam je li isplativo ulaziti u taj spor.

I na listi je poreznih duznika, sa lijepom cifrom, otvorio je novi objekt na kcerku kada je tu izasao iz najma, to je radilo kratko vrijeme, zatvoreno i ona je isto na lisi poreznih duznika, tako da stvarno ne znam sto s tim, a bojim se da to sve skupa ne ode u zastaru pa onda pogotovo nista od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Ako stranka nema imovine niti sredstava ,a i rokovi za određe postupke su Vam prošli ,tada i da dobijete spor nemate se iz čega naplatiti . Mislim da kasnite sa svime .

Da ste na vrijeme reagirali mogli ste ga kazneno prijaviti za prevaru i istovremeno podnijeti odštetni zahtjev što protekom vremena od 3 godine od iseljenja isto nemate mogućnost.

Mislim obzirom ,da do sada niste poduzimali ništa sumnjam da bi imali uspjeha u sudskim postupcima .Postoji mogućnost da Vam najmoprimac nije platio iz razloga ulaganja u iznajmljeni prostor ,a koja mogu biti veća od ugovorene najamnine ,pa bi šansa za uspjeh u sporu bila nikakva .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Ako stranka nema imovine niti sredstava ,a i rokovi za određe postupke su Vam prošli ,tada i da dobijete spor nemate se iz čega naplatiti . Mislim da kasnite sa svime .

Da ste na vrijeme reagirali mogli ste ga kazneno prijaviti za prevaru i istovremeno podnijeti odštetni zahtjev što protekom vremena od 3 godine od iseljenja isto nemate mogućnost.

Mislim obzirom ,da do sada niste poduzimali ništa sumnjam da bi imali uspjeha u sudskim postupcima .Postoji mogućnost da Vam najmoprimac nije platio iz razloga ulaganja u iznajmljeni prostor ,a koja mogu biti veća od ugovorene najamnine ,pa bi šansa za uspjeh u sporu bila nikakva .

 

Pozdrav!

 

Na ovo se moram nasmijati, jer najmoprimac nije apsolutno ništa uložio u prostor, još ga nije poslije iseljenja ostavio u stanju koje je bilo zadano u ugovoru. Primjer: to je bio restoran, cijevi od dignutog šanka su virile iz pločica, zidovi nisu bilo obojani i da ne nabrajam dalje.

Ne želim ovdje iznositi sve detalje, ispričala sam priču ukratko.

A zašto prije nitko nije reagirao? Zato jer najmodavac nisam ja, nego moji roditelji, koji još uvijek vjeruju u ne znam ni ja što u ljudima, a ja ih sada pokušavam pokrenuti da naprave nešto jer nije lako živjeti s tim kad znate da ste uskraćeni za toliki novac!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija