Jump to content

Nasljeđivanje nenamjenskog kredita


nmagdalena

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas hitno pomoć.

Prije godinu dana mi je nametnuto nasljedstvo (na temelju rješenja Javnog bilježnika) u kojem stoji trošna nekretnina i kreditna partija. Banka se nije još očitovala pismeno o istom kreditu, tek sam danas imao telefonski poziv. U telefonskom razgovoru mi je rečeno da postoji mogućnost otpisa 40-50% kredita, ali da moram doći k njima iako nisam pismeno dobio poziv. Isto mi je rečeno da su taj predmet dali odvjetniku? Šta to znači, da će me tužit?

Kredit je nenamjenski, bez ikakvog osiguranja, dignut 2007.g, za što nisam niti znao niti sam bio bilo kakav učesnik u istom jer nisam imao kontakt sa korisnikom kredita. Želim naglasiti da nasljeđena nekretnina ne pokriva ni trećinu kredita. Da li postoji mogućnost da se kredit otpiše? Želim napomenuti da je korisnik kredita bio u radnom odnosu do 2013.g. pa mi nije jasno kako banka nije potraživala isti dok je bio živ?

Molim Vas savjet kako da postupam sa bankom i da li postoji mogućnost da se oslobodim tog kredita?

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nasljednik vrača dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

šta je predmet nasljeđivanja? koja je vrijednost? ko je izvršio procijenu vrijednosti nasljedstva?

ako priznaš dug dužna si ga i vratiti (u cijelosti)

 

banku uputi da u sudskom postupku vrši potraživanje duga.

ako dođe do sudskog postupka pozovi se na zastaru potraživanja duga (obvezno, na zastaru sud ne pazi po službenoj dužnosti)

u zastari su sve rate koje nisu plaćene u roku od tri godine.

ako je kredit otkazan a od roka plaćanja prošlo tri godine nastupilaje zastara.

 

vjerujem da je za otplatu kredita nastupila zastara kad banka nudi otpis djela kamata.

ili je to navlakuša da bi priznala dug.

 

zašto nna rješenje nisi podnijela žalbu i odrekla se nasljedstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Molim vas za savjet oko mog slučaja,

Supruga je naslijedila nakon smrti brata dug po kreditu, jedina nasljednica. Prije 3,5 g. Banka pokušala naplatiti dug od pokojnog zadužnicom, nakon toga otkazala ugovor. Ostavinsko rješenje stiglo u rujnu 2016. Da li se s bankom može tražiti otpis nenaplativih kredita temeljem zakona iz 12.2017. koji podrazumijeva da banke same donose kriterije otpisa dugova tijekom 2017? Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas za savjet oko mog slučaja,

Supruga je naslijedila nakon smrti brata dug po kreditu, jedina nasljednica. Prije 3,5 g. Banka pokušala naplatiti dug od pokojnog zadužnicom, nakon toga otkazala ugovor. Ostavinsko rješenje stiglo u rujnu 2016. Da li se s bankom može tražiti otpis nenaplativih kredita temeljem zakona iz 12.2017. koji podrazumijeva da banke same donose kriterije otpisa dugova tijekom 2017? Unaprijed hvala.

 

šta je od imovine nasljedila? dali vrijednost nasljeđene imovine prelazi visinu duga.

dali je dobila rješenje o nasljeđivanju?

 

nasljedni vrača dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija