Jump to content

Alkohol i prelazak preko pune linije !!!!


domexis

Preporučene objave

Molio bih za pomoć !!!

 

Jučer me zaustavila policija kad sam preparkirao auto na školsko parkiralište i pritom sam sijekao punu liniju, podvrgnut sam alko testu i napirio sam 1.08 tj 0.98 promila i oduzeta mi je vozačka na 12 sati...

 

kakva je sudska prakasa po pitanju istog i šta mi je očekivati s obzirom da nisam imao nikakve prometne prekršaje 4 godine.....

 

zaista pazim kad popijem da ne sjedam za volan, a vozačka mi je prijeko potrebna zbog posla !!!!

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prigovoru priznaješ, kaješ se, navedeš olakotne okolnosti i zamoliš za smanjenjem kazne i mjere. Sigurno će ti smanjiti i jedno i drugo, možda i znatno.

 

Poslije prigovora policiji a koji se prigovor mora napisati u 2 ista primjerka , policija taj prigovor šalje na sud. Sa suda čete nakon nekog vremena ( 1 - 2 mj možda i duže ) dobiti poziv na ročište vezano za isto. Meni je konkretno u pozivu suda pisalo da i ne moram doći na ročište već mogu poslati PISANU OBRANU putem pošte, a što sam i učinio.

 

Policija me je bila teretila za to što nisam vratio reg pločice i nisam produžio registraciju autu koje sam prodao a isti auto se vodio još na meni jer ga novi vlasnik nije bio prebacio na sebe.

Tako su mi organi reda i zakona skrojili prijavu od 700 kn + još 100 kn troškova ali zato je sud to sve odbacio i oslobodio me krivnje i plaćanja bilo kakvih troškova jer sam kako u prigovoru tako i u pisanoj obrani naveo da NISAM KRIV a iz razloga jer sam isti auto prodao i imao sam valjani kupoprodajni ugovor ovjeren kod javnog bilježnika.

 

Tako da na sud uopće nisam išao ali sam morao napisati i prigovor a kasnije i pisanu obranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslije prigovora policiji a koji se prigovor mora napisati u 2 ista primjerka , policija taj prigovor šalje na sud. Sa suda čete nakon nekog vremena ( 1 - 2 mj možda i duže ) dobiti poziv na ročište vezano za isto. Meni je konkretno u pozivu suda pisalo da i ne moram doći na ročište već mogu poslati PISANU OBRANU putem pošte, a što sam i učinio.

 

Policija me je bila teretila za to što nisam vratio reg pločice i nisam produžio registraciju autu koje sam prodao a isti auto se vodio još na meni jer ga novi vlasnik nije bio prebacio na sebe.

Tako su mi organi reda i zakona skrojili prijavu od 700 kn + još 100 kn troškova ali zato je sud to sve odbacio i oslobodio me krivnje i plaćanja bilo kakvih troškova jer sam kako u prigovoru tako i u pisanoj obrani naveo da NISAM KRIV a iz razloga jer sam isti auto prodao i imao sam valjani kupoprodajni ugovor ovjeren kod javnog bilježnika.

 

Tako da na sud uopće nisam išao ali sam morao napisati i prigovor a kasnije i pisanu obranu.

 

zar sud ne poziva na ročište ako imaš više od 1.50 promila ili sam u krivu ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija