Jump to content

1963 god.-Legalizacija -Kuća i katastar se ne podudaraju.


ANA90

Preporučene objave

Svi objekti prije 15.2.1968 smatraju se legalnom i nema potrebe za legalizacijom,

sve što treba je uvjerenije o starosti objekta. Uvjerenje se izdaje na temelju katastarskog plana (ako je objekt ucrtani u katastru prije 1968 godine) ili na temelju vojnih avionskih snimaka.

 

PROBLEM ILI NE?? Nacrt u katastru i mjesto gdje je kuča se ne podudaraju???

Avionske snimke gdje da tražim?? --ako za treba.

 

U mom slučaju zgrada je ucrtana 1963 godine tražila sam tu godinu zbog uvida u svoje papire -darovnicu . Možda je ucrtana i prije .Kuča za onoliko koliko ja znadem za sada postoji još od prilike od 1880.god. možda i prije. Naslijedili od čovjeka koji je rođen 1902.godine baš u toj kuči. Znadem da su preci jedan dio kuče maknuli i iz nje napravili staju kako je to nekad bilo sa drvenom konstrukcijom . Preci su nešto izgrađivali sa običnom ciglom neke dvije male prostorije ,čak nema ni betonirane podove več zemlju.

Kuču nikada nije dograđivana,jedan dio su moji čak i maknuli zbog ruševnog stanja.

Jedino smo obnavljali brojilo za struju.

Željela bih ju adaptirati donekle da pristojno izgleda

Za to mi je potrebno da je legalna .

 

ZANIMLJIVA ČINJENICA:

Tražim katastar u uvid nacrte iz 85 godine kad su moji naslijedili.

Majka mi veli da su bili iz porezne na procijeni da još jednom morala platiti ucrtavanje i kuče i čestice i puta 1986.godine.

KUČE NEMA UCRTANE. Put do kuče koji se prema njihovim riječima do 2004 godine vodi kao privatni put sad je upisana vlasnica. Po njihovom objašnjenju u katastru moglo ga je prije koristi više osoba . Mi koji hodamo po tom putu več 40 godina i oni prije nas niš se ne pita nikakvi riješenje o promjeni nismo dobili. Kopaj po katastru tko je koga zez ili tuži po dosljednosti da dobiješ vlasništvo jer ga koristimo samo mi već skoro 40 a i preci Zar ne ?? 

Gledam pitanja na forumu vezana za legalizaciju po odgovorima ako sam shvatila:

 

1)Meni sad samo treba uvjerenje da je ona ucrtana još 1963 god.Vodi se i u gruntovnici. Nisam gledala od koje godine.

Onda mi ne igra nikakvu ulogu što nije na točnom mjestu ucrtana ili da?

 

2)Odem u ured za urbanizam i tražim uporabnu dozvolu .

Tada ju mogu slobodno uređivati -mislim na postojeće zidove i krov?

Dali sam u pravu?

 

3)Ne treba snimanje postojećeg stanja od arhitekta ili da?

 

4)Što je sa komunalnim?

Vodnim doprinosom?

Kuča nije imala vodu ni tada a ni sad več se koristila voda iz zdenca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

pokušat ću odgovoriti s obzirom na moje iskustvo:

1. po meni ne igra, nije vaša greška da odgovarate za nju

2. odgovori su ovdje http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=17705

3. morat ćete naći ovlaštenog geodeta ako nije ucrtana kuća u katastru ( niste mi jasni), jer jedino on može doć pred katastar i "reći" da je kuća locirana točno na određenom mjestu. Ali ako imate više stambenih jedinica (npr. stan na svakom katu...) dobro je i etažirati zbog djece ili prodaje i slično

4. ništa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija